Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aloe Vera növény gondozása! fórum

Aloe Vera növény gondozása! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2012. márc. 5. 11:50

Sziasztok!

Rég járt erre valaki...


Én beszereztem egy hatalmas és több kisebb növényt. Több célra is szeretném használni a gyógyító hatását, viszont egy kérdésre nem találok sehol sem információt. hogyan lehet stabilizálni, esetleg tartósítani a saját aloe zselét/gélt.

Egy bio webáruházban, ahol árulnak aloe gélt, 99,6%-ost, ott 0,4% tartósítószer van feltüntetve további összetevőként (nátrumbenzoát, káliumszorbát, citromsav), de kérdés számomra, hogyha így tartósítják, biztos nem mennek be tönkre a hatóanyagok?

2010. jan. 15. 18:14
Kinek van? Ki szeretne? Akinek van, az hogyan gondozza? Jöhetnek a jó tanácsok és tapasztalatok. Jelenleg ugyanis van egy kb. 15 cm-es kicsikém és szeretném, ha jó nagyra megnőne, na meg, hogy egészséges legyen. :)
6. Zsu48 (válaszként erre: 5. - Nindaro)
2008. júl. 6. 11:05
Szia! Attól függ, hogy milyen fajta az aloéd.Az enyém a Barbadensis, virágzáskor a közepéből jött egy hosszú szár, azon apró sárga virágok.Egyébként a virágja nem nagy szám.
2008. júl. 1. 13:16
Az én aloém tövéből kinőtt egy hosszú szár, amelynek végén szétterülő levelek vannak, mint egy fán. Valaki nem tudja, hogy ez a virágzása, vagy valami vad hajtás?!
2008. jún. 27. 17:32
Nekem régen volt, de tönkrement. Azóta nem próbálkoztam vele.
2008. febr. 12. 11:33
Az aloéval kapcsolatban csak jó tapasztalataim vannak.Sikeresen használtam herpeszre,égési sebre.Mindkét problémát jóval hamarabb meggyógyította,mint bármely más kenőcs,vagy gyógykrém.Az én példányom kb.4 éves.Télen egy világos,nem túl meleg folyosón tartom,nyáron pedig az udvaron,egy fa enyhe árnyékában.Már háromszor virágzott és kb. 11 sarjhajtást hozott,melyeket óvatosan levágtam róla és másik cserépbe ültettem.Az én növényem az Aloe Barbadensis, más néven, orvosi aloe.
2007. szept. 14. 23:17

Szia,

köszi a részletes leírást!

Tényleg strababíró növény, már több éve engem is kibír...

Igaz, szegény nem túl dekoratív, rossz sorsa miatt.

2007. jún. 4. 17:06
Az aloé (Aloe vera) régóta az egyik leghíresebb dísznövényünk, manapság mégis egyre többet hallhatunk különleges gyógyhatásairól és kozmetikai felhasználásáról. Könnyen hozzájuthatunk, ha otthonunkban neveljük!Itt megtudhatod, hogy kell nevelni!

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook