Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatej fél egészség! fórum

Anyatej fél egészség! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyatej fél egészség!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
2009. dec. 2. 16:33

Persze, fontos az anyatej.... de! Van, aki nem tudja szoptatni a gyereket, pl egészségügyi problémák miatt. Hogy emiatt rosszabb anya lenne? Kikérem mindenki nevében.

Nekem 3 gyerekem van. Ebből kettőt nem tudtam szoptatni, (nem részletezem miért) de fejtem, amíg tudtam, a harmadik szopott egészen három hónapos koráig, aztán egyszerűen nem volt hajlandó enni. Tápszert sem nagyon.

De én ettől nem vagyok rosszabb anya.


A másik, hogy egészségesebbek a gyerekek, akik csak anyatejet kapnak bizonyos ideig. Ez nagyon nem így van.

Nekem a legkisebb gyerekem a legbetegesebb, pedig ő kapott legtovább anyatejet. Na, ő évente egyszer beteg. A másik kettő szökőévente egyszer. Sógornőm nagyon sokáig szoptatott, mind a két gyereke allergiás mindenre, a nagyobbik asztmás. És nem egy ilyet tudok.

Tehát van benne igazság, amit írsz, de sok benne a tévedés is, és nem mellesleg még sértő is.

12. v.kler
2009. dec. 2. 16:32

Sziasztok!


Az én kicsim 8 hónapos, és még mindig intenzíven szopizik! Ahogy az apja mondja a mi kis Pindurkánk cicifűggő lettt! :-) Boldog vagyok, hogy ilyen szerencsés alkatom van, hogy még mindig van tejem!

Viszont azt azért én sem mondanám, hogy ezért vagyok jó anya. Igenis vannak olyanok, akik akármit tesznek nem tudják sokáig szoptatni a picit. De én akkoris azt mondom, hogy igenis ettől függetlenül jó anyák!!!!

11. azure_
2009. dec. 2. 16:30

Nagyon szép dolog ha valaki ilyen sokáig tudja anyatejjel táplálni a gyermekét de szomorú az, ha valakinek folyamatosan azt kell bizonygatnia, hogy azért kap tápszert a baba mert...

Az elején mikor hazajöttünk majdnem elment a tejem. Mindent megtettünk azért,hogy legyen. Aztán kénytelen voltam tápszert adni a kisfiamnak mert két mellből jött körülbelül 40 ml. Szerencsére azóta van elég tejem de nagyon sokat kellett magyarázkodnom és kellett rosszul éreznem magam mert nem tudok szoptatni... Ráadásul már csak üvegből hajlandó enni így szinte egész nap fejek de azt mondom nem baj hiszen a lényeg, hogy már hetek óta nem evett tápszert.


Én életemben egy kismamával találkoztam aki azt mondta nekem, hogy imádkozz ne legyen tejed mert tök jó ha tápszeres a baba. Mi az első hónapban franciaországba mentünk síelni és a mama etette végig a gyereket. Hűűű ekkor azért dobtam egy hátast!!! Ő azt szeretné ha a másodiknál sem lenne teje és el tudom képzelni, hogy ezért mindent meg is tesz.

De ő az a kevés 1% aki nem akar szoptatni. A maradék 99% mindent megtesz, hogy legyen teje és mégsincs. Itt a hoxán is sok ilyen kismamával találkoztam.

10. dzsigg (válaszként erre: 7. - Szecsilla)
2009. dec. 2. 16:29

Ezt csak tippelnéd.De nem tudhatod.

Azért mert neked sikerült szoptatnod a babàdat,szerencsés vagy,de mi lenne ha a tàpszeres babàk anyukàjinak a tàboràba tartoznàl?

9. 228bb89282 (válaszként erre: 7. - Szecsilla)
2009. dec. 2. 16:29
Én nem ismerek olyat, aki nem küzdött volna a szoptatással, pedig az összes barátnőm 2-3 éven belül szült, mert egyidősek vagyunk, most értünk ebbe a korba. Amekkora elvárás van a Kismama magazin és egyéb ilyen "nem anya, aki nem szoptat" emberektől, addig nem is csodálom, ha a nők feladják kínjukban, mert bizony az eleje nagyon nem egyszerű dolog, de mindenki csak a szépségéről beszél. Én a lányomnál az első három hónapban MAX (!) 3 óránként etettem, fejtem, nem szólt másról az életem, totál kikészültem, zombi lettem tőle, mégsem lett elég tejem. Ameddig volt, nekiadtam. A fiammal sokkal szerencsésebb vagyok, 5 hónapos múlt, bár már kellett adnom gyümölcsöt neki, de tápszert nem. Én, ha lehet egy éves koráig szeretném szoptatni, utána NEM. És nem ezen múlik, hogy jó anyja vagyok-e vagy sem!
8. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 7. - Szecsilla)
2009. dec. 2. 16:28
Szia!!Pedig szerintem a tápszer macerásabb mint az anyatej.El se tudtam volna képzelni hogy hajnalban várázsoljak a konyhában.
7. szecsilla (válaszként erre: 3. - Dzsigg)
2009. dec. 2. 16:25
sajnos én nem ezt látom, 10ből én 5re tippelném azokat akik nem akarják szoptatni, mi a magyarázat? a tápszerrel jobban lakik a baba és tovább elvan, na köszönöm szépen
6. dzsigg (válaszként erre: 4. - 228bb89282)
2009. dec. 2. 16:24
Pontosan ezt akartam kifejezni:)
2009. dec. 2. 16:23
Én is nagyon szopi párti vagyok, én 10 hétig zokogva szoptattam, mert kisebesedett a mellem és miután lejött a seb csak egy vékony hártya volt a mellbimbomon és iszonyatosan fájt, plusz két héttel a szülés után volt egy egészségügyi kaparásom, mert bennem maradt egy kis méhlepény és mivel altattak 24 orát nem szoptathattam és a kicsi nem akarta elfogadni a mellem, nagyon nehéz volt, de párommal ketten sikerült, na azóta nem is akar lecuppani róla, most múlt 10 hónapos és én is addig szeretném szoptatni ameddig csak lehet. nagyon sokszor felkel éjjel, de csak azért nem akarom leszoktatni róla, hogy én tudjak aludni. 60kgval kezdtem a terhességet, most 55 vagyok, valószínű, hogy még fog lemenni, hisz nagyon nehéz, nekem nincs segítségem, csak a párom, aki egész nap dolgozik, de akkor is úgy érzem én vagyok a legboldogabb ember a földön.
2009. dec. 2. 16:22
Abban egyetértek, hogy nagyon jó dolog szoptatni, ha van rá lehetőség. A lányomnál végig kellett pótolnom, a fiamnál már csak anyatej van. Viszont egyáltalán nem veszem észre, hogy annyira védené az anyatej a betegségekkel szemben és sajnos többeknél is ezt látom az orvosi rendelőben, pedig sokan csak és kizárólag anyatejesek. Maradjunk annyiban, hogy olcsóbb, kényelmesebb, szeretet teltelibb, meghittebb a szoptatás, de a mai tápszerek bizony nagyon jók. Nem azt mondom, hogy tápszerezni kell, mert én is megküzdöttem most (is) nagyon a szoptatásért, de azért ilyet kijelenteni, hoyg az az anya, aki szoptat - még ha utána kicsit tompítva is van a dolog -, szerintem nagy butaság. És rengeteg anyukának okoz álmatlan éjszakát amúgy is ez a tejkérdés, ez mégjobban belerúg azokba, akiknek valamilyen oknál fogva nem sikerül. Nem mindenki alkalmas rá és bizony bánthatja azokat a nőket az ilyen kijelentés. Nem attól anya valaki, hogy szoptat, nem ez az anyaság fokmérője. Szerintem...
2009. dec. 2. 16:20

"Az én szememben csak az az igazi anya,aki anyatejjel tàplàlja a gyermekét,természetesen csak akkor ,ha van rà lehetösége."


Ugy gondolom,hogy ez a mondat felesleges volt,hisz szerintem ha 10 anya nem tàplàlja anyatejjel a gyermekét,akkor abbol 9 azért mert nem tudja.Szerintem nagyon ritka aki nem akarja a gyerekét direkt szoptatni.Én nem tudtam szoptatni,olyan stresszes körülmények között voltam elsö hetekben hogy nem jött elég tejem.Ettöl függetlenül igazi anyànak érzem magam.

2009. dec. 2. 16:12

Gratulálok!

Teljes egészében egyetértek a cikkeddel.

2009. dec. 2. 16:03
Én a szoptatást nagyon fontosnak látom a gyermekek életében. Szerintem meghatározó szerepe van az élet első szakaszában, az én szememben az az igazi anya, aki anyatejjel táplálja gyermekét, természetesen csak akkor, ha van rá lehetősége.

Ugrás a teljes írásra: Anyatej fél egészség!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook