Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatej fél egészség! fórum

Anyatej fél egészség! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyatej fél egészség!

73. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 72. - 57aa4ea1e8)
2009. dec. 2. 18:35
Te szoptattál is amúgy????Mert összehasonlítani a két dolgot csak úgy lehet. Szerintem.
72. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 71. - Dzsigg)
2009. dec. 2. 18:32

Elvileg.... semmi gond nincs belőle. Nem két napra előre volt megcsinálva, hanem pár órára.

Ha elvileg élnénk, baromi kényelmetlen lenne :)

Ha az ember normális körülmények között él, nem lehet gond, ha nem főzi ki a cumit olyan sokáig. A túlzott sterilitás is gond lehet a későbbiekben.

De ebben mindenki maga határoz, egyéni, hogy kinek mi felel meg.

71. dzsigg (válaszként erre: 70. - 57aa4ea1e8)
2009. dec. 2. 18:28
Elvileg a tàpszert nem szabad elöre késziteni,csak frissen.Kifözni meg én a mai napig kifözöm a 9. honapos lànyomnak a cumijait.Nem mondom hogy macera,de nem is olyan kényelmes!
2009. dec. 2. 18:23

Nekem a tápszer pont annyira nem volt macera, mint a cicizés.

Egy napra elegendő vizet forralni pont annyi vesződség, mint egy alkalomra. Ha mentünk valahova, de ha otthon is voltunk, simán bekevertem vele a tápot, és puszi. Semmiből nem állt.

A cumisüveg kifőzést is csak asszem egy hónapos koráig csináltam az összes gyereknek. Volt vagy 8 cumisüveg, kifőztem őket reggel, és aztán jó volt egész napig.

Az éjjeli evéshez meg előre megcsináltam a tászert, éjjel csak melegítettem.

Semmivel nem volt több macera, mint a cicizés.

2009. dec. 2. 18:22
Egyébként a cikk tényleg túlzó és lehet bántó is akár.
68. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 65. - Dzsigg)
2009. dec. 2. 18:21

Megértelek!!

Mostanában nagyon divatos dologgá vált a szélsőséges állásfoglalás.Az életben nem minden fekete és fehér.Én nem tudok a tápszerről állástfoglalni mert nem tapasztaltuk meg de nézd ha máshogy történnek a dolgok bizony kénytelen lettem volna én is azt adni neki és nem repestem volna az örömtől ha egy szoptatni tudó anyuka azt monta volna, hogy nem vagyok jó anya.

67. c95c921ae7 (válaszként erre: 48. - Dzsigg)
2009. dec. 2. 18:19
Nem hiszem, hogy te nem akartál szoptatni. Azt viszont igen, hogy a legtöbben elég gyorsan feladják. Legalábbis kétle, hogy pont az én ismerőseim voltak csak olyanok. Mert aki 1 hét után azt mondja, nem megy, tápszer kell, az nem erőlteti a dolgot. És még egyszer:nem hiszem, hogy ezen múlik a jó anyaság, csak nem mondja már mindenki, hogy nem ment.Nekem sem volt rögtön. Mivel nem is foghattam meg a gyermekem, csak mellszívót használtam, 10-20 ml-k jöttek egy hétig. Aztán mikor már szophatott 40-50. Még akkor is kevés volt, mikor 22 naposan hazavihettük a Tűzoltó utcából. Ezért nagyjából 2 óra volt egy szopi , fél óra múlva kezdtük újra. Éjjel lefeküdtem, a baba a cicin és egész éjjel szívogatta. Így aztán végül beindult. És hiába ment 2 évig,, a fiamnál ugyan úgy megszenvedtük az elejét. De elhiszem, hogy van olyan, akinek nem megy. 10-ből 2 talán.
66. dzsigg (válaszként erre: 64. - Szecsilla)
2009. dec. 2. 18:14
Pedi arra egyszerübb lett volna a sajàt tejét elöre lefejni!
65. dzsigg (válaszként erre: 63. - 1c4f1f6e5a)
2009. dec. 2. 18:13

Ez nagyon jo neked!

Én tudom hogy az elején nagyon nehéz,nekem legalàbbis,amikor véresre szopizta a mellem(ne nem ezért nem szoptattam)Tényleg minden elismerésem,aki szoptat,nem vagyok én ellene söt.....Csak a cikk bàntott meg.

64. szecsilla (válaszként erre: 49. - 1f9774333a)
2009. dec. 2. 18:12
igen, én is ezt mondom, de sokan nem igy gondolják, az egyik csaj itt a közelemben előszőr azért nyúlt tápszerhez, mert éjjel tudjon aludni és apa etesse a kicsit aki mellesleg dolgozik, aztán napközben is, mert akkor 4 órát nem kellett etesse a gyereket
63. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 62. - Dzsigg)
2009. dec. 2. 18:09
Én nem stresszeltem max egy kicsit aggódtam a gyerekek eldöntötték a dolgot szopcsizunk és kész:)))
62. dzsigg (válaszként erre: 61. - 1c4f1f6e5a)
2009. dec. 2. 18:02
Ebben igazad van,de nem mindenki tudja a stresszt leépiteni,sajnos!
2009. dec. 2. 17:53
Meg kell említeni még azt is hogy mint minden más is agyban dől el.Sok ismerősöm azért nem tud szoptatni mert annyira stresszel a szoptatástól hogy az is gátolhatja.
60. v.kler
2009. dec. 2. 17:38

Szerintem is macerásabb lehet a tápszer.

Az én kicsi Kincsem még szopizik éjjel. Ez nekem kb. 10 percembe telik összesen. A fotelben ülve szoptatok, közben sokszor félig alszok! :-)

59. dzsigg
2009. dec. 2. 17:30
:):):)
2009. dec. 2. 17:26
Mindig is. De sebaj, az tudja, aki átéli... evva, nekünk ez jutott, gyönyörű egészséges törpékkel.
57. dzsigg (válaszként erre: 56. - 1f9774333a)
2009. dec. 2. 17:25
Bàr ezt irhatjuk egész nap,ugyis lesznek megszàlott "csak az anyatejes babàk egészségesek" tàboràba tartozo anyàk.
2009. dec. 2. 17:23

Az egészben egy dolgot tartok még furának. volt itt egy hozzászólás, amiben azt írták, hog ykényelmesebb dolog a tápszer...

jelzem a tápszeres gyerek is felkel éjjel enni, nem húz le 12 órát szunyába-

menet pedig: kelni, konyha, viz, tápszer, vissza, gyerek ki, vissza ágy, cumi be.


anyatej: kelni, gyerek kiemel ágybol, ágyba vissza be, s már ehet is a ciciből...


akkor mi is az egyszerűbb?

55. dzsigg (válaszként erre: 51. - V.kler)
2009. dec. 2. 17:22

Köszönöm!Igen hamarosan,és azért mert az elsöt nem tudtam szoptatni,most dupla erövel azon leszek hogy a màsodikat szoptassam legalàbb.De ha nem fogom tudni,biztos vagyok benne hogy ö is fellesz nevelve tisztességesen,egészségesen.

A tàpszer bekészitése egyébként tényleg maceràs.Vizet forralj minden nap,hütsd le,cumisüveget rendszeresen mosni,a cumijàt kifözni,pontosan mérd ki a tàpszert,melegitsd ugy hogy pont jo legyen,nehogy hideg nehogy meleg,az àrrol nem is beszélve,és nekem is ugyanugy büfiztetni kell.Ja és éjjel felkelni az àgybol...Ugy kimegy azàlom a szemedböl..

54. Pocok:) (válaszként erre: 48. - Dzsigg)
2009. dec. 2. 17:20
Igaz:))
53. Pocok:) (válaszként erre: 47. - 1f9774333a)
2009. dec. 2. 17:19
:))
52. 1f9774333a (válaszként erre: 48. - Dzsigg)
2009. dec. 2. 17:19
független attól, hgoy cumi vagy cici a jó anyaság:)
51. v.kler (válaszként erre: 48. - Dzsigg)
2009. dec. 2. 17:18
Nyugi, dzsigg! Jó anya vagy, és hamarosan már duplán az leszel! :-)
50. v.kler
2009. dec. 2. 17:16
Egyébként nekem is rosszul esne, az a bizonyos mondat, ha nem tudtam volna szoptatni...
49. 1f9774333a (válaszként erre: 7. - Szecsilla)
2009. dec. 2. 17:16
Hát szerintem 100X macerásabb a tápszer. csak kicsit gondolkozz el a két dolog menetén
48. dzsigg (válaszként erre: 39. - C95c921ae7)
2009. dec. 2. 17:15
Szoval szerinted a nök akik nem tudnak szoptatni azok nem akartak szoptatni????????Gondolod nekem vagy a többinek jo érzés volt a cumisüveget a szàjàba nyomni a mellünk helyett.Tévedsz.Bizony ismerek olyat aki 6 honap utàn direkt àtàllt a tàpszerre,de aki az elejétöl meg se akarta probàlni...Keveset .Vagy rossz helyen jàrok,nem tudom.Én akkor is jo anya vagyok,és a gyerekem fejlödik a korànak megfelelöen,és ugyanugy szeretem.Ja és nem hagynàm magamon csüngeni 2 éves kora utàn.De mindenki maga dönti el hogy csinàlja.A cikk akkoris felhàborito.Azt hozzàtenném,nem én döntöttem a tàpszer mellett.Én sirtam mikor a védönö azt mondta,_:hölgyem adja fel!Söt a gyermekklinikàn is voltam 2 hétig ahol megakartak tanitani a tejtermelésre,pumpàval,teàval,nyugalommal,mindennel,de ugy engedtek ki,hogy jobban jàr ha tàpszert ad a babànak.Mert napi 60 ml tejem volt 2 hét utàn is összesen!
47. 1f9774333a (válaszként erre: 45. - Pocok:))
2009. dec. 2. 17:14
Sziasztok. Teljes mértékben egyet értek. Én 6 hétig tudtam szoptatni a babámat. Viszont utánna csak tápszer, pedig vettünk is neki tejet, meg hozták is, de hagy ne mondjam el mennyire fájt mindíg a pocija a női tejektől. 2 hónapos korától kizárólag tápszeren élt, majd hamarabb kezdtem a hozzátáplálást. s a tápszertől sem lett betegesebb babám. Igaz mér csak 7 hónapos milt, de soha semmi baja...
46. Pocok:) (válaszként erre: 45. - Pocok:))
2009. dec. 2. 17:12

Ja és lemaradt:nem hinném h éjszaka konyhában kutymászolni és folyton forralt vizzel kanállal és társaival indulni bárhova a könnyebb megoldás lenne.

Hálistennek ezen is túl vagyunk de nem érzem h a könnyebb utat választottam ill.adatott,mert hát nem én választottam

2009. dec. 2. 17:09

Nahh ez a cikk csak még egy nagy pofon a szoptatni nem tudó anyukáknak.....

Úton útfélen sajnálkoztak rajtam h nem tudtam szoptatni és folyamatosan azt éreztem h én nem vagyok jó anyuka,mert hiába véres bimbók és inhüvely gyulladás a sok mellszivózástól mégsem volt tejem épp csak 6 hétig.Sokáig lelki beteg voltam mert mindenhol csak ezt hallani h az a jó anya aki sokáig szoptat...(néha szerintem túlzásba víve)

Most már tudom h nem ez az alapja a baba-mama viszonynak és közel 8 hónaposan 1x voltunk náthásak(!) ellenben sok anyatejes babával,szóval nem hinném h a tápszeres babák betegesebbek lennének.

Viszont én meg azt tartom nemmindennaposnak és kissé betegesnek h egy 2,5 éves gyereket szoptassak....

44. v.kler (válaszként erre: 42. - Pnéadri)
2009. dec. 2. 17:07

Szia!


Teljesen egyetértek! Az elején nekem sem állt másból a nap, csak szoptatam!

Egyébként szerintem se csinál hamarabb mindent a pici, ha szopizik. Ez adottság kérdése. Mi pl, méág most tanulunk kúszni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook