Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ambuláns szülés fórum

Ambuláns szülés (beszélgetős fórum)


2013. febr. 16. 04:20
Na sikerült valakinek?
2012. okt. 5. 16:38

Szia nem tudom olvastad-e ezt de nagyon sok hasznos infó van benne.


[link]


Amúgy én is gondolkoztam rajta de nem egy könnyű dolog.

20. Felhőlány (válaszként erre: 19. - A14deb9047)
2012. okt. 5. 13:57
Őt olvastam én is, de csak a MÁV kórházban tudta megoldani. Nekünk Budapest 200 km, attól félek az sok lenne a baba miatt, ezért szeretnék vidéki tapasztalatokat. Ha van egyáltalán...
2012. okt. 5. 13:46
Ha jól emlékszem, Füge 67 szült úgy, hogy néhány óra után már haza is mentek. Őt keresd meg a kérdéseddel.
2012. okt. 5. 13:37
Egyébként nem vitázni vagy győzködni szeretnék, inkább az ambulánsan szülők személyes tapasztalatára lennék kíváncsi.
17. Felhőlány (válaszként erre: 16. - Megryan)
2012. okt. 5. 13:35
A kórházban töltött idő alatt sem lehet pihenni, legalábbis nekem nem sikerült, mivel egyedül kell ellátni a babát, egy percre sem tudod rábízni valakire, és nemcsak az enyém sír, hanem még 3 másik is.
16. megryan (válaszként erre: 9. - Felhőlány)
2012. okt. 5. 13:31
De azért az is kérdés, ki tudod-e pihenni magad 2 óra alatt? Mert egy 15 hónapos otthon nem érti meg hogy nem, anya hasán nem ugrálunk, nem anya pár napig nem rohan-ugrik stb.
15. Felhőlány (válaszként erre: 14. - Tűzijáték!)
2012. okt. 5. 13:05
De a kórházi gyerekorvos mondhatja azt, hogy nincs a baba hazavihető állapotban. Mert ugye a kórházak a 3 napos benttartózkodást szeretik az OEP támogatás miatt.
14. tűzijáték! (válaszként erre: 12. - Felhőlány)
2012. okt. 5. 13:03
A gyermekorvoson múlik.
2012. okt. 5. 13:02

Veszprémben például van lehetőség ambuláns szülésre, a 2 óra megfigyelési idő után mehettek haza.

A babát viszont megadott időpontra vissza kell vinni a kórházba vérvételre, BCG oltásra, mert a gyermekorvosok ezeket nem végzik el otthon.

12. Felhőlány (válaszként erre: 10. - Milup2)
2012. okt. 5. 13:00
Még csak a védőnővel beszéltem, azt sem tudta, mi az :). A saját gyerekorvosunkkal és nőgyógyásszal is fogok beszélni, de szerintem sokkal inkább a kórház csecsemőorvosán fog múlni...
11. Felhőlány (válaszként erre: 6. - Eperlevél)
2012. okt. 5. 12:58
Igen, én is így tudom, de még nem hallottam konkrét esetről csak Budapesten.
10. Milup2
2012. okt. 5. 12:58
Ezt egy nőgyógyásszal, vagy védőnővel, vagy gyerekorvossal kellene megbeszélni, s tanácsot kérni tőle...Sztem a legtöbben majd rábeszélnek, maradj a kórházban, amíg javasolt.
9. Felhőlány (válaszként erre: 7. - Sopianae)
2012. okt. 5. 12:57
Az első két gyerekemnél nem éreztem úgy, hogy jó helyen lennénk, és a rengeteg vizsgálatot sem tapasztaltam. Mivel harmadik baba, már tapasztaltan el tudjuk látni itthon. Egyébként legfőképp az akkor 15 hónapos kislányomat nem szeretném majd, hogy sokáig legyen nélkülem.
8. eperlevél (válaszként erre: 2. - 3f5c7e70e6)
2012. okt. 5. 12:55
A megfigyelési idő után hazamegy. Ez kb szülés után 2 óra.
7. Sopianae (válaszként erre: 5. - Felhőlány)
2012. okt. 5. 12:53
Miért sietsz így? jó helyen van a baba a kórházba. rengeteg vizsgálaton esik át..
2012. okt. 5. 12:52
Ehhez jogod is van és persze vannak ilyen esetek, nem akadályozhatják meg tudtommal.
5. Felhőlány (válaszként erre: 4. - Mige)
2012. okt. 5. 12:22
Szia! Még nem beszéltem a gyerekorvosunkkal, de szerintem ő vállalná. Én inkább a kórház csecsemőorvosától tartok, hogy ő nem engedné haza.
4. mige (válaszként erre: 1. - Felhőlány)
2012. okt. 5. 12:18

Nagyon kevesen vállaják a szélmalomharcot az eü-el, de ha jól tudom, a hangsúly a gyerekorvoson van, azaz hogy találsz e olyat, aki vállalja az otthoni ellátását a babának, ugyanis téged kiengednek saját felelősségre, azonban a babánál jogilag sem tisztázott, hogy ez veszélyeztetésnek minősül e, tehát könnyen rá lehet húzni a kategóriát.

Szerintem gyeekorvossal érdemes egyeztetni és nyilatkozatot iratni, hogy vállalja az otthoni ellátást, és onnantól max. fintoroghatnak hozzá, de mást nem tehetnek. De hogy találsz e ilyen gyerekorvost...?

3. homern (válaszként erre: 1. - Felhőlány)
2012. okt. 5. 12:07
szerintem itt még nem nagyon van bemegyek szülni és 3 óra múlva megyek is haza rendszer .én még senkitől sem hallottam ilyet.
2012. okt. 5. 12:02
Mit jelent az ambuláns? hogy nem volt fogadott orvosa?
2012. okt. 5. 12:01
Azoknak a tapasztalatára lennék kíváncsi, akiknek sikerült ambulánsan szülni Magyarországon. Esetleg Debrecenben, Miskolcon vagy Nyíregyházán szült valaki ambulánsan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook