Allergiák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
114. e27d5a6391 (válaszként erre: 113. - Fc9ccfbfdf)
2010. febr. 2. 14:53
szia én már legalább 10 éve vagyok allergiás,és mindent kipróbáltam,néha,általában ilyenkor szoktam felturbózni calcium sandozzal vagy lehet kapni a patikába calcium-magnesium tablettát és azt szoktam szedni,én poratkára,nyirfa,nyárfa,eper,banán sokmindenre vagyok allergiás...........
2010. febr. 2. 14:48

Sziasztok!

Elegge uj szamomra ez a betegseg.Az en esetemben kb 6 honappal ezelott jelent meg es ugy gondolom h vagy poratkara v valami gombafajra lehetek allergias.Biztosan nem tudom. Sajnos folyamatos orrfolyast es tusszogest von maga utan.

Annak remenyeben inditottam el ezt a forumot, h a hozzam hasonlo allergiaban szenvedokkel beszelgethessek, ill. valaszt kapjak nehany kerdesre .Amit az allergiarol tudok azt csak az interneten olvasgattam. Erdekelne h az ilyesfajta allergiabol(por, pollen, gomba)ki lehet e gyogyulni, ugy ertem magatol elmulik e? Valamint olvastam h immunterapiaval megszuntethetoek ezek az allergiak. Ha esetleg kozuletek valaki volt mar immunterapian, megosztana velem a tapasztalatait?

Hozzaszolasaitokat elore is koszonom!

Udv: Norbert

112. emelint (válaszként erre: 111. - Nkriszti)
2009. júl. 13. 16:19
Nha arra még nem is gondoltam... Elzárkózok egy tökéletesen tiszta, pollenmentes szobába:)
111. Nkriszti (válaszként erre: 110. - Emelint)
2009. júl. 13. 15:01
Erre én is kíváncsi lennék, mert én is kaptam tablettát+orrsprayt, és szinte minden tünetem megvan, ha bejön a parlagfűszezon, akkor meg aztán tényleg padlón leszek teljesen...
110. emelint
2009. júl. 13. 14:56
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Szedek allergia gyógyszert, használok orrcseppet orrspray-t,de halálomon vagyok. Ha lehet nem megyek, ki gyakran mosok hajat, arcot, de mit lehet még tenni? Előre is köszönöm a tippeket!
2009. júl. 7. 22:00
Én is zyrtec gyógyszert használok, de csak hetente szedem, nehogy hozzászokjon a szervezetem vagy akkor amikor éppen szükségem van rá. Allergiás vagyok a kutya és macskaszőrre + a fűvekre.
2009. júl. 5. 13:47
nekem a zyrtec és a xyzal is jó volt,este kell beszedmni egy felet,rosszabb esetben egy egészet,és átalszod az éjszakát,mert nagyon álmosit(ezért nem szabad napközben bevenni),és reggelre jobb lesz!plusz orrsprayeket lehet használni,igaz én azt utálom,mert irritálja az orrom,de elvileg az is jó.plusz a szemvörösségre szemcsepp,pl opticrom.plusz sok sok zsepi:)
2009. júl. 5. 13:45
Párom allergiás porra,penészre,parlagfűre,..Ha van bármi tanácsotok szívesen fogadjuk,mert én sem alszom,ha ő egész éjjel az orrát fújja és véresek a szemei szegénykémnek.Hiába szedi a gyógyszereket.Köszi előre is.
2009. máj. 2. 22:34

Sziasztok!

Én gyermek korom óta allergiás vagyok, és a könyvelőm ajánlotta hogy próbáljam ki a Lysi izlandi cápamáj olajat, és nagyon sokat segített.

Télen a gyermekeimnek is szoktam adni, hogy ne legyenek betegek, nagyon jó immunrendszer erősítő.

Érdemes kipróbálni 2-3 hónap múlva jelentősen javul a helyzet.

Nekünk bejött, és a környező ismerőseinknek is.

Ráadásul az ára is nagyon jó, mindenki számára elérhető árban lehet kapni.

105. 2d9e3eac28 (válaszként erre: 103. - 2066f2f62e)
2009. ápr. 15. 12:47

szia!

én már nagyon régóta allergiás vagyok, szedtem már sokmindent, egy ideig mindegyik jó, de aztán mintha elvágnák.. legalábbis nálam..

most egy Allergodil orrcseppet használok, úgy néz ki beválik..Ajánlom, azért is jó, mert vény nélkül megvehető, igaz 1700-1800 forint. van szemcseppje is, azt még nem próbáltam.

104. Meliga
2009. ápr. 15. 12:47
Orvost,aki megmondja milyen gyógyszert szedhetsz.
2009. ápr. 15. 12:44

Sziasztok!


Az a kérdésem lenne, hogy ti mit javasolnátok allergia kezelésére? Parlagfűre és macsakszőrre vagyok allergiás. Több gyógyszert kipróbáltam már, de egyik sem használt hosszabb távon.

2008. aug. 28. 16:36
Olvassátok el Louise Hay: Éld az életed c. könyvét. Sokmindenre magyarázATOT AD.
2008. aug. 28. 15:24

Azt szeretném kérdezni, hogy a CALCIMUSC INJEKCIÓ-t én is beadhatom magamnak, vagy csak hozzáértő.


Mert a betegtájékoztatóba az van írva, hogy


"A gyógyszert lassan, intravénásan vagy cseppinfúzióban adják be Önnek. "

2008. júl. 31. 09:39
Én fémre(és millió olyan dologra ami fémet tartalmaz) és csokira:D
2008. márc. 10. 12:29
Úgy hallottam, hogy van nálunk forgalomban egy olyan spray, mely segít a porallergia megelőzésében és megszűntetésében. Egyszerűen és gyorsan lehet vele eredményt elérni.
98. CzIldikó (válaszként erre: 97. - 749ede2517)
2008. febr. 15. 13:13

Igen, szerintem is lehet asztma és allergia hátterében lelki probléma.

Sőt! Én hiszek abban, hogy minden betegségünk lelki eredetű. A szervezetünk úgy van kitalálva, hogy képes meggyógyítani önmagát, csak amikor túl erős terhelés éri, akkor törnek elő a betegségek.

(Erről egyébként nagyon jól és elgondolkodtatóan ír A TITOK c. könyv...)


Én ezért azt mondom, hogy a tüneteket érdemes természetes eszközökkel csillapítani, mert az állandó gyógyszeres behatás idővel csak ront az öngyógyító mechanizmusainkon. (Pl. gyógyszeres orrcseppek helyett természetes kristálysóból készült sóoldatot csepegtetni illetve ezzel orrot öblögetni, inhalálni...)

2008. febr. 15. 09:37

Sziasztok! Nekem is aszthmám és allergiám is van.

Én arra jöttem rá, h az allergia hátterében nem csak mindig a poratka, szőr, fű, fa áll, hanem sokszor nagyon mély lelki okok.

2008. febr. 15. 09:33
Sziasztok.Nekem évek óta be van dugulva az orrom,ha felkelek reggel rögtön elkezd folyni/Vízszerű orrfolyás/,a fülorrgégész azt mondta hogy csepektessek bele.Na most az idők végzetéig nem csepegtethetek bele állandóan.Elmentem allergiavizsgálatra,/ahol megkarcolják a kart,és arra cseppentenek ezt-azt/,ott negatív lett minden.Én porra vagy atkára gondolnék,mert időjárástó függetlenül,télen-myáron is be van dugulva.Érdeklődnék,hogy van-e valakinek ilyen jellegű orrdugulása.És nála mit diagnoztizáltak.
95. tundi.77 (válaszként erre: 93. - CzIldikó)
2007. dec. 15. 12:18

Szia Ildi!

Nagyon aranyos vagy ,hogy tanácsot adtál.

Esetleg megtudnád adni az elérhetőséget,ahol be tudnám szerezni a porszívót?Ha lehetne Szekszárdhoz közeli üzlet kellene.

Köszönöm szépen a tanácsokat.

94. Csibe78 (válaszként erre: 93. - CzIldikó)
2007. nov. 3. 12:50
Az a porszívó tényleg nagyon jó, bár az ára... hát elég húzós, de nálunk is volt egy bemutató, és nagyon meggyőző volt. Most mennyibe kerül? Nálunk kb. 3 éve voltak.
93. CzIldikó (válaszként erre: 92. - Tundi.77)
2007. nov. 2. 21:51

Kedves Tündi!


Mielőtt megszületett a második gyerkőcöm, én beruháztam egy Lux márkájú hiper-szuper porszívóra, ami mindenhonnan képes kiszívni a milliónyi atkát is (a porral együtt). Plusz van egy olyan feje, amivel port is törölhetsz, így tuti, hogy nem kavarod fel a levegőben a rengeteg port. Szerintem megéri, bár nem olcsó (de lehet részletre is venni) Ha érdekel, megadom priviben az elérhetőségüket.


És amit még javasolhatok mellé: sóoldat párologtatás folyamatosan (természetes kristálysóból!), illetve sós orröblítés vagy inhalálás, hogy a nyálkahártyáját is megerősítsétek.

2007. okt. 29. 16:14

Sziastok

5 éves kislányom háziporatka allergiás lett .

Tud valaki valamilyen módszert arra hogy kiírthassam a lakásból ezeket az élőlényeket?

Sajnos még az egész lakás padlószőnyeges?

Segitsetek!Köszi

2007. szept. 12. 22:20

Sziasztok!

A legtöbb allergiát kísérő kellemetlen tünet enyhítésében segíthet a sóterápia (szem- és orröblítés, sóoldatos inhalálás, )de ekcémás vagy gombás bőrfelület is kezelhető sóoldattal.

A sóoldat ivókúra pedig (többek között) általános immunerősítésre is jó.

Csak ne konyhasóval csináljátok!

90. Panna1
2007. aug. 13. 11:52
Jó ötlet, megpróbálkozok a neutrogena-val első körben. (azt egyszerűbb beszereznem)...
89. Krysty (válaszként erre: 87. - Panna1)
2007. aug. 12. 05:46
Nekem a Neutrogena termékek jöttek be, azok szinezék és illatanyagmentesek. Bármelyik nagy áruházban és drogériában meg tudod venni.
88. Csibe78 (válaszként erre: 87. - Panna1)
2007. aug. 10. 21:30

Szia!

Persze van sampon és kondícionáló is. Boltban nem találod meg ezeket a termékeket. Olyan hálózati kereskedelemmel lehet hozzájuk jutni, mint pl. az Avon, vagy az Oriflame. Tehát meg kell rendelni, és ha nem oldható meg a személyes átvétel, akkor marad a posta.

Amúgy a sampon nagyon jó, nekem a dauer után tönkrement a hajam, és szépen kezdi rendbe hozni.

87. Panna1
2007. aug. 10. 12:00
Van egy típusú termék, aminek arckrémje, lemosója, tonikja van, ezekkel semmi gondom. A problémám az, hogy a hajmosáshoz is kellenének cuccok, azokat meg nem találok sehol. Mindenben színezék, parfüm, stb. Van aloe-verás sampon, balzsam, meg ilyesmi is? Hol találok ilyneket? Bioboltokban?
86. Csibe78 (válaszként erre: 85. - Panna1)
2007. aug. 8. 19:52
Próbáltad az aloe-verás termékeket? Azok nem tartalmaznak szinezékeket, tartósítószereket, stb. Persze, vigyázni kell ezekkel is, mert nem mindegyik egyforma!
85. Panna1
2007. aug. 8. 18:53

Sziasztok!

Nekem fémallergiám, toll-, tarackfű -allergiám van, de ezek nem nagyon zavarnak.

Az viszont inkább, hogy a kozmetikumokra is allergiás vagyok (arcon), vagyis az arcomra nem kenhetek akármit, sampon se mehet rá mert a szemem körül apró piros pöttyök jelennek meg. Van rá szteroidos kenőcsöm, de próbálnám valahogy kikezelni, mert elég macerás. Van valaki aki hasonló problémákkal küzd? Van valami ötletetek ez ellen?

1 2 3 4 5 6

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook