Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élni - az érem másik oldala fórum

Angliában élni - az érem másik oldala (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Angliában élni - az érem másik oldala

1 2 3
9. b38fef89a3 (válaszként erre: 4. - MelisUK)
2008. dec. 16. 14:36
Mázlisták vagytok! Nem cserélünk lakhelyet? :-))
8. b38fef89a3 (válaszként erre: 3. - MelisUK)
2008. dec. 16. 14:33

Viszont a mák megszűnt :-( De valami csoda folytán találtam a Waitrose-ben, ahol meg korábban nem volt :-)


Köd az itt sincs. Érdekes amit írsz Skóciáról. Én minden nap nézem az időjárás jelentést, és azt láttam menetrendszerint a nyáron, hogy nálunk itt délen mondjuk 20 fok, Skóciában 15, nálunk csak enyhén felhős, Skóciában meg vastagon felhős... Persze a meteorológusok itt igen gyakran tévednek (tapasztalat), de azért furcsa ezt hallani, mikor egy ismerősöm aki csak Manchesterben lakott (tehát csak félúton "fennt", Skócia felé) már ő azt mondta, hogy egészen meglepődött mennyivel jobb az időjárás itt Cambridge környékén, mint Manchesterben, ahol kb. 2x volt része napsütéses délutánban egész évben... Hmmm... Nem lehet hogy csak jobban "angol vagy"? Azaz, hogy a hőérzeted más? Megfigyeltem, hogy az angolok 23-24 fokban már szenvednek a "hőségtől", nekik a 16-17 a kellemes meleg, és 8-10 fok körül kezdenek el gondolkozni, hogy esetleg vegyenek-e fel valamit még a rövidujjú pólóra.


A skót akcentussal azóta már kevesebb a bajom, mostanában volt alkalmam skót előadókat, skót narrátort alkamazva készült filmeket néznem, és miután ráállt a fülem azt kell hogy mondjam, már inkább kevesebb bajom van a skót akcentussal, mint az itteni déli akcentusokkal.


Munkalehetőség: Igen, ezt már más is írta, hogy Skóciában sok a munkalehetőség. Ezek szerint szerencsések vagytok, mert itt lennt nem annyira van ez így. Feleségem gyakorlatilag minden (minden terület, minimálbéres állások is, part time, full time, perm vagy temp. stb.) állásra jelentkezik, tapasztalata is van, és semmi. Jómagam irodai állásokra pályázok immár három hónapja és semmi. Amit írsz, biztos, hogy még mindig úgy van? Mert egy éve még itt is rengeteg állás volt. Két éve, amikor kijöttünk, két hónap alatt, fele ennyi állásra jelentkezve mint most, korábbi UK-beli tapasztalat nélkül kaptam állást, most meg három hónap keresgélés-jelentkezgetés, dupla annyi jelentkezés és két év munkatapasztalattal a hátam mögött semmi. Talán a válság?


Itt piszkálgatni kell rendszeresen az agency-ket, hogy csináljanak valamit az albérlettel. Mi pl. júniusban szóltunk először neki, hogy a fürdőszobai wall heater azért jó lenne ha működne. Október elején, kb. 15 telefonálás után sikerült kiküldeniük valakit, aki végül is kicserélte...


Felétek mennyi egy lakás? Itt 90000 font alatt még most sincs egy hálós lakás se, pedig sokat estek az árak az ingatlanválság miatt. Azért ez még mindig eléggé drága, pláne figyelembe véve az itteni lakások minőségét.


Fizetésbe nem mennék bele, ezt már több fórumon is tapasztaltam, hogy nagyon másképp látják az egyes emberek. Mi havi nettó 1350 fontból épphogy kijövünk (ha nincs extra kiadásunk, mert akkor nem jövünk ki), pedig egészen olcsónak számító albérletet bérlünk. Van aki viszont ennél kevesebből kijön Londonban, vagy éppen vidéken de két gyerekkel... Van aki viszont majd' kétezer fontból él havonta és nem elég neki. Szóval nehéz megítélni mi az átlag, mi elég és mi nem. Az biztos, hogy nagyon "fejesnek" kell lenned, hogy nettó 1500-1600-nál (kb. évi 25000-nél) többet tudj keresni. A fizikai dolgozóknak az évi 20000 (sőt itt vidéken sokszor még a 15000) is többnyire elérhetetlennek tűnik.

7. b38fef89a3 (válaszként erre: 2. - Magdolna56)
2008. dec. 16. 14:15
Én eddig még csak cottage cheese-t láttam a teszkónkban (igaz az itteni nem annyira nagy áruház, lévén a település se túl nagy), és az csak nyomokban emlékeztet a túróra. Szóval nézek curd cheese-t vagy quark-ot, köszi!
2008. dec. 16. 14:02
Én nem mennék ki. ezek után sem :) csak látogatóba. Bár lehet rákényszerül az ember, hogy valamerre mozduljon. Akkor majd ajánlom angliát azoknak a lányoknak, akik nem olyan szépek, de a kinti nőkhöz képest mégis csinosak :) hogy legyen önbizalmuk.
2008. dec. 16. 12:04
Nekem személy szerint egyszer sikerült kicsit magasabb beosztásba kerülni, személyi asszisztens voltam. De elköltöztünk onnan, így most én is kuli munkás vagyok, mint szinte minden külföldi. A diploma tényleg nem számít semmit...
2008. dec. 16. 11:58

Amit kifelejtettem: nekünk még nem volt pici konyhánk. És minden extrán föl van szerelve. Vacis új a mosógép, stb. A hűtőnk pl kicsit büdös volt, amikor beköltöztünk, de mondták is a tulajok, hogy ha büdi marad, akkor vesznek újat. Nos, csak azért volt büdi, mert már jó ideje nem volt a lakás kiadva, ki volt takarítva, de be voltak zárva az ajtók rajta. 1-2 nap múlva elmúlt a szaga. De ezt is simán kicserélték volna már az első nap.

Sőt, úgy költöztünk ide, hogy nem volt munkánk egyikünknek se, így mondták, hogy ha mégse jön össze a meló, akkor simán kiköltözhetünk, hisz szezon van, jönnek az egyetemisták, simán találnak mást, nem köt a szerződés. Szóval nagyon redesek voltak. De egyébként most egy éves a szerződésünk, ez előtt fél évesek voltak.

2008. dec. 16. 11:51

Én is igazolom: túró márpedig létezik a Tescoban jó ideje.


Ami Skóciáról van írva a cikkben, az totális félreértés. 2006 óta élek Skóciában és ennyi napsütésben még soha életemben nem volt részem. Eső max heti egyszer, köd jó ha évente egyszer, napsütés viszont ezerrel. Nyáron olyan jó meleg van, hogy simán napozni lehet a tengerparton.

Persze dialektusok itt is vannak, minden városban más. De szerintem nagyon könnyen bele lehet rázódni 1-1 dialektusba. Bár én idekint tanultam meg a nyelvet, ezelőtt csak németül tudtam, de nekem nagyon egyszerűek és érthetőek a dialektusok. Nekem azt nehezebb megérteni, amikor egy indiai, bangladesi vagy magyar beszél angolul. :P

Munkalehetőség is van, nem értem, hogy miért írtad, hogy nincs. És itt nincs az a tumultus.

Eddig három családi házban laktunk itt (ebből az egyik emeletes családi ház volt), jelenleg pedig egy lakásban lakunk. A belmagassággal soha nem volt gondunk, hogy alacsony lenne, a mostani is jóval magasabb, mint a magyar lakások. A szigetelés tényleg nem az igazi, de már a bejárati ajtónkat meg is csinálták, az ablakokat ma jöttek lemérni, kicserélik. Így már tökéletes lesz. Hiába lakásban lakunk, még itt is van kandallónk, imádom. A fűtés gázzal megy, a cirkó már 19 éves és zajos volt, ezért szóltunk, hogy gáz, azt is kicserélték vacis újra és A enegria osztályosra. Bármi gondod-bajod van az albival, itt szó nélkül kijavítják. Első dolog, amit kértünk, azok polcok a fürdőbe, csináltatak is gyönyörű üveg polcokat, majd kabátakasztót az előszobába, stb. Olyan hatalmas ablakaink vannak, hogy a lámpát szinte föl se kell kapcsolni. Nálunk a konyhában egybe van a meleg és a hideg víz, de a fürdőben tényleg külön van. De a tusolóval nincs gond.

Szerintem az albérletek kifizethetők, nem kell egy kis lyukban lakni. Most is van két fölös szobánk és eszünk ágába sincs lakótársat keresni.

Itt nincs annyi lengyel és magyar, mint Angliában, helyette rengeteg indiai, bangladesi és kínai.

Drogot itt is minden sarkon árulnak, a parkolással itt is vannak problémák, de az utak nem keskenyek, itt nem törnek le a visszapillantó tükrök. :P

A lakás árak ott vannak, mint Mo-on, ha veszel föl hitelt, akkor 5, max 10 év alatt simán kifizethető - persze külföldi nehezebben kap hitelt.

Nekem eszem ágába se volt és nem is lesz soha Angliába költözni, mert hallottam én is rengeteg rémhírt, a cikkben bizony mind olvasható...

Az emberekről annyit, hogy Skóciában még dagadtabbak, mint Angliában. Az én szememben az angolok "normális" testalkatúak, hisz én itt extrán elfajzott és elhízott embereket is látok. Nem beszélve a hatalmas arányú fogyatékosságról.

2008. dec. 16. 11:26

tuti a cikk, csak így tovább! (thumbs up)


csak egy kis megjeyzés: túró VAN!!!! tescoba is lehet kapni, curd cheese, vagy quark. a lidl pedig nem véletlen népszerű az ide települt (kelet)európaiak körében, elvégre német, és sokkal jobban hasonlítanak az ízei a magyarra/lengyelre stb mint az angol készkaják

2008. dec. 16. 11:03
Cikksorozatom első részében röviden áttekintettem az Angliában élés anyagi oldalának pozitívumait és negatívumait. Ebben a részben arra a kérdésre próbálok meg választ adni (pontosabban segíteni Neked eldönteni a kérdést), hogy a nem anyagi szempontokat figyelembe véve megéri-e Angliába települni dolgozni, élni, vagy sem.

Ugrás a teljes írásra: Angliában élni - az érem másik oldala
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook