Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki tud valamit (esetleg tapasztalatból) porokeratosis mibelli bőrbetegség kezeléséről? Alternatív módszerek is érdekelnének! fórum

Ki tud valamit (esetleg tapasztalatból) porokeratosis mibelli bőrbetegség kezeléséről? Alternatív módszerek is érdekelnének! (tudásbázis kérdés)


8. Juli68 (válaszként erre: 1. - Lilith76)
2011. máj. 17. 12:48

Szia, nekem szintén ezt a betegséget diagnosztizálták szövettan alapján.(Az első tüneteim kb 15 éve jelentkeztek, egy szoli bérlet után akkor még csak egy kis folt volt, mára sok, főként az alkarom külső oldalán, de már halad felfelé, 2-3 a mellkasomon is van) Eléggé elkeserítő, mert ahány orvosnál voltam mind azt mondta csak esztétikai probléma, de engem zavar. És ha az esztétika nem érdekelne, akkor sem szeretném megvárni, hogy valami komoly probléma legyen. Jó lenne találni egy olyan orvost, aki komolyan foglalkozik a problémával (mintha neki lenne). Voltam olyan maszek orvosnál aki azt mondta szerinte lelki oka van, van-e vmi problémám. De kinek nincs??? A legszebb az volt, hogy a következő alkalommal megállapította, mennyit javult (a semmitől).

Kíváncsi vagyok jutottál-e előre? Írd meg kérlek a tapasztalatodat!

2010. júl. 18. 17:44
kösz, meglátjuk
2010. júl. 18. 14:00

Dunsztkötés. A beteg bőrfelületet kend be valamilyen krémmel. Bármilyen bőrvédő krém megfelel. Erre a területre egy steril gézlapot kell felhelyezned, majd a gézlapra egy másik, vizes gézlapot kell tenni. Erre még egy gézlap (száraz, mint az első) jön. A következő réteg pedig egy folpack vagy valamilyen nejlon, akár uzsonnás zacskó is tökéletes. Ha ez megvan, akkor valamilyen pólyával körbekötözöd. És kész is.

Ha megcsinálod, akkor nem kell, hogy egész nap rajtad legyen, elég este megcsinálni, amíg alszol rajtad van, reggel leveszed, este megint. Ha napközben csinálod meg, 4-5-6 óra elég, mert elég kellemetlen tud lenni ilyen melegben.


S hogy a párakötés mit jelent? Gyulladáscsökkentő hatása van, és ha esetleg gennyes is a beteg terület, akkor a genny is kiürül. Nem garantálom, hogy tényleg használni fog, de egy-két próbát mindenesetre szerintem megér. :) Remélem, lesz majd javulás. :)

2010. júl. 17. 20:14
és pontosan mit jelent ez a párakötés?
2010. júl. 17. 17:09
Sajnálom. De a párakötést javaslom mindenféleképpen, hogy próbáld ki. Pár napig, egy-két hétig csináld meg, hátha az is használ valamit. :) Egy ismerősömnél pl. pikkelysömört diagnosztizáltak, kapott rá krémet, de nem használt. Neki is mondtam a párakötést, pár nap után jelentős javulást lehetett észlelni. :)
2010. júl. 16. 20:50
köszi, sajnos napfényre rosszabbodik :(
2010. júl. 16. 16:37
Nem sokat tudok róla, de meg lehet próbálni a párakötést és fényterápiát (infralámpa, bioptron-lámpa, ha van). A fénykezelés jó nagyon sok mindenre, így bőrbetegségekre is. Ha esetleg napfénynél rosszabbodnának a tünetek, problémák, akkor viszont a fényterápiát ne próbáld ki szerintem.
2010. júl. 16. 16:06
Ki tud valamit (eseleg tapasztalatból) porokeratosis mibelli bőrbetegség kezeléséről? Alternatív módszerek is érdekelnének!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook