Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alternatív terápiák és diagnosztikai módszerek fizikai, kémiai, biológiai alapjai fórum

Alternatív terápiák és diagnosztikai módszerek fizikai, kémiai, biológiai alapjai (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. aug. 18. 12:03

Homeopátiás sör a Sziget-fesztiválon


[link]

99. 3265084553 (válaszként erre: 98. - A9986bef96)
2010. aug. 18. 11:22

Huhh...ez frankón keveri a dolgokat. Az elektormágneses sugárzást a hanggal, a hőmozgással mindennel. Nagy katyvasz az egész.


Jellemző hogy ezekben az ezoterikus maszlagokban a rezgést (frekvenciát razonanciát) egy külön fogalomkén kezelik, nem kötik anyaghoz, semmihez. Nem tudjuk hogy mi az ami rezeg. Általában azt sem hogy milyen frekvenciával (rezgésszámmal) rezeg, bér ebben a leírásban említ ilyet, nyilvánvalóan teljesen légbőlkapott értékeket.

98. a9986bef96 (válaszként erre: 94. - 3265084553)
2010. aug. 17. 23:10

Na valahogy így?


[link]


Nem.Nem voltam képes elolvasni,csak belepillogtam...

97. a9986bef96 (válaszként erre: 95. - A9986bef96)
2010. aug. 17. 22:31

95.Hsz. felejtős...


"...akkor elektromágneses sugárzást kelthet."

Ne haragudj,de nem tudom értelmezni.

96. a9986bef96 (válaszként erre: 94. - 3265084553)
2010. aug. 17. 16:01
Ez biztos látod!:D
95. a9986bef96 (válaszként erre: 93. - Pirosalma)
2010. aug. 17. 16:01

"Megtehetik"

És olyankor mi történik pontosan?


"Ha egy magasabból egy alacsonyabb rezgési állapotba megy a rezgő atom... "

Hogyan történik ez,mikor?


"A hanghullámokat ne keverjük ide, az nem az atomi rezgésekkel van kapcsolatban."

Az rendben van,de egyenlőre még azt sem tudni,hogy az a rezgés az atomi,vagy milyen...


"Csatolóközeg. Az eltérő akusztikus impedancia reflexióhoz vezet a közeghatáron."

Köszönöm,ez a része (5-ösre!!!:D)ok.:)De akkor: a kövekhez miért nem kell?:))))


"Egyébként az, hogy az atomok vagy a molekulák rezegnek, valójában inkább tekintendő egy hasonlatnak. Ha ténylegesen rezgés történne, akkor bizonyos molekulák - pl. heteronukleáris kétatomos molekulák - állandóan, még a legalacsonyabb energiaszinten is sugároznának, a valóság azonban nem ez. Ennek ellenére a fizika és a kémia használja a rezgés szót az atomokra és a molekulákra, mi is használhatjuk továbbra is."

Miért használja rá?

94. 3265084553 (válaszként erre: 92. - A9986bef96)
2010. aug. 17. 15:58

Nem erről van szó. A félreértés az anyag-energia ekvivalencia elv frekvenciáinak félreértéséből/durva félremagyarázásából adódik.

"Minden energia" ahogy mondani szokták.

93. Pirosalma (válaszként erre: 92. - A9986bef96)
2010. aug. 17. 15:46

"És most az feltételezem,hogy a kristályokban rezgő részecskék tovaterjesztik saját rezgésüket,mert ez nekem lila…"


Megtehetik, amennyiben nem rezgési alapállapotban vannak (= a rezgési kvantumszám 0-nál nagyobb).


"Akkor ezek a kövek hullámokat csinálnak?És melyiket?"


Ha egy magasabból egy alacsonyabb rezgési állapotba megy a rezgő atom, akkor elektromágneses sugárzást kelthet.


"A másik:akkor ezek a kövek hanghullámokat bocsájtanak ki?"


A hanghullámokat ne keverjük ide, az nem az atomi rezgésekkel van kapcsolatban.


"Akkor miért is kell a zselé és a közvetlen kontaktus UH-nál?"


Csatolóközeg. Az eltérő akusztikus impedancia reflexióhoz vezet a közeghatáron.


(Egyébként az, hogy az atomok vagy a molekulák rezegnek, valójában inkább tekintendő egy hasonlatnak. Ha ténylegesen rezgés történne, akkor bizonyos molekulák - pl. heteronukleáris kétatomos molekulák - állandóan, még a legalacsonyabb energiaszinten is sugároznának, a valóság azonban nem ez. Ennek ellenére a fizikai és a kémia használja a rezgés szót az atomokra és a molekulákra, mi is használhatjuk továbbra is.)

2010. aug. 17. 15:35

Én igazából arra lennék kíváncsi,amit írtam is a másikban.

Szóval,amit tudok/unk-amennyiben nem tévedek...

1.Kövek lévén maradok a szilárd anyagoknál.A kémia könyvem szerint,csakhogy nehogy az a vád érjen,mint egyéb helyen,hogy légből kapott információval megyek szembe doktorral...hogy a szilárd test részecskéi helyhez kötöttek,de állandóan rezegnek.

2.A rezgésről meg azt írja a fizika könyvem,szóval nem én...hogy:"A rezgőmozgás szakaszonként ismétlődő periodikus mozgás."

Meg hogy van harmónikus rezgőmozgás(def.et kihagyom),meg csillapított és csillatpítatlan.

Meg hogy a rezgő testnek van ugyan energiája is,de test esetén ez nem amolyan bio izé,hanem mozgási,amit a rugótól kap,annak meg rugalmas E-je van.

Meg az is,hogy az a rezgés,ami tovaterjed,az a hullám…


És most az feltételezem,hogy a kristályokban rezgő részecskék tovaterjesztik saját rezgésüket,mert ez nekem lila…


És itt jönne az első kérdésem:

Akkor ezek a kövek hullámokat csinálnak?És melyiket? A transzverzálisat,vagy a longitudinálisat?

A másik:akkor ezek a kövek hanghullámokat bocsájtanak ki?(én ezt még meg is tudom ideologizálni,ha a akarom,de nem akarom,mert hazudnék…)Mert hogy a hanghullámról mondja azt,hogy a forrása rezgő test(jó,a kövek nem úgy rezegnek itt,mint a hangvilla,de feltételezem,hogy ez biztos valami infra/ultra tartomány lehet mondjuk és akkor helyben vagyunk)illetve,hogy a levegő részecskéit is rezgésbe hozza.Na.Akkor hanghullám?És akkor,ha már egyszer gyógyít,muszáj,hogy ultrahang legyen,gondolom...Az?

Akkor miért is kell a zselé és a közvetlen kontaktus UH-nál?Szegény (mondjuk) nőgyógyász nem tudja,hogy nem is kell a hatáshoz más csak kavics és még a közvetlen érintkezés sem feltétel…Vagy csak én vagyok ilyen bonyolult.Na és ha a levegőben hozzámérkező hanghullám a kövekből hozzám,mint szilárd testhez ér,akkor mi a garancia,hogy nem lesz szerény személyemből hangvisszaverő???És honnan tudja a hullám,hogy nekem miből hogyan kell meggyógyulni?Ugyanaz van allergiára meg mondjuk diabetesre?Ha ennyit tud,akkor miért nem fedezték már fel?Na és ha belémjut,de a bordáim közt átjutva hullámelhajlás töténik?Az nem baj,hogy már nem ugyanolyan,mint amilyen eredetileg a kőből kijött?Egyáltalán melyik tartomány a gyógyító?Vagy sávos megoldások vannak a betegségnek megfelelően?Ezt a kövek is tudják?No és ami a lényeg:aki begyűjtögeti őket,az is tudja?És ő honnan tudja,hogy melyik kő milyen hullámsávban rezget?Beméri?Mivel?Nem volna egyszerűbb bizonyítani,mint mindennel szembemenve titkolózni?

Gondolom elektromágneses hullám nem lehet…

Meg fényhullámka se…

Tévedek?

Akkor milyen?


Ha meg a kristályokban rezgő részecskék rezgései nem is tudnak tovaterjedni,akkor meg miről beszéljek???


Na,csupán ennyi,amit nem értek.(asszem,de nem biztos)

91. 3265084553 (válaszként erre: 90. - Pirosalma)
2010. aug. 17. 14:08
A kövek "lelket gyógyító" hatása a szépségükben rejlik.
2010. aug. 17. 14:01

Új téma:


Gyógyító kövek:

Mi rezeg? Hogyan gyógyít?

És hasonló felvetések.

89. 548acefc9c (válaszként erre: 88. - Drnéni)
2010. ápr. 6. 22:59

:)))))))))


;)

88. drnéni (válaszként erre: 83. - Drnéni)
2010. ápr. 2. 23:32
?omdom ezt én, aki évek óta nem találkoptam a házidokimmal, mert utálom. De azért nem kerestem másikat!
2010. márc. 29. 16:43

Igen,én is örülnék,ha nem ő lenne a dokim.

Egyenlőre még ellavírozgatok nélküle(relatív háziorvos-hiány,he-he) a dolgaimban,mert nem szeretek hozzájárni.Talán lesz számomra majd kedvező alkalom a "lelépésre",és akkor lecserélhetem őt.

2010. márc. 29. 16:21
Én rövid úton lecserélném az ilyen háziorvost.
85. drnéni (válaszként erre: 84. - 548acefc9c)
2010. márc. 29. 13:39

Én akkor is etikátlannak tartom, hogy vegyíti a két tevékenységet (és szerintem a kamara is annak tartaná, ha tudna róla). A szabadidejében természetesen mindenki azt csinál, amit akar.


Ha aggaszt téged a pulzus eltérés, én a helyedben felkeresnék egy privát kardiológia rendelést.

84. 548acefc9c (válaszként erre: 83. - Drnéni)
2010. márc. 27. 21:52

Hát,ez nem olyan egyszerű.A másik,az távolabb is van,meg szintén túlzsúfolt.Nem nagyon szeretnek körzeten kívül fogadni.

Nem nehéz neki összeegyeztetni,mert ha valamire alapból nem tud reagálni,akkor egyből rákérdez,hogy ez nem érdekelne-e.Mert most itt van amit példának hoztam fel,ezek az extráim.Hát ezzel mi legyen egy 60-as pulzus mellett...Nyílván volna értelme terhelésesre menni,ott egyből kijönne,hogy 2 perc után már 110,de sajnos ma a háziorvosi rendelő egy csekkpontnak számít.Vagy bevállalja,hogy továbbküld,vagy nem meri bevállalni.Na most ő rámnéz,és mit lát?Fiatal,tökéletes BMI,mi baja lehet?És akkor jön,hogy pszihés,meg mittudom én.Ja,meg a vitaminok...És akkor ennyi.Ott van ő szakmailag,csak ő is egyike azoknak,akik behozták az alternatívát is.Amúgy is van most egy olyan tendencia,hogy kezdik az orvosok a placebot is felhasználni.Ezzel úgy nincs bajom,,mert ami használ tényleg,az jöhet,de az ezoterikások,komolyan elhiszik a "belső erőjüket",nem mondják rá,hogy placebo.Viszont világnézeti semlegesség nem jellemzi,így szerintem nem összeegyeztethető az orvoslással,ami egyetemes.

Nézd,ez a világnézet nem zárja ki ezt a fajta gondolkodást,ahogy te is mondod,hogy az ember eleve egy pszihoszomatikus lény,úgy ők meg mondják,hogy de a bio,vagy akármilyen energia+ test.A gond az,hogy én meg alapból olyan vagyok és más is lehet így,hogy ezzel hagyjanak békén.

Még eddig csak egyszer volt olyan,hogy 3napig folyamatosan csinálta(ekkor volt a pulzusom "kissé" bradis...44 és 55 között mászkált a lelkem).Amíg ez nem állandósul,addig nem megyek.Lutri,mert ha kifogok egy jó napot,az EKG nem fog mellém állni és jön a "na ugye".Akkor én már magyarázkodhatok,hogy kifogtam a hét egyetlen napját.Fiatal vagyok,ki hinné el?De nem kéne ennek így lennie.

Szóval inkább tegyük az ilyet rendelőn kívülre,mert nagyon sokat ront a már amúgy sem rózsás házidoki-beteg kapcsolaton.

Ma egyébként jó napom volt...:)

83. drnéni (válaszként erre: 82. - 548acefc9c)
2010. márc. 27. 17:00
Miért nem választasz másik háziorvost? Egyébként sem értem, hogyan tudja ő törvényes keretek között összeegyeztetni a tb-finanszírozott praxisát a kuruzslóvállalkozásával.
82. 548acefc9c (válaszként erre: 77. - Pirosalma)
2010. márc. 27. 00:05

Nehéz a téma...;)


Hát,a hsz-eket olvasva,nekem valahogy ez ugrott be:

-vakcinációs korszak(1900-1940)

-epidemiológiai korszakváltása(1940-1960)

-technikai korszak(1960-1990)

Ééééés amitől a hajam égnek áll:

-multidiszciplina korszaka...ez megy napjainkban,ezt részletezném csak:

-bizonyítékokon alapuló orvoslás

-alternatív medicina

-egészségmegőrzés

Konkrétan a középsőtől áll égnek a hajam,ami eléggé megnehezíti napjaimat.Háziorvosom bt-jét is ezoterikának hívják,ki lehet találni a másodállását...Már nem merek elmenni hozzá,mert mindegy mi a bajom,a bacikat és a vírusokat nem számítva,tuti pszihológushoz akar küldeni,vagy valami ezoteriás regenerálódásra.Ja,meg a vitaminok...Ennek folyományaként például csak rágom itthon a kefét,hogy pár hónapja miért van napi szinten 20-30 extrasystolém,ha jó napom van kevesebb és próbálom kitalálni,hogy ebből nekem lesz-e bajom,vagy tulajdonképpen genetikailag normális is lehet nálam, és azonkívül,hogy szinte állandóan döngetnek belülről én azért még 100évig élek majd...Szóval nekem nagyon az agyamra megy ez a fajta szinkretizmus,szerintem jobb lenne ezeket rendelőn kívül hagyni és csakúgy mérni a dolgokat a standardhoz...Így nem lehet megoldani a házidokik és az oep közti vitát,hogy nincs továbbküldés,de alternatíva akad jó pénzért.

A másik,hogy nagyon kezd begyűrűzni megint az,ami a laborkorszak betörése és lángolása előtt volt és szerintem nem helyes,de ebben a lobbivilágban...ti.,hogy a társadalom határozza meg,hogy mi számít betegségnek.Így aztán a nem mérhető "betegségek" miatt kénytelenek az orvosok behozni az alternatív dolgokat,ami akár placebo,akár akármi,nekem szúrja a szemem,mert nem jutok normális ellátáshoz és nem kapok értelmes válaszokat.Ezúton üdvözlöm viszont a netdokikat!:)

2009. dec. 15. 16:24
Miért kell gúnyolni az alternatív terápiákat? A gyógyszerek sem annyira csodálatosak mint ahogy azt sokan gondolják.
2009. dec. 15. 15:02

Alternatív terápiák és diagnosztikai módszerek pszichológiai alapjai.

Erről már lehetne beszélgetni.

79. Pirosalma (válaszként erre: 78. - 3c0814215c)
2009. dec. 15. 14:59

Na ja:-)

Úgy kellett volna föltennem a kérdést, hogy:


"Alternatív terápiák és diagnosztikai módszerek feltételezett vagy igazolt fizikai, kémiai, biológiai alapjai."

78. 3c0814215c (válaszként erre: 77. - Pirosalma)
2009. dec. 15. 14:58
Nem ilyesmin alapulnak. Azért alternatív?
2009. dec. 15. 14:42
No, sajnálom, hogy így lankad az érdekélődés...:-(
76. drnéni (válaszként erre: 70. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 20. 13:53

Igen, elnézést, nem így kellett volna írnom, csak azért ez jutott eszembe, mert ez az egyik legismertebb pszichovegetatív kölcsönhatás, és részben felelős lehet a placebó-effektusért is. Az agyalapi mirigy-mellekvesekéreg tengely fokozott működése (többek között) tartós szomatikus vagy pszichés stressz hatására fokozza működését, mintegy tartós készenléti állapotban tartja a szervezetet. Ez az elváltozás kimutatható kezeletlen szorongásos betegekben is. Ezzel (is) magyarázható, hogy a szorongó emberek gyakrabban betegszenek meg szív-érrendszeri és matabolikus betegségekben, és rosszabb a fertőzésekkel szembeni ellanállóképességük, valamint gyógyhajlamuk.

A kardiológusok és a neurológusok végre kezdik komolyan venni ezeket az összefüggéseket, és igyekeznek biztosítani az érintett betegek antidepresszáns és szorongáscsökkentő kezelését.

2009. márc. 20. 09:05

A placeboról videó (198 MB)

[link]

74. Pirosalma (válaszként erre: 73. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 19. 20:02

Így van:-)


(Amúgy miért írtad?)

2009. márc. 19. 19:56
Azoknál a személyeknél akiknél huzamos ideig magas a kortizol szint Cushing szindróma fejlődhet ki.
72. Pirosalma (válaszként erre: 71. - Pirosalma)
2009. márc. 19. 19:04
A CRH a hipotalamusz hormonja, a hipofízist stimulálja ACTH-termelésre.
71. Pirosalma (válaszként erre: 70. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 19. 19:03

Az ACTH a hipofízis - agyalapi mirigy - hormonja, a mellékvese kéregállományát (főként a középső és belső részét,) stimulálja, ami a kortizol nevű hormont termeli. Igazából ki lehet bővíteni CRH-ACTH-kortizol tengelyre. Klönböző stresszállapotokban nő a kortizol termelése, többek között pszichés stresszben is.


(A kortizol többek között gyulladáscsökkentő - de inkább nagyobb koncentrációban, ami fiziológiásan kevéssé fordul elő -, általánosan hat az anyagcserére - cukorképzés, izomszövet lebontása, a zsírszövet testtáji eloszlását is megváltoztathatja.)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook