Allergiák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
24. Kryon
2007. márc. 15. 22:58

Sziasztok!!

Én 13 évig kínlódtam pollen alergiával.Az év 12 hónapjából 3 hónapig voltam tünetmentes.Még decemberben is tüsszögtem,pedig akkor max a jégvirág virágzik!Három éve járok homeopátiás kezelésre.Jelenleg a tüneteim sokkal enyhébbek és kb 4-5 hétig tartanak./orrfolyás-tüsszögés-orrdugulás./A köhögés teljessen elmaradt!!!!!!Mindenkinek tiszta szívből ajánlom ezt a módszert!!!!!De ne a gyógyszertárban kérjetek homeopátiás szert,hanem menjetek el ezzel foglalkozó szakemberhez.Magyarországon homeopátiával csak orvosi végzetséggel rendelkező foglalkozhat!!!

Az első alkalom elég hosszú idő,kikérdezik az embert minden szokásáról és az életében történt eseményekről.Ezután kiválasztanak egy alkati szert és egy szert ami az adott alergiára hat.Ezek apró golyók,amiket bizonyos rendszerességgel kell elszopogatni.A javulás nem azonnali/nem mindenre jó csodaszer!!!!/Nincs mellékhatása!!!!!!!!!

Anyagilag nem kerül többe mint a hagyományos szerek.Próbáljátok ki!

23. Castellina (válaszként erre: 15. - Eee466847e)
2007. márc. 15. 20:06
Megkérdezhetem a gyógyszer nevét?
2007. márc. 6. 14:37
Kaptam egy jó cimet ahol az alergiásokat kezelik.
2007. febr. 17. 17:17
Magadra ismersz itt vagyok. vagy msn.szia
2007. febr. 17. 17:15
tej ,szoja alergiával kaptam egy üzenetet ,de a nem irtale hogyan akar beszélgetni.borzi
19. szika (válaszként erre: 10. - Df30cb1959)
2007. jan. 7. 12:52
Én nagyon jó gyógyszert kaptam tavaly, ami teljesen mellékhatásmentes..és jobb is mint az előzőek..azóta szúrni se nagyon kell. :)))
18. szika
2007. jan. 7. 12:50

Nálunk aztán végképp nem volt agyonsterilizálva a gyerekkörnyezet...már a kiságyba is befeküdt a cica.. :)))

Ettől függetlenül én is allergiás vagyok. És nem igazán tehetek róla.... még 3 évvel ezelőtt azt mondtam volna, hogy az allergia nem betegség...de amikor az ember 10 perc alatt amortizál le egy 100-as csomag papírzsepit, és tüsszög, mintha fizetnék érte...no akkor ugye ezt nem igazán lhet semmibe venni. Azóta ha nagyon szarul vagyok, akkor télen nyitott ablaknál alszok, hogy hideg legye, mert akkor nem dagad a nyálkahrtyám, és van esélyme levegőt venni...nyáron meg fél éjszaka a mélyhűtőben van a fejem... (vicces, de egy fül-orr-gége főorvosnő mondta nekem, és bevált.)

Szóval: por, poratka, tollpihe, cigarettafüst, szmog, valami pollen, de nem mindig reagálok rá nyáron, és néhány vegyszer szaga....málnabokor-ettől kiütéses lesz a kezem. És ha nagyon ideges vagyok, meg hisztis, akkor is allergiás tüneteim lesznek, és még sokkal de sokkal intenzívebben.

(Nekem az tett be nagyon, vagyis onnantól datáloma gondokat, hogy a régi albérletemben, Miskolcon a beköltözés után derült ki, hogy kb millió csótánnyal osztozunka fészken...aztán a rengeteg irtópor, hab, vegyszeres lefújás megtette a hatását..a csótányok megdöglöttek, én meg allergiás lettem)

Anyának kb 2 éve jött előa fémallergiája..pedig ő sem volt soha semmire...de most pl csak titániumos órát tud hordani, mert csalánkiütéses lesza bőre, és allergiás a jódra..ami fasza, mert nővér. :))

A húgom pedig a vegyszereket nem bírja....neki azt tett be, hogy mikor gyakorlaton volt egy boltban, kb fél évig napi szinten mosta a nagy hűtőket, hipóval, és kesztyű nélkül, mert azt nem adtak, illetve nem engedélyeztek.

De szerencsére ez mind.

17. csevegő (válaszként erre: 11. - Norahhh)
2007. jan. 7. 10:54
Kislányom 6éves tej és szója érzékeny .tünetein hasmenés vagyhányás. Sajnos nagyon kevés ételt tudok neki beszerezni, és ezért tanácsokat szeretnék kérni!! Te hogy és mit szoktál főzni amit meg is eszik! Mert a rízstejet itt nem lehet kapni,csak azzal tudok főzni neki vagy a tápszerrrel.
2006. okt. 25. 06:06

Nos,nekem igen ritka alergiám van.hideg-meleg.

Amint a testhömérsékletem változik,azonnal csallánkiütéseket kapok,majd apro holyagok társaságában ,égö érzetet nyujtva..20perc mulva elmullik.Borzasztó kellemetlen.Kezelni nem lehet:((enyhiteni sem:(((de már megszoktam.

15. eee466847e (válaszként erre: 14. - Drea69)
2006. okt. 24. 19:14
Én is asztmás vagyok hosszú évek óta. Idén először új gyógyszert kaptam, mely tünetmentessé tette az életem.
14. drea69
2006. okt. 24. 18:48

Sziasztok!

A kisfiam pár hónapos kora óta (most 11 éves) ekcémás, bár az utóbbi hónapokban kipróbáltunk egy recept nélkül kapható krémet (culevit) azóta tünetmentes. Nekem allergia okozta asztmám van.

13. Juddyt (válaszként erre: 10. - Df30cb1959)
2006. szept. 19. 10:24
Vannak nagyon kitünő gyógynövényi készitmények, melyek hatásosak, és mellékhatásmentesek. Próbáld ki azokat.
12. nixe
2006. szept. 12. 21:03
A fiamnak ekcémája, nekem gyógyszerallergiám van.
2006. szept. 12. 13:51

Kislányom tej-tojás-szója allergiás, meg is küzdünk vele rendesen. Asztmás rohamok, fulladás, bőrkiütés jellemezte.

Kisfiam a mogyoróra érzékeny, de nem vészesen.

Tavaly nyáron megcsípett egy darázs, ami allergiás tüneteket váltott ki. Azóta hodom magamnál az injekciót. Az akkori vérvizsgálattal kimutattak még 6 félét, de ennek tünetei szerencsére nem jelentkeznek.

2006. szept. 2. 11:07
Nekem is porallergiámvan de valami komolyabb változat.gyógyszerek,tüsszögés,orrfolyás,ráadásúl a gyógyszer mellékhatása a fáradékonyág,szédülés.Mán nagyon elegem van
9. Solyo (válaszként erre: 6. - A900f63755)
2006. szept. 1. 10:13
Ez érdekes, mert amíg kismama voltam, addig és is tünetmentes voltam. Szülés után viszont visszatértek a panaszok. Lehet, hogy a várandósság megvéd az ellergiával szemben?
2006. szept. 1. 00:19

sziasztok


A kisfiam 8 hónapos eddig tápszert ivott reggel este most áttértünk a tehéntejre és kiütések jelentek meg az arcán. a tejpor nem volt laktózmentes ezért úgy gondoltam, hogy ha fele-fele higitásban adom neki a tejet nem lesz rá allergiás. Ami még érdekes, hogy a teste többi részén nincs semmi folt, csak az arcán. Szerintetek ez valóban tejallergia vagy csak véletlen egybeesés

2006. aug. 31. 13:19

Helló4


Nekem is volt gyerek koromban ekcémám, de én azt kinőttem. Pár éve allergiás tüneteim voltak (köhögés, torok kaparás, szemviszketés), de kiderült, hogy semmire nem vagyok allergiás-illetve ez egy pszichés reakció......hm.

2006. aug. 31. 13:06
Nekem is pollenallergiám van.Úgy középiskolás koromban jött ki először.4 éve mióta folyamatosan kismama vagyok, most szünetel.Kíváncsi vagyok jövő márciusban előjön-e újra?
2006. aug. 31. 12:37
Pollenallergiám van, ami 4 éve tünetmentes volt szinte, de most ismét kijött. Azért nem durván, csak a zsebkendőt legszívesebben az orromra kötném.
2006. aug. 31. 09:22
Pollenallergiám van kb. 5 éve. Orrfolyással, rengeteg tüsszögéssel és szemgyulladással jár. Kisfiamat nemrég kellett elvinnem allergiavizsgálatra és szerencsére ő semmire se allergiás.
2006. aug. 29. 18:31

Senki senem semmire :) - hála a nem agyon sterilizált gyerekkörnyezetre.

Aztán egyszer a Balatonon kiütött a nap és a koszos Balaton víz - bár azóta többet nem, de akkor azt mondták allergia. De érdekes, hogy azóta nem jött elő, pedig nem szedek rá semmit..

2006. aug. 29. 18:29
Nekem porallergiám van, de érdekes módon nem mindig jön elő... Meg valami pollen is szokott baxogatni évente kétszer. Tetoválásom is begyulladt a hátamon, mert a festék virágpor alapú volt.
2006. aug. 29. 18:20

Te vagy a családod voltál/voltatok vmire már allergiások? Ha igen mire?

Én gyerekkorom óta allergiás vagyok vmire. Ált.-ba a krétaporra, ekcémás is lett a kezem miatta. Aztán fémallergiát diagnosztizáltak nálam. Majd 1-2 vegyszerre is allergiás vagyok.

:(

1 2 3 4 5 6

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook