Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anya és felnőtt lánya kapcsolat? Valóban megmérgezi az egész életemet? fórum

Anya és felnőtt lánya kapcsolat? Valóban megmérgezi az egész életemet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. jún. 7. 22:15

én is ajánlanák egy könyvet:

dr windy dryden: rettenetes szülök

felnőtt gyerekeknek nehezen kezelhető szülökről

77. pan.pan (válaszként erre: 76. - 40163fd81d)
2009. jún. 7. 22:05

Bocsánat, azt hiszem mégsem ugyanarról... :o(

Azt írod, egy idő után, már nem okolható más.... Nos,(magamat ismételve) nem minden fekete vagy fehér. Ha sikerül "felülírni" is a beidegződéseket, tökéletes soha nem lesz. Vissza-visszatérnek, néha elgyengítenek, elbizonytalanítanak, stb... Szerintem a meggyötört gyermekeknek joguk van felnőtt életük végéig okolni az őket meggyötrőket... Az más téma, h emögé bújva, ezt a fájdalmat el nem engedve, esélyük sincsen tovább lépni... Tehát, szerintem is a megbocsátásban és elengedésben lehet a megoldás, de az nem törli az emlékeket... stb (lásd feljebb)

76. 40163fd81d (válaszként erre: 74. - Pan.pan)
2009. jún. 6. 22:08
Ugyanarról beszélünk,szerintem:)
75. Katthy
2009. jún. 6. 18:53
Ajánlanám a Mérgező Szülők c. könyvet Susan Forwardtól. Nekem sokat segített, még ha nem is voltak/vannak olyan komoly problémáim, mint a könyvben leírt esetek alanyai nagy részének.
74. pan.pan (válaszként erre: 72. - 40163fd81d)
2009. jún. 5. 09:09

Talán ez mégsem ennyire fekete vagy fehér....

Ha elég szisztematikusan lett elültetve valakiben, h ő milyen és mennyit ér, no meg az életforma (ami az egyetlen ismert a számára).....,azért lássuk be, a jó munka ritkán rossz :o)(bocsi a tréfáért) ....szóval,ha nincs szerencséje kiszakadni (akár párkapcsolat útján, vagy ha nagyon meszsire sodródik és ott nem sikerül megtalálnia azt a környezetet, ami pont olyan mint az otthoni volt)... akkor minden esélye megvan, h elöszőr is ráébredjen, létezik más is mint amit ő eddig ismert, majd tovább lépve, mikor már el is hiszi amit lát, akkor ki tudjon keveredni hoszzú-hosszú évek kitartó munkájával és elindítson egy változtatást....

Nem kell megijedni :o) Az ember ezt csak utólag veszi észre...

73. pan.pan (válaszként erre: 69. - Bared)
2009. jún. 5. 08:59
...és továbbra is kapják az "utánpótlás mérget" kívűlről...
72. 40163fd81d (válaszként erre: 71. - Syria)
2009. jún. 4. 10:59

Tudom.

Épp elég úgy együtt élniük vele,hogy megértsék,nem ők a hibásak,felelősek ,etcetera etcetera.....


Hahó!Én csak azt mondom ,hogy minden ember egy idő után meg kell hogy értse,hogy a saját életéért Ő a felelős,nem más.

Vagy megoldja vagy elbukik,de az már az ő hibája lesz,nem a szüleié ,nem a szomszédé,nem a pasijáé,nem a feleségéé......

71. syria (válaszként erre: 68. - 40163fd81d)
2009. jún. 4. 10:49

Ez nem mások vádolása, hanem annak megállapítása, hogy egy szülő igenis okozhat egy életre szóló személyiségtorzulást a gyerekben. És ők erről ugyanúgy nem tehetnek, mint a sokkot kapott gyerekek (pl. baleset, katasztrófa, erőszak áldozatai, szemtanúi). Egy életen át magukkal vihetik a mentális sérüléseiket.

Nem mindenki olyan szerencsés, hogy sikerül az ilyesmiket feldolgoznia.

70. 40163fd81d (válaszként erre: 69. - Bared)
2009. jún. 3. 22:05
Ez egy ördögi kör...másokét is csak addig tudja ,amíg az a másik rá nem jön ,hogy Ő egy külön álló,önálló ember:))
69. bared (válaszként erre: 68. - 40163fd81d)
2009. jún. 3. 22:03
vagy másokét...szerintem az ilyen emberek észre sem veszik milyenné váltak, hiszen ez nekik természetes állapot...
68. 40163fd81d (válaszként erre: 67. - Bared)
2009. jún. 3. 19:38
Szerintem nagyon sokunknak volt ebben része,de egy idő után már nem vádolhatjuk őket,mi magunk mérgezzük meg a saját életünket.
67. bared (válaszként erre: 66. - 40163fd81d)
2009. jún. 3. 19:24
ez igaz, de tény: én is láttam a környezetemben, hogyan tettek szülők gyerekeket tönkre önértékelésileg, és milyen felnőttek lettek belőlük((
66. 40163fd81d (válaszként erre: 65. - Syria)
2009. jún. 3. 18:47
Egy életen át,nem lehet más hibájával takargatni önön kudarcainkat ,hibáinkat!
65. syria (válaszként erre: 64. - Bared)
2009. jún. 3. 16:06

Csak, hogy a többiek is értsék:

életem legjobb pasiját tette tönkre az apja azzal, hogy állandóan szapulta, semmilyen eredményét nem ismerte el. Ez olyan kóros személyiségváltozást idézett nála elő, hogy betegesen féltékeny lett. Állandóan kisebbrendűségi érzése volt, s ha volt egy kapcsolata, azt mindig tönkretette a féltékenykedéseivel. Ráadásul úgy, hogy ő csalta folyamatosan azt, akit gyanúsítgatott, mintegy bizonygatva elsősorban saját magának, hogy ő nem olyan pocsék alak, mint amilyennek az apja beállítja.

Hát pl. így tehet a helytelen szülői magatartás egy életre tönkre embereket.

Szerencse, hogy nálatok nem így alakult, apósod időben észhez tért.

64. bared (válaszként erre: 63. - Syria)
2009. jún. 2. 15:05
féltékeny? miért lenne féltékeny?
63. syria (válaszként erre: 50. - Bared)
2009. jún. 2. 14:58
Volna egy kérdésem: a férjed nem féltékeny rád?
2009. jún. 2. 10:33
:o)
61. bared (válaszként erre: 60. - 673567bc24)
2009. jún. 2. 10:24
te..te tényleg démon vagy...fél 4kor melózni?.pfff...
60. 673567bc24 (válaszként erre: 58. - Rotep)
2009. jún. 2. 03:22
Örülünk,hogy tudtunk valamennyire segíteni!Nem vagy önző :-)!Azért gyere ám,ne hagyj itt minket!Egyenlőre nem tudok semmi mást írni,kora van,és megyek dolgozni!Mindenkinek szép napot!
59. rotep
2009. jún. 1. 22:51
sziasztok, itt vagyok és talán egy kicsit megkönnyebültebb. sokat segítettek a tanácsok és a történetek, abban is, hogy láthattam, nem vagyok egyedül (bár lehet, hogy ez kicsit önzően hangzik.........) nagyon szeretném ezt a helyzetet rendezni és azt látom, hogy az ln fejemben kell átrendezni a dolgokat ahhoz, hogy normalizálni tudjuk a kapcsolatunkat. a segítségetekkel most elértem azt, hogy megpróbáltam nem magamra venni a megjegyzéseit és minden egyes olyan mondatnál, amit eddig sértőnek tartottam megpróbáltam kipuhatolni, hogy mire is gondol valójában. ez a figyelem pedig nagyon sokat számított anyukámnak. talán valóban igaz, hogy egy kisgyerek lakik benne, akinek figyelemre van szüksége a számára legfontosabb emberektől. eddig ezt nem csináltam, mert felforrt az agyvizem. plusz elvittem neki az "ANYák és Lányaik" című könyvet....hogy olvasgassa. ez az egyetlen szakirodalom, amit ebben a témában és szerintem nagyon tanulságos. azt gondolom, hogy sok munka áll előttünk, én semmiképpen nem szeretném úgy égezni, hogy ki kelljen zárnom az életemből. majd holnap írok bővebben, most nagyon álmos vagyok. köszönök nektek mindent, jó éjszakát.
58. rotep
2009. jún. 1. 22:51
sziasztok, itt vagyok és talán egy kicsit megkönnyebültebb. sokat segítettek a tanácsok és a történetek, abban is, hogy láthattam, nem vagyok egyedül (bár lehet, hogy ez kicsit önzően hangzik.........) nagyon szeretném ezt a helyzetet rendezni és azt látom, hogy az ln fejemben kell átrendezni a dolgokat ahhoz, hogy normalizálni tudjuk a kapcsolatunkat. a segítségetekkel most elértem azt, hogy megpróbáltam nem magamra venni a megjegyzéseit és minden egyes olyan mondatnál, amit eddig sértőnek tartottam megpróbáltam kipuhatolni, hogy mire is gondol valójában. ez a figyelem pedig nagyon sokat számított anyukámnak. talán valóban igaz, hogy egy kisgyerek lakik benne, akinek figyelemre van szüksége a számára legfontosabb emberektől. eddig ezt nem csináltam, mert felforrt az agyvizem. plusz elvittem neki az "ANYák és Lányaik" című könyvet....hogy olvasgassa. ez az egyetlen szakirodalom, amit ebben a témában és szerintem nagyon tanulságos. azt gondolom, hogy sok munka áll előttünk, én semmiképpen nem szeretném úgy égezni, hogy ki kelljen zárnom az életemből. majd holnap írok bővebben, most nagyon álmos vagyok. köszönök nektek mindent, jó éjszakát.
57. bared (válaszként erre: 56. - 673567bc24)
2009. jún. 1. 19:11
lehet, hogy nem aludt itt....vagy más dolga akadt)) semmi gond nincs ebből))) majd legközelebb))
56. 673567bc24 (válaszként erre: 54. - Bared)
2009. jún. 1. 17:41
Érthetetlen!Lehet,hogy mégsem ért rá?!?!
2009. jún. 1. 15:58
Igen Rotep, kíváncsian várjuk a beszámolót! :-)
54. bared (válaszként erre: 53. - 673567bc24)
2009. jún. 1. 15:15
jó lenne))) tegnap írta, hogy fussunk össze, mondtam ok, de tegnap nem jó, csak ma, de utána már nem láttam(
53. 673567bc24 (válaszként erre: 52. - Bared)
2009. jún. 1. 15:07
aha!Remélem ír valamit még ma!:-)
52. bared (válaszként erre: 51. - 673567bc24)
2009. jún. 1. 15:05
én is kíváncsi vagyok rá, nagyon eltűnt((
2009. jún. 1. 15:05
Rotep!Hogy sikerült a tegnapi szülinapos "történet" anyukádnál?
50. bared (válaszként erre: 49. - Syria)
2009. jún. 1. 15:01
akár az apósom...ő is ezt csinálta a férjemmel évekig...aztán jött 1 év mosolyszünet, néhány súrlódás, de minden rendbe jött utána...
49. syria (válaszként erre: 31. - OlíviaAnna)
2009. jún. 1. 13:49

Van ilyen ellentmondás!

Én fordítva éltem meg az apámmal. Mindenkinek dicsekedett, hogy neki milyen okos, szép, talpraesett, életrevaló lánya van, szemtől szembe meg, bármit tettem, a reakciója az volt: hülye vagy, mindig is az voltál és az is maradsz.

Képtelen voltam megfejteni őt, nem segített semmilyen elbeszélgetés, az iskolai, a munkahelyi sikereim.

Ott voltam a halálos ágyánál és még ott sem derült fény semmire.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook