Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor elhagyom a szoptatást, rendes tejet adjak az 1 éves babámnak vagy tápszert?Ti hogyan csináltátok a szoptatás befejezése után? fórum

Amikor elhagyom a szoptatást, rendes tejet adjak az 1 éves babámnak vagy tápszert?Ti hogyan csináltátok a szoptatás befejezése után? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2010. aug. 31. 19:36
szerintem még van tejed végig szoptas
28. Cilumiluci (válaszként erre: 23. - Tündér74)
2010. aug. 31. 19:30

Nem tudom milyenek voltak,a fiam 14,a lányom 17.

Az unokahúgom viszont kapott tápszert,Milupa vagy mi volt már akkor is.

27. MANCIKA123 (válaszként erre: 21. - Szabina1984)
2010. aug. 31. 19:29
Na ez az:a tej sem a régi már.Múltkor vettem rendes tartós tejet 2,8-asat és itthon bontom ki olyan fura íze volt aztán amikor megmelegítettem savanyú lett és tele lett darabkákkal.Tudom ezért kell felforralni a piciknek.De régen nem volt ilyen gond,nem volt tápszer és még a tej sem ilyen szar minőségű volt.
26. egypt
2010. aug. 31. 19:29

Mindenképp tápszert, illetve van junior ital, stb... Tejet 2-3 éves korig semmiképp sem, sose tudni, nem lesz -e rá allergiás. Ha csak később adod, erre kisebb az esély. Ráadásul a mai kisgyerekek nagy része vashiányos, pont azért, mert adják nekik a tejet, aminek a vastartalma minimális, nekik pedig ennél jóval többre lenne szükségük. A tápszerekben és babaitalokban minden szükséges vitamin és ásványi anyag benne van.

Valami tejféle dologra 3 éves korig mindenképp szükségük van.

25. ében11 (válaszként erre: 14. - MANCIKA123)
2010. aug. 31. 19:28

Szia!az én kisfiam anyatejes volt-de adtam neki babatejet.2-3 éves koráig.főleg a vitaminok és vas miatt-ami a dobozos és UH-s tejben ugye nincs.az én kisfiam a babatej mellett azért kapott joghurtot,sajtot vajat tejfölt.az erjesztett tejtermékekkel nem volt baj-és azt mondják ezek másak mint a nyers tej.igen a babatej drágább volt-de legalább nem lett baja.

nem kell ahhoz más korban élni-nekem a nyugdíjas munkatársam is mondta hogy régen se volt máshogy-ő is beteg volt gyerekkorában a tehéntejtől-de akkor még tápszer sem volt.

2010. aug. 31. 19:28
Az én fiam csecsemőkori laktóz érzékeny volt.Jártam vele gasztros dokihoz,Mikor az egy éves kontroll eredményei mg lettek és kiderült hogy meg gyógyult a gasztros doki maga mondta hogy vizezett tejet ihat már.Csak fokozatosan kellett bevezetni.Dr Veres Gáborhoz jártunk nézz utána.Ő a kismama magazin dokija is.csak tudja mit beszél.
23. tündér74 (válaszként erre: 16. - Cilumiluci)
2010. aug. 31. 19:28
Régebben nem is voltak jó minőségű tápszerek.
22. Cilumiluci (válaszként erre: 19. - 625b4da9ec)
2010. aug. 31. 19:26

Én is főztem nekik,a tápszertől én írtóztam.Persze szerencsém is volt a szopizással.

Ma úgy látszik a védőnők és a dokik is mást mondanak a kismamáknak.

2010. aug. 31. 19:26

Én rendes tejet adtam a gyerkőceimnek. Ezt a témát szerintem napokig lehetne boncolgatni, mindenki mást mondana, mással érvelve. Én így láttam jónak, aztán, hgy mi a helyes, nem tudom.

De ha belegondolok abba, hogy a tápszer csak egy mű dolog, nem hiszem, hogy az az egyik legjobb dolog, amire a gyereknek szüksége van. mOst nem egy pici babáról beszélek, hanem egy kisgyermekről. akkor már inkább rendes tej..

2010. aug. 31. 19:25
Nekünk azt mondta a gyerekorvos, a legrosszabb a tartós tej. Árulnak kimért tejet, akkor már inkább az.Én se fogom tápszerezni, ha akkora lesz. Persze a családban nincs is allergiás.
19. 625b4da9ec (válaszként erre: 16. - Cilumiluci)
2010. aug. 31. 19:24

Szerintem sem számít a mi korosztályunk véleménye.

Annyi biztos, hogy soha nem adnék tápot a gyerekemnek, bármennyire is "modern korban" élünk.

Nálunk (falun) a malacok kaptak tápot, a gyerekeknek főztek, ha már nem szopiztak.

18. bared
2010. aug. 31. 19:24
én kecsketejjel itattam...
17. monilla (válaszként erre: 6. - MANCIKA123)
2010. aug. 31. 19:23
Tényleg az a legjobb, ha 3 éves koráig nem kap tehéntejet a gyerek. Én úgy jártam a 4 éves fiammal, hogy egy éves koráig tejmentes tápszert kapott (sajna nem volt anyatejünk), majd elvittem egy tejterheléses vizsgálatra, ahol kiderült, hogy jó az értéke. Adtam is neki tejtermékeket az orvos tanácsára. Igen ám, de ezután 3 éves koráig állandó hörghuruttal szenvedtünk, és borzasztó gyenge volt az immunrendszere. Ekkor belefáradtam, felkerestünk egy pulmonológust, aki megcsináltatta az allergiavizsgálatot. Ekkor derült ki, hogy magas az egyik értéke a tejre is, tehát másfél éve tejmentes diétán van. Hidd el, jobb az óvatosság, mert el lehet kerülni a későbbi allergiát. Engem utólag nagyon bánt, hogy nem tartottuk folyamatosan a diétát, dehát az orvos tanácsolta, hogy kaphat tejterméket.
16. Cilumiluci (válaszként erre: 12. - 625b4da9ec)
2010. aug. 31. 19:21
Nem tudom,de lehet hogy mi ebben most nem vagyunk kompetensek.Más korban élünk.Az is igaz hogy én nagyon sokáig szoptattam mindkét gyerkőcömet,fel sem merült nálunk a tápszerkérdés.Főzelék,leveske,husi később,óvatosan,fokozatosan.
15. 4e51fafc75 (válaszként erre: 1. - MANCIKA123)
2010. aug. 31. 19:19
Házi gyermekorvos, védőnő mit javasol? Ők folyton járnak ilyen témában továbbképzésekre.
2010. aug. 31. 19:19
Gondolkodtam azon is hogy van a mildinek azt hiszem junior tejitala és abban 20szor több a vas pl,de azt hiszem 3000 ft egy dobozzal.szóval ez hosszu távra nem jó mivel drága.hát lehet hogy maradok a tejcsinél,és vizezve kipróbáljuk.
13. tündér74 (válaszként erre: 1. - MANCIKA123)
2010. aug. 31. 19:18
Mindenképpen tápszert 2 éves korig. 2 éves kor után is vannak ezek a gyerekitalok, ami kimondottan 2-3 éves gyerekeknek vannak kifejlesztve. Tele vannak vitaminnal és immunerősítő anyagokkal.
2010. aug. 31. 19:18
Tudom, hogy egészen más a világ, mint régen, de nem értem, miért nem lehet az 1-2 éves gyereknek pl. főzelékeket adni tápszer helyett?
11. Cilumiluci (válaszként erre: 4. - 625b4da9ec)
2010. aug. 31. 19:17

Nálunk is így volt.Szépen fokozatosan,gyümölcs,főzelék,piskóta,stb...

Igaz ,ennek is már jó ideje,lehet hogy azóta már változott a trend.Az én gyerekeim soha nem kaptak tápszert,igaz sokáig szopiztak:)

2010. aug. 31. 19:17

Szia!

Én mindig ha betöltötték az egy évet már tejet adtam.Persze először csak vizezve.

Ekkorra már úgy is eszik olyat amiben van laktóz és ha érzékeny rá már kijött volna.Szerintem feleslegesen ne tápszerezd!

9. kitrákotty (válaszként erre: 6. - MANCIKA123)
2010. aug. 31. 19:16
Tápszerből is lehet kakaózni :-))) mi is úgy csináltuk.
2010. aug. 31. 19:16
Mindenképpen tápszert adjál neki, mert a tehéntej akár allergizálhatja is a kicsit. A tápszerek egyébként többségükben tejalapúak, tehát benne van a tejfehérje, csak enyhébb formában.
2010. aug. 31. 19:15
Ha lehet akkor tápszert 2 éves korig.
2010. aug. 31. 19:13
A védőnő és a háziorvosom sőt még a gyerekorvos is azt mondta hogy ne adjak a lányomnak 3 éves koráig tejet.Mé szoptatom de lassan abba szeretném ezt hagyni és ezért kérdeztem erre rá.Érdekes hogy változik a világ a nagyobb lányom 6 éves és 14 hónapos koráig szoptattam aztán kakaóztunk.
5. kitrákotty (válaszként erre: 1. - MANCIKA123)
2010. aug. 31. 19:10
Én kétéves korig tápszert adtam.
4. 625b4da9ec (válaszként erre: 1. - MANCIKA123)
2010. aug. 31. 19:10

Nekem egy éves korában "rendes" kaját kapott a mindegyik gyermekem.(igaz ennek 20 éve)

Miért kellene ennyi idősen tápszert kapnia?

2010. aug. 31. 19:09
Èn 1-évesnek már rendes 1,5% tejet adtam.
2010. aug. 31. 19:09
Inkább tápszert 2 éves korig.
2010. aug. 31. 19:07
Amikor elhagyom a szoptatást, rendes tejet adjak az 1 éves babámnak vagy tápszert?Ti hogyan csináltátok a szoptatás befejezése után?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook