Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amit senki sem mond el az anyaságról fórum

Amit senki sem mond el az anyaságról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit senki sem mond el az anyaságról

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
78. ében11 (válaszként erre: 71. - Panna77)
2009. okt. 17. 14:45

Szia!

Szerencsés vagy, biztos jó természetű a picid-hogy meg tudod oldani, hogy megy veled mindenhová.

én is ezt hittem, de az enyém eleven kisördög.

hónapokig még babakocsival se nagyon tudtunk közlekedni vele-annyira utálta.most is nehéz vele boltba menni-mert türelmetlen és haza akar menni!

77. tnde
2009. okt. 17. 14:39
Sziasztok.Olyan szépeket,és olyan szépen leirtok,hogy öröm olvasni.Nekem 3 gyerekem van, 3 kamasz.3 gyerek,3 személyiség.Nagyon szeretem őket.Akartam őket.De nem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz.Igaz a mondás kicsi gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond.Leirok egy esetet: a nagyfiam 18 éves,szerelmes.A kislány nagyon aranyos,pici kora óta ismerem, de a szülőkkel nem vagyunk egy,hát nem is tudom, hogy fejezzem ki magam.Ők gazdagok, mi egy átlagos család vagyunk.Már féléve jártak eggyütt,mikor egyszerüen eltiltották egymástól őket,amikor láttam a szenvedést a fiam szemében,mikor sirt vele sirtam,vele lettem depis.Ugyanugy belevoltam betegedve,mint ő.A férjem azt mondta,hogy jobb ha már most beköltözök valami diliházba,mert belefogok őrülni mire mind a három megtalálja a párját.Ez csak egy volt a sok bánatom közül, ami megtörtént már velem.De tudom, hogy énhozzám bármilyen problémájuk van, én mindig ott leszek nekik.Ahogy nőttek úgy nőttem fel velük én is.Nagyon kell őket szeretni,mert ha nem tesszük eltávolódnak tőlünk, és nehéz visszaszerezni a bizalmukat.Ha sirnak velük kell sirni, ha örülnek velük kell örülni.Nehéz anyának lenni.
2009. okt. 17. 14:32
Szia, nagyon örülök, hogy leírtad ezeket a dolgokat. Én is azt hittem, hogy fel vagyok készülve az anyaságra, de miután meg volt a pici, rájöttem, hogy nem. Túl sokat paráztam mindenen, éjjel milliószor megnéztem, hogy nem fázik-e, be van-e takarózva, teljesen kikészültem attól, hogy akármiről van szó, mindig minimum kétféle álláspont van, és akármit csinálok, sosem lehet jó, mert mindig lesz valaki, aki megkritizál. Viszont én úgy érzem, hogy ahogy telt az idő, egyre könnyebb lett. A kisfiam 13 hónapos, és nagyon boldog vagyok vele. Pedig az eleje iszonyú nehéz volt, hasfájós volt, három hónapig ülve aludtam vele éjjelente, stb. De nem cserélném el a világ minden kincséért sem az én gyönyörűségemet! :)Viszont aki most tervez babát, annak nem árt, ha tudja, mire készüljön...
75. L.Niki18 (válaszként erre: 67. - Nikice)
2009. okt. 17. 14:28
Teljesen egyetértek veled, azért is írtam, hogy lehet most csak a szám nagy. :-)
74. d0b7178f40 (válaszként erre: 51. - Biromoni)
2009. okt. 17. 14:21

Na ez tuti biztos.

Én is így voltam.Mindenben ott akartam lenni a szeren.De nem ment.Vagy ez vagy az elamradt.

De mostmár bevettem a lesz...tablettát.Aki jön hozzánk az tudja, hogy nem kosz van csak a játékok vannak szanaszét.Akinek meg nem tetszik az vagy segítsen vagy ne jöjjön.

Nekem még csak 1 van de húúúú néha kakukkolok.Most hezitálok a másodikon.De anyagilag ennyi adósság mellett nem merem.

De egyébként ez tény.Nem tudunk mindennek mindenkinek megfelelni.És csak ezt akkkor láttam be amikor a saját háztartásomat csináltam, és most mégjobban, hogy van gyerek is mellé.

Mert tényleg nem csinálja meg helyettünk senki.Ha fut fut.

Ez van.Ha nem tetszik neki lehet ugrani vagy meg lehet mutatni, hogyan kell másképpen, hogy jó legyen és ne azt érezzem este, hogy jaj a seggem érje már el az ágyat......

73. nicolekeg (válaszként erre: 72. - 3a9f5bee37)
2009. okt. 17. 14:13
Milyen szépen leírtad! Bár az én pici fiam még csak 8.5 hónapos, és nem tudja mondani, hogy szeret:)) de tudom, hogy így van, és bízik bennem, ahogy én is benne. Azt iszem ez mindennek az alapja. A szülő- gyerek közötti bizalom. És az nem lesz ott csak úgy magától, azért tenni kell:) úgy, ahogy a Te édesanyád is tett érte. Lelkemből szóltál!
2009. okt. 17. 14:02

Szia!


Teljesen egyetértek azzal, amiket írtál. nekem egy 26 hónapos kislányom van, aki nagyon anyás. Az anyukám nagyon sokat segít nekem, a párom nemigen tud, mert sokat dolgozik... Meg valahogy férfi...


Szóval, igaz, amiket írtál, és azzal is egyetértek, amit egy másik hozzászóló írt, hogy akik még a babavállalás előtt állnak, azokat nem kell elrettenteni. Minden nap más, mindig lehet valaminek örülni, azért mert kibújt a foga, és most pár napig-hétig nem lesz nyűgös, azért, mert elindult, és már nem kell vezetgetni, azért, mert meg tudja már mondani, hogy mit szeretne, vagy mit nem, és nem kell "kitalálni" a gondolatát, stb.

Én is nehezen viseltem eleinte, mert attól féltem, hogy nem leszek jó anya, nem leszek jó anyja a gyerekemnek, de aztán valahogy mégis elmúlt a rossz érzés, és már nagyon régóta élvezem a dolgot...

Anyukám is szokott mesélni: akkor sem volt könnyebb, sőt! Gondoljátok el, akkor még 30 évvel ezelőtt nem volt eldobható pelenka, vagy ha volt is nagyon drága volt, 4 éven belül született anyuék 3 gyereke, naponta 50 ruhapelenkát mosott, kifőzött, teregetett, szárított, vasalt! Plusz a saját ruhájuk. nem volt pénzünk befizetni menzára, otthon főzött, mert apu délre jött ebédelni. 3 gyerek mellett, aztán, amikor az öcsém 2-3 éves lett, én meg 6, és már ovis voltam bőven, akkor elkezdett bedolgozni, otthon, 3 gyerek mellett varrt, plusz a háztartás, csak hogy kicsit könnyebb legyen anyagilag. És volt szőlőnk is, és van is, ahová minden hétvégén kijártunk. Anyuék ketten, apummal metszettek, kapáltak, stb, mert akkor még nem volt traktorunk. És sosem panaszkodott, varrás mellett énekelt nekünk, mesélt, este fürdetett bennünket, megtanított imádkozni, és nem kallódtunk el: nem lettünk drogosok, "börtöntöltelékek"; mindhárman ma már diplomásak vagyunk, van munkahelyünk, lakásunk, házunk, nálunk már baba is van. És ezeket a dolgokat, és nagyon sok mindent a szüleimnek, de főleg az anyukámnak köszönhetünk. Mert megtanított bennünket az Életre, és nem a pénzt adta a zsebünkbe, mint annyi mai fiatalnak, akiknek alárakják a lakást, házat, kocsit, munkát, és mégsem találják a helyüket.


Kicsit eltértem a témától, de ezt fontosnak tartottam leírni. Szerintem, amikor 2 ember találkozik, és úgy döntenek, hogy közösen folytatják életüket, már onnantól nehéz, nehezebb az Élet. Alkalmazkodás, megszokás, stb, aztán jön a baba, a második, vissza a munkába, ház, egyebek, és még a saját magunkkal való törődést nem is említem! Pedig az is megérne egy ilyen témát:

hogy kipihent legyél, és kedves, mire a Párod hazaér, legyen meleg vacsi, a gyerek már félig ágyban, vagy megfürödve, másnapra tiszta ruha, gondokról ne kelljen beszélni: mit hozott a postás, megint emelték a hitelt, lyukas a gyerek cipője, másik kell, kinőtte a télikabátját, másik kell, stb.

Nehéz, igen, nagyon nehéz, de megéri!!!


És a kislányom ölelése, mosolya, vagy amikor azt mondja: Anya, cejetjek! - ez minden gondot elfeledtet, és ennél szebb dolog nincs is a Világon!

2009. okt. 17. 13:51

Szia!


Gratulálok a cikkedhez, jó hogy leírtad ezeket.


Én személy szerint nem éltem át ezeket a dolgokat, sőőőőőőőőt, mondhatni nagyon könnyű a kislányommal még most is.

11 hónapos kora óta dolgozom, jön velem az irodába, együtt csinálunk mindent, mert nekem sajnos semmi segítségem sincs. Viszem a fodrászhoz, a manikűröshöz, az APEH-ba, bevásárolni és még sorolhatnám.

Én nagyon élvezem és a depresszió jó messzire elkerült. Nagyon vágyom már a második babára, de még várat magára az építkezés miatt.


Abban viszont maximálisan egyetértek, hogy egy gyermek maga a CSODA és mindent megér!!!

70. Nikice (válaszként erre: 63. - 7402d91a49)
2009. okt. 17. 13:46

Nagyon igazad van. Nálunk mindkét nagymamam munkanélküli, és egyik sem töri magát, hogy néha segítsen. Jól vállonveregetnek, hogy ez igen, hogy munka és tanulás mellett neveled az egyévest, meg a nyolcévest, de ennyi... Sőt, anyukám egyszer a fejemhez vágta, hogy ő nem vett volna el időt a gyerekétől azért, hogy picivel több pénze legyen. Nagyon fájt, mert nem hobbiból teszem, hanem hogy fizessem a sulimat, amitől azt várom, jobb helyre mehetek vissza, és majd abból fizetem a gyerekeim suliját. Persze, hogy fontosabb a gyerekem, de az is, hogy az alap dolgokat megadjam neki!

Igen, nem vett el időt azzal tőlünk, hogy tanuljun, sem azzal, hogy dolgozzon.. nem is mentem fősulira, hiába volt ötös szakmai érettségim, és emeltszintű matekom! Inkább tartotta volna meg a véleményét...


Azt, hogy nem segítenek, nem kérhetem számon, magamnak szültem a gyerekeimet és megis teszek értük mindent, de néha jól esne a segítség.


Luxus dolgok? Igen, csak azt is elő kell teremteni, azt meg csak munkával lehet.

69. nicolekeg (válaszként erre: 55. - Gerduska)
2009. okt. 17. 13:40
Az én párom 12 órázik, van, hogy éjszakás műszakban. És, ha felkel, nekiáll pl főzni. Persze van, hogy Őt is nógatni kell, de segít mindenben. Én egy embernek akarok megfelelni, saját magamnak. Nem nagyon értem amúgy, mi ez a szuperanyu láz. Én szeretem magam annyira, hogy ilyenekkel ne stresszeljem az idegeimet.
68. Nikice (válaszként erre: 53. - Gerduska)
2009. okt. 17. 13:38
Bizony, csak msolygok már az ilyen kijelentéseken. Majd meglátja ... :)
67. Nikice (válaszként erre: 40. - L.Niki18)
2009. okt. 17. 13:34
Nem biztos, lehet Neked akkor sem lesznek nehézségeid. Egyébként ha ezt a kort nézem, akkor igen, egyre könnyebb. De most kerül majd közösségbe, eddig ismertétek egymás szokásait, tisztában vagytok a határokkal..stb. Most kezdenek majd ráragadni az "okosságok", most jön a "de az óvónéni azt mondta, hogy...". Az elveidet néha nehéz betartani, ha a gyereked azt látja, hogy mást nem szidnak meg azért, amiért te simán leszúrod a gyerkőcödet..stb.. Addig szép minden, míg a "saját kis világotokban vagytok". Most beleszippant a másik világba, és akkor sokszor kell majd magyarázni, hogy de "csak jót akarok neked!". A hároméves is még a kisgyerek kategória szerintem :) Bár minden relatív, nem igaz?
2009. okt. 17. 13:31

jah és eszembe jut-hogy azért az én anyukám is ki tudott akadni-persze néha az öcsémmel tettünk róla hogy legyen neki miért!

és meg is fogadtam nem leszek olyan-lesz türelmem stb.

de engem is váratlanul ért hogy akit a legjobban szeretek- az is ki tud akasztani.próbálok számolni 10-ig 100-ig magamba.de volt hogy magamra csuktam a kisszoba ajtót-főleg ha nagy hiszti volt a gyereken-és akkor bújtam ki amikor abbahagyta.valahogy az oviban is ez van, ha csúnyán viselkedik z óvónéni nem játszik vele, nem beszél hozzá az nap.és hatásos.

65. ében11 (válaszként erre: 63. - 7402d91a49)
2009. okt. 17. 13:20

Szerintem nem volt nekik ilyen-illetve más nehézségeik voltak.a házimunka nehezebb volt-anyum is leginkább kézzel mosott, nem volt autó-cipekedett a piacról és még engem is vitt stb.

de jobban ráértek, nem volt ekkora hajtás.volt idő a családnak összejönni, vagy csak a barátokkal ismerősökkel szomszédokkal.és jobban lehetett szívességet kérni-nagyobb volt a bizalom-igaz volt alapja.pl. nyitva volt a lakásajtó egész nap, vagy a szomszéd néni vigyázott rám-most ezek már nem így működnek.pl. a szomszédra nem bíznám a gyereket.a családdal barátokkal alig találkozunk-senki nem ér rá mert hajtás van!barátok is alig szintén a munka miatt.és szanaszét vagyunk több száz km-re egymástól mert a munka mindenkit másfelé sodort.

régen ez nem volt-a nagymamám pl. háztartásbeli volt,a családtagok egy városban dolgoztak és nagyjából mindenkinek ugyanakkor volt szabadideje-tehát tudtunk találkozni.az unokatesóimmal szinte együtt nőttünk fel.az én kisfiam unokatesója több mint 300 kmre van egy évben egyszer találkozunk az már jó amúgy csak a neten látják egymást.

nekem a hirtelen egyedül vagyok otthon volt a legrosszabb-hiába volt internet telefon-ha mindenki azt mondta majd később beszélünk írunk mert most melóba vagyok nem érek rá stb.úgy éreztem kizártak a világból-és megértettem apum miért érezte rosszul magát ahogy nyugdíjas lett, vagy az aki hirtelen munka nélkül marad.

2009. okt. 17. 13:11
Ja,és ami még lemaradt.Sztem sokkal több emberrel történik meg ez amiről írtál mint ahányan elmondják.Sajnos nem trendi erről nyíltan beszélni!
2009. okt. 17. 13:08

Szia!

Sajnos nincs időm az összes hozzászólást vissza olvasni mert épp a lábam mellett bömböl az én 10 hónaposom,de nagyon örülök,hogy elolvashattam a cikked.Írtam én is egy hasonlót ebben a témában,ha gondolod olvasd el a címe:Túl a nehezén.

Végig a sírás kerülgetett amíg olvastam a soraid mert annyira igaz és annyira nehéz néha.És a legrosszabb a sok jó dolog mellett,hogy az ég világon senki nem érzi át a mi helyzetünket.Az anyáink/anyósaink már elfelejtették milyen is volt.Vagy talán nekik nem is volt ilyen nehéz.??

Nem volt ennyi stressz,elvárás és az életszinvonal sem tett ennyi dolgot lehetővé.Hiszen valljuk be ahogy egyre több "luxus" dolog kerül be az életünkbe úgy lesz egyre több tenni valónk a háztartásban.Nem nagy dolog egy mikrót kitakarítani de ez csak egy amit igenis meg kell csinálnunk,és régen nem volt.Na,de nem írok itt egy egész cikket,nagyon egyet értek veled és kívánom,hogy könnyen vészeld át a nehézségeket!

62. ében11 (válaszként erre: 60. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 17. 13:08
:D
61. ében11 (válaszként erre: 59. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 17. 13:08

:)

hasonló velem is volt-de nálunk csak a fogzás időben.szerencsére egy alig egy év volt ilyen.abból is pár hónap amikor alig aludt éjjel.

én azt hittem most már alszunk, de elkezdődött az ovi-szóval kelünk korán.amit már gyerekkoromban sem szerettem.mondjuk a gyerek lelkes, ma is azzal ébredt indulunk-e az oviba!lassan beletörődik az ember hogy szülő és mindig dolog van.

a munkatársaim sokszor mondták hogy hajnalban kelnek vagy éjszaka is fent vannak, hogy a házimunkával intézni valókkal haladjanak.sose felejtem el mikor az egyik kolléganőm mondta elemlámpával szedte fel a krumplit a kertben-munka vacsi után.mondjuk ő pörgős volt-szóval annyira nem is viselte meg ha éjszaka szendvicset gyártott vagy főzött stb.

60. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 58. - Ében11)
2009. okt. 17. 13:05
:D Olyanokat tudnak néha mondani, hogy az ember csak néz. A kislányom most kezdi a füllentést.Pl egyik nap azt mondta a mamájának, hogy büdös.A nagyi megkérdezte tőle: Ezt kitől hallottad? A lányom meg rávágta, hogy : Anyától! Csak néztem én is, meg anyukám is:D
2009. okt. 17. 13:00
Az alváshiány nagyon durva! Több hozzászólásban láttam, és egyet értek. A kislányom kétéves koráig nem aludt, és ezt majdnem szó szerint kell érteni.Félórákat aludt éjjel, nappal pedig egyálltalán nem aludt három hós korától, 18 hónapos koráig.Kétévesen még minden éjjel fenn volt legalább ötször, de gyakran hétszer-nyolcszor is.A végén már ott tartottam, hogy meg akartam halni:(Reggel az volt az első gondolatom, hogy milyen jó lenne, ha soha többé nem ébrednék fel:( Nem érdekelt semmi, mert állandóan fáradt voltam, és pl egy csomószor előfordult, hogy leültem, és eldőltem, mert úgy elaludtam, hogy észre sem vettem.De olyan is volt, hogy elmentem bevásárolni, és azért imádkoztam, hogy érjek haza mielőtt összeesem, mert majdnem elaludtam menet közben.A memóriám teljesen eltűnt, mindent írnom kellett, és pl ha beszélgettem valakivel, egy perc múlva elfelejtettem, hogy miről volt szó.Beszélni nem tudtam, akadozott a nyelvem, ezt is utáltam.A konctrentrációs zavaraim miatt, amit szintén a hosszantartó kialvatlanság számlájára írok, állandóan kisebb balesetek értek, pl örökké elvágtam a kezem szeletelés közben, a reflexeim sem működtek, pl egyszer nekimentem a falnak, mert nem tudtam kikerülni, szóval nem volt valami jó élmény.Nem szeretném ezt mégegyszer végigcsinálni.Ha kérdezik akarunk e még babát, mindíg azt mondom: Én két évig nem aludtam, előszőr most alszom két évig, aztán meglátom.Ezen sokan mosolyognak, pedig szerintem egyálltalán nem vicces:(
58. ében11 (válaszként erre: 56. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 17. 12:49

:D az enyém egy évvel ezelőtt a játszótéren kezdett el üvöltözni, hogy anya ne bánts!pedig nem is bántottam, csak nem engedtem el a kezét-nah olyankor mintha vért izzadna az ember!

most is gondolom néha mit mondhat az oviba-ugyanis már rajtakaptuk hogy füllent-persze elneveti magát.mindegy gyerekek :D

57. ében11 (válaszként erre: 54. - Nicolekeg)
2009. okt. 17. 12:47

nálunk is besegített mindenben a párom.de ez már a szülés előtt is így volt.utolsó hónapban már egyedül nem engedett el még a boltba sem-nehogy megerőltessem magam.és az első naptól amit én megcsináltam azt ő is megtette-pelenkázás fürdetés főzés mosás porszívózás.nagyon jó volt-bár tudom munka után nehezére esett de hát a gyereket nem lehet felakasztani a fogasra-mint a kabátot munka után. a fogzást is hősiesen végigcsinálta a gyerekkel-szinte mindig ő kelt fel hozzá éjjel.meg elviszi dokihoz oviba stb.volt már szülői értekezleten is.igaz néha nógatni kellett-vagy biztatni ő is csinálhatja.sok anyuka mondjuk nem engedi be a párját segíteni...pl. apuka elvigye sétálni a gyereket.ilyet is látok.

nálunk jó volt hogy hagytam ő is kivegye a részét-persze többet kellett néha magyarázni-mert ő dolgozik-néha azt sem tudja a kanalat hol keresse mert ugye én teszek rendet itthon!

most kezdenek belustulni mind a ketten-a gyerek is meg a párom is-de befogom őket, megkérem hogy ezt vagy azt csinálják meg segítsenek.

és a gyereknevelést is össze kell hangolni-én is mást engedek a gyereknek ő is ha nagyon nem egyezik a kettőnk elgondolása akkor a gyerek jár jól-mert nem kell ugye szót fogadni, ha még mi sem egyeztünk meg :)

2009. okt. 17. 12:46

Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond:)

Tetszett a cikk, mert ezeket tényleg nem mondja senki. Én is az első hónapokban már megállapítottam, hogy itt szép lehetek, de okos nem, mert akármit csináltam, mindíg volt valaki aki szerint nem jól tettem.Nem érdemes vele foglalkozni:) Mikor újszülött volt, akkor a szoptatás miatt görcsöltem állandóan, aztán ahogy nőtt, mindíg más miatt.Most vagyunk a dackorszak kellős közepén, és most ezt érzem nehéznek, de ha belegondolok, hogy majd lesz kamasz is, ahhoz képest ez semmiség.Én is azt hittem, hogy ha majd nagyobb lesz, akkor majd könnyebb is lesz, de nem.Ahogy nőnek úgy lesz egyre nehezebb az egész.Most pl mindenre nemet mond, akármit is mondok neki:) Pl egyik nap ebéd előtt akart enni valami édességet, amit nem adtam neki.Erre elkezdett üvölteni a konyha kellős közepén.Erre én: Ne kiabálj.A lányom: DEEE KIABÁÁÁLOOOOOOK!!!! Erre én: Akkor kiabáljál. A lányom: NEEEEM KIABÁÁÁLOOOOOK!!!! szintén üvöltve.:DDMindegy mit mondok, vagy teszek, üvölt. Csak abban bízom, hamar elnövi, aztán majd jön más amin lehet idegeskedni:)A kamaszkortól már most félek, nem tudom akkor mi lesz, de majd csak átvészeljük valahogy:)

55. gerduska (válaszként erre: 54. - Nicolekeg)
2009. okt. 17. 12:39

Szia.én az elsö gyerekemet egyedül szültem3éves koráig egyedül neveltem.vele én is igy láttam a dolgot,ahogy te ,pedig szomoru voltam hogy csonka családba nő fel..

de amióta van 3,sajna nekem a párom nem 8 hanem 12-16órát melozik,töle nem várhatom hogy este 8kor fözzön,és igy,hogy megfelelj több embernek,5ember után rakj rendet,6kor menj már boltba minden nap,este 10kor tudsz csak tusolni..és még sorolhatnám..ugyhogy szerencséd van hogy igy élsz.Én se hivhatom a nagyikat,sőt mikor vállig gipszes volt a jobb kezem,senki se jött segiteni,és azért a kicsi akkor még 8honapos volt...szerencsés vagy nagyon..:)

2009. okt. 17. 12:33
Én tökre nem így látom. Továbbra is fenntartom azt a nézetemet, hogy a gyereket ketten vállaljuk. Én 0/24-ben robotolok, apuka meg 8 órát?? Áhhh, ez nem fair! Nálunk, apuka járt bevásárolni, amíg kicsi volt a fiunk, úgy értem 3-4 hónapos koráig, ha kellett meló után, 5 hónapos kora körül már együtt mentünk, szinte mindig Ő főzött, kimosott, nem volt vita abból, ha szaladt a lakás, mert segített rendet rakni, elmosogatni. Nekem az volt a fő feladatom, hogy Benjaminnal legyek. Ahogy cseperedik, persz apa egyre többet van vele, és a többi otthoni teendő az én dolgom lett újra. És nekem nincs senki, aki segítsen, mert én külföldön élek, nem tudomáthívni anyut, vagy anyósomat. Plusz a korházban is 1 napot voltunk. Illetve 20 órát... Azt hiszem a gyereknevelésben nagyon fontos, hogy bízzunk a babánkban, és magunkban... Azt elismerem, hogy hatalmas felelősség már csak a terhesség is, nem csak a baba megszületése utáni 15-20 év, de akkor sem látom úgy, ahogy a cikk írója. Véleményem szerint minden nap egy új élmény, még akkor is, ha zöld vagyok a fáradtságtól, és meghalok egy KV-ért, de nem iszom, mert szoptatok... Az én gyerekem is gyerekből van, ő is felkel éjjelente, bőg, ha álmos, hisztizik... és még folytathatnám, de olyan csodaszép dolog, az is, ha hisztizik, mert látom rajta, hogy milyen okos már. Bocsi, hogy ezt leírtam, de nem tarthattam magamban... Nem akarok senkit sem megsérteni, csak máshogy látom... Ennyi!
2009. okt. 17. 12:32

Sziasztok.én 3kisfiut nevelek,8,3,1 évesek.az én idegeim már szerintem romokba vannak..:DD,sajna a nagymamák se segitenek be,és persze a párom is csak a jó részét veszik ki a gyereknevelésnek.akármi gond van velük,oldjam meg én,akár betegség,akár suli,ovi..

örülök ennek a cikknek,én pont egy barátnömet szoktam felvilágositani erröl,aki már nagyon szeretne babát,és ö tudja hogy ö nem lesz hisztis,őneki mindenre lesz ideje,stb..dehát majd meglátja.hogy nem fenékig tejfel az egész..:))

2009. okt. 17. 12:22

Szia, én még annyit tennék hozzá, hogy én jártam szülésfelkészítő tanfolyamra, de az az anyaságra nem készít fel!

És igen vannak anyák akik "lazábbak" jó értelembe véve, ők könnyebben esnek át a nehézségeken és vannak olyanok is akik mindenen aggódnak(én is), ha már köhint egyet a kicsi idegeskednek mi baja lehet, most várom a második babót és tudom, hogy vele már ilyen téren könnyebb lesz, mert a fiammal szereztem pár tapasztalatot.

És tényleg fontos hogy akik körülvesznek, azok segítsenek, bátorítsanak és ne megfojtsanak.

2009. okt. 17. 11:56

Nagyon jó a cikk!

Az első gyermekemnél még én is minden területen meg akartam felelni.Ezért én is idegesebb voltam,meg a kisfiam is érezte ezt.

A kislányomnál,most 16 hónapos,már nem így csináltam..

Helyettem úgysem csinálja meg senki sem.

Imádom a Drágaságaimat,Csodálatos dolog Anyának lenni,de igen..valóban nagy felelősség.

2009. okt. 17. 11:54

Eh... az eleje a legkönnyebb. Bárcsak mindig pici babák maradnának. Akkor még nem dumál vissza, nem kell neki százszor elmondani mindent, nem kell kiabálni velük, hogy hagyják már abba a parttalan vitát a semmmiről, hogy nincs értelme azon vitatkozni, hogy ki menjen előbb fürödni, hogy melyik adót nézzék a tévében, hogy melyiknek adj igazat, ha mind a három bőg. Folytassam még? :)


És milyen jó, amikor örülve jön haza az iskolából, hogy ötöst kapott, hogy milyen baromi büszke vagy, amikor fent táncol a színpadon.


Evvan. Ez az anyák sorsa. De rohadt nagy igazság, hogy kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. Én szeretnék mindig csak pici babákat, azokkal szinte semmi gond nincs. Esznek alszanak, néha bőgnek. :)

2009. okt. 17. 11:45
Na bocsi most megyek, főzni kell. Krumplifőzelék lesz fasírttal. :-) Sziasztok, majd még jövök. :-) Szép hétvégét mindenkinek!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook