Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyának és munkaerőnek lenni egyszerre-Te hogyan oldod meg? fórum

Anyának és munkaerőnek lenni egyszerre-Te hogyan oldod meg? (beszélgetős fórum)


2010. febr. 13. 10:35
Köszönöm a tanácsokat és tapasztalatokat, már nem is félek annyira..-)))
15. jucusmucus (válaszként erre: 1. - 9a0e10771f)
2010. febr. 11. 11:58

Nem egyszerű dolog....

Amikor vissza kellett mennem dolgozni (ennek már több, mint 3 éve)a kicsi bölcsiben volt. Nem volt 2 éves. Bőgve mentem dolgozni, szívem szerint otthon maradtam volna még vele. Nagyon nehéz volt megoldani, mert ő asztmás volt, állandóan beteg volt. Mivel anyukám meghalt, anyósomra nem lehet rábízni a gyerkőcöket, pótmamánk van, akinek 300,- Ft-ot fizetek óránként, ha beteg. Férjem nem tud máshogyan dolgozni, állandó a 3 műszak. Szerencsére nem sokat voltam táppénzen az utóbbi időben .....

14. 785c64a729 (válaszként erre: 1. - 9a0e10771f)
2010. febr. 11. 11:18

Nem akarlak elkeseríteni, de minden segítségre szükséged lesz. Beszoktatást a legjobb az évek óta fehalmozódott szabikkal csinálni. 2 hét bölcsi, 2 hét betegség otthon. 2 hét bölcsi, újjabb két hét otthon. Persze ez gyerektől függ, de hidd el a többsége a törpöknek elég sokat beteg. Reggel időre vinni, délután időben elhozni. Szülői, farsang, fényképezés, mikulás... ezekre mind készülni és elmenni.

Én nem vagyok egyedülálló és 2 mama és 2 papa ugrik az első szavamra. De még így is vért izzadok szokszor...

2010. febr. 11. 09:44

Sziasztok!


Én úgy oldottam meg,hogy míg a férjem hétköznap dolgozott,én hétvégén. Igaz,hogy csak 2 nap volt a héten,bár az 12 órába,de megkerestem vele annyit mint más 1 hónap alatt. És melóhelyen is sokat lehetett velem a kicsi.

Ha nem lett volna ez a lehetőségem,nem mentem volna vissza,de ez így vállalható volt 1 évessel is.

12. 9a0e10771f (válaszként erre: 11. - 5e48d37001)
2010. febr. 11. 09:37
igazad van.Inkább szerényebb körülmények mint dobálgatni a gyereket éjjel nappal.nem a lustaság beszél belőlem, nem a munkától félek, hanem lelkiismeretfurdalásom lenne ha bölcsibe adnám, szerintem bőven elég az ovis beszoktatást is átvészelni.Egyszer már volt benne részem.és akkor a lányomat a munkahely miatt nagyon dobálgattam, sose tudta otthon alszik-e vagy a mamánál, mert én se tudtam hogy változik-e a beosztás vagy nem.
11. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - 9a0e10771f)
2010. febr. 11. 09:19

Szia!Csak is úgy lehet megoldani,ha olyan nagyszülők állnak a háttérben akik vállalják,hogy értemennek az oviba,és támogatnak abban,ha a gyerek beteg akkor ők vannak vele.Ami annyitjelent,hogy 1 hónapból 2 hetet tuti pesztrálnak majd,mert 1 hét ovi,egy hét betegség.

Én most szabin vagyok kiadták a szabikat amik a 3 év alatt fegyűltek,másfél hónap.De szerencsére nem vesznek vissza dologozni nincs hely,ugyanis 6 órára vagyok bejelentve és e helyett 10-12 órát kell dolgozni / nap,amit nem fizetnek,le sem lehet csúsztatni.Ezt min 67148 forint bruttóért.Enyi pénzért nem fogom dobálni a gyerekemet össze vissza,inkább megyek munkanélkülire és keresek egy normálisabb munkahelyet.

Nagyon nehéz ez,nem hiába volt régen az,hogy a Nők csak háztartást és gyermekeket neveltek.

10. veroosh81 (válaszként erre: 6. - Gigianyu)
2010. febr. 11. 08:16
Neki biztos nincs gyereke...
2010. febr. 11. 08:15
Ha otthon tudsz maradni 3 évig, akkor nagyon szerencsés vagy.Engem már csak 1-2 hónap választ el a munkakezdéstől.Egyrészt mert kell a pénz, másrészt többet nem merek itthon maradni, ahhoz túl jó munkahelyem van, h kockáztassam.Egyelőre 6 órában fogok dolgozni, a párommal felváltva, aztán ha mindketten délelőttre megyünk, akkor anyukám lesz a gyerekkel.Egyelőre mindketten 2 műszakban járnak dolgozni.Aztán ha 3-ban fognak járni, akkor nem tudom mi lesz, de majd lesz vhogy.Nálunk se bölcsi, se magán, se semmi.
8. teleki_2007 (válaszként erre: 1. - 9a0e10771f)
2010. febr. 11. 08:14
Nem egyszerű...nekem három kicsi gyerekem van.Anyukám, anyósom dolgozik és nem is lakunk velük együtt.A két fiamat két faluval odébb hordom oviba és mivel a kislányt nincs kire hagynom így hozom viszem őt is.Az itthoni munkával is mindég el vagyok havazva és úgy érzem,hogy nem érem magam utol.De ez biztos csak az én hibám.Még van egy munkám amit csinálok napi egy-egy órában.Ma éppen nem vittem őket oviba mert köhögnek és az út is igen rossz. De már sikerült össze kapniuk a legón amiből rengeteg van...na mindegy...Amíg nem szültem meg és dolgoztam az okozta a legnagyobb gondot amikor betegek voltak.Nekem a jó idő beosztást kell valahogy megtalálnom......
7. 97e35043a4 (válaszként erre: 1. - 9a0e10771f)
2010. febr. 11. 08:13

Én is állandóan ezen töröm a fejem, pedig a fiam még csak 1 éves lesz...

Már 101 tervem van gondolatban (nekem is munkát kell majd keresnem), majd elválik hogyan oldódik meg...


Egyedülálló szülőként fogalmam sincs, hogy lehet nagyszülők segítsége nélkül megoldani...

De ha van apuka, akkor talán meg kell próbálni felváltva otthon lenni (műszakot úgy alakítani), persze tudom, hogy a mai világban nem éppen családbarát munkahelyek vannak, s nem mer az ember szólni semmiért...


Bölcsibe felveszik majd a kisfiadat? Mert ugye ez is 1 gond, hogy sikerül-e elhelyezni a kicsit vhová...


Sokan mondják, hogy nekem is sikerült 2-3 gyereket egyedül felnevelnem... Le a kalappal érte!

De sajnos egyre szarabb a világ, mindenért már fizetni kell, és minden drágább...A fizink egyre kevesebbet ér... Nincsenek munkahelyek...A nagyszülőknek meg ki tudja még meddig dolgozniuk kell, nincs ki vigyázzon a gyerekekre...

2010. febr. 11. 08:12
Én sajna nehezen nekem 4 éves a fiam szeptember óta 2 hetente beteg kiderült kruppos és asztmás.A fönököm kiakar rugni mert sokat hiányzok:(
2010. febr. 11. 08:07
bocsi státusz akart lenni a tátusz
4. d0b7178f40 (válaszként erre: 1. - 9a0e10771f)
2010. febr. 11. 08:06

Én sajnos mennék dolgozni de a munkálltatóm nem vesz vissza mert a tátuszomnak megfelelő munkakört nem tud adni.Úgyhogy most 1000-rrel munkakeresés mert mindjárt itt van az április és letelik a 3 év.És sajnos nagyon kilátástalan a helyzetem.Sehol semmi.Rengeteg helyre beadtam a jelentkezésemet.Majd szólunk, most nincs felvétel, és vagy vissza sem jeleznek.

szóval meg kell oldani, ha a munkálltató visszavár.Mert ma már a munkahelyet nagyon meg kell becsülni.

A párodnak is sokat kell segíteni ebben.

3. 25c0404375 (válaszként erre: 1. - 9a0e10771f)
2010. febr. 11. 08:03

Szia!


Én kötetlen munkaidőben vagyok,viszont üzletkötöként a hátrány az, hogy nincs fix jövedelem...De megoldható, hidd el. Mondjuk nálunk anyukám is segít, a világ legklasszabb nagyija.:)

2. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 1. - 9a0e10771f)
2010. febr. 11. 08:00
Egyenlőre élvezd a babázást,ráérsz evvel foglalkozni.Én három kicsi gyerekkel megoldottam egyedül.Te is meg fogod tudni biztos.
2010. febr. 11. 07:57

Sziasztok!

Én jelenleg GYES-en lévő kismama vagyok a 1,5 éves kisfiammal.Előre félek attól, ha vissza kell mennem dolgozni, főleg mert egészségügyben dolgozom.Hogy lehet munka mellett megoldani a beszoktatást az óvódába és a gyerekfelügyeletet egy egyedülálló anyának, vagy olyan anyának akinek a párja is 2-3 műszakban dolgozik és nincs nagyszülői felügyelet?Találtok-e munkát és milyet,melyik a fontosabb, hogy lehet egyensúlyt teremteni?Én előre félek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook