Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alvászavar! fórum

Alvászavar! (beszélgetős fórum)


11. babszibobó (válaszként erre: 10. - Szandus19)
2012. nov. 26. 13:38

Nem volt épp kellemes, ahogy kiderült.


3. havi oltásra mentünk és a Doktornő kezei között fixált és "kékült", mentővel kórház, 5 napon keresztül különböző vizsgálatok, hogy amit lehet kizárjanak és utána jött az alváslabor!


Itt mindent leírtam:


[link]

10. szandus19 (válaszként erre: 9. - Babszibobó)
2012. nov. 26. 13:35
És hogy jöttetek rá hogy gond van és el kell mennetek valahova vele?
9. babszibobó (válaszként erre: 1. - Hnol86)
2012. nov. 26. 13:31

Szia!


A kisebbik fiammal kétszer is voltunk alváslaborban.

Neki alvási-apnoe volt a diagnózisa, tehát közel sem olyan probléma, mint a tiétek (nekünk életveszélyes volt a helyzet...).


Az első vizsgálat előtt már bent feküdtünk, de másodjára csak kontrollra kellett menni, ami helyzetben ugyan olyan, mint nektek, tehát csak bemész és másnap kijössz.


Délután 2-re kellett mennünk, felvették addig osztályra.


Este 8 körül mentünk át a "laborba". Felszerelték rá a különböző mérő műszereket.

Amiben volt EEG a fejecskéjén, EKG mellkas-és végtag elvezetéssel és pulzusmérő.


Mondhatni minden gond nélkül végig aludta az éjszakát (persze ezt abban az értelemben, hogy maga a műszer arzenál nem zavarta).


Végig ott volt egy szakasszisztens aki a gépeket figyelte és közben neki is mindent fel kellett jegyeznie amit a monitorokon látott (maga a gép is menti az adatokat, de dupla biztonság, megbízhetóbb eredmény, hogy nem csak a gép, de egy hozzáértő is figyel.)


A Szakorvos, aki kiértékelheti az eredményt nálunk csak egy nap rendelt, így magáért az eredményért 2 nap múlva kellett menni.

2012. nov. 26. 13:28
Mondjuk akkor az baj. Nekem nem kialvatlan és nem is ingerkéleny a fiam, jókedvű, jó étvágyú baba, semmi baj vele napközben, persze vannak hisztik, de azt nem írom az alvás rovására, csak a szokásos mindennapi hisztik.
2012. nov. 26. 13:27
Lehet rossz szokás. De olyan kialvatlan és ingerlékeny. + plusz én is. Elmondtam mi van hogy viselkedik és mondta az asszisztens nő hogy ajánlja nekünk. Még csak beszélgetésre megyünk a főorvoshoz egy hónap a várakozási idő az éjszakai alvásvizsgálatra.
2012. nov. 26. 13:26
Nekem 16 hónapos a fiam, minden éjjel 2-3x kel, sír, forgolódik... nem tudok vele mit tenni, remélem majd kinövi.
2012. nov. 26. 13:25
Én heim pálba alapból nem mennék, csak a budaiba... Mi voltunk a heim pál neurológiáján epilepszia gyanúval, 5 napot feküdtünk bent, halálra szurkálták a gyereket, ömlött a vére, volt egy 5 perces eeg, ami használhatatlan volt, mert ébren csinálták, az orvos 1x nézett rá 5 percre, ami után közölték, hogy szeret szédülni és semmi baja, azért rázza a fejét és akad fel a szeme. Utána vihettük 40Eért magánba, ahol azért csináltak egy rendes eegt és azért kiderült, hogy vannak epilepsziás törések a görbén, de nem beteg amúgy, nem szorul kezelésre... Ja és ahogy az orvosok ott a szülőkkel viselkednek, hát rémálom!
4. zsuzsika83 (válaszként erre: 2. - Hnol86)
2012. nov. 26. 13:21
Az én kislányom is ezt csinálta születésétől kezdve. Találtunk egy jó homeós dokit, aki csodát tett. De azért én is elvinném alváslaborba. Mi csak azért nem mentünk, mert végül a homeós doki segített.
2012. nov. 26. 13:20
Mi el akartuk vinni a fiunkat, de végül a háziorvos lebeszélt, mert azt mondta, hogy semmi mást nem fognak mondani, csak hogy rossz szokásból ébred fel és fölöslegesen kínozzuk a gyereket vele...
2012. nov. 26. 13:19
Az én kislányom 20 hónapos és még nem aludt át egy éjszakát sem. Forgolódik és sír egész éjszaka. Ma felhivtam a Heim Pál alváslabort, akik ajánlották hogy menjünk el. Kíváncsi lennék a véleményekre, vagy ha esetleg vkinek csinálták hogy hogyan is müködik.
2012. nov. 26. 13:17
Volt már vki alvásvizsgálaton gyerekével?Mi a vélemények, diagnózis?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook