Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire általános, hogy felnőttként ne tartsa két testvér a kapcsolatot? fórum

Mennyire általános, hogy felnőttként ne tartsa két testvér a kapcsolatot? (tudásbázis kérdés)

2021. jún. 21. 20:28

Ismerek ilyet, sőt a mi családunkban is volt, igaz két generációval ezelőtt.

Szerintem, ha a saját gyerekeivel sem beszél, akkor ne emészd magad rajta. Nagy valószínűséggel a hiba az ő készülékében van.

14. karikaturista (válaszként erre: 9. - 55Judit)
2021. jún. 21. 20:06

Ez nagyon igaz. De olyankor is előfordul amikor az egyiknek mindent a másiknak semmit.

Sokszor az anya hibájából következik a testvéri ellentét.

13. Lau_Ra
2021. jún. 21. 19:50

Két öcsém van. 5 és 6 évvel fiatalabbak. Imádjuk egymást.

Nem történt kettőtök között olyan dolog ami ezt váltotta ki belőle?

2021. jún. 20. 21:30
elég gyakori
11. Epresturmix (válaszként erre: 9. - 55Judit)
2021. jún. 20. 21:08
Mint az enyém. Folyton kavar és egymásnak ugraszt minket.
10. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 20. 20:47
Én 15 éve nem láttam, nem is hiányzik és gondolom én se neki. Minden családban előfordulhat. A rokonait nem válogathatja meg az ember. De felnőtt korában dönthet, hogy akarja-e velük a kapcsolatot v.nem. Ha pedig valaki nem szeret, nem tudjuk rá kényszeríteni, se testvért, se házastársat, se gyereket. Nem is kell. Foglalkozz azokkal, akik szeretnek!
9. 55Judit (válaszként erre: 8. - 184481d874)
2021. jún. 20. 20:42
Hát az. Sajnos van olyan hogy egy anya nem egymásnak neveli a gyerekeit hanem egymás ellen .
2021. jún. 20. 20:41
Sajnos előfordul,hogy ilyet hoz az élet.Szomorú...
7. 55Judit (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2021. jún. 20. 20:39

Arra kíváncsi hogy csak neki szar, vagy másnak is. Ha másnak is, attól biztos könnyebb neki.


Gyerek koromban a testvéreim napi szinten ütöttek-vertek. 8 és 9 évvel idősebbek nálam. Ők már megöregedtek, és én sem vagyok már fiatal. Az egyik amelyik a leggonoszabb volt, nem rég megkeresett, és nagyon haverkodni akart. Gyerekei külföldön, egyedül van egy roggyant öregemberrel. Abban bízott, hogy majd rám számíthat. Tévedett. :)

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 20. 20:06

"de nem hiszem, hogy ezt érdemlem"


Rosszul közelíted meg. Miért? Mit érdemelsz és miért? Azért mert a testvéred nem várhatsz el tőle semmit. A testvérek nem is gondolkodnak el ilyesmin. Eszükbe nem jut, hogy az önzetlen segítségért bármit elvárjanak.


"Ti milyen viszonyban vagytok a testvéretekkel?"

Miben segít neked, ha mások családi viszonyairól szerzel információt?

2021. jún. 20. 19:36
2 lány tesóm van. Hetente többször beszélünk telefonon, messengeren. Havonta igyekszünk összehozni egy találkozót is. A kicsi 15 évvel fiatalabb tőlem, fel kellett nőnie ahhoz, hogy közel tudjunk kerülni egymáshoz.
2021. jún. 20. 19:25
1 édestestvérem és egy féltestvérem van. A féltestvéremről 25 éve nem tudok semmit. A másikkal hetente beszélünk.
2021. jún. 20. 19:20

Remélem, nem általános!


Három testvérem van. Gyermekkorunk óta mindenben segítjük egymást, min. hetente beszélünk.

2. Ildi
2021. jún. 20. 19:14
3 féltestvérem van. Csak eggyel tartom a kapcsolatot. A többivel nem,oka van.
2021. jún. 20. 18:46

Van 1 bátyám és évek óta nem tudok róla semmit. 10 éve kiköltözött Belgiumba. Még a saját gyerekei sem hallanak felőle. Nem keres, nem beszélünk. Sosem voltunk nagyon jóban a 12 év korkülönbség miatt, de nem hiszem, hogy ezt érdemlem. Egy ideig én kerestem, majd ő már nem volt vevő rá.

Ti milyen viszonyban vagytok a testvéretekkel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook