Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor elhagyom a szoptatást, rendes tejet adjak az 1 éves babámnak vagy tápszert?Ti hogyan csináltátok a szoptatás befejezése után? fórum

Amikor elhagyom a szoptatást, rendes tejet adjak az 1 éves babámnak vagy tápszert?Ti hogyan csináltátok a szoptatás befejezése után? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
59. Tonettó (válaszként erre: 49. - Egypt)
2010. szept. 1. 13:33

Ha a gyerekem egészségéről lenne szó, én sem spórolnék. De a gyerekem egészséges, és nincs semmi baja a tejtől, ahogy nekem sincs - pedig én anno FÉL éves koromtól vizezett tejet kaptam. A táplálkozási trendek folyton változnak, időről időre kiderítik valamiről, hogy egészségtelen, amiről korábban az ellenkezőjét állították.

A mi gyerekorvosunk azt mondta, hogy saját ízlésre kell szoktatni a gyereket, mindent kaphat, de fokozatosan - direkt rákérdeztem a tejre is, és azt mondta, hogy nyugodtan kaphat a gyerek, a tápszer azért jobb, mert több hasznos anyag van benne - vitaminok, stb. - amivel dúsítva van, tehát mesterségesen kerül bele. De ha multivitamint kap a gyerek a téli időszakban, az is jó. Gondolom a gyerekorvos szakértőnek számít a témában, pláne, hogy konferenciákra jár, tájékozott, és igencsak nagy a tapasztalata, mivel 50 és 60 éves kor között van valahol. Továbbá példának okáért megemlítem a glutént, amiről évekkel ezelőtt még azt javasolták, hogy 6 hónapos kor előtt NEM SZABAD adni a gyereknek, utána is csak óvatosan, most pedig arról tájékoztatott a gyerekorvos, hogy kutatások alapján bizonyított tény, hogy a glutént 4 hónapos kortól KELL adni, mert ellenkező esetben nagyobb eséllyel alakul ki az allergia. Nálunk NINCS táplálkozási allergia a családban, és egyéb allergia is elvétve fordul elő - én a fémekre és a napra vagyok érzékeny, kiütéseim lesznek tőle. Nem olvastam / hallottam még olyat, hogy valakinek a tej miatt lett napallergiája... Mindenesetre jó, hogy Te odafigyelsz a gyermeked egészségére, de elhiheted, nekem is ők a legfontosabbak - mármint a gyermekeim, és ami káros a testi lelki épségükre, attól igyekszem megkímélni őket. Mindössze annyiról van szó, hogy a témában másképp gondolkodunk, és mást tartunk helyesnek. De egyébként én nem kérdeztem a véleményed a saját hozzáállásomról, azért köszi, hogy megosztottad velem.

58. egypt (válaszként erre: 54. - Arrahne)
2010. szept. 1. 13:17

Igen, az ilyen allergiák is visszavezethetők a korai tejadásra. Pl. a férjemnél is ez a helyzet. Ő egy évesen kórházban is volt tejallergia miatt (az anyatejtől és tápszertől nem volt semmi baja), és most mindenféle más allergiája van. (poratka, macskaszőr, parlagfű, stb...)

A fejlődő országokat teljesen fölösleges hozzánk hasonlítani. Teljesen eltérő körülmények vannak ott, más ételekhez vannak szokva, máshogy táplálkoznak, a baba az anyja hasában is más tápanyagokhoz jut.

A zöldségekben és gyümölcsökben nincs annyi vas például, amennyi egy ekkora gyereknek kell, és semmi más ételből sem tudsz annyit adni neki, hogy pótolja. A magyar gyerekek megdöbbentően nagy része vashiányos emiatt, ha jól emlékszem, 70-80%. Az én tápszeren nőtt gyerekem nem az. (Rendszeresen nézik a vérképét, így tudjuk.) Miért lenne gáz, ha valaki tápszert ad a gyerekének? Nekem sajnos nem volt tejem, de nem éreztem gáznak, hogy tápszert adok a babámnak.

57. egypt (válaszként erre: 53. - Arrahne)
2010. szept. 1. 13:11
Utánajártam a témának, mivel bőven van a családunkban allergiás, tej és laktóz is. Nagyon sok fajtája van, és nem igaz, hogy az anyatejre meg a tápszerre is allergiásak, pláne ha HA-s tápszert használsz. Ez is orvosi tény.
56. egypt (válaszként erre: 51. - Homern)
2010. szept. 1. 13:08
Nekem 2,8-ast mondtak, azt mondták, a 3,5-ös nagyon zsíros.
55. egypt (válaszként erre: 52. - 1da9380ac7)
2010. szept. 1. 13:08

Igen, van. Vagy szoptat, vagy tejitalt ad, ami direkt gyerekeknek való.

Pont az a baj, ha azt eszi egy ekkora gyerek, mint a felnőtt, és ezt nem én találtam ki, hanem táplálkozásszakértők.

2010. szept. 1. 12:18

Nem értek veled egyet és ez valamilyen szinten jó, mert nem vagyunk egyformák! Pl: a z állatszőr allergia, vagy poratka alergia is a tej korai adása miatt alakul ki?Fejlődő országok orvosi kisérletei bizonyíják,hogy a kecske és jak tejtől a koraszülött babáknál csodálatos fejlődéseket eredményeztek ami tápszer adásakor csak minimálisat gyarapodtak a kecsketejtől(természetesen a higéniai feltételeket betartva)nagyon szépen gyarapodtak és az anya testi kontaktusával(kenguru módszer)együtt bevetve sokkal hamarabb adhatók haza a korababák egészségesen szövödmények nélkül mint a tápszer alkalmazásával!

Az viszont elég gáz ha az anyuka a gyermeke számára dobozból önti ki a vitaminokat és ásványi anyagokat(babaitalok),amik természetes esetben fellelhetők a zöldségekben és gyümölcsökben,egy 1 éves babánál már öröm az etetés a főzőcskézés,szerintem,de nem vagyunk egyformák...

2010. szept. 1. 11:54

Biztos felelőtlen anyának gondoltok de én 1,5 éves koruktól dobozos tejet adok nekik. Mind 3 gyerekem 9 hós koráig szopott,de ekkor már kaptak tejpépet amit hígan (babvízzel)üvegből kaptak,és ezt kapták 1,5 éves korukig és élvezettel ették nem voltak problémák, alergiás tünetek! Ha utánna jársz a témának minden orvos mást mond mert védik a següket az a baba aki tej,tejcukor, vagy laktóz érzékeny az anyatejet és tápszert sem kaphat!

Ez orvosi tény benne van a szakirodalomban is!

Anyáink idejében nem nagyon volt tápszer vagy pedig arany árban és ehetetlen minőségben(mirza)Ha azt nézed melyik az egészségesebb akkor sem tápszert sem bolti tejet nem adnál neki mert közel annyi adalékanyagot tartalmaz mind kettő! De szerintem a tejpépben nagyobb a tápanyag tartalom, és az én gyerekemmen látszott is hogy nem hisztisek azért mert éhesek, a szomszédasszonyom mindenből biot vett mert megtehette na nem is evett a olyan jól mint az én gyerekem,mindent kiköpködött mert ízetlen volt, én gyümölcs cukorral édesítettem nekik mindent mert így hamarabb elfogadták és jó ízüen megedték a spenótot is ami padig nem a kedvencük.

52. 1da9380ac7 (válaszként erre: 50. - Egypt)
2010. szept. 1. 11:40
Érdekes...Győri vagyok,ott születtem,ott szültem és az ottani orvosok mondták:1 éves kora után nyugodtan mehet a tej!Egyébként itt napi 1-2 pohárnyiról beszélünk(pl.:reggeli kakaó),mert már simán azt eszi a gyermek amit mi felnőttek.Vagy van aki 3 éves koráig csak tápszerez???
51. homern
2010. szept. 1. 11:04
Én csak 3 éves kora után fogok adni.Beszéltem már erről dokikkal,mindenki azt mondta,kerüljem a 1,5-ös bolti tejeket.3,5-ös,utána ahogy nő,kaphat kisebb százalékosat is.Nem kérdeztem meg miért,mert még nem aktuális a dolog,úgy voltam vele ráérek még utána nézni..
50. egypt (válaszként erre: 48. - Tonettó)
2010. szept. 1. 10:43

Egyetlen szakértőtől sem hallottam, hogy egy éves kortól javasolná a tejet. A túlnyomó többség csak 2 vagy 3 éves kor után ajánlja.

Az allergia sokszor csak hónapokkal vagy évekkel később jelentkezik, sőt olyan is van, hogy felnőtt korban alakul ki, és visszavezethető a túl korai tejadásra. Semmit nem jelent, hogy nem volt rá reakció.

49. egypt (válaszként erre: 47. - Tonettó)
2010. szept. 1. 10:41
Én biztos nem spórolnék, ha a gyerekem egészségéről van szó. Tápszerből meg babáknak való tejitalokból rengeteg féle van, és is sokat próbálgattam, míg találtam olyat, amit szeretett.
2010. szept. 1. 10:14

Látom parázs vita alakult ki a témában.

Amúgy mindenki mást mond, a szakértők sem értenek egyet a feltett kérdésben, szóval kár egymásnak esni. A kérdésfeltevő a véleményünkre volt kíváncsi, csak mert nem értünk egyet egyes hozzászólásokkal, még nem kell lehordani a másikat. Én is figyeltem a gyerek reakcióját a tejre, semmi nem volt.

Különben megjegyzem, az sem baj, ha egy egyéves gyerek se tápszert, se tejet nem kap, ugyanis a teljes értékű vegyes táplálás mellett erre nincs is szükség. Ha szereti a gyerek, akkor oké, de le is lehet állni vele, és mással helyettesíteni - pl. az én fiam imádja a joghurt-italokat.

2010. szept. 1. 10:03

Szia!

Én tejet adtam, mert a tápszer drágább. Adtam hozzá multivitamint, de csak a téli időszakban. A tápszer nem is ízlett neki...

46. tündér74 (válaszként erre: 44. - Egypt)
2010. aug. 31. 22:46
Ez így van, egyetértek.:)
45. egypt (válaszként erre: 42. - 1da9380ac7)
2010. aug. 31. 22:38

Szerencsére 8 év alatt sokat fejlődött az orvostudomány.

És sajnos sokat romlott a bolti tejek minősége...

44. egypt (válaszként erre: 36. - Sylvia81)
2010. aug. 31. 22:37

Felvágottat 3 éves kor alatt egyáltalán nem ajánlanak, az egyik legócskább kaja.

Sajnos sokan azt képzelik, hogy a kisgyerek egy mini felnőtt, pedig 3 éves korig fokozottan figyelni kéne a táplákozásukra. Egyáltalán nem ehetnének még bármit, pláne nem egy évesen.

43. egypt (válaszként erre: 32. - D0b7178f40)
2010. aug. 31. 22:34
Azt nem tudhatod, érzékeny -e rá vagy sem. A tejallergia sokszor nem azonnal alakul ki, csak hónapokkal később, nem beszélve az egyéb allergiákról, amikre hajlamosít, és esetleg csak évek múlva jelentkeznek. Náunk sajnos nagyon sok allergiás volt és van is a családban. 2 éves kor alatt semmiképp sem javasolják a tejet, sokkal jobb a tápszer, ha anyatej nincs.
2010. aug. 31. 20:40
8 éve még a tehéntejet ajánlották 1 éves kor után.Pl.kakaónak.
41. miccer
2010. aug. 31. 20:32
Én tejet adtam a lányomnak 1 éves kora után, aztán rám ijesztettek, hogy az nem jó, adjak neki tápit, így azt kapott másfél éves koráig, és azóta tejet (kakaót).
40. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - MANCIKA123)
2010. aug. 31. 20:15

Szió!

Amelyiket elfogadja!!!Ha a tápszert akkor elvileg azt kellene adni 2 éves koráig,de az enyém öklendezet tőle így maradt a forralt tejcsi.

39. danika2010 (válaszként erre: 37. - Sylvia81)
2010. aug. 31. 19:54
Olvasd el hogy mit írt!Utána .....köszi
38. 625b4da9ec (válaszként erre: 35. - Danika2010)
2010. aug. 31. 19:53

Nem kell bosszankodni, a stressz megárt!

Valamint olvasni sem muszáj, ha nem tetszik.


Jelen esetben 1 ÉVES GYEREKRŐL és nem 2 HETES BABÁRÓL van szó, ha jól értettem.

Valamint nem arról az esetről, ha valakinek nincs teje.

Én gondolkozom, mielőtt leírok valamit, TE viszont értelmezd, mielött válaszolsz rá!!!

37. Sylvia81 (válaszként erre: 35. - Danika2010)
2010. aug. 31. 19:51

szerintem nem újszülöttre gondolt

a kérdésben 1éves gyerek szerepel. azért az más téma.

36. Sylvia81 (válaszként erre: 33. - Danika2010)
2010. aug. 31. 19:50

1éves már ehet mást is:

kenyeret felvágottal és sok zöldséggel

reggelire akár pirítóst margarinnal

tojást

meg millióegy más kaját

bármit, ami megfelelően van elkészítve

35. danika2010 (válaszként erre: 19. - 625b4da9ec)
2010. aug. 31. 19:48
Kezdetektől nem volt tejem sajnos és "tápot"adok a kisfiamnak.Elég érdekes lett volna egy 2 hetes babának főzeléket adni!Nagyon felbosszantasz.Talán gondolkozz mielőtt leírsz valamit!
2010. aug. 31. 19:48

de ha mindenáron le akarsz vele állni, adhatod vegyesen is a kettőt. mittomén napi 1 adag táp, a többi tej. és akkor nem megy rá a gatyád.

egyébként úgy emlékszem, sosem higítottam a tejet a lányomnak. pedig 1évesen már kapott azt is, az anyatej mellett. a doki engedte, pedig én allergiás vagyok a háziporra.

33. danika2010 (válaszként erre: 12. - 625b4da9ec)
2010. aug. 31. 19:47
Estére adsz neki főzeléket meg reggelire?Ne nevetessél már.pff....
32. d0b7178f40 (válaszként erre: 3. - Hemej)
2010. aug. 31. 19:46

Én is 1 évesen már forralt hűtött 1,5%-os tejet adtam.

ha nem érzékeny rá akkor nyugodtan

31. Sylvia81 (válaszként erre: 29. - Pick-kati)
2010. aug. 31. 19:44

no igen, talán ez a legjobb válasz!

miért kéne leéllni a szopival, ha orvosilag nem indokolja semmi és tej is van? azért, mert 1 éves? azért nem kell...

Az én lányom 18 hónaposan önként mondott le a cicizésről, pedig 1évesen még csak azon tudott elaludni...

30. Bekomi (válaszként erre: 1. - MANCIKA123)
2010. aug. 31. 19:41
Nekem a nagylányom tej és tojásallergiás volt. A legkisebbik ápriliban volt egy éves, a gyerekorvounk, aki egyben az allergoloógusunk is, azt mondta ha betölti az egy évet, akkor tejet adjak neki... Naponta kétszer iszik tejet,de van hogy csak egyszer
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook