Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élni - az érem másik oldala fórum

Angliában élni - az érem másik oldala (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Angliában élni - az érem másik oldala

1 2 3
39. b38fef89a3 (válaszként erre: 38. - MelisUK)
2008. dec. 17. 14:24
A Varga György - Lázár A. Péter -féle Magyar Angol és Angl Magyar Szótár eléggé jó ilyen szempontból, sokkal jobb mint pl. Országh Nagyszótára. Szerintem.
2008. dec. 17. 12:48

Angliában élőknek: mennyire vagytok megelégedve a szótárakkal? Veletek is rengeteg szónál előfordult már, hogy kikerestétek a szótárban, de az angolok nem is ismerik azt a szót?

Legutolsó ilyen esetem pl a herpesz, ami herpes a szótár szerint, de az életben cold sore a neve, ami pesze nincs benne a szótárban. A herpes (hörpisz) hallatán nagyokat néznek. Vajon miért vannak ilyen britek által nem használt szavak a mi szótárainkban? Vagy ez csak Skóciára igaz? (Az itteni szavak egyáltalán nincsenek benne a szótárakban, mint pl a tattie (krumpli), vagy a peedie (pici), stb, de érthető is, hisz ezek skót szavak.)

37. MelisUK (válaszként erre: 35. - B38fef89a3)
2008. dec. 17. 12:42

Igen, arra a papírra gondolok.


Nem számít igazán a magyar végzettséged, ha ilyen munkát szeretnél, akkor collage-ba kell járnod, itt kell tanulnod hozzá. Csak ilyen papír ellenében van esélyed, nélküle nincs...

Itt az se számít, ha dolgoztál már ilyen területen, ha nincs papírod. Párom is szakács volt Orkney-n, itt viszont nem vették föl, mert nincs food hygiene és food handling papírja, a máfél éves szakács gyakorlat az nem számított...

Én is tanár vagyok, tanultam ugye gyermek pszichológiát és pedagógiát, de még így se lehetek nanny vagy babysitter, mert nincs meg a children minder papírom a collage-ból.


Orkney-ra egy barátom által jutottunk ki, aki egy skót munkaközvetítő hölgy tolmácsaként dolgozott az egyetem mellett.


Ciprus onnan jött, hogy meleg van, beszélnek angolul és a fizu se olyan rossz. (Bár ezek csak az internet szerint vannak így, az életben totál más a helyzet Cipruson.)


Aztán visszajöttünk Skóciába, a megszokott helyre, ahol pozitív meglepi volt a jó időjárás. :D

36. MelisUK (válaszként erre: 33. - Az álarcos)
2008. dec. 17. 12:08

Valóban, a másnapi újságok címlapján az volt, hogy rémálom az Elm utcában Dundeeban. De ez nem olyan vicces...

Minap az egyik golfpályán találtak rá egy holttestre, a tetem egy tábortűz közepébe volt húzva és megégetve.

Szintén nemrég az egyik építkezés helyén találtak egy megkínzott holttestet reggel a munkások.

És sorolhatnám...

35. b38fef89a3 (válaszként erre: 30. - MelisUK)
2008. dec. 17. 11:47

Hát akkor nekem nincs túl sok esélyem personal assistent-ségre, nekem nincs hasonló végzettségem se.


Sajnos drogos itt is egyre több van, és rengetegen árulják is, pl. a szemközti házban is, naponta 15-20 emberke is jön vásárolni tőlük.


A kis kék "UK Residence Documentation for a National of an EEA State" könyvecskére gondolsz Home Office-os kártya alatt, amit egy év WRS-ben szereplés után lehet megkapni? Igen, az lehet, hogy tényleg kell hitelhez. És fél év mire megcsinálják, hacsak nem utazol le személyesen egy előre egyeztetett időpontban a croydon-i irodájukba...


Hogy kerültetek az Orkney szigetekre? Mit dogloztatok ott? El nem tudom képzelni :-) És hogy jött pont Ciprus aztán? Bocsi, ha túl személyes kérdések, akkor ne válaszolj, vagy csak privát üzenetbe :-)

34. b38fef89a3 (válaszként erre: 29. - E6a07f094b)
2008. dec. 17. 11:14
Köszi szépen, Nektek is boldog Karácsonyt!
33. az álarcos (válaszként erre: 31. - MelisUK)
2008. dec. 17. 10:59
Rémálom az Elm Utcában? Freddie Krueger lecsap! :-DDD
2008. dec. 17. 10:20
WhiteEagle, most néztem az adatlapod, hasonló pár vagyunk, mint ti. Párod tanár, én is. Te IT-s vagy, párom is programozó matematikus. És kihozott minket a sors UK-ba. :P
31. MelisUK (válaszként erre: 26. - B38fef89a3)
2008. dec. 17. 10:16
Bocsi, remélem nem zavar, hogy megírtam a skót tapasztalataim. De az a véleményem, hogy Egyesült Királyság van, így akár én is írhatok. :P Nagy különbségeknek nem kéne lenni, inkább csak a nagy- és kisváros különbségek vannak. Mi nem lakunk valami nagy városban, ezért barátságosabb mint pl Londonban élni, ez egy kb Miskolc méretű városka. De éjjel itt is félelmetes kimenni, csak az utolsó hónapokban annyi embert megöltek a városban, hogy borzasztó. Az Elm Street mellett lakunk, tavaly haloweenkor levágták itt egy ember fejét. És egyéb hasonló rémtettek sorozatai vannak itt...
30. MelisUK (válaszként erre: 24. - B38fef89a3)
2008. dec. 17. 10:12

Még nem láttam a környékünkön Waitrose-t, de rengeteg más van. Pl kocsival max 5 percre a lakásunktól különböző irányokban 4 hatalmas Tesco van, azok környékén szinte mindig van Lidl, így mi ezeket a boltokat "használjuk".


A personal assistant is úgy jött nekem össze, hogy nagyon-nagyon megszeretett az a nő, szinte a lányának tekintett. Egyébként ha csak úgy jeletnkeztem volna idegenként, akkor nem kaptam volna meg, ez tuti. Pedig még középsuliban titkárnőnek és könyvelőnek tanultam. Itt is rengeteg hasonló munkára jelentkeztem, olyanra is, ahol csak a Word és Excel kell plusz gépelni és a telefonhoz/faxhoz érteni kell, de még egy ilyen számomra alap munkára se hívtak be interjúra...


A lakásokat persze ki kell fogni ennyi pénzért, mint amit írtam. Itt is nagyon lementek az ingatlan árak és persze mindenfelé egyre több a drogos, ezért ilyen olcsók a lakások. Kb annyi lenne a havi törlesztőrészlet 10 évre egy ilyen lakásra, mint amennyi az albi havonta. Bár mi öt évre szeretnénk fölvenni majd hitelt, ha összejön, de még messze vagyunk tőle, mivel nem vagyunk még a home office-nál bejelentve, nincs olyan kártyánk, nem fizettük ki azt a 90 fontot, enélkül meg nem adnak hitelt. De az a szép, hogy annak, akit munkaközvetítő küld ki és egy évig a kiközvetített helyen dolgozik, annak nem kell ez a kártya, én épp beleesek ebbe, napra pontosan egy évig voltam azon a helyen, de mégis kell a home office-os kártya. Azt meg állítólag csak teljes munkaidős munkára lehet kapni én meg részmunkaidős vagyok. Most pl hogy már nincs szezonja a hotelnak a héten még nem is dolgoztam, lehet, hogy majd pénteken... Szombatom meg indulunk haza látogatóba (kocsival).


Az időjáráson nagyon meglepődtem, hogy milyen jó itt, egyáltalán nem erre számítottam. Először az Orkney-szigeteken éltünk, ahol napi 10-15-ször esett az eső, extra erős szél fújt, olyannyira, hogy volt, hogy a ház falába kellett kapaszkodni, hogy ne fújjon el a szél, vízszintes jégeső, stb. Sokszor a repcsik se indultak időbe az ilyen időjárás végett és persze a kompok se mentek mindig. Ezt az időjárást nagyon megutáltuk, ezért költöztünk át Ciprusra. Görög részen voltunk, Limassolban. (Véletlenül se menjetek, nagyon gáz az egész hely milliónyi csótánnyal, büdös szemtelen exrtán kihasználó emberekkel.) Ciprusról visszaérve persze fáztunk, egy hétig téli kabátban voltunk, de azóta ki se vettük a szekrényből. Még jó, hogy Cipruson kidobáltam a nyári ruhákat, mondván úgy se lesz rájuk szükség. :P Idén télen még nem vettük föl komolyan a téli kabátot, csak vastag pulcsiba járok dolgozni, a párom pedig széldzsekibe. Bár reggel levisz kocsival, de utána gyalog jövök haza (kb 5 perc), de nincs olyan hideg, hogy kéne a kabát.

29. e6a07f094b (válaszként erre: 28. - B38fef89a3)
2008. dec. 17. 02:31

Hat ugy nezem, ott sem konnyu a megelhetes.

Ahogy en tudom, Ausztraliaba valoban nehez bejutni, mert igencsak utananeznek mindenkinek, aki ott ohajt letelepedni. Nekem van egy baratom ott,(Sydney-ben el), tobb, mint 3 evig tartott az, hogy a vegleges letelepedesi engedelyt megkapja.

Azota jo munkaja van, jol keres es allandoan az idojarasra panaszkodik..) Tul meleg, azt mondja.

Dehat nem lehet minden egyutt! Valami kellemetlenseget vallalni kell a jobb jovo erdekeben, szokta mondogatni.


Hat, csak ennyit szerettem volna elmondani, kivanok minden jot, es kivanom, hogy sikeruljon a tervetek, amit kigondoltatok!



Merry Christmas for you guys!


Steven and Alicia

2008. dec. 16. 20:28

Semmi gond ezzel. Egyrészt kicsit kalandvágyból jöttünk ki, másrészt mert "valami másra", újra vágytunk, harmadrészt meg természetesen a (főleg anyagilag) jobb, könnyebb élet reményében. Szentül hittük, hogy itt majd belátható időn belül tudunk venni saját házat, vagy legalább annyit összehozunk hogy Magyarországon vehessünk egy saját házat, hogy majd járunk évente (vagy évente többször) üdülni stb. Hát sajnos nem, ezektől meglehetős messze vagyunk... Egyébként az igazsághoz tartozik az is, hogy eredetileg mi Ausztráliát céloztuk, de sajnos az aprólékos tervezés és bevándorlási ügynök fogadása meg a hasonlók ellenére elutasították a vízumkérvényünket, így "jobb híján" itt Angliában kötöttünk ki. Bár ki tudja, hogy ott jobban (vagy éppen rosszabbul) boldogultunk-e volna. Mindenesetre az időjárás ott jobb. Sokkal :-))


USA-ban 3,5 hónapot voltam, de csak mint turista, turista vízummal, egyszeri belépési lehetőséggel, fél éves limittel, még kicsit maradhattam volna, de két hónap múlva mindenképp vissza kellett volna jönnöm.

27. e6a07f094b (válaszként erre: 26. - B38fef89a3)
2008. dec. 16. 19:41

Ne haragudj, de megkerdeznem, hogy mi vitt ra arra a lepesre,hogy Angliaban telepedj le?


Ha Neked ez kenyelmetlen kerdes, ne valaszolj, vagy(esetleg) ird meg priviben.


A cikkedbol kivettem, itt eltel egy ideig az USA-ban.

Miert nem maradtal itt?

Elnezest a sok kerdesert, de kivancsi vagyok, hogy az emberi sorsok miert alakultak ugy, ahogy alakultak..))


Ha kellemetlen a kerdesem, ne valaszolj, es elnezest kerek, hogy ilyen sokat kerdezgettem, de ez a hivatasommal jar.

Nem szeretnelek(meg gondolatban sem!), megbantani.


Udvozlom a kedves feleseged es Teged!


Steven.

2008. dec. 16. 19:12
Nézzétek ám meg a cikk első részét is, az is úgy kezdődik, hogy "Angliában élni" :-)
25. b38fef89a3 (válaszként erre: 23. - Magdolna56)
2008. dec. 16. 19:05

Heath shopban nagyon érdemes műzlit venni, sokkal jobbak (és száz százalék organikusak) mint a superstore-osak és alig drágábbak pár százalékkal.


Igen nálunk se olcsók az ingatlanok. Most egy két hálós átlagos lakás, amiből legalább az egyik háló dupla (azaz alvásra tényleg használható méretű) az minimum 80 ezer font (egy éve még inkább 130 ezer font volt). Két dupla hálós, felújított, szép, csendes helyen lévő (i.e. nem iskola vagy autópálya mellett, az itt a divat, oda építkezni, isten se érti miért jó ez nekik), "jó környéken" található (ahol nem randalíroznak kapucnis tinédzserhordák és péntek esténként nem verik össze a kocsidat a részegek a pubból hazafelé) lakás már inkább 110 ezer font körül van. Ugyanez házban 150-160 ezer, jó környéken 170-180 ezer, ha értékelhető méretű kert és garázs is van, akkor meg 200-250 ezer. De csak azért mert itt mi egy olcsó helyen lakunk. Ha délebbre megyünk húsz mérföldet, vagy bármelyik nagyobb városhoz közeledünk (Cambridge, Bedford, Peterborough például) akkor már legalább +30% a fenti árakra. Ugyanilyen távolságra Londontól, mint ahol mi élünk, csak nem északra hanem nyugatra meg még magasabb árakat lehet találni, lakások kezdődnek 150000-től, házak 250000-től, de normális állagú és méretű meg 200000-től és 300000-től található. Abszurd. És akkor ez még mindig nem Birmingham vagy - uramatyám - nem London valamelyi külvárosa, peremkerülete, mert az meg szinte megfizethetetlen.

24. b38fef89a3 (válaszként erre: 22. - MelisUK)
2008. dec. 16. 18:52

Próbáld a Waitrose-t, ha van a környéketeken, nekem ott sikerült vennem. A pénztáros elképedve nézte a 15 zacskót (csak 100 grammosak voltak), el nem tudta képzelni, mit lehet a mákkal csinálni azon kívül hogy papagájnak adod, vagy esetleg kifli/péksüti tetejét meghinted vele. Hogy le lehet darálni és lehet belőle mondjuk mákos tésztát vagy gubát készíteni, arról fogalma sem volt. Buta fejjel megemlítettem a mákos rétest is, így aztán ezt is el kellett magyaráznom a pénztárosnak, hogy mi az, milyen ízű, hogy néz ki, hogyan készül. Szerencsére a sorban utánam csak egy idősebb nő állt, aki nem bánta az időhúzást, mert hogy őt is eléggé érdekelte. :-)


Ohh, a strandpapucsból nem szabad semmire se következetni, csak arra, hogy tél van :-) Legalább is itt nálunk délen úgy működik, hogy (a kb. nyolcévestől a negyvenéves lányokig/nőkig) nők november tájékán előveszik a strandpapucsaikat míg nyáron előkerülnek a magasszárú szőrmecsizmák, amikben viszont járni normálisan egy se tud, valahogy nem a talpukon hanem a belső oldalukon járnak... A tinédzser fiúk hasonlóképpen ilyenkor télen ha tehetik rövidujjúban járnak (vagy esetleg melegítő felsőt vesznek de csak azért, hogy annak kapucniját ráhúzhassák a baseball sapkájukra), nyáron viszont előkerülnek a jó meleg bőrkabátok stb. :-))


De jó hogy írod, hogy voltál személyi asszisztens is. Én is próbálkozok hasonlóval, touch typist skills rendben, 50 feletti szót gépelek percenként, van minute taking képességem stb., egyedül a beszélt angolom nem annyira nagyon tökéletes (de azért elég jó), de biztos nem emiatt nem kaptam eddig állást, mivel hogy eddig ilyen állásra még fel se hívtak telefonon, tehát nem hallhatták a beszélt angolomat (írott angolom gyakorlatilag kifogástalan). Eddig azt hittem, azért nem kapok ilyen állást, mert ez "az angoloknak van fenntartva" de ezek szerint azért külföldieknek is sikerülhet, szóval köszi, adtál egy kis erőt a kitartáshoz.


35-40 ezer fontért? Wow! Rossz helyet válaszottunk magunknak...


Ciprus melyik részén voltál, görög vagy török?

23. magdolna56 (válaszként erre: 22. - MelisUK)
2008. dec. 16. 18:32

én mákot láttam itt, szinte minden superstore-ban, de health shopokban tutira tudtok venni.


ami az ingatlanárakat illeti, nem gondoltam volna, hogy ekkora a különbség Skócia és Anglia között. itt nálunk kb 100-120ezer egy 1 bedroom, a többi meg 130-140nél kezdődik, és még nem is beszélünk kertesről, csak x emeleti lakásról. egy új 2 bedroom 2.emeleti lakás min 160ezer.

22. MelisUK (válaszként erre: 8. - B38fef89a3)
2008. dec. 16. 18:25

Igen, mákot itt se lehet venni.


Nem hinném, hogy nagyon "angol" vagyok, hisz Ciprusról visszajőve (átlag 42 fok) sem fáztam itt nyáron, sőt. :D Fokra nem tudom megmondani, hogy mennyi, de nem hideg egyáltalán a nyár, mindenki strandpapucsban és lenge rövid öltözékben.


Nem írtam, hogy extra jó a munkalehetőség, de lehet munkát találni. Persze nem a legjobbakat. Én is tanár vagyok és jelenleg házvezetőnőként dolgozom egy kisebb hotelban. A legmagasabb szintű állásom eddig a személyi asszisztens volt.

De pl megérkezve a városba én is sokáig munka nélkül voltam, párom is napi 30 fontot kapott, vagyis kevesebbet, mint a minimálbér. Majd fölvettek egy bangladesi étterembe pincérnőnek, ahol hat óráért kemény 20 fontot kaptam plusz ételt, ami kettőnknek bőven elég volt. Heti kétszer mehettem dolgozni...

Jelentkeztem bárokba, mivel Cipruson cocktail bartender voltam, de sehová nem hívtak vissza engem se.

Majd rátaláltam erre a házvezetőnői állásra, ahol többet kapok a minimálbérnél és nem kell halálra dolgoznom magam. Mindig mondja a főnök, hogy pihenjek, egyek valamit, stb.


Felénk lakást 35-40ezer fontért simán lehet venni, ilyen áron még két hálószobásat is simán lehet találni. 90-100ezerért akár már családi házat is lehet venni.

21. b38fef89a3 (válaszként erre: 19. - Magdolna56)
2008. dec. 16. 18:23

Valahogy meg kell dolgozniuk a HR-eseknek a pénzükért :-) Az űrlapok meg az esély-egyenlőség miatt kellenek, és ha már van űrlap, akkor már kellenek kérdések, hogy a rájuk adott választ pontozni lehessen. Én valahol megértem őket, mert ugyan mi mit tudnánk kitalálni a helyükben? Milyen harminc pontos szakmai kérdőívet találnánk ki egy takarítónak?

Egyébként meg a CV-mizéria is abszurd már, ma kaptam pont ingyenes CV-elemzést, találtak is néhány dolgot a CV-mmel, pedig már kb. a 40. változat (nem túlzás) miközben két éve ugyanaz a munkám, és már két HR-es, volt és jelenlegi főnök, jóbarát, vállalkozó, személyi titkár stb. is átnézte és be is tartottam a javaslataikat. Most például kiderült hogy a CV-nek kötelezően két oldalasnak KELL lennie, mert egyébként számos automata rendszer egyszerűen visszadobja, be se került az adatbázisba... Ja meg kaptam egy ajánlatot, hogy 200(!!) fontért (na jó, 199-ért) készítenek nekem profi CV-t... Meg olvasom, hogy az átlag jelenleg az, hogy minden 150 CV submission/job application-re jut egy interjú. Abszurd. Lassan már oda jutunk, hogy mindenki minden állásra jelentkezik az adott térségben, hogy legalább pár interjú összejöjjön. Előbb-utóbb lesz is szerintem olyan cég, aki ajánlja majd, hogy mondjuk 50 fontért elküldi a térség minden fejvadászának a CV-det és minden létező állásra jelentkezést ad be helyetted. És amint elekezdenek többen élni ezzel, és idővel tényleg mindenki mindenre jelentkezik, az egész CV-HR-interjú felvételi rendszer összeomlik. Már most is van olyan, aki saját bevallása szerint múlt héten 1000-nél is több állásra jelentkezett (igaz Londonban). Ez csak úgy lehet, hogy ha van eltárolva egy CV-d, lekérsz egy nem túlságosan leszűkített job list-et a jobserve-ből, jobsite-ból, reed-ről vagy valamelyik hasonlóról és szisztematikusan nyomogatod az "apply now" gombot minden állás mellett, válogatás nélkül (amúgy sincs ilyenkor már az embernek ideje elolvasni, mi is az állás lényege) remélve, hogy talán páran felhívnak...

20. b38fef89a3 (válaszként erre: 14. - E6a07f094b)
2008. dec. 16. 18:15
Köszi. Neked meg gratula a sikereidhez. Sajnos én nem beszélek franciául, sosem tanultam, és sajnos az általános iskolai oroszt, meg a középiskolai olaszt se vettem komolyan, aztán meg azt a kicsit is amit tudtam, veszni hagytam. Ma már verem a fejem a falba ezek miatt persze. Mennyivel jobb lenne, ha magyar mellett nem csak angolul, de oroszul és olaszul is beszélnék. De elhatároztam hogy az olasznak nekiállok újra, meg elkezdem a spanyolt is, csak úgy hobbiból, majd ha egyszer van egy kis időm. Persze sosincs az a "kis idő", úgyhogy még mindig csak terv. Talán most a két ünnep között nekiállok.
19. magdolna56 (válaszként erre: 17. - B38fef89a3)
2008. dec. 16. 18:15
ezt az interjú-hülyeséget ismerem, szerintem is nonszensz, de sajna nem tudunk mit tenni :(
2008. dec. 16. 18:13
gyógymasszőrként kötel áll az eü-hoz, és a helyében hagynék cv-t idősek otthonában, de suliban (esetleg special need) mint learning support assistant is nagyeséllyel pályázhatna, ilyen helyeken nagy a "vándorlás" sokszor kerenek embert. vagy ha elmegy ilyen helyekre volunteer-nek, utána könnyebb bekerülni rendes állásra, mert már ismerik
17. b38fef89a3 (válaszként erre: 15. - Magdolna56)
2008. dec. 16. 18:12
Gondozói állásokra mostanában lecsapnak az angolok mifelén... (Sőt, általánosságban, mostanában mindenre lecsapnak, nem válogatósak már mint régebben.) Takarítóiból egy interjú jött össze, nevetséges volt. Az "állás" gyakorlatilag heti két óra (péntek este) takarítást jelentett volna egyfajta ifjúsági szálláson. Háromtagú "interjúbizottság" kérdezgette fél órát, olyanokkal, hogy milyen tisztítószereket használt eddig, milyen sorrendben takarítana egy konyhát vagy egy fürdőszobát stb. Nevetséges volt az egész. Abszurd. És még csak meg se kapta az állást, pedig komolyan vette az interjút, bármilyen abszurd is volt. (Egyébként volt ismerős, építkezési állásra jelentkezett, neki is komoly interjúja volt (i.e. négy ember, majdnem egy óra!), és olyanokat is megkérdeztek, hogy "hogyan tolod a talicskát?" meg hogy "mondj példákat rá, hogy eddig hol és hogyan toltál talicskát". Először azt hitte ez most szívatás, valami kandi kamera, de aztán rájött, hogy ezeket komolyból kérdezik. Komolyan végig is játszotta az egész marhaságot, de aztán másnap felhívták, hogy nem kapta meg az állást, mert úgy találták hogy "nem rendelkezett elegendő UK-beli talicskatolási gyakorlattal". És ez nem vicc, ez teljesen komoly. Abszurd...)
16. b38fef89a3 (válaszként erre: 13. - Magdolna56)
2008. dec. 16. 18:05
Munkanélküli sajnos. Az elmúlt kilenc hónap alatt összesen egy napnyi munkát sikerült szereznie egy temping agencyn keresztül, egy hűtőházban, ahol hűtött, csirkés készkajákat csomagoltak nagy áruházláncok részére (hideg, nedves, büdös hely, gondolhatod, ráadásul mi vegetáriánusok vagyunk, szóval duplán rossz volt szegénynek...). Meg van egy ígéret, hogy jövőre talán felveszik a Lidl-be mindenesnek. Egyébként tanár és gyógymasszőr. Valószínűleg rossz helyen is telepedtünk le, itt sokkal kevesebb állás van mint délebbre, nyugatabbra vagy északabbra, de sajnos most nem engedhetünk meg magunknak egy messzebbre történő költözködést.
2008. dec. 16. 17:45
ja, bocs, most olvasom, hogy nem talál állást. próbált pl takarítói vagy gondozói munkát? itt felénk ilyeneket mindíg találni, és ez utóbbi elég jól is fizet
14. e6a07f094b (válaszként erre: 12. - B38fef89a3)
2008. dec. 16. 17:42

Atolvastam a cikkedet, nagyon klassz, mindent atfogo es tartalmas.

Ezekutan erzem csak, hogy milyen szerencses vagyok, es Montrealban kotottem ki.

Itt minden csodalatos, az emberek udvariasak, az utcak tisztak,kellemes az idojaras, kiveve telen, amikor sok ho esik,es koteles vagy egy nap alatt felpucolni a hazad elott,(ha van),kulonben ugrik az 500 dollaros buntetes.

Es, ami a lenyeg, jobboldali a kozlekedes, tehat legalabb ahhoz nem kellett hozzaszoknom..))

Ket nyelven beszelhetsz, angol es francia, mindenki erti,szoval eleg kellemes itt elni.


(Eredetileg en is Angliaba akartam menni, de meggondoltam.)

2008. dec. 16. 17:33
mi hampshireben vagyunk, ami elég drága megye, közel van london is, meg a déli part is. szerényen, de kényelmesen élünk. a feleséged mit dolgozik?
12. b38fef89a3 (válaszként erre: 10. - Magdolna56)
2008. dec. 16. 16:43
Cambridgeshire
2008. dec. 16. 14:58
Az akcentusról jut eszembe...bár az angol írásban megy, általában képtelen vagyok megérteni, hogy egy ismerősöm (Afrikában él, fekete) mit mond. Mikor előszőr beszéltem vele 10 percig goldokodtam azon, hogy mi az a "kán" majd rájöttem, hogy az a "can" csak én "'ken"-nek ejtem.. általában, minidg vissza kérdek, hogy "sorry, what?" mert alig értem mit mond...
2008. dec. 16. 14:56
WhiteEagle, merre laktok?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook