Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor elhagyom a szoptatást, rendes tejet adjak az 1 éves babámnak vagy tápszert?Ti hogyan csináltátok a szoptatás befejezése után? fórum

Amikor elhagyom a szoptatást, rendes tejet adjak az 1 éves babámnak vagy tápszert?Ti hogyan csináltátok a szoptatás befejezése után? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
89. Tonettó (válaszként erre: 88. - Tonettó)
2010. szept. 2. 14:41
Vagy még 1 dl-t sem.
88. Tonettó (válaszként erre: 86. - Kincsek)
2010. szept. 2. 14:41
Az én fiam olyan, mint a te egyévesed :) És ő is kb. 1 dl-t iszik, és 2,8-as tejet.
87. egypt (válaszként erre: 86. - Kincsek)
2010. szept. 2. 13:51
Teljesen mindegy, mennyit kap, ha rendszeresen kapja, és nekik napi 1 dl nem olyan kevés. Nem tudhatod, lesz -e tőle valami baja vagy sem, de reméljük, az utóbbi.
86. Kincsek (válaszként erre: 52. - 1da9380ac7)
2010. szept. 2. 13:35
Nekem a nagy nem fogadta el a tápszert, kapott tejet, igaz csak kb. 2 éves korától. A középső meg imádta atápszert, pedig 20 hósan kapott először. Minden ízesítés nélkül megitta 3 éves koráig. A kicsi elmúlt egy éves, utálja a tápszert, szopik és KAP 2,8-as tejet. Semmi baja nem lesz tőle, annyira minimálisat ( kb 1 dl) fogyaszt el.
85. Kincsek (válaszként erre: 79. - Ében11)
2010. szept. 2. 13:32
Milyen régen? Mert a mostani tejek már nem hasonlóthatóak a régihez, amikor lefejték és odaadták s gyereknek úgy, ahogy volt. Tehát a tejen keresztül is kaphatott betegséget talán. Nem biztos, hogy maga a tej váltotta ki, nem?
84. egypt (válaszként erre: 83. - Tonettó)
2010. szept. 2. 13:28

"Én tejet adtam, mert a tápszer drágább."


Én erre a mondatra reagáltam. Lehet, hogy csak félreérthetően fejezted ki magad, de ebből az jött le, hogy te kizárólag emiatt adtál tejet tápszer helyett. Nem azért, mert szerinted a tej ugyanolyan jó vagy egyéb okok miatt, hanem egyszerűen mert az olcsóbb.

83. Tonettó (válaszként erre: 79. - Ében11)
2010. szept. 2. 07:43
Nem gondolok másképp rá, csak olcsóbb. Bár ezért már lespórolósoztak itt, de nem baj. Mivel nem allergiás a gyermekem, nem gondolom, hogy rosszat tettem volna vele, hogy tejet kapott (nem ipari mennyiségben), télen pedig multivitamint. (amikor zöldséget és gyümölcsöt is lehet szezonális jelleggel kapni, akkor persze a multivitamint sem tartom szükségesnek).
82. Tonettó (válaszként erre: 78. - Ében11)
2010. szept. 2. 07:41
Én a tejpépet is próbáltam, de nem ette meg. Szerintem Buda a tápszer ízt nem szerette, gondolom...
81. Tonettó (válaszként erre: 77. - 1da9380ac7)
2010. szept. 2. 07:39
;-)
80. Tonettó (válaszként erre: 76. - 1da9380ac7)
2010. szept. 2. 07:39

:D

Az én fiam még 2 dl-t sem iszik meg. Viszont a joghurt-italokért odavan :)

79. ében11 (válaszként erre: 59. - Tonettó)
2010. szept. 1. 22:51

nem a tejjel van baj-csak azzal hogy a tehéntej egyeseknél kiválthat dolgokat-hiszen nem az embernek készült hanem a bocinak.

régen is sok baj volt a tehéntej miatt-bár akkor még gyakrabban azt adták-hiszen az volt.

de nyugdíjas munkatársam is mondta, hogy súlyos beteg lett tőle kisgyerek korában sőt a páromnak is volt egy allergiás ödémával járó betegsége a tej miatt.nos a babatejekkel ez nem fordul elő.ennyi különbség a kettő között-hogy ki mit választ az saját döntése.ami a leginkább hasonlít az anyatejre az talán a kecsketej.

egyébként nem is értem miért gondolsz másképp a babatejre-mint pl. a multivitaminra.mind a kettő mesterségesen előállított dolog-sőt a doboz tej is.talán csak minőségben van különbség közöttük.

78. ében11 (válaszként erre: 53. - Arrahne)
2010. szept. 1. 22:39

a tejpép és a tápszer nem áll olyan messze egymástól.aki tejpépet ad az szerintem olyan mintha tápszert.babáknak készül mind a kettő.és a tápszerbe is azokat a vitaminokat teszik mint a tejpépbe.a tápszerből babatejből is van többféle-én milupásat használtam-megkóstoltam finom volt.sőt főztem vele, amiből ettek felnőttek is, nem mondták meg hogy nem tej van az ételben, hanem babatej.

a másik, hogy én nem ízesítettem eleinte semmit-egy idő után megszokta-hagytam időt a kóstolgatásra is.ezekre főleg 2 éves koráig figyeltem oda-most 4 éves de nem sok tartós ételt édességet kap.

Még egy érdekes dolog-nálunk a családban van egy tartósan beteg ember-az ő étkezésére oda kell figyelni-az orvosok azt mondták minden olyat kerüljünk amiben E-betű van.amit csak lehet, frissen otthon készüljön.Szerintem a babáknak is ez a legjobb.pl. én szívesebben adtam oda a házi forralt kecsketejet sima tejet-és adom még most is ha hozzájutok mint a dobozost.

régen-a 3 napig jó tejekre rá volt írva a vitamintartalom stb.-most a dobozosokon erről szó sincs.az UH-s tejet meg ne is említsem.

én nem adtam tejpépet-helyette főztem főzeléket így nem volt éhes a babám.a hiszti nem ettől van a gyerekek különböző vérmérsékletűek.

77. 1da9380ac7 (válaszként erre: 61. - Tonettó)
2010. szept. 1. 15:45
Azt hiszem leginkább veled értek egyett.Lehet a véleményem a neveltetésemből és az életre nevelésemből adodik...Végülis nem vagyunk egyformák,nemigaz?:-))
76. 1da9380ac7 (válaszként erre: 64. - Tündér74)
2010. szept. 1. 15:41
Én ezt pontosan úgy értettem semmi főtételt,semmi szilárdat csak tápszert...Mert itt úgy tűnik szinte mindenden anyából szakértő vált.Bár még mindig kb.:2-4 dl-ről beszélünk!(Normális,hétköznapi esetben!)
2010. szept. 1. 15:26
Én ismerek olyan anyukát aki biciklizik egésznap és inkább tápszert ad a kislánynak aki elmúlt már 2 éves mint otthon maradjon főzni! szerinte az a nyári 40fokban sem romlik meg a bicikli elejében és sajnoz ez a drága, rokonunk, néha szívesen lerúgnám a bicikliről,mikor áthozom hozzánk a kicsi mert egyidős az enyémekkel állandóan künyerál, de természetesen a mi kajáinkat nem is ismeri,mert nem látott még fasirtot,stb,joghurtot kanállal nem tud enni csak szívószállal a darabos kajától öklendezik!csak kenyérhaját eszik,mert anyuka kicsipkedi a belét mert ő azt szereti a kislánynak meg örökké csupa seb a szájpadlása mert felsérti a száraz kifli ás kenyérhéj... na ő kényelemből tápszerez, mert nem hajlandó főzni ha személyeskedni akarnék akkor direkt neked válaszolnék, de szerintem nem tettem ilyet,ismeretlenül nem szoktam bíráskodni....
74. egypt (válaszként erre: 73. - Tündér74)
2010. szept. 1. 14:45
Ez nálunk is így van.
73. tündér74 (válaszként erre: 72. - Egypt)
2010. szept. 1. 14:41

Kisfiam sem szereti a tejet, ő még junior tejitalt iszik.:)

Persze főzelékekben, különböző ételekben benne van a tej, tehát valamilyen szinten "iszik" bolti tejet is.:)

72. egypt (válaszként erre: 70. - Tündér74)
2010. szept. 1. 14:28

Ezt már én is kiszámoltam.:)

Kicsit már bánom, hogy 2 éves kor után már adtam tejet, a következőnél 3 éves korig várok, nem érdekel, ki mit mond, és inkább tejitalokat adok csak neki. Mondjuk a fiam szerencsére utálja a tejet, egy darabig kínlódtunk vele mindenféle formában, hidegen, melegen, cukorral, kávéval, kakaóval, de nem szereti, így elhagytam. Helyett nagyon sok túrót, sajtot és joghurtot kap, inni meg gyümölcsteát reggel és este. Gyümölcslét adtam korábban, de már azt sem issza meg.

71. tündér74 (válaszként erre: 70. - Tündér74)
2010. szept. 1. 14:28
Csak ugye sok szülőt nem érdekli, /vagy lusta/ hogy utánajárjon melyik ital a legegészségesebb a gyerekének. Egyszerűbb megvenni a bolti tejet.
70. tündér74 (válaszként erre: 69. - Egypt)
2010. szept. 1. 14:23
Így van. Egyébként kiszámoltam, ha valaki nem a legrosszabb minőségű bolti tejet veszi meg és min. napi fél litert ad a gyerekének, havi szinten majdnem annyiba kerül, mintha megvenné a gyerekének valamelyik junior tejitalt.
69. egypt (válaszként erre: 67. - Tündér74)
2010. szept. 1. 14:18
Sőt ugye sokkal egyszerűbb kiönteni neki a tejet a dobozból..
68. egypt
2010. szept. 1. 14:17
Még annyit, hogy a tápszerekre nem írhatnak rá akármit, az összeset szigorúan és folyamatosan ellenőrzik. Az van benne és annyi, amennyit ráírnak.
67. tündér74 (válaszként erre: 65. - Arrahne)
2010. szept. 1. 14:12
Azért miért lusta egy anyuka, mert reggel és este tápszert, vagy valamilyen gyerekitalt készít gyerekének? Ez nem azt jelenti, hogy egész nap más ételt nem is készít neki!
66. egypt (válaszként erre: 65. - Arrahne)
2010. szept. 1. 14:10
Nem hinném, hogy ilyen létezik, hogy kényelmi tápszerezés... Aki tápszerezett, az tudja, mennyire macerás, semmi kényelmes nincs benne. Én sem azért adtam a gyerekemnek, hanem mert úgy gondoltam, jobb neki, mint a tej. És persze készítettem és készítek neki folyamatosan más ételeket is mellé.
2010. szept. 1. 13:59

Látod én nem a tápszerre gondoltam ha nem a baba és junoritalokra,de félre olvastál!Nem gáz kategóriába tartozik a kényszerű tápszerezés,viszont Nagyon gáz kategórába tertozik a kényelmi tápszerezés,mert anyuka lusta mást készíteni!!!!

Elég nagybaj ha táplálkozási szakértőkre hivatkozol és nem tudod,hogy miben van több vas mint a tápszerben,és gyerekitalokban, természetes,hogy egy cég aki abból profitál,hogy mennyi a forgalma olyat is ráír ami nincs is benne!Én inkább adok a gyerekeimnek olyan élelmiszert amit én csinálok vas és ásványanyagban gazdag zöldségekből, húsból tojásból,és tejtermékből és misem eszünk,párizsit felvágottat és virslit sem mert azt én sem tartom egésségesnek,de viszont szívesen esznek grillezett húsból készült húskrémet,vagy házi májkrémet,vagy darálthúsból készített kolbászokat kevésbé fűszerezve de zöldfüszerektől izletesen és illatozva,ja mondjuk én a konyhában élem az életem, mert imádom!

64. tündér74 (válaszként erre: 52. - 1da9380ac7)
2010. szept. 1. 13:58
Igen, van. Pl. én a kisfiamnak 2 éves koráig adtam tápszert, utána pedig a 2-3 éveseknek való junior tejitalt. Még mindig ezt a gyerekitalt issza /3 éves/. Én úgy érzem nem sokat veszítettünk, ha nem kapott bolti tejet. Sőőt!
63. egypt (válaszként erre: 59. - Tonettó)
2010. szept. 1. 13:49
A gyerekorvos gyerekorvos, nem szakértő. Nagyon meg kell sajnos válogatni, hogy az ember kihez fordul, mert orvosok között is van ilyen is és olyan is. Nem lehet szentírásnak venni, amit mondanak. Ebben a témában szakértő lehet pl. egy allergológus, gasztroenterológus vagy dietetikus, nekik ez a szakterületük. A gyerekorvos általánosan ért mindenhez egy bizonyos szinten. (Jó esetben.)
62. egypt (válaszként erre: 59. - Tonettó)
2010. szept. 1. 13:46
A fórumok úgy működnek, hogy egymás hozzászólásaira reagálunk és leírjuk a saját véleményünket. Ha valaki egy fórumra beír, számolnia kell azzal, hogy reagálnak a hozzászólására.
2010. szept. 1. 13:41
Ja, és még valami - sok tejital / tápszer kapható a boltokban, ahogy egypt írta. Biznisz ez is, mint oly sok minden...
60. Tonettó (válaszként erre: 58. - Egypt)
2010. szept. 1. 13:39
Nem GÁZ! Dehogyis! Ha nincs anyatej, akkor ott a tápszer, és jó hogy van! Csakhogy nem mindenekfelett jó a tápszer. Ha nincs elég vas a táplálékainkban - ami bizony a mai zöldségek-gyümölcsök esetében elképzelhető, miért ne adhatnék a gyereknek vasat tabletta formájában, miért kell tápszerrel bevinnem a vasat? És - mint említettem - nem kell a gyereknek tejet innia, a tápszer sem kötelező egy éves kortól. És - baj vagy sem - én rendszeresen nem is adok a gyerekemnek tejet, pedig 14 hónapos korában elválasztottam, mert 2 hónapos terhesen már görcsöket okozott a szoptatás.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook