Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alternatív terápiák és diagnosztikai módszerek fizikai, kémiai, biológiai alapjai fórum

Alternatív terápiák és diagnosztikai módszerek fizikai, kémiai, biológiai alapjai (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2008. okt. 11. 10:12
A sajátfrekvencia ott sántít szerintem, hogy egyrészt összetett rezgés, másrészt EM-probléma, amit Viktával már említettünk, valamint hogy közel sem biztos, hogy az egészséges sejtek sajátfrekvenciája nagyban különbözik a rákosokétól. És persze ki ne hagyjam azt, hogy mi lesz a véraramba került "szétrobbant" rákos sejtekkel, ami nyilván elkerülendő.
39. Pirosalma (válaszként erre: 37. - Masször)
2008. okt. 11. 10:07
Ha statisztikailag bizonyíthatóan működik, akkor mindeg, hogyan működik.
38. Pirosalma (válaszként erre: 17. - Masször)
2008. okt. 11. 10:06
"...esettanulmányok sora szól a sikeres gyógyításokról." - akkor várjuk a hivatkozást:-)
37. Masször (válaszként erre: 34. - Pirosalma)
2008. okt. 11. 10:02

Azt gondolom ezen jelenségek magyarázatával adós a tudomány.

Ez csak azért probléma, mert bár a jelenség létezik, mégsem a magyarázatát keresik, hanem azt igyekeznek bizonyítani,miért nem működhet.

Esettanulmányok tömkelege áll rendelkezésre, amit egyszerűen lesöpörnek az asztalról..

36. Pirosalma (válaszként erre: 8. - Masször)
2008. okt. 11. 10:02

A röntgen nem gamma, pár nagyságrend van a kettő között.


A sugárzások különbözőképpen okoznak kárt, direkt ionizáció (alfa, béta) vagy egyéb, elsősorban a nagy energia (gamma) miatt maghoz kapcsolódó folyamatok (pl.: a nagy energia miatt az elektronfelhő átereszti a gamma-fotonokat) révén (pl. a gamma-fotonok a magban nyelődnek el, magátalakuláshoz-hasadáshoz, nagymértékű gerjesztéshez vezetnek, közvetve nagy sebességű elektron emissziójához - lásd: a ködkamrában a "szabálytalan csíkok"-at); az UV-már szén-szén kötést hasít stb. stb. És persze a röntgen is beszélyes, ahogyan minden sugárfajta, csak (effektív) dózistól függ (az egyéni érzékenyslgtől eltekintve).


"Az alfa és béta bár szintén áthatoló sugárzás mégsem roncsolnak." - az alfának a legkisebb az áthatolóképessége, a bétának valamivel nagyobb.


"Az jutott eszembe, hogy ez azért lehet, mert a hullámhosszuk eltér a sejtek, vagy a DNS atomjainak méretétől, így nem gerjesztik azokat." - nem a méret a lényeg:-), hanem hogy az adott energia abszorbciója végbemehet-e (pl. kvantált elektron-, rotációs- [forgási], vibrációs [rezgési] energiák, magállapotok).

Így pl. a gamma a magban; az UV, a látható fény, az infra az elektronrendszerben nyelődik el, a mikro és ezek meg leginkább a rotációs és vibrációs energiákat növelik (remélem, nem írok hülyeséget), melyek szintén kvantáltak (lásd: molekulák szinképe).

35. Masször (válaszként erre: 33. - Gerna)
2008. okt. 11. 09:50

A kkfélegyházi piramisban nem csak a piramis, mint geometriai forma gyógyhatása érvényesül, hanem Dr. Szikra Tamás - hopp megint egy eretnek orvos - tervezte Életerő Generátor is.

Érdekes "dolgot" tud a Piramis: A közepén megfordul az iránytű. Felcserélődik az észak-déli irány.

Nem tudom egzakt módon mérhetővé tenni, de elmondok egy történetet.

2005.-ben ott voltam a Piramis Fesztiválon, masszíroztam, reggeltől estig, kb. 5 perc szünetem volt óránként. Este hétkor elindultunk haza, felmentünk gulyást enni egy barátomhoz, hajnal 4.-ig beszélgettünk, haza mentem, lefürödtem, felkaptam a hátizsákomat és indultam Horvátországba nyaralni 870 km-t vezettem, a fáradtság legkisebb érzete nélkül. Éjfél körül a vacsora után rendeltünk egy üveg vörös bort. Nos, ettől álmosodtam el:-)


Ha az oldalon kicsit nézelődsz, találsz néhány képet rólam is:-)

34. Pirosalma (válaszként erre: 7. - Masször)
2008. okt. 11. 09:41

Szia!


Tudományos hivatkozás?:-) Anélkül tudod, csak legenda. Ezt nem kitolásból mondom, hanem egyszerűen nem tudunk ezekkel mit kezdeni, ha nincs semmi (szinte semmi), amin el tudnánk indulni.


Egyébként alapvető belgyógyászati diagnosztikai módszer a kopogtatás.


Elvben nincs kizárva, semmi sincs kizárva 100 %-os biztonsággal, de mai ismereteink szerint ilyen nem létezik. Sok olyan nagynak hitt felfedezés volt, amiről később kiderült, hogy teljes zsákutca, és pl. a feltaláló azon bukott el, hogy bizonyo tényezőket nem vett figyelembe (bármilyen furcsán is hangzik, manapság is van ezekre példa, hallottam valami hűtőről, ami energiabefektetés nélkül hűt, aztán egy banális tévedés volt a magyarázat rá), nem tudtak objetív következtetést levonni, kevés beteget vizsgáltak stb.

33. gerna
2008. okt. 11. 07:18

Más téma:


Ehhez mit szóltok:

[link]


A Piramis gyógyító ereje.

32. gerna (válaszként erre: 23. - Masször)
2008. okt. 11. 07:11

"Dr. Ruth Drown Röntgen gépe a következőt tudta, betették a lemezt, bioszinkron kapcsolattal vittek be információt és a felvételen megjelent a beteg szerv képe.

A beteg akár kilométerekre is lehetett a géptől."



Kérdés: hajból, körömből stb. vett minta alapján vajon milyen szerv jelenhetett meg? mondjuk, ha egy újszülöttől DNS-mintát veszünk, betesszük a gépbe, akkor az aktuális állapot jelenik-e meg vagy az, hogy majd 40 év múlva gyomorfekélye, izületi gyulladása, veseköve lesz? mert úgy tudom, hogy a DNS-ünk születéstől halálig nagyjából állandó... Ez a gép valami átmenet lehet az időgép és az automata DNS-térképező között, ráadásul képet is ad...

2008. okt. 11. 01:41
Akkor erre alszom egyet, pá!:-)
2008. okt. 11. 01:15

Bioszinkron kapcsolat:

Valamilyen DNS-t is tartalmazó minta használata a vizsgálat vagy a kezelés során.Ilyenkor a vizsgált vagy kezelt személy bármilyen távolságra lehet.


[link]


Itt találsz egy fotót és leírást meg sematikus ábrát a készülékről.

29. c42a13b98c (válaszként erre: 26. - Masször)
2008. okt. 11. 01:09

Engem mégis az érdekelne, hogy hogy lehetnék egyszerre két helyen...most pl. az ágyban is kéne aludnom...;-)


De komolyra fordítva, szerintem nincs itt ellentmondás. Itt az a gyanúm, hogy egyszerűen arról van szó, hogy ez az információ NEM TERJED. Persze nem vagyok kvantumfizikus, és sokat nem mondtál el eddig a technológiáról se...

28. Cuczy
2008. okt. 11. 01:09
Ja.
27. Masször (válaszként erre: 25. - C42a13b98c)
2008. okt. 11. 01:03

Sajnos hosszú a sora azoknak akiket katasztrófa ér mert másként gondolkodtak.

Giordano Brunotól napjainkig.

26. Masször (válaszként erre: 22. - C42a13b98c)
2008. okt. 11. 01:00

A részecskékhez:

Számomra nem az az érdekes, hogy hogyan lehetnék egyszerre két helyen, hanem az, hogy az információ terjedési sebessége többszöröse is lehet a fény sebességénél!

Ez sem azért, mert hurrá Eistein elmélete megdőlt:-) (ami mellesleg ettől még nem dőlt meg:-)

Csak a fizikusok szerintem nem merik neki ellentmondva magyarázni:-)

25. c42a13b98c (válaszként erre: 23. - Masször)
2008. okt. 11. 00:58

"bioszinkron kapcsolattal vittek be információt"

Na, ez mit jelent? Technológiailag, műszakilag, gyakorlatilag...


Megj.: Azért az fura, hogy RRR gépe sincs már meg, meg most ez is...sorra éri katasztrófa ezeket a cuccokat, hogy eltűnnek...rémes...;-)

24. Cuczy
2008. okt. 11. 00:57

Jó ötlet ez a topik!

Köszönöm Pirosalma! :)

Már most sokat tanulok belőle!

Érdeklődve várom a folytatást... :)

23. Masször (válaszként erre: 22. - C42a13b98c)
2008. okt. 11. 00:55

Jön az okosság:-)


Dr. Ruth Drown Röntgen gépe a következőt tudta, betették a lemezt, bioszinkron kapcsolattal vittek be információt és a felvételen megjelent a beteg szerv képe.

A beteg akár kilométerekre is lehetett a géptől.

Van néhány felvétele a neten...

Sajnos a gép nincs meg, de a találmányi leírása hozzá férhető az USA találmányi hivatalában.


Nos, hogy csinálta?

22. c42a13b98c (válaszként erre: 21. - Masször)
2008. okt. 11. 00:38

Farath? Itt valami tévedés lehet...honnan van ez az info? A kapacitást FaraD-ban mérjük, Faraday emlékére(SI-ben C/V).

A biolabor és RRR között van kapcsolat(mint azt már említettem a burgonyás ételekkel összefüggésben;-)), de nem mindegy, hogy ugyanazon alapok mellett működőképes, vagy nem működőképes dolgot akarunk végrehajtani. Az EM rezonancia-katasztrófa létrehozása és a sejtek sajátfrekijének kimérése utáni külső befolyásolása között nagy szakadék tátong, szerintem.:-)


A másik dologról. Az, hogy egy részecskét széthasítok és bizonyos távolságból is van kapcsolat a két része között, ill. ugyanennek a makroszkópikus alkalmazása között szintén nagy különbség van. Sajnos. Mivel az, hogy a foton tud egyszerre két helyen lenni(sőt a fullerén is, eddig ő a legnagyobb, amivel ön-interferenciát állítottak elő), attól még sajnos ÉN nem...de szólj, ha van erre is módszered, mert erre vevő lennék...;-)))


A kérdésed nem tudom mire megy ki, de nyilván az lesz a poén, hogy nem az a helyes válasz, amit annak gondolunk.;-) A röntgensugarak hatására, igen, a film feketedik. Várom az okosságot!:-)

21. Masször (válaszként erre: 20. - C42a13b98c)
2008. okt. 11. 00:19

A kondenzátor kapacitását 1976-ban Farath-ban mérték. 1 Farat = a Föld felületével.


Biolabor, RRR-től indítja a módszerét. a honlapjukon is említik, mint nagy elődöt:-)


Ami folyton kihoz a sodromból, hogy csiszolt elmék elherdálják a tudásukat arra, hogy megmagyarázzák, valami miért nem működik.

Mi volna,ha azon törnék a fejüket, hogy hogyan lehet, hogy mégis működik!


Hogy ezt egy példával támasszam alá: a bioszinkron jelenségeket finoman szólva lehetetlennek tartják.

Miközben igazolt, többször megismételt kísérletek vannak arra, hogy ha széthasítanak egy részecskét, akkor a két fele között marad valamilyen kapcsolat, amely kapcsolaton keresztül az információ távolságtól függetlenül ugyan abban a pillanatban van mindkét félnél.

Pillanatnyilag 26 km a rekord, ahol még működik.

Ezt nem lehet megcáfolni, mert hatalmas tekintélyek is megismételték. De senki nem akadt, aki Eistein-i alapon meg tudta volna magyarázni.


Innen egy aprócska lépés Abrams, aki tett egy csepp vért vagy hajat a gépébe, és nem csak diagnosztizál ennek alapján, de gyógyított is, miközben a beteg kilométerekre volt.


A kérdés önmagában nem, de ahova ki szeretnék lyukadni onnan nézve provokatív lesz.

Tehát, ha beteszünk egy filmet a Röntgen gépbe, és semmit nem teszünk a film és a sugár közé, akkor egy fekete filmet kapunk, ami teljes felületén exponálva lett?

20. c42a13b98c (válaszként erre: 17. - Masször)
2008. okt. 10. 23:32

Az alfa, béta, gamma és röntgen sugárzás, az elektromágneses spektrum és a hullámok általában, mind középiskolai tananyag...


Fogadunk, hogy ha te tekersz egy 100m-es drótból egy tekercset, akkor én a 10m-esből tekerek hozzá akár egy ugyanolyan, egy kisebb vagy ízlés szerint egy nagyobb induktivitásút?!;-)


"A kondenzátor kapacitását a Föld felszínéhez hasonlítva adják meg, ami terület.. megint csak méret függő."

Ezt a mondatot egyáltalán nem tudom értelmezni...;-)


Na, és akkor várjunk egy kicsit. Te azt hiszem félreértettél valamit a mondandómban. Én nem azt magyarázom, hogy miért nem működhet.

Amit mindenképpen tisztázni akartam, az az, hogy óriási különbség van mechanikai és EM rezgések között, továbbá, hogy TE tudsz keveset a fizikáról...;-)))

De a viccet félretéve, jelenleg amit olvastam, az alapján két dolgot állítok.

1.Ha RRR módszerét nézem, az szerintem nem működik, vagy nem úgy, ahogy le van írva.

2.Ha a biolabort nézzük, akkor elképzelhetőnek tartom, hogy az a módszer működhet, bár vannak kétségeim, és kérdőjeleim.


De szándékomban áll elmenni egy ilyenre, sőt van is egy kuponom a Pólus Centerbe, csak még nem jutottam el odáig, hogy felhasználjam(idő, energia, stb.)...talán egy a fizikájához is értő kezelő-személyzetet fogok ki, akinek feltehetem a kérdéseimet...

19. gerna (válaszként erre: 16. - C4f059c04b)
2008. okt. 10. 23:11
"Alternativ" diagnosztikával és terápiával egy nagy élményt jelentő személyes találkozásom volt: sámán gyógyítóval. Ha ilyenre lehetőségetek van, érdemes kipróbálni!
18. gerna (válaszként erre: 15. - Gerna)
2008. okt. 10. 23:03
Veszem észre, hogy a felsorolásból kihagytam az anatómát!
17. Masször (válaszként erre: 12. - C42a13b98c)
2008. okt. 10. 23:01

Információmat sugárzásokról a katonai kiképzésem alatt szereztem, VV. - vegyvédelmi - oktatás keretében..

Nézd el, ha hiányos - bár ez nagyképű minősítése..


Aszem, 100m derótból hosszabb és nagyobb menetszámú tekercs tekerhető mint 10 méterből.

A kondenzátor kapacitását a Föld felszínéhez hasonlítva adják meg, ami terület.. megint csak méret függő.


De lépjünk ezen túl!

Ami érdekelne, miért nem terjed odáig a tudományos kíváncsiságod, hogy fizikai kapcsolatba kerülj egy ilyen eszközzel és kipróbáld?


Olyan csodásan meg tudod magyarázni, hogy miért nem működhet, miközben esettanulmányok sora szól a sikeres gyógyításokról.

16. c4f059c04b (válaszként erre: 15. - Gerna)
2008. okt. 10. 23:00
Ahogy mondod ,mindenbe mindent bele lehet magyarázni. Az embert anyagi lényként is kezelhetjük, de akár szellemiként is, meg a kettő keverékeként is. Mindegyik mellett nagyon sok érvet és ellenérvet felsorolhatunk.
15. gerna
2008. okt. 10. 22:54

Nekem az jutott az eszembe, hogy a tudományok történetében jellemző, hogy mindig a korszak adott technikai fejlettségének megfelelően magyarázták az emberi test (vagy akár az agy) működését. Volt mechanika-magyarázatos korszak, volt kémia-korszak, aztán jött az elektronikus hasonlatok ideje - felfedezték hogy az emberi szervezet a visszacsatolásos vezérlés elvén működik, aztán az emberi agy, mint valami szuperkomputer... tehát minden magyarázat attól függött, hogy állt éppen, aktuálisan a tudomány, mi volt a legújabb, átható felfedezés. És persze, mindben volt valami igazság, mind ráillett, ráillik az emberi szervezet működésére - legyen az akár egészséges vagy kóros működés.


Az orvostudomány ma egy rész biológiából, egy rész fizikából, egy rész kémiából, egy rész élettanból... és még ki tudja, miből áll össze. És mindez legyen jó arányérzékkel összerakva, adj hozzá még valamennyi filozófiát, etikát is, hogy legyen az egésznek kerete... a gyakorlatban egy kis ösztönös és egy kis tanult pszichológiai tudást, képességet - így jön ki a jó arány.


Az alternativ terápiák specialitása az, hogy vagy csak egyetlen szempontot emelnek ki (pl. ezek a rezonancia-dolgok), vagy olyan rettentően átfogó és spirituális elméletet és módszert választanak, hogy ahhoz bizony, egy élet tapasztalata is kevés. Mármint az elsajátításához és az alkalmazásához.

14. c4f059c04b (válaszként erre: 12. - C42a13b98c)
2008. okt. 10. 22:50
Csak annyit hagytál ki hogy GYENGÉBB IDEGZETŰEK MEG SE KÍSÉRELJÉK ELOLVASNI!
13. filmes
2008. okt. 10. 22:43
Édesmindegy milyen valós alapja van egy terápiának, ha használ. Ha meg nem, akkor pláne mindegy.
12. c42a13b98c (válaszként erre: 8. - Masször)
2008. okt. 10. 22:34

Ahh...na, akkor kezdjük az elején.


Nem indukció, hanem induktivitás, vagy indukciós együttható, de nem is az szavakon lovagoljunk. Egészen pontosan négyzetesen arányos a menetszámmal és egyenesen a tekercs keresztmetszetével, valamint fordítottan a hosszával(nem a drót hosszával, hanem a tekercsével), azonban beleszól még a tekercset kitöltő anyag mágneses permeabilitása is, így tehát nem a méretétől függ!

A kondenzátor kapacitása pedig szintén nem pusztán a lemezek felületétől függ, hanem fordítottan aányos a lemezek közti távolsággal és szintén erősen változhat a kitöltőanyag elektromos permittivitásától.


A röntgen sugárzásnak NEM típusai az alfa, béta és gamma. Ezek mind önálló sugárzások, a röntgen és a gamma az elektromágneses spektrum részei(de keletkezésük szerint eltérőek), nagy energiájú ionizáló sugárzások. Az alfa és a béta is ionizáló sugárzás(és mint ilyen bizony roncsol ám, az alfáról esetleg megkérdezhetnénk Litvinyenko özvegyét), csak részecskesugárzások, és kisebb az áthatolóképességük, mint a gammáé. Az alfa a héliumatommag, a béta pedig elektron vagy pozitron.


A méretekhez meg annyit, hogy az ionizáló elektromágneses sugárzások úgy gerjesztenek, hogy fotoeffektussal egy foton egy elektronnak átadja az energiáját, ami ezzel a többlettel képes lehet kiszakadni az atommag vonzásából. Ez UV és afölötti energiák esetén van. De a hullámhosszhoz nem a méretük miatt van köze, hanem az energia miatt. A foton kvantumenergiája(ami a hullámhosszával fordítottan arányos, egészen pontosan E=h*c/lambda, ahol h a Planck-állandó, c pedig a vákuumbeli fénysebesség) elég kell legyen az elektron kilépési munkájára és egy minimális mozgási energiára, amivel távozni tud, legalábbis Einstein szerint, aki ezért 1921-ben Nobel-díjat kapott.

Az alfa és a béta sugárzások esetén pedig legfeljebb a de Broglie féle hullámhosszról beszélhetünk, mivel ezek nem elektromágneses, hanem részecskesgárzások, töltött részecskékről van szó, tehát az anyaghullámokra vonatkozó összefüggést alkalmazhatjuk. Azonban ennek vajmi kevés köze van ahhoz, hogy ők hogyan ionizálnak, egész egyszerűen töltöttek és úgy.


Öööö, kihagytam volna valamit?!;-)

11. gerna
2008. okt. 10. 20:20
A tibeti masszázst szeretem! még csak 1x voltam, de most készülök rendszeresíteni.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook