Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anya pihen!(?) fórum

Anya pihen!(?) (beszélgetős fórum)


14. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2015. jan. 5. 08:34
Aki itt nem normális, az a férjed. Az USA-ban jó redneck paraszt lenne belőle mert kb azok gondolkodnak így. " az anya dolga, hogy szeressen a gyerekével lenni" agyam eldobom...
13. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2015. jan. 4. 20:46

Mindenkinek jár a pihenés kikapcsolódás.


És a bébiszittereknek is élniük kell valamiből.

2015. jan. 4. 17:43

A férjed sokkal inkább attól fél, mennyi meló szakad rá, ha Te elmégy, s ezért lobogtatja az elveit, miszerint az anyának szeretnie kell a gyerekeivel együtt lennni....

Beszéljetek erről többet, be fogja látni, hogy kicsit kinyiffantál most.

11. Cippora (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2015. jan. 4. 17:28
Én nem nagyon,nagyon keveset.Néhány hónapig jártam tanfolyamra akkor előfordult,hogy anyukámmal kellett lennie,vagy egyéb esetekben 1-2 órát,de ez nagyon ritka,és tényleg csak 1-2-3 óráról volt szó.Most szokatjuk,hogy anyósommal van hetente-kéthetente kb. 3-4 órát,de még sokszor így is hiányol,pedig imádják egymást.Éjszakát még soha nem voltunk külön,egyszer próbáltuk,nem jött össze,bár akkor még csak 13 hónapos volt,most már 3,5 éves,de hiába kérdezgetem,nem-e akar mamánál aludni,azt mondja de...de csak velem együtt :D ovit is hiába szereti,mindig azt mondja,hogy szereti az ovit,de jobban szeret velem lenni.Ebben benne van az is,hogy ilyen szempontból elkapattam,mert nem nagyon hagytam sose másra csak ha muszáj volt,este korán elaludt,volt időnk egymással a páromra,jó baba volt,könnyű volt vele,aztán 2 éves korától sokat volt kórházban és az sem segített,akkor alakult ki benne ez a nagyon anyásság...nekem is kellene most már egy kis szabadidő,jó lenne néha kettesben elmenni a párommal 2-3 napra,vagy rendezni egy házibulit ilyesmi,de gondolom olyan 6 éves kora körül már csak eljön a mamánál alvós korszak ... erőltetni nem akarom,mert jó hogy néha ki vagyok már borulva én is,de azért szeretem is,hogy ennyire ragaszkodó.olyan hamar felnő... :)
2015. jan. 4. 16:10
Köszi csajok, néha tényleg az agyvérzés kerülget. Nem rendszeres ám, hogy sikerül havonta 2x barátnőzni, van akivel nyár óta nem találkoztam, mert képtelenség összehozni. Én már annak is örülnék, ha egyedül lennék pár napig. Nem fizikailag vagyok fáradt, hanem idegileg és ez nagyobb probléma, mert kimerültem és sokkal türelmetlenebb vagyok.
9. 3a5c305959 (válaszként erre: 7. - Flóra76)
2015. jan. 4. 16:07
Ne is mondd! Az enyem december 15-en kezdodott. Alig varom hogy mehessek hetfon vegre suliba a gyerek meg bolcsibe!
2015. jan. 4. 15:34
Nyugodtan vegyél ki magadnak pár napot. Az anyaság is munka, ami fárasztó és néha abból is ki kell, ki lehet kapcsolódni ha az ember úgy érzi, szüksége van rá. Ha meg tudod oldani addig a gyermeked felügyeletét, menj el pihenni valahová. Attól még nem leszel rossz anya.
7. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2015. jan. 4. 15:27

Dehogy vagy rossz anya,sőt....mivel ezt felismered...


Én hasonlóan vagyok, épp ma panaszkodtam egy másik fórumon, milyen hosszú volt most a téli szünet:)


Ha minőségi időt szeretnél a családdal tölteni, akkor nem árt ha néha magaddal is foglalkozol és feltöltődsz.

6. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2015. jan. 4. 14:54

Hat en orulnek ha havonta 2szer tudnek baratnozni, de nalunk az van hogyha beindul a gepezet es apa dolgozik akkor a gyerek folyamatosan velem van ha en nem iskolaban vagyok, meg hetvegen is. Most volt mondjuk egy het amig o bolcsiben volt en meg itthon tanultam, de ez "tanulos het" volt az egyetem altal kiszabott dolgot kellett csinalnom, szoval nem lazsaltam, max annyi hogy nem mentem be az egyetemre. A baratnozes is ugy oldhato meg hogy termeszetesen o jon velem. Az egyetlen dolog amit meg tudunk neha oldani hogy elmenjek futni a gyerek nelkul. Ezt is csak azert mert fogyni akarok es a ferjem tudja hogy ez csak ugy megy ha mozgok.

Szerintem normalis amit erzel. Vannak olyan anyukak akik otthon dolgoznak vagy gyerekfelugyeletet vallalnak hogy tovabb maradhassanal a gyerekukkel. En is imadon az enyemet, de mire ket eves lett en mar alig vartam hogy menjen vegre bolcsibe. Szerintem nem ettol lesz valaki rossz anya, neha mindenkinek kell a feltoltodes :-)

5. anya4005 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2015. jan. 4. 14:48

A mi fiaink hetente egyszer a mamánál alszanak,de tényleg csak aludni visszük át őket (amúgy egy házban lakunk),fürdés,vacsi után,és reggel hozom vissza a csapatot.

Augusztusban volt 4 éves a nagy,azóta 3 napot voltam tőle távol: pihentünk a párommal,de a kicsi már bennem volt.

Nem melózom,a kicsivel vagyok itthon,és mindenhova a fiúkkal (ha ovi van,akkor csak a kicsivel) megyek.

Jó lenne néhány nap apával kettesben,de nincs kire hagyni őket egyenlőre (már folynak a tárgyalások bébisintér területen).

4. ancsika688 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2015. jan. 4. 14:27
Ha nem pihened ki magad,akkor leszel rossz anya,mert ingerült leszel,ez a gyereken és a férjeden csattan.
2015. jan. 4. 14:20
nem vagy rossz anya ezért, ő pasi, neki jár a régi életéből minden ugyanúgy, neked pedig csak hosszú évek múlva fog megközelítőleg ugyanolyan lenni, mint gyerekek előtt, csak ezt a férfiak valahogy nem fogják fel, nekik így kényelmes, ha pedig a nő többet szeretne, ők pedig nem, akkor jön a jó öreg bűntudatkeltés
2015. jan. 4. 14:16

Miért lennél rossz anya!? :)


Fáradt vagy, érthető.

2015. jan. 4. 14:14

Mennyi időt vagytok a gyereketektől távol (nem a munkára gondolok)? Milyen sűrűn fordul elő, hogy nem veled/veletek alszik a gyerek és hány éjszakáról van szó?

Eddig én évente kb. 1 éjszakát voltam távol a gyerekemtől, a hétköznapokban dolgozom ugye, havonta kb. 2x találkozom barátnőkkel 1-2 órára, és járok heti 2 x 2 különórára munka után.

Most úgy érzem elfáradtam, ingerült vagyok, szeretnék egyedül lenni, de a férjem szerint "nem normális", hogy én a gyerek nélkül szeretnék lenni, mert az anya dolga, hogy szeressen a gyerekével lenni, pedig mindenkinek jót tenne, ha kicsit máshol lennék, nem sokat, csak 3-4 napot. Nyilván szeretem a gyerekemet, de most besokalltam.

Kíváncsi vagyok, hogy más csinál-e egyáltalán gyerek nélküli napokat vagy tényleg én vagyok a "rossz anya" amiért magányra vágyom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook