Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amit senki sem mond el az anyaságról fórum

Amit senki sem mond el az anyaságról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit senki sem mond el az anyaságról

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
2009. okt. 17. 11:45
Jól leírtad mi történik az első kb. 3-4 hónapban. Pontosan így van:)
47. L.Niki18 (válaszként erre: 45. - Ében11)
2009. okt. 17. 11:45
:-) Sok sikert nektek is a továbbiakban! Mi sem vitáztunk a férjemmel hálistennek. :-)
46. c19f5f79fa (válaszként erre: 44. - 91659176d7)
2009. okt. 17. 11:43
Te vagy a példa arra hogy két gyermek között milyen különbségek vannak.Ha bele gondolok abba az időszakba,hogy mi az amit a legnehezebben viseltem,nem a lemondás jut eszembe,hisz az természetes egy szülő részéről,hanem a sok sok vége láthatatlan sírás:(Amely egyrészről gyötört lelkileg,és a teendőim ellátásában is.Akinek nem volt síros babája el sem tudja szerintem képzelni.
45. ében11 (válaszként erre: 19. - L.Niki18)
2009. okt. 17. 11:40

én kértem tőle-sőt ha szépen kérem örül neki-azt mondja ebből érzi hogy ő is fontos, neki is marad feladat és nincs kirekesztve.

és a gondjaimat is én kértem hallgassa meg...ő eleinte csak annyit látott hogy fáradt feszült rosszkedvű vagyok-és nem tudta mitől!Tőle-e vagy a gyerektől vagy saját magamtól.

szerencsére nem estünk abba a csapdába-hogy egymással veszekedni kezdjünk.rájöttünk beszélgetnünk kell-akkor kimegy belőlem a feszültség és normális is tudok lenni.néha tényleg csak az kellett hogy beszélgessünk-bármiről.mert egész nap egyedül ültem egy gagyogó babával(mindenki dolgozott)-kellett hogy felnőttel is beszéljek.persze mire ő meg hazaért pont csendre nyugalomra vágyott-egész nap emberekkel beszélt.szóval voltak súrlódási pontok-mind a kettőnknek meg kellett erőltetni magát.anyósom akkor azt mondta ha kivagyok-törjek össze egy kistányért a konyhába és megnyugszom.na egy-két tányért leejtettem a padlóra :D

a párom úgy fogta fel ezt az időszakomat mint amikor pocakkal voltam-szerinte akkor kezdődött hogy a hormonok miatt nem voltam egészen normális:D egyik percben örültem magunknak másik percben sírtam hogy biztos rossz anyuka leszek!szóval ő már a 9 hó alatt is megszokott.most már nincsenek ilyenek-nem vagyok bezárva én is sietek, intézem a dolgokat besegítek-dolgozom.gyerek az oviba-szóval a magánynak vége-most próbáljuk megnevelni a kis herceget.

2009. okt. 17. 11:35

Sziasztok!

Elöször is a cikk nagyon jó! A várandóság nem készít fel az anyaságra! Hát engem sem készített fel!

A fiam Armandó 23 évesen érkezett az életemben párom 27 éves volt akkor.Nagyon vártunk és szerettünk nagyon. Már a kórházba meg mutatta, hogy nem lesz vele könnyű az életünk. Sírt és sírt egész éjjel. Titokban én is sírtam vele együtt.

Haza jöttünk nem változott semmi sem csak az, hogy a boldog apuci is fenn volt velünk az éjjel. Apuci fogta kicsi fiát és sétált vele éjjszaka-hajnalba. Nem aludtunk egy percet sem. Én a nappaliba sírtam a kanapén a kicsi babánk meg apuci szerető ölében. Nem tudtunk, hogy miért sír és, hogy mi lehet a baja. Anyám és Anyósóm sem jöttek segíteni. (Anyám azt mondta, hogy nem kell nekünk még gyerek, mert nem tudjuk eltartani.)

Nagyon kimerültek voltunk. Én közben mindenen sírva fakadtam és magamba fordultam. Nem tudott érdekelni a saját kicsi babám. A párom elment táppénzre, hogy tudjon segíteni a kicsi körül. Terhesség utáni depressztóba estem. A párom főzőtt, mosott, takarított. Olyanok voltunk, mint a zombik. A páromon kívül nem tudtam kivel beszélni. Nagy a család, de mindenki az eslő nap jött amikor haza jöttünk a kórházból. Utána való napokon senki sem jött.

Nehéz volt az első két hónapunk a kicsi fiúnkkal, de NAGYON MEG ÉRTE.


Ahogy nőt egyre több gond és baj volt vele. Nem is akartunk második babát. Mert féltünk, hogy olyan lesz, mint Armandó.

De aztán probálkoztunk és amikor a fiúnk két éves lett volna teherbe estem. Nagyon féltünk.

Lányunk lett és ő mindenben másabb volt, mint Armandó. Amira kicsi nőm éjszakánként egyszer ébredt fel szopizni és aludt tovább. Vele nem volt komoly gondunk.

Most szeretnénk a harmadik babát, de eddig még fél éve sikertelen a probálkozásunk.


Nagyon sok türelem-gondoskodás kell egy kicsi babának.

ANYÁNAK, SZÜLÖNEK LENNI NAGYON JÓ DOLOG ÉS NAGYON JÓ ÉRZÉS.

43. L.Niki18 (válaszként erre: 42. - F8db0709b8)
2009. okt. 17. 11:34
Oké! Válaszoltam is. :-)
42. f8db0709b8 (válaszként erre: 35. - L.Niki18)
2009. okt. 17. 11:32
ment a privi:)
41. c19f5f79fa (válaszként erre: 12. - Klarika5)
2009. okt. 17. 11:32
Ebben maximálisan egyetértek! Fontos az érzelmi kötődés! Egy pszichiáter ismerősöm mondta,hogy általában akik nehezen kezelhető csecsemők voltak,könnyebb kamaszok lesznek és akik könnyű csecsemők voltak,kicsit keményebb kamaszok lesznek...ebből készült is egy tanulmány..,majd utána nézek:))
40. L.Niki18 (válaszként erre: 39. - C19f5f79fa)
2009. okt. 17. 11:31

Én egyébként nem igazán értek egyet azzal, hogy kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagyobb gond. Nekem minél nagyobb annál könnyebb. Nagyon jó gyerek amúgy, értelmes okos, mindent megért. Kicsit erősuakos, de melyik gyerek nem az? :-)

Szerintem annál könnyebb ahogyan nő, eddig legalábbis ezt tapasztaltam. 3 éves lesz kisfiam márciusban. Lehet ezt csak most gondolom így, majd meglátjuk kb. 6 év múlva. :-P Mert most lehet, hogy csak a szám nagy.

39. c19f5f79fa (válaszként erre: 8. - Ec78bc2bf8)
2009. okt. 17. 11:29

Ettől én is tartok:))

Már most kezdem érzeni a kis gyerek kis gond, nagy...értelmét!

38. L.Niki18 (válaszként erre: 34. - F8db0709b8)
2009. okt. 17. 11:28
Na látod az alvásigényem nekem sem sok.
37. ében11 (válaszként erre: 17. - Pothmari)
2009. okt. 17. 11:27

:)

amikor mi először a mamához vittük pár napra.jött az öröm végre alszunk és pihenünk stb.

de éjszaka többször felkeltünk az üres kiságyhoz, napközben meg folyton hívogattam őket.Szóval nem is pihentünk annyit, amennyire számítottunk :) !

2009. okt. 17. 11:27

Mennyire igaz ez a cikk!!Az én lányom 13hónapos,de a szülés utáni időszak mégmost is kísért.Én 25 évesen szültem a kisbabámat,eü-ben dolgozom,így láttam szülést is,de visszagondolva én semészültem fel a szülés utáni dolgokra.Persze,mert ugye mindenki,csak a szülésig beszél a gyermekvállalásról,mintha utána már semmi dolgunk nem lenne.Ha a gyermektelen barátnőim kérdeznek ezekről a dolgokról én minden kertelés nélkül beszámolok nekik a negatívumokról.

DE kárpótlásul annyi szépet kap az ember.....:)))és különlegesnek érzi magát,amiért vele ilyen csoda megtörténhet.

35. L.Niki18 (válaszként erre: 32. - F8db0709b8)
2009. okt. 17. 11:27

Tudom, hogy nem támadásnak szántad! :-) Csak őszintén leírtál mindent. Ennyi! :-)

Állandó betegségben szenvedsz, ha nem vagyok túl tolakodó? :-S

34. f8db0709b8 (válaszként erre: 31. - D550c57e19)
2009. okt. 17. 11:26
Kevés alvásigényem van,és 14 éve főzök:)igen,sokat számít:)
2009. okt. 17. 11:25
Szia Csillumilu! Elolvastam a cikkedet és nagyon magamra ismertem benne.Én 25 évesen szültem és előtte már nagyon vágytam a babára a gyermeknevelésre.Előtte óvodában dolgoztam óvónőként így voltak "elképzeléseim" arról mit is jelent a gyerek.Gondoltam,ha 30 gyermekkel elvagyok,akkor 1 gyermekkel még inkább fogom tudni mit hogyan kell.Nos azt kihagytam az elképzeléseimből,hogy a saját gyermeked iránt érzett érzések már eleve teljesen megváltoztatnak dolgokat.Az aggódás folyamatosan jelen van...pedig nekem is már 6 éves a kislány.Aki gyermeket vállal az 24 órás szolgálatot teljesít,az első 1 évben.Persze én is hallok super történeteket,milyen jó baba volt...és mellette tanult,tornázott,házimunka stb...az illető...na én nem ez a kategória voltam.Bár akkoriban államvizsgáztam amikor fél éves volt,de mindig úgy tanultam,hogy a mellkasomon aludt,nem lehetett letenni.Minden társadalmi életből kimaradtam,az hogy tévé,film,könyvek egy az egyben kiestek az életemből.Folyton az álmatlanság gyötört,és elég nehéz volt a műtétből is felépülnöm.Igen ezeket senki nem mondja el.Ettől függetlenül,valóban időnek kell eltelni mire megéljük az anyaság legbensőbb átélést és nem robotként működünk:))))
32. f8db0709b8 (válaszként erre: 26. - L.Niki18)
2009. okt. 17. 11:25

Nem támadásnak szántam:)ez csak tapasztalat:)

Annyi negativum van az egészben,nehogy kerek legyen,hogy beteg vagyok és sajnos néha nagyon nehéz megcsinálnom az alap dolgokat pl.mosogatni,olyankor szakaszosan teszem a dolgom,mindig egy keveset.de minden megoldható,kivitelezhető,:)

31. d550c57e19 (válaszként erre: 25. - F8db0709b8)
2009. okt. 17. 11:23

Nővérem is ilyen és ezért becsülöm, mert a mostani feladatok mellett még 8 órát dolgozni hááát kemény lehet...


A környezetemben azoknak "megy" ilyen könnyen akik már szülés előtt is nagyon rutinosak voltak a konyhában, tisztaságmániások, és kevés az alvásigényük... remélem nemek is fog menni minden meló mellett is majd...

2009. okt. 17. 11:20
Lehet, hogy én azért esküszöm a szakirodalomra, más, mert 6 évig tanultam pszichológiát, benne gyermeklélektant, fejlődéslélektant.Még lányként megragadtak bennem olyan intelmek, amelyeket tudtam, hogy be kell tartanom. Sokszor az ember azt hiszi,hogy az úgy jó, ahogy ő csinálja, de nem a gyermek szemszögéből látja. Az biztos, hogy a gyermeknevelés kötéltáncon egyensúlyozás, és össze kell egyeztetni a mintákat, amik körülöttünk vannak, és ezt egy hiteles egésszé kovácsolni, hogy a gyerekünk is hitelesnek lásson bennünket. Akkor bízik bennünk.
29. L.Niki18 (válaszként erre: 26. - L.Niki18)
2009. okt. 17. 11:20
Ja tudom, írtam, hogy nem volt akkor saját lakásunk, de ettől függetlenül ugyanezeket megcsináltam én is gyerek mellett anyukámnak. Mivel ő dolgozott. Nekem hétvégente volt segítség, ami nagyon sokat számított! De egyébként anyukámnál laktunk.
28. d550c57e19 (válaszként erre: 20. - Nikice)
2009. okt. 17. 11:19
Tipikus, igen, mindenkinek más a "tűrőképessége", és van aki kifejezetten szereti a panaszkodást, de nekem ez kicsot olyan hogy hé, figyeljetek RÁM, én terhes vagyok, sőőt úgy vagyok az hoy van már 1 gyerekem:)
27. Nikice (válaszként erre: 25. - F8db0709b8)
2009. okt. 17. 11:18

Na, akkor Te ellenpélda vagy, amihez szívből gratulálok, és csak azért, hogy nekem legyen igazam, nem kívánom, hogy Neked is legyenek negatív élményeid. Csak így tovább!


Én sokszor el vagyok havazva és sokszor kiborulok, de sosem a babázás végett, mert évekig vágytam rá. Hanem mellette dolgoznom kell és tanulni... és mindig úgy érzem, nincs időm semmire. Mások szerint nincs kupi, de én azért tudnék mit kezdeni pár szabad órával a pecóban.

26. L.Niki18 (válaszként erre: 25. - F8db0709b8)
2009. okt. 17. 11:17
Szia gratulálok! Nem akartam írni, de nálunk is a lakás mindig rendbe volt, takarítottam mostam, mosogattam főztem, mert nekem sem ette meg a babám a bébiételt. És nekem sincs mosogató gépem. :-) Szerintem itt nem támadni kell, hanem ügyesen megoldottad a helyzetet!
2009. okt. 17. 11:14

Sziasztok!Én kétszer szültem,2003-ban és tavaly.Valahogy nekem ezek nem ismerősek amiket olvastam.(És nem HAZUDOK)Én is etettem éjszaka,föztem,takaritottam,nem üveges kaját kapott egyik sem,mellettük dolgozom még pluszba és nem szalad a lakás,mindenre van időm.A környezetem is csodálkozik hogy csinálom,pedig nincs segitségem,szülés után sem volt.Mosogatógépem sincs,nem rendelem a kaját,mikor a kicsi alszik,dolgozom.

Párom sokszor mondja pihenjél..de arra csak este van időm!

Most lehet jönnek a támadások,hogy "szuperanya" vagyok.pedig csak egy átlagos nő vagyok a szürke hétköznapokból,kicsit fáradt ugyan,de boldog!

2009. okt. 17. 11:14
Most megyek majd még visszanézek, sziasztok, további szép napot (hétvégét)!
23. Nikice (válaszként erre: 21. - Klarika5)
2009. okt. 17. 11:14

Hát én nem szeretném azt tovább vinni, amit láttam. Nem akarom anyukámat bántani, világra hozott, felnevelt, de bizonyos dolgokban angyon nem értek vele egyet, pláne így utólag. Persze bizonyos dolgokat pedig biztosan jobban csinálna mint én..

De nálunk voltak dolgok, amik tabuk voltak, pl felvilágosítás. Meg voltak dolgok, amiket neki elmondtam (nagy nehezen és sok olyan, amit soha, mert nem mertem) és apukám szinte mindenből kimaradt. Ez ne helyes! A gyerek mindkettőnké, tudnia kell az apjának is róla, ha baj van. Ezt utólag totális bizalmatlanságnak tartom.

Másfelől rengeteg dolgot viszek tovább, de ezek inkább általános dolgok. Pl legyünk haverságban, de a tiszteletet megkövetelem, bizonyos hangnemet megtiltok, a hazugságot nem túröm és egyéb ilyesfajta dolog, amiben igenis kitartó és következetes leszek, nem érdekel a "trend", az erkölcsi lazulás.

Abbahagyom, lehet elkanyarodtam, bocsi!

22. L.Niki18 (válaszként erre: 21. - Klarika5)
2009. okt. 17. 11:12
Na ez nem semmi! Én legjobb belátásom szerint nevelem a gyermekemet az biztos. Nem szakkönyvekből, és nem ahogy anyukám nevelt minket (pedig tényleg nagyon jó nevelést kaptunk, és mai napig is)!
21. klarika5 (válaszként erre: 18. - Nikice)
2009. okt. 17. 11:07
Valamelyik honlapon megszavaztatták itt a jónépet, hogy mi alapján neveli a gyermekét. A/családi hagyomány, b/jön magától, c/szakkönyvekből. Ez utóbbi 2%-ot kapott. Engem ez megdöbbentett. Mert ha az a családi hagyomány, hogy engem azzal bűntettek, hogy bezártak a vécébe, és ha rángattam a kilincset, akkor még 5 perc hosszabbítás, a szakkönyv meg azt mondja, ez a legrosszabb mód: kirekeszteni a gyermeket, ez okozza benne a legnagyobb lelki sérülést, akkor azt mondom, fel kell nőni az anyaszerepre. Sok mindent tudatosan, és nem rutinból, megszokásból végezni, mert akkor jön évek múlva a baj, mi meg ott állunk: pedig én mindent megadtam neki...
20. Nikice (válaszként erre: 13. - D550c57e19)
2009. okt. 17. 11:04
Nagyon tetszik a hsz-od! Egyrészt , mert kitértél rá, hoyg a párodnak is nagy szerepe van abban, hogy hogyan éled meg a helyzeted, másrészt, falnak megyek, mikor valaki csak tolja-tolja a panaszt nekem. Nicns a homlokunkra írva, ki mivel küzd odahaza a gyereknevelésen kívül, azért nem árt néha elgondolkodni, kinek panaszkodunk. A sógornőm végigpanaszkodta az első terhességét, pedig semmi komplikáció, nehézség nem volt benne azon kívül, mint ami másnak is van, nyilván a végén mindenkinek nehéz. Gondoltam, majd a másodiknál átértékeli, és megpróbálja élvezni azt, hogy újra az lehet (elsőnél szerintem hajlamosabbak vagyunk túldramatizálni, és utólag rájövünk, miylen gyorsan repült az idő, nem értékeltük eléggé a pillanatot). De nem, a 2.-at dettó végigpanaszkodta. Mindkét mazsival otthon volt a 9 hónap alatt. Én jóformán a munkahelyemről mentem szülni, és herótom volt tőle, hogy sajnálni kell, mert terhes. Ki tartott pisztolyt a fejéhez?
2009. okt. 17. 11:01
Amúgy én sem kértem semmit férjemtől, hogy pl. segítsen ebben vagy abban. Ő mondta vagyis csinálta magától. Lelki társ is volt és minden. :-) Mai napig az!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook