Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatej fél egészség! fórum

Anyatej fél egészség! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyatej fél egészség!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
193. a699eceb28 (válaszként erre: 192. - Gavrilo1)
2009. dec. 5. 10:59
te kinek az étkezésére gondolsz a baba vagy a mama ???????????????
192. Gavrilo1 (válaszként erre: 191. - A699eceb28)
2009. dec. 5. 10:54

Tudom hogy okos vagyok! :-))

Mit mondjak meg? Csak kérdezz nyugodtan! :-))


Tévedsz- nagyon sok minden függ az étkezéstől! Bizony van az ismerőseim körében sok példa, akinél egy óriási életmód váltás egyenlő volt a gyógyulással (nagyon komoly életveszélyes állapotból).

191. a699eceb28 (válaszként erre: 186. - Gavrilo1)
2009. dec. 5. 10:36

te olyan okos vagy

mond meg te


nem hiszem hogy attól függ az egészség hogy ki mit eszik

2009. dec. 5. 10:34
De egész életedben nem mentegetőzhetsz valamiért,pedig mindig van ok rá , hidd el. Mindenki mindent másképp lát és ez teljesen normális. Nekem azért kellett volna,mert nem kezdtem el 6 hónaposan hozzátáplálni, csak majd 10 hónaposan kezedtt el rendes kaját kapni a lányom,addig csak szopott, de én magasról tettem a megjegyzésekre,pedig voltak.
2009. dec. 5. 10:24

Csak az a baj, hogy mindig mentegetni kell magunkat, hogy nem divatból tápszerezünk, hanem muszájból!

Rengeteg olyan ember van aki nem hiszi, hogy tényleg nincs tej...

2009. dec. 5. 10:20

Én még mindig nem értem,min vannaksokan felháborodva.Én nagyon tudtam és tudok szoptatni.Mindig is szerencsésnek éreztem magam,hogy nem kellett vacakolnom tápszerrel,bébiétellel. De eszembe sem jutott lenézni ha valakinek nem sikerült szoptatni, de sajnáltam, mert tudom hogy mennyivel jobb és egyszerűbb (általában) a szoptatás.

Miért érzik sokan hogy ha valaki szánakozik akkor elitél. A kettő semmi összefüggésben nincs egymással!

187. 651a3db25d (válaszként erre: 185. - 651a3db25d)
2009. dec. 5. 10:15
Ja és ráadásul nem olcsó mulatság tápszerezni...
186. Gavrilo1 (válaszként erre: 184. - A699eceb28)
2009. dec. 5. 10:14

Lehet hogy ha nem szoptatnád a babád, mégegyszer ennyit lenne beteg- az anytej csak egy segítség az immunrendszernek. Mindenki hozott anyagból dolgozik.


Talán informálódnod kellene az anyatej összetételét,minőségét illetően mielőtt leírod hogy baromság!

2009. dec. 5. 10:13

Mi az hogy a nők 98%-a képes szoptatni ha akar???

Akkor úgy látszik nagyon sokan tartozunk abba a 2%-ba!!

Meg, hogy kényelmesebb a tápszerezés???

Meg féltjük a mellünket????

Biztos vannak kivételek, de szerintem az összes nő boldog lenne ha anyatejjel etethetné a gyerekét, nem valami mesterséges kajával!!

Nem attól lesz szuper anyuka valaki mert mellre tudja tenni a gyerekét!!


Én nem féltettem a mellem! A tejem szépen beindult, majd 6 hetesen mikor a fiam egyik napról a másikra dupla annyi tejet szeretett volna enni már nem győzte a mellem!

Mindent megpróbáltam! Masszíroztam, homeós bogyókat szedtem, még egy bizonyos gyógyszert is írtak fel nekem, fél éjszakákat szenvedtem a mellszívóval és nekem volt a legrosszabb érzés amikor megkérdezték van tejed? És amikor mondtam, hogy nincs akkor lesajnálva meg szánakozva annyit nyögtek ki, hogy "aha"...

Mintha legalábbis lenne tejem, csak nem akarnék szoptatni!

Mindenki aki azt gondolja, hogy kényelemből tápszerezünk az elmehet a francba, ez a véleményem!

2009. dec. 5. 09:34

Sziasztok


Hát nem semmi!!!!!!

Ugye az csak viccel aki azt mondja hogy csak az a jó anya aki szoptat?????????????


1gyerekem nem szopott mert nem akart fejtem üvegből meg ette rossz anya voltam?????????


2gyerekem 14 hónapos koráig szopott már jó anya lettem????????????


3gyerekem 7 hónapos még mindig csak szopik és itt az lenne a kérdésem mert itt látom nagyon sokat utána nézet mindenki mindennek

Anyatej fél egészség????????????

Akkor mi a másik fele vagyunk mert 7 hónaposan már négyszer voltunk vagyunk betegek ja és most hogy csak cicizik 3 hete már másodjára vagyunk nagyon betegek.


Ez szerintem baromság hogy ha szoptatás meg védi a betegségektől ismerek sok tápszeres bébit hogy még soha nem voltak betegek.


Ha valaki egészséges vagy okos vagy olvastam hogy hamarabb beszélnek semmi köze nincs hozzá.


Nagyon jó ha valaki tud szoptatni ha meg nem hát akkor sincs világ vége.

2009. dec. 5. 00:00

Háát... megdöbbentettek az indulatok, habár nem olvastam végig pro és kontra. Megdöbbent, hogy kicsi hazánkban ez a dolog nem lehetőség, hanem vérre menő küzdelem, verseny és mérce. Más országokban a nőknek van választási lehetősége, viszont jóval többen szoptatnak, hiszen - és higgyétek el, ez így van - azért, mert nincs teljesítménykényszer és aggodalom afelett, hogy vajon fog-e menni....

Szoptatni csodálatos dolog, azonban nálunk, a családban senki nem tudott. Már a teherbe esésem előtt el volt döntve, hogy márpedig ez nem fog menni, de ha vért izzadok akkor is meg kell csinálnom. Ráadásul alapból nem tudtam azonosulni azzal az elképzeléssel, hogy mellem - ami eddig merőben más célt szolgált - táplálékforrás legyen, és fejőgépek kínozzák nap mint nap. Hát, ezt így durva leírni, de akkor így gondoltam. És igen, úgy voltam vele, hogy próbálkozok majd, de azért a tápszert megvettem előre.

És akkor megszületett Ő. A szoptatás kezdete fájdalmasabb volt, mint a szülés maga, de akartam, mert Neki jó volt. Mindent úgy csináltam, mint a nagykönyvekben: ülő testhelyzet, szopipárna, C-fogás, bimbóvédő, 3 óránként etetés, fejés.... Nem volt elég tejem persze és rettegve vártam az etetést: fájt a hátam, a mellem és a sok "jó" tanács már teljesen kikészített. Aztán egy hónap pótlásos szopizás után feladtam. Nekifeküdtem, ledobtam a bimbóvédőt és hagytam a cicivel a szájában elaludni a babát. Néhány nap múlva elhagytuk a tápszert és azóta is szoptatok. 1 évesek múltunk és napi 3szor cicizik. Nem szégyellem, pedig állítólag már kellene...:-)) Most meg ezen lovagol mindenki. Nem egyszerű ezt elkezdeni, de elhagyni még nehezebb.

Mindenesetre az tény: a szoptatás maga a csoda és soha nem gondoltam volna, hogy ezt mondom majd. Azonban van ismerősöm, aki nem tudott szoptatni, sőt, olyan is, aki nem akart. Azonban a gyermeke neki is egy csoda, a minden, mivel az anyaság fokmérője nem ez. Ne bántsátok egymást emiatt, hiszen nem vagyunk egyformák, nem egy a véleményünk, az elképzeléseink. Aki megtudta milyen érzés, az örüljön neki, de ne kérkedjen ezzel, aki viszont abbahagyta vagy nem akarta, az ne bántsa azt, aki sokáig szoptat, hiszen a dolgoknak nem csak a kezdete nehéz....

Legyetek boldogok, hogy egészséges és szép gyermekeitek vannak, hiszen úgyis ez a legfontosabb...

182. Manilu (válaszként erre: 181. - *adelinda*)
2009. dec. 4. 20:11

MAXIMÁLISAN egyetértek!!!

Ezekszerint mi akik így gondoljuk mind primitívek vagyunk!

Csak azért mert más véleményen vagyunk.

181. *adelinda* (válaszként erre: 141. - Ében11)
2009. dec. 4. 17:20
Szó sincs arról hogy egy 2-3 éves gyerek és az anyja együtt természetellenes látvány. De nem úgy hogy szoptatja! Természetes, hogy egy ennyi idős gyerek bújik az anyjához, mindkettejüknek csodás érzés, de én a szoptatást tartom ennyi idős korban szokatlannak, nem a kötődést. Hisz az természetes, annak úgy is kell lennie.(jó esetben).
180. c95c921ae7 (válaszként erre: 179. - Manilu)
2009. dec. 4. 16:53
Szánalmas vagy..Már rég nem szoptatom. De mindegy..hű maradtál primitív önmagadhoz.
179. Manilu (válaszként erre: 177. - C95c921ae7)
2009. dec. 4. 16:24

Ehhez csak ennyit fűznék:

További jó szoptatást neked,élvezd ki minden percét,és majd mielőtt elengeded a gyereked szórakozni,moziba...bárhova előtte azért szoptasd majd meg...

További szép napot!:))))

178. c95c921ae7 (válaszként erre: 177. - C95c921ae7)
2009. dec. 4. 16:22
" a gyerek megy az anyja csöcsére ..undi" ezt te minek neveznéd? Pontosan az, aminek írtam..
177. c95c921ae7 (válaszként erre: 175. - Manilu)
2009. dec. 4. 16:20
Nem , nem volt az.
176. 18ba5935e0 (válaszként erre: 138. - Gavrilo1)
2009. dec. 4. 14:40

Köszi mégegyszer!


Nem tudom, miért nem beszéltek nekem erről, de lehet, hogy nem olyan régi ez a dolog, legalábbis M.o.-on.

Én kb. 4 éve érdeklődtem náluk.

175. Manilu (válaszként erre: 154. - C95c921ae7)
2009. dec. 4. 14:37
Én se primitíveztem le a te véleményedet,pedig nem biztos hogy egyetértek vele!!!Ez azért túlzáááás volt szerintem!
174. 471f3bbb7a (válaszként erre: 173. - 471f3bbb7a)
2009. dec. 4. 13:11
Jajj, szurkoljatok nekem, hogy másodjára könnyebben menjen! 30 hetes kismama vagyok, annyira szeretnék majd szoptatni, az előző hibáimból sokat tanultam, de azt is mondják, hogy minden baba más. Én pl fejésnél azt vettem észre, hogy az egyik mellembe mindig csak kb fele annyi tej volt, mint a másikba. Akkor szerintetek mindig szoptassak két mellből? Lányomnál felváltva szoptattam egyikből-másikból.
2009. dec. 4. 13:05

Egyébként számomra érdekes, hogy anyu mesélte, hogy én csupán 9 ! hónapos voltam, amikor magamtól hagytam abba a cicizést. úgy történt, hogy anyu csak szoptatott addig, néha adott egy kis főtt répát vagy husit a húslevesből, de lényegében csak szopiztam. Aztán amikor 9 hós voltam anyu nővére vigyázott rám és jól megetetett valami kajával, nem tudom mivel, de utána már nem voltam hajlandó szopizni. hm? az én lányom meg inkább a cumisüveget választotta, ahogy elkezdtem a pótlást, onnantól nem akart szopizni, pedig én még szerettem volna. Utána jött csak a munka!

Tápszerkészítés éjjel is, vízforralás, sterilizálás, stb. etetés cumisüvegből először a lefejt anyatejet, miután megfelelő hőmérsékletűre melegítettem a hűtőből kivéve, utána adtam a tápszert. Etetés után mellszívózás, összesen 1 óra volt a két cici, mert lassan jött, aztán anyatej a hűtőbe. Mire végeztem, kezdhettem előlről. De jó lett volna ehelyett csak cicire tenni!

172. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 163. - Bfd6e572b2)
2009. dec. 4. 12:55

nem lesz gond!!

mint leírtam a saját tapasztalatom ki hogy neveli olyan lesz,,ez pedig megint saját vélemény,,

én nem ilyen nyílt szabad világba voltam gyerek,,biztos ezért nem volt olyan anyukámmal a kapcsolatunk,,

171. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 168. - 18ba5935e0)
2009. dec. 4. 12:51

igen ő,,

de nem sokáig!!

neki nem sok teje volt,,

170. 1f9774333a (válaszként erre: 167. - 18ba5935e0)
2009. dec. 4. 12:41

Egyet értek!!!!!!


Mosogatni, sterilizálni, napi szinten.Minden alkalommal friss tápit csinálni. mondjuk hajnali 4kor pont annyira kényelmes, hogy ihhhhhhaj

169. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 167. - 18ba5935e0)
2009. dec. 4. 12:28
A körzeti rendelőkbe (főleg nyáron) sorra érkeznek az anyukák a babájukkal hasmenéses tünettel amit a nem megfelelő sterilitás okoz.Tehát nagyon oda kell figyelni a tápszeres táplálásra minden elismerésem azoké akik azt mondják hogy kényelmes nekem a szoptatás volt az:))De nem vagyunk egyformák.....
168. 18ba5935e0 (válaszként erre: 160. - Cbc7d5fe99)
2009. dec. 4. 11:58

"a lányaimmal úgy vagyunk mintha a húgaim lennének , annyira belsőséges a kapcsolat!!

akkor elmondom, , én az anyukámmal soha nem voltam ilyen közel, , ,

imádom én mostis de az másképp van!!"


Téged anyukád szoptatott?

167. 18ba5935e0 (válaszként erre: 153. - Cbc7d5fe99)
2009. dec. 4. 11:57

"és igenis rengetegen inkább kényelmesebbnek látják a tápszert!"


Te tápszerezted már hosszú hónapokon keresztűl a gyerekedet?

Én igen. Mondhatom, eléggé macerás és időigényes volt, cseppet sem kényelmes. Mennyivel egyszerűbb lett volna csak leülni a kanapéra és szoptatni, minden féle sterilizálás, méricskélés, melegítés, stb. nélkül!

Hogy lehet olyan mondani, hogy kényelmesebb? Szerintem józan fejjel ezt senki nem gondolja így, én még gyermektelen koromban sem láttam kényelmesebbnek.

166. 471f3bbb7a (válaszként erre: 162. - Cbc7d5fe99)
2009. dec. 4. 10:07

Egyébként én értem, hogy a te cikkel nem akartál ám rosszat...csak tényleg olyan sok bántás éri azokat az anyukákat, akik nem vagy kevés ideig tudnak szoptatni, hogy reflexből jön az ellentámadás.

Én is megtapasztaltam sajnos. A terhesség alatt sose gondoltam, hogy nekem a szoptatás majd gondot fog okozni, talán ezért nem is készültem fel igazán. Már a kórházban elkezdődtek a gondok. Baba pici volt, állandóan aludt. Később meg sose evett annyit, ami elő volt írva. Mára tudom, hogy neki annyi volt az igénye. De erre már csak akkor jöttem rá, amikor tápszerből sem ette meg az előírt adagot, csak kb. a felét. Nekem is sebes és alpos volt a bimbóm, bimbóvéővel viszont szenvedtem, nekem mindig elcsúszott. Ehhez hozzá jött, hogy ideges is voltam, mert a légzésfigyelőnk állandóan csipogott. Kiderült később, hogy csak rosszul volt beállítva. Mivel szopi mellett pótolni kezdtem tápszerrel, egyszercsak a lányom már nem fogadta el a cicim, csak a cumisüveget. Igazából senki nem adott jótanácsot, mit csináljak, anyósom csak azt szajkózta, hogy szerinte éhes, azért sír, és inkább adjak tápszert. Éjjelnte összesen aludtam 3 órákat, mert másfél órákat szoptattam, amíg tudtam. Mellette fél-fél órát fejtem a melleimet, hogy egy csepp se menjen kárba. Szóval megszenvedtem rendesen. És akkor vad idegenek vágták a fejemhez, hogy "jajj, de kár, hogy nem szoptatsz!" meg hogy "elég hamar feladtad". Tudom ma már mit fogok másképp csinálni a köv. babámnál. De én tudom, hogy az elsőnél is legjobbat akartam és mindent megtettem, amit akkor tudtam. És nagyon bántottak a megjegyzések. Sajnos vannak, akik tényleg bántóak tudnak lenni.

165. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 163. - Bfd6e572b2)
2009. dec. 4. 09:47

Szia!!

Belső mell?Gondolom a befelé forduló mellbimbóra gondolsz?Én sem tartom rossz anyának aki nem szoptatja a babáját de szerintem ezt a cikk írója sem így gondolta.Gondolkodj pozitívan nem lehetetlen a szoptatás a te adottságaiddal sem.

2009. dec. 4. 09:41

U.I. :

En ugy tudom, ugy olvastam, hogy 1 eves korig a gyermek imunredszere nem alakul meg ki. Azert van szukseg a szopizasra, mert azt onnan kapja meg, utana mar folosleges, mert amit az anyatejbol kap az nem szukseges, mert mar kialakult a sajat imunrendszere. De tenyleg megnyugtatja a gyermeket.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook