Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Angol nyelvű óvoda vs kétnyelvű óvoda fórum

Angol nyelvű óvoda vs kétnyelvű óvoda (beszélgetős fórum)


2023. jún. 8. 11:30

Nagyon regi ez a topic es nem is aktiv,de azert irok,ha valaki csak olvasgatna azert legyen meg a legujabb info. Mi ket ovodat probaltunk ki, ezekrol tudok konkret velemenyt irni.

Az English Gardenbe egy evig jart a kisfiam,csak angolul beszelnek, felszereltsege jo, de az en gyerekem nem szerette. A pedagogusok nem feltetlen pedagogia vegzettseguek,meg kevesbe ovodapedagogia, meg 3 ev betoltese elott kezdett oda jarni a gyerekem, de mar akkor elvartak volna hogy maganak torolje a feneket, szoltam ugyan,hogy meg csak nagyjabol 3 honapja szobatiszta de nem tortent valtozas az ugyben. A vezetono teljesen lenezo stilusban kezelt minket,ha barmi aprosag miatt szolni mertem (pl a kisfiamnak egy alvos jateka volt, de nyilvan az esti alvashoz is azt hasznalta, nem engedtek,hogy hazavigye az ovibol). A vegen,egy ev utan mar szombaton sirva fakadt,hogy hetfon nem akar menni, itt telt be a pohar es mentunk at a Tengerszem ovodaba.

A Tengerszem eleinte egy aldas volt,foleg az EG utan. Ami a szerzodesben volt azt kaptuk es minden nagyon szuper volt. Nagyjabol fel ev utan kezdtuk azt erezni,hogy romlik a szinvonal. Kezdodott azzal,hogy az angolos ped asszisztens akit a szerzodesbe megigertek, az nem igazan volt jelen a gyerekekkel. Mikor ez mar tobb hete tartott akkor beszeltem vele,hogy mi tortenik, kiderult,hogy egy masik csoportban elment az ovono ezert ot raktak be oda Mig talalnak valakit,csakhogy ez az allapot nagyjabol 4 honapig fennallt. Addig pedig a gyerekem nem kapta a szerzodesben megallapodott angol oktatast. Amikor ezt szovatettem utolag a vezetononek, akkor az volt a valasza,hogy hat el is mehettunk volna. Nem gondolom,hogy ha egy szolgaltatasert fizetek akkor ez lenne a megfelelo modja a kommunikacionak. De ez csak a jeghegy csucsa volt. Mikor a dadus neni hetekig beteg volt nem volt hetekig megoldva a takaritas,ugy szoltak mar a szulok,hogy valamit csinaljanak. A kritikat fogadni nem tudjak. Olyannyira lement a szinvonal,hogy csak a mi csoportunkbol 6 gyermek konkretan tudom,hogy emiatt vagy reszben emiatt elment masik ovodaba, illetve,hogy a mar iskolaba meno gyerekek szulei is ugy voltak vele hogy utolso fel evre, egy evre mar nem viszik el mashova pedig legszivesebben ahhoz lett volna kedvuk. A fluktuacio a pedagogusok es dadusok kozott oriasi, nincs is nagyon kommunikalva a dolog,igy volt mikor en mar nem is tudtam az udvaron hogy ki az ide tartozo ovoneni es ki az aki csak egy szulo es epp a gyerekeert jott.

A homogen csoportokbol idokozben vegyes csoportokat csinaltak, gondolom igy tudtak feltolteni a csoportokat,de nem ez volt a megallapodas mikor mi ide jottunk. A kisfiamnak minden baratja vagy elment inkabb masik ovoba vagy elmennek iskolaba es maradna a nala fiatalabbakkal,ugyhogy ugy dontottunk inkabb mi is atvisszuk egy harmadik uj oviba. Sajnalom ot miatta,de remelem hogy hosszu tavon megiscsak a jo dontest hoztuk meg ezzel.

A fent emlitett ket intezmeny egyiket sem ajanlom.Nem gyerek kozpontu egyik sem,csak es kizarolag penz kozpontu.

2021. máj. 8. 00:15

Szia!Neztem azt az ovit,de ott nem ugy van h az egyik ovoneni angolul beszel a masik pedig magyarul? Mennyi ott a magyar illetve a nem magyar gyerekek aranya? Ti angoloztok otthon vele plusszban? Velunk a kisfiam nem hajlando angolul kommunikalni :/

Egyebkent Zuglo az nagyon idealis lenne oda fogunk koltozni nemsokara :):)

2. hegeszandi (válaszként erre: 1. - Oszandra85)
2021. máj. 6. 14:10

Szia!


Bennem is hasonló gondolatok merültek fel, hasonló szituációban voltunk 2019ben, azonban mi egy nagyon profi ovit választottunk, ahol az óvónénik és a ped asszisztens is angolul kommunikál a fiammal, így megmarad neki az Ausztráliában felszedett angolja. A gyerek mind két óvónénije külföldön élt és óvónőként dolgozott és a ped asszisztens pedig az angol nagykövetségen dolgozott így nagyon örültem, hogy ilyen jó angol tudású óvónénikhez került a fiam. A Tengerszem oviba járunk Zuglóban és egyáltalán nem unatkozik a fiam, annyi program van, örülök, hogy a sok játék mellett megfelelő színvonalú fejlesztést kap, sőt sok extra program közül minden napra választottunk egyet, de nekem a robotprogramozás tetszik a legjobban, ilyet még soha nem hallottam, hogy ebben a korban már robotot tud irányítani a gyerek.

2020. júl. 31. 12:09

Sziasztok! Probaltam keresni a temaban de egy nagyon regi par kommentes forumon kivul mast nem talaltam.

Akinek a gyermeke angol nyelvu vagy ketnyelvu oviba jar(t) tudnanak nekem tapasztalatokat irni?

Szamomra az nem is kerdes,hogy egyaltalan miert szeretnem ha az angolt is mar most tanulna a kisfiam,ugyhogy az olyan kommentekkel kerlek kimeljetek,hogy elobb talan magyarul kene megtanulnia. Tud magyarul nagyon szepen es angolul is mert itt elunk jelenleg Angliaban, de ha hazakoltozunk akkor szeretnem ha a tudasa nem veszne el es fejlodne. Szivem szerint persze a 100% angol oviba iratnam, csak pont ketszer kerul annyiba mint ha csak ketnyelvu ovi lenne,igy azert felmerult,hogy esetleg ketnyelvut kene neznunk.

A ket nyelvu oviba jaro gyerekeknel mennyire eszreveheto volt az angol tanulasa? Mivel mar most is tud valamennyire a kisfiam az,ha csak mondokaznak neki keves lesz, nem akarom,hogy erdeklodeset veszitse a nyelv irant mert nem erik uj ingerek vagy ‘unatkozik’

Varom a tapasztalatokat,esetleg ovoda megnevezessel (Budapesten elunk majd)

Koszonom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook