Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatej fél egészség! fórum

Anyatej fél egészség! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyatej fél egészség!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
43. v.kler (válaszként erre: 17. - Azure_)
2009. dec. 2. 17:04

Elvitték??? Hmm..ez tényleg durva. Hiába, nem vagyunk egyformák...

Eyébként nagyon szép a kisfiad! Jól is teszewd, hogy nem viszed sehova, ráaádsul most ebben a hülye járvány-helyzetben...

2009. dec. 2. 17:02

Az én manóm 9 hónapos és még szopizik, de nem gondolom, hogy emiatt lennék jó anya.

Kb. 1 éves koráig akarom szoptatni, nekem utána már olyan fura lenne, amikor szaladgál. És nem érdekel, hogy ki mit gondol róla.


És azt is cáfolnám, hogy az anyatejes babák hamarabb csinálnak mindent. Mi pont mindig le vagyunk maradva.


Engem az idegesített, hogy mindenki azt mondta, milyen kényelmes és egyszerű nekem, hogy szoptatok. Egy frászt volt egyszerű! 1 óra szopi+fél óra büfi+fél óra fejés és kezdődött elölről! Cumisüveggel letudhattuk volna fele idő alatt.

Ha elmentünk itthonról, akkor mindig gondolkodni kellett, hol fogom tudni szoptatni, hol bújhatunk el stb.

41. azure_ (válaszként erre: 31. - 57aa4ea1e8)
2009. dec. 2. 17:00
Ez tény. Én ezért nem is mondtam véleményt mások gyerekéről, hogy mondjuk kövérebb vagy soványabb, mint az enyém. Többnyire a saját házamtáján sepergetek és nem is nagyon érdekel ki mit és hogyan csinál. A sztorit ismerem és hosszú lenne leírni az egészet csak példaértékű szerintem ehhez a témához. Viszont egészséges véleményem azért van a dolgokról. :) Ez a sztori számomra a rossz példák sorába tartozik.
40. ibuska1990 (válaszként erre: 38. - Pnéadri)
2009. dec. 2. 16:58
Unatkozott? Hát azért ez már elítélendő számomra. Hogy lehet egy pici baba mellett unatkozni? Ilyen korban igaz hogy sokat alszanak, de én olyankor sem unatkoztam néztem hogyan alszik, közben mondatm hogy ez egy Csoda:-)
39. c95c921ae7 (válaszként erre: 3. - Dzsigg)
2009. dec. 2. 16:57
Na én meg ezzel nem értek egyet. 10-ből nem 9 az aki nem tudja. A védőnők és az orvosok véleménye az, hogy a nők 98 %-a képes lenne szoptatni gyerekét. Az, hogy valaki mennyire akarja és mennyire kitartó döntő fontosságú valóban. Az én lányom pl. intenzív osztályra került, 8 napig hozzá sem érhettem. A stressz is elég nagy volt!!!(hisz majdnem meghalt), a mellem is inkább kicsi..De mégis szoptattam 2 évig. És azalatt egyszer sem volt beteg. Ha valaki megpróbálja, de nehezen megy, fáj, macerás, sokáig tart, eleinte több a nyűg..és azt mondja, hát ez nekem inkább nem kell. Legyen egyszerűbb, jöhet a tápszer-attól nem tartom rossz anyának. Csak kicsit furcsa, mikor minden anyuka azt mondja:"én szoptattam volna, de nem ment". Az meg más kérdés, hogy eleinte tényleg macerás, de aztán meg ez a legegyszerűbb dolog a világon.
2009. dec. 2. 16:53
Az egyik ismerősöm az 1 hónapos gyerek mellől visszament dolgozni. És nem azért mert szükség volt a pénzre, vagy veszélyben volt a helye. Hanem UNATKOZOTT otthon, így a nagyi maradt a gyerekkel.
37. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 36. - 1c4f1f6e5a)
2009. dec. 2. 16:53
Nem nagyon. Nem volt vészes. A friss hasseb azért néha fájt, mert valami ideg lett elvágva, de nem volt nagyon gáz. Ja, és 36 évesen szültem :) Tehát nem virgonc ifjúként :D
36. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 33. - 57aa4ea1e8)
2009. dec. 2. 16:51
Nem voltál fáradékony álmos????
35. 228bb89282 (válaszként erre: 32. - 57aa4ea1e8)
2009. dec. 2. 16:51
Már láttam, így "könnyű" visszamenni dolgozni... ;)
2009. dec. 2. 16:51
Na, én L, fogorvoshoz a gyerekkel. szép estét mindenkinek.
33. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 28. - 1c4f1f6e5a)
2009. dec. 2. 16:50

Hát ja. Én csak azért nem, mert a férjem hozott mindent, de én is azzal mentem volna. Gyalogoljon a fene. Ja, a szülés napján még keróztam :D

De nem vagyunk egyformák. Van, aki nem tud pár hétig semmit csinálni. Mert gyengébb fizikailag, vagy a gyerek kikészíti, vagy más okok miatt. Egyéni dolog.

32. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 27. - 228bb89282)
2009. dec. 2. 16:49
Saját magam vagyok a főnököm :)
31. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 26. - Azure_)
2009. dec. 2. 16:48

Hm, nem tudom. Senki nem tudhatja, mi van a háttérben. Ezért szerintem senkit nem lehet elítélni. MAx furcsállani. Én azt mondom, hogy soha ne mondd, hogy soha. Semmire. Mert nem lehet tudni, veled mikor fog akár ugyan ez előfordulni. Leet, hogy nem, de ha igen, akkor magadat is elítéled majd? Nem hiszem. Kétélű dolog ez.

A másik meg, hogy mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja. Sztem.

30. 228bb89282 (válaszként erre: 28. - 1c4f1f6e5a)
2009. dec. 2. 16:48
Én meg a második után másfél hónapig ülni se nagyon tudtam... Na? :)))
29. 228bb89282 (válaszként erre: 25. - 57aa4ea1e8)
2009. dec. 2. 16:47
:)))))))
28. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 23. - 57aa4ea1e8)
2009. dec. 2. 16:47
Az én ismerősöm amikor hazajött a kórházból másnap biciklivel ment a boltba naaa...
27. 228bb89282 (válaszként erre: 23. - 57aa4ea1e8)
2009. dec. 2. 16:47
Ehhez meg egy olyan munkahely kell. A főnököm ledöbbent, amikor mondtam neki, hogy bizony 4 órában a másfél éves gyerek mellől majd szívesen visszajönnék. Nekem ilyenre nincs lehetőségem, így maradok itthon 2 évig... De nem fogok szoptatni 2 évig...
26. azure_ (válaszként erre: 20. - 57aa4ea1e8)
2009. dec. 2. 16:46

Nekem az egész szitu elég furi volt. Amolyan önző dolog. Hozzáteszem onnantól, hogy kiderült lány lesz nem fiú az anyuka nem is akarta a gyereket és meg is fogadta szerintem, hogy nem fogja a gyerek semmiben sem hátráltatni.

Kicsit túlzás akkor is egy csecsemővel elindulni ilyen hosszú útra. ...és röhögni, hogy király, hogy nem tudok szoptatni mert így passzolhatom a mamára a gyereket.

Egyébként nem kérdőjeleztem meg soha sem, hogy jó vagy rossz anya e, de az biztos, hogy rossz példa arra, hogy ő direkt nem akar szoptatni. Mert az macerás.

25. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 22. - 228bb89282)
2009. dec. 2. 16:46

Eh. ilyenkor be kell ezt venni:

[link]

2009. dec. 2. 16:46
Ne haragudjatok, de szerintem kicsit beteges 3 éves koráig szoptatni a gyereket, meg fölösleges is annyi ideig. Az a gyerek már olyan nagy, hogy néz ki a cicin? Ez olyan izé...nincs rá szüksége a gyereknek, hiszen akkor már mindent eszik. Attól még lehet vki jó anya, ha pl. nem tud szoptatni, nem attól függ, milyen lesz a gyerek.
23. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 21. - 1c4f1f6e5a)
2009. dec. 2. 16:45
Én szülés után két héttel már dolgoztam. Igaz, otthon és lájtosan, de dolgoztam.
22. 228bb89282 (válaszként erre: 18. - 57aa4ea1e8)
2009. dec. 2. 16:45
Egyetértek. Csak amikor a kislányomnál végig tápszereznem kellett, mindenki állandóan lesajnált, hogy "jaj, nem elég a tejed"?! Nem... És én bizony szarul éreztem magam ez miatt. Mert ők száz, meg ezer évig szoptattak és ugyanígy, ahogy a cikk írója, éreztették velem, hogy ŐK mennyivel jobbak nálam, mert nekik is hamarabb állt fel a gyerekük, stb. Az enyém meg mindent pontosan időben csinált. De azóta számomra ez egy nagyon érzékeny téma. Volt olyan, hogy a taxis kioktatott, hogy nem szoptatom a másfél évesemet, mert ott is a bezzeganyukák két évig simán szoptattak. Én meg másfél év után el mertem menni szórakozni... A hócipőm tele van az ilyenekkel.
21. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 17. - Azure_)
2009. dec. 2. 16:44
Ebben még az is furi hogy ez még a hagyományok szerint a gyermekágyas időszak azt mondták nekem ha teheted feküdd ki mert később megbánod és ez igaz is!!!Mondjuk én fáradt álmos voltam 4 hétig keltem feküdtem a második gyerkőcnél nem engedhettem ekkora luxust és nagyon rosszul viseltem.
20. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 17. - Azure_)
2009. dec. 2. 16:42
Ebben nincs semmi. Nem értem ezt sem, hogy miért kell megszólni, aki másképp él, mint mi? Külföldön ez amúgy is totál normális, hogy viszik a gyereket, amint megszületett. Már a kórházban is csak pár órát vannak külföldön szülés után. Itt misztifikáljuk csak ennyire túl ezt a gyerekszülés, nevelés dolgot. Külföldön tök természetes ezer dolog, amit itthon felháborodást vált ki.
19. azure_ (válaszként erre: 16. - 228bb89282)
2009. dec. 2. 16:41
Lehet sokan megköveznek most de én azért amikor mégnem tudtam, hogy nem fogok tudni szoptatni akkor sem szerettem volna ha a gyerek 3 éves koráig szopizik... Az olyan... nem is tudom. Akkora gyerek aki már mindent eszik furi a cicin. Nekem legalábbis.
18. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 16. - 228bb89282)
2009. dec. 2. 16:40
én sosem éreztem magam rosszul, hogy tápszereztem, mikor már fejni sem tudtam. Sőt, attól sem, hogy hármat szültem császárral. Kb letojom magasról a bezzeganyukákat. Az, hogy ki milyen anya, nem most dől el, amikor szoptat ezer évig, hanem hogy milyen ember lesz a gyereke.
17. azure_ (válaszként erre: 15. - V.kler)
2009. dec. 2. 16:39

Nem hagyták itthon!!!! Vitték magukkal meg a mamát is. Ettől dobtam a második hátast! Egy csecsemőt elvinni francia honba! Basszus az enyém két hónapos lesz most pénteken de a kötelező dokis vizsgálatokon kívül még nem volt sehol. Nem merem kivinni annyira féltem, hogy bármi sz.rt elkap. Erre ők fogták és vitték ezer kilométerrel odébb!

Erre varrjunk gombot!

Anyuka síel mama meg eteti a bébit a szálláson.

2009. dec. 2. 16:39
Miért érzik rosszul magukat azok az édesanyák, akik kénytelen tápszert adni a babájuknak?! Az ilyen bezzeg anyukák miatt, akik még 2,5 éves gyereket is szoptatnak és kérkednek vele...
15. v.kler (válaszként erre: 11. - Azure_)
2009. dec. 2. 16:36
Hát az ilyen anyukától én is dobnék egy hátast...1 hónapos babát igy otthon hagyni????? Én a 8 hónaposomat ha nagyon muszáj csak pár órára bízom másra...
14. azure_
2009. dec. 2. 16:36

Három hete járok egy kezelésre ami a nyirokkeringésemet megindította és így jön most a tejem. Legalábbis annyi, hogy a baba éppen jól lakik vele. Pedig már kezdtem megbarátkozni a tápszerezés gondolatával és meg is találtuk a megfelelő ami a pocakjának is jó. Talán a tudatalattim is gátolt mert már belenyugodtam mikor megindult a tej. De nem ömlik belőlem és most még elég, de lehet egy hónap múlva már kevés lesz ahogy a fiam étvágyát látom.

Szóval nem lesz tragédia, hogy tápszert kap. Így is egészséges és vidám kiskrapek lesz belőle! :)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook