Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek egy 20 perces ambuláns térdműtétért adjak hálapénzt? Ha adjak, akkor mennyit? fórum

Szerintetek egy 20 perces ambuláns térdműtétért adjak hálapénzt? Ha adjak, akkor mennyit? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 2. 18:24
Látom, ez már egy régi téma, de megjelent a topik, és biztosan olvassák mások is. A téma most is aktuális, még ha a konkrét eset tavalyi, akkor is.
2011. máj. 2. 18:22
Ne adjál!!!! Én pl. olyan állásban dolgoztam, hogy ki is rúgtak volna, ha csak egy fillért is elfogadok. Megalázó is lett volna számomra.Hát, a dokik nem érzik annak, tisztelet a kivételnek. Nagyon felháborító, hogy egy orvos, aki fizetést kap, a munkahelyén, munkaidőben, ami egyébként is a dolga, a munkahely felszerelésével, műszereivel dolgozik, és még zsebrerakja a sok pénzt, amit a hálás betegek adnak. Szóval, ne adjál!!!!
2010. febr. 7. 07:50

Nem kell adnod!

De,ha ez téged boldoggá tesz akkor adjál.

2010. febr. 7. 06:36
Mániátok ez a pénz adogatás? Én a rosszindulatú áttételes daganatom kioperálásáért sem adtam egy fillért se. És még élek, ennek már 7. éve.
12. pymary
2008. okt. 30. 15:46
Ne adj! Én is filóztam. Nekem is kivettek 1 üvegszilánkot idén a térdemből. (tavalyi motorbalaset maradéka)Kb 20perc volt. Nekem a munkahelyen ugyan ki ad hálapénzt?? senki. hát én se adok. kap ő fizetést eleget.
2008. okt. 30. 14:23
Én biztos nem adnék neki, kivéve ha magánorvos, de akkor meg számlát kapsz a műtétről és abban meg már vastagon benne van a "tiszteletdíja"
10. jpne
2008. okt. 30. 14:22
Ó, hát akkor nehogy adj!!!
2008. okt. 30. 14:20
Megköszönöm az eddig leírtakat és valószínű,hogy nem adok pénzt,mert rokkantnyugdijas vagyok 47000 ft-os nyugdíjból nem telik,ja és még van egy 10 éves kislányom akit felkel nevelnem. Igaz az orvosnak több pénze van mint nekem. Nem fogadott orvos.
8. jpne
2008. okt. 30. 14:04

Ha fogadott orvos és Ő kezelt eddig is, akkor adj. Ha csak "beesel", akkor ne adj. Kivéve ha nagyon szimpi a doki, utána is törődik Veled és szeretnéd "megtartani".

kolos: én szoktam borravalót kapni. A hálapénz és a borravaló azért van, ha az a bizonyos ember akinek adod, többet nyújt neked, mint ami a munkaköréből kifolyólag Neked "járna".

pl: bizonyos önkiszolgáló benzinkutaknál, ha megtankol helyetted és nem Te leszel dzsuvás.

Vagy ha a dokid megadja a mobilszámát és éjjel bármikor felhívhatod, ha a segítségére van szükséged. pl akkor kezd el fájni iszonyatosan a lábad, amit Ő műtött és emiatt képes éjjel bemenni a kórházba, hogy megnézze.

Vagy végigkísérte az asszony terhességét és a szüléskor éjjel 2-kor kiugrik az ágyából és 15 perc múlva ott áll az asszony mellett.

Ilyen esetekben a hála jeleként szokás adni a pénzt.

2008. okt. 30. 14:01
Én még szüléskor sem adtam a dokinak.Nagyon ellenzem ezt a zsebbe pénzdugdosásos dolgot.
2008. okt. 30. 14:01

ne. ez a dolga, ezért tanult.

a nővéreknek inkább adnék, de nekik sem szoktam...

2008. okt. 30. 13:59
Elég egy hálás köszönet. Szerintem.
2008. okt. 30. 13:55
Fogadott orvos?
2008. okt. 30. 13:52
A hálapénz adása csak ront az amugy is rossz egészség ellátáson,bár mindenki szive joga.Te a munkádért kapsz hálapénzt vagy borravalót?
2008. okt. 30. 13:50
És milyen meggondolásból adnál? Én ugyan soha egy orvosnak sem adok semmiféle pénzeket... És még soha nem származott hátrányom belőle. Kell nekem az a pénz bőven másra.
2008. okt. 30. 13:47
Szerintetek egy 20 perces ambuláns térdműtétért adjak hálapénzt, vagy neadjak ha adjak akkor mennyit

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook