Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állatvédelem Magyarországon fórum

Állatvédelem Magyarországon (beszélgetős fórum)

1 2
2013. aug. 5. 12:14
Sziasztok!én törtelen cegléd mellett lakom.tud e valaki egy tel.számot ahol állatkínzás jelenthetek be??s.o.s
2013. júl. 30. 11:24

Sziasztok!


Egy olyan kérdésem lenne, hogy tud-e valaki azzal kapcsolatban bármit is, hogy a kutya Kisállat Egészségügyi Kiskönyvének eltulajdonítása, illetve visszatartása a jogos tulajdonostól mennyire szabálysértés vagy bűncselekmény vagy egyáltalán egyik sem. Kis kutyusunk előző gazdája megvezette az oltást végző állatorvost, hogy neki adja oda a könyvet, így \"lenyúlta\" a kiskönyvét, a kutya viszont beteg lett és mivel kapásból az oltásra is allergiás reakciói voltak, nincs kizárva hogy másra is érzékeny, ami elvileg a kiskönyvben benne kell legyen, ha észlelték már nála..

2011. febr. 2. 18:24

[link]

SOS elhelyezés kellene a kölyköknek!

Dunavecsén vannak egy tanyán. Hátha van valaki a környéken, aki legalább ideiglenesbe be tudná vállalni őket.

A Heves megyeieknek pedig ajánlanám figyelmébe a Gyöngyösi gyepit. Sajnos megint altatás veszély van, rengetegen vannak bent!

Infó:0630/913-3784

Ezek az állatok ne tehetnek a sorsukról, mindet az ember juttatta ilyen helyzetbe, mégis ők bűnhődnek...

2010. aug. 17. 23:08
Nem akartam belemenni a sztoriba részletesen, de annyi a lényeg, hogy a volt páromról van szó, akit pár hónapja ismertem meg, megbíztam benne és mivel sokat vigyáztam a kutyájára, ezért egyszer viszonozta ezt a szívességet. Amint látjátok, meglett az eredménye. Mindenképp rendőrségi ügy lesz belőle, mert több dologról is szó van, de nekem az volt a lényeg, hogy a kicsi kutyusokat biztonságban tudjam. Ez a legfontosabb! Amúgy westiekről van szó, igazi tündérek!
48. sajert (válaszként erre: 46. - 7e07499cc9)
2010. aug. 17. 21:11
Már bocsi, de nélküled elvitte otthonodról a kutyádat? Vagy hogy lehet az akaratod ellenére? Ismerned kell az illetőd... Fura ügy számomra.
2010. aug. 17. 20:53

Nincs mit!

Semmit nem tehet, mert nincs semmilyen szerződés! Szóval nem kell izgulnod, csak a szája nagy! Ha meg fenyegetőzik, akkor mondd meg neki, hogy feljelented. Még az állatvédőknél is bemárthatod, mert akaratod ellenére pároztatta a kutyáját a Tieddel.

Amúgy ezt hogy sikerült összehoznia? Milyen fajtájú kutyusokról van szó amúgy?

2010. aug. 17. 17:11
Nagyon köszönöm az információt! Csak azért kérdeztem mert egy kedves úriember akaratom ellenére pároztatta az egy éves kutyumat pénzszerzés céljából, és a picik születése óta egyfolytában fenyegetőzik, hogy el fogja venni tőlem az egyik kiskutyát. Én inkább meghalnék, minthogy odaadjam egy ilyen embernek. Köszönöm még egyszer!
2010. aug. 17. 15:27
jogszabály nincs erre. Akkor lehet erről beszélni komolyan, ha törzskönyves kutyákat szeretnél pároztatni és a kölykök törzskönyvezve kerülnek új gazdihoz. Ilyenkor ugyanis jobb helyeken szerződésben kötik ki, hogy a kan kutya gazdája pénzt, vagy kölyköt kér a fedeztetésért. Ha viszont semmi köze nincs a dolognak a tudatos tenyésztéshez, akkor csakis szóbeli megállapodás kérdése. De jogszabály erre szerintem nem lézetik, csak szerződés, ha íródik...
2010. aug. 17. 13:38

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy van e arra vonatkozó jogszabály, miszerint fedeztetés után jár egy kiskutya a fiús gazdinak?

2009. máj. 12. 11:08
sundance en is hasonlokepp cselekednek, csak kikotoznem oket, hogy meg vegig is kelljen nezniuk, ahogy ok is szenvedtek. En Angliaban elek, itt azert maskent van. Szerencsere.
42. sundance (válaszként erre: 41. - Prebotka)
2009. máj. 9. 13:05
Hánynom kell az összes rohadt, elmebeteg állatkínzótól. Ha rajtam múlna én felakasztanám őket, de előtte jól megkínoznám, ugyanúgy, ahogy ő tette egy szerencsétlen védtelen állattal!
2009. máj. 9. 13:00

Mit tehetunk, hogyan segithetunk?Ha latunk, hallunk valamit lepunk az ugyben. Sokszor olvasom a forumokat, de most eljutottam arra a szintre, a tema altal, hogy irok! Szeretnem, ha minel tobb emberhez eljutna, azokhoz is akik nem tartanak allatot, akik nem szeretik a macskakat, mert ez most megint csak egy eset...aztan vagy tortenik valami vagy nem... Mindig ez van!


Tenyleg ilyen mocskok vagyunk mi emberek? Miert kell vedtelen allatokat bantalmazni? Miert nem kapnak MAGYARORSZAGON ezert buntetest?Penzbirsag, parezer forint, mi az ennyi fajdalomert, ennyi kinert? Semmi...

Ha egy ilyen szemet csak a fele kint atelne, talan elgondolkodna, ha megsem, akkor adjunk meg neki?

Tenyleg ilyen szerencsetlen ember a magyar, hogy mindent csak nez, es tur?

Mi lesz ha megtalaljak ezt az embert, vagy ezeket az embereket? Semmi... Ez van otthon.

Undorito.

Akinek elkuldom, es nem ert velem egyet, azt csak sajnalni tudom, lenyegtelen, most az hogy ki szereti a macskakat, itt az allatokrol van szo, elo lenyekrol, akikkel senki sem foglalkozik. Belegondolt valaki abba, hogy aki egy allattal ilyet tesz, az talan kepes megtenni egy emberrel, vagy egy artatlan gyerekkel, csecsemovel?! Azert teszi ezt mert a masik nem tud vedekezni?


SZANALMAS


Aki tud, latott valamit segitesen a rendoroknek! Melyen felhaborit, de allatvedok es NEM CSAK ALLATVEDOK, tegyetek ellene valamit.


Ok a mi tarsaink, azok a lenyek, akik vigasztalnak, akik nevettetnek, akik kunyeraljak az utolso falatot, akiknek puha agyat csinalunk, akiket beengedunk a szobaba, megkapjak a kedvenc fotelt, akik odabujhatnak hozzank reggel, mert bar nem szabad, de olyan edesen neznek, akik felketenek reggel, mert ehesek, akik felketenek, mert elaludtal, de ok hallottak, hogy csorog a vekker.

OK AZOK.


A cikk a neten is megtalalhato

Macskagyilkosokat keresnek Pécelen cimen

2009. márc. 14. 22:39

Vadócnak, a herélt kandúrnak keresünk otthont. Szegény cicus súlyos állapotban került be a klinikára, kilőtték a fél szemét, ami sajnos menthetetlen volt, ezért műtéti úton eltávolítottuk. Annyira rossz élete lehetett szegénynek, hogy rettegett mindentől, nagyon vad volt, de mára boldogan fogadja a törődést, nagyon bújós és dorombolós lett. Azóta kiszedtük a szeméből a varratokat, egyre szebb lesz a cicus.


Pro Canibus Alapítvány, web: www.procanibus.shp.hu

Információ: Pestimrei Kisállat-Ambulancia

Cím: 1188 Budapest, Kisfaludy u. 55/a.

Web: www.szentbernat.hu

E-mail: info@szentbernat.hu

Telefon: 06/1-295-3085

Képtár: [link]

2009. márc. 14. 22:39

Tündéri foxi keverék kislány gazdit keres! Három hónapos, rettentő játékos, puszilkodós, garantáltan kiapadhatatlan viccforrás, igazi kis csibész! Jelenleg ideiglenes befogadóinál várja szerető gazdiját, sajnos ők nem tudják megtartani, mivel a család régi kutyája nagyon féltékenykedik rá. Oltási sorozata megkezdődött, parazitamentes és chipelve van. Kertes házban érezné igazán jól magát, mert túlteng benne az energia, vagy olyan gazdi mellett, aki elég időt tudna rászánni, hogy játsszon a kis bohóccal.


Információ:

E-mail: zokni007@indamail.hu

Tel.: 06/20-555-4825

Képtár: www.gallery.site.hu/u/acsadri/jagd

2009. márc. 14. 22:39

Vörit, a 8 hónap körüli kislányt borzalmas állapotban hozták be tegnap a klinikára, sajnos találkozott egy autóval és széttört az állkapcsa. Csak feküdt remegve a vizsgálóasztalon és panaszosan sírt. Csupa seb volt a kis pofija, lógott az állkapcsa, a szeme is bevérzett. Gyorsan adtunk neki fájdalomcsillapítót és infúziót, nemsokára már a műtőasztalon feküdt. A műtét sikeres volt, sikerült összedrótozni az állkapcsát. Mára megtörtént a csoda, mikor bementem a klinikára, egy igazi rosszcsont cirnyó fogadott, hangosan nyávogva kikövetelte magának a figyelmet, felmászott rám és egetverő berregéssel dörgölőzni kezdett. Olyan volt, mintha kutya baja nem lett volna előző nap, jól be is lakmározott. Délután eljött érte a megmentője és hazavitte, hogy ott lábadozzon a macsek. Reméljük, hogy beleszeret és megtartja őt egy életen át, de ha mégsem történik ez meg, várjuk a gazdijelöltek jelentkezését.


Pro Canibus Alapítvány, web: www.procanibus.shp.hu

Információ: Pestimrei Kisállat-Ambulancia

Cím: 1188 Budapest, Kisfaludy u. 55/a.

Web: www.szentbernat.hu

E-mail: info@szentbernat.hu

Telefon: 06/1-295-3085

Képtár: [link]

37. eddit
2008. dec. 4. 09:56

Sziasztok! Láttátok ezt a videót? A szívem szakadt meg....

[link]

2008. nov. 26. 18:46

"Bűnözők az állatvédelemben

Simondánné Kovács Gabriella Ágnes, továbbiakban csak K.G., a közreműködésével ajtót nyitott pénzmosók, bűnözők, ingatlanügynökök, ügyvédi irodák és az általa oly sokszor emlegetett dr. P. A. előtt, akik gátlástalanul hívogatnak, fenyegetnek meg állatvédőket.

Mint ahogy azt K. G."blöffölni" szokta elborultabb állapotában, amikor régi embereiről meg néhány új keletű ismerőséről is, akikről ő "túl sokat tud", úgy beszél, mintha a neki megvásárolt ingatlanok egyfajta hallgatási pénzek lennének. Ezt gyakran elmondja mint egy bizalmas információt, ez kedvenc szavajárása, a bizalmas információ, amit csak személyesen lehet megbeszélni. Mivel egyre többet iszik, vezetés közben is, egyre felelőtlenebb kijelentésekre ragadtatja el magát.

A Blöki Alapítvány körüli homályok, az elsikkasztott pénzek, ezek ügyes könyvelői nullára írásai, a felelősség fel nem vállalása, K. G. állandóra bejelentett lakásai, érdekes azonosságok ezek között a lakcímek és a sikkasztók lakcímei között, titokzatosan gazdát cserélt milliók, állandó kölcsönkéregetések övezik az útvonalát. Albertirsa, Dabas, Nagykőrös, Csemő.......stb telephelyekkel. Ezek kiderítése a rendőrség dolga lesz.

Csak óvatosan,behízelgő stílusával, szánalmat keltő hazugságaival, amikkel be tudja hálózni a gyanútlan állatszerető embereket. Nyilvánvaló, hogy vannak, akiknek az az érdekük, hogy K.G. bárhol bármilyen körülmények között tartson kutyát. Ha ez nem így lenne, akkor ezek a milliók miért nem olyan állatvédőknél, menhelyeknél landolnak, akiknél a jó gazda gondosságával bánnak állattal és az adománnyal egyaránt? Azért mert itt a kutya élete semmit sem ér. K.G. kutyatartási szokásaival megismerkedhettünk a TV csatornáin.

Az agyongyötört, nyílt sebekkel vergődő, kiszáradt, lakattal elzárt, széttépett, kínok között elpusztult, szándékosan szaporított, majd a házi krematóriumban sebtében eltűntetett tetemek magukért beszélnek. Itt nem a gazdához juttatás a cél, hanem a kutya mint pénzforrás szerepel, egy munkát vállalni képtelen, bűnöző alkatú, beteg ember zűrös életében.

Autójával, amin mint állatmentő szerepel, jelenleg is pénzeket gyűjt be, és állatokat rejteget ún. haverjai tanyáin.

Kérjük a felelős állattartókat, állatvédő szervezeteket és minden jóérzésű embert, határolják el magukat a vele való együttműködéstől. Ne segítsék menekülő útvonalait, ne menthessen át K.G.-nek senki mások megvezetésével kutyákat, ennyi megtörtént szenvedés árán az állományából egyetlen állatot sem. Sajnos egy budai alapítvány épp erre készül, felmerült a neve a Hontalan Állatok Alapítvány körül is.

Simondánné, Kovács Gabriella Ágnest az élete további részében el kell tiltani az állattartástól. Ezzel sajnos az áldozatokat nem tudjuk feltámasztani, de meg tudjuk akadályozni az állatok további szenvedését.

Felelős Állatvédők"

2008. szept. 26. 18:24
Szegény apróság :( szerintem az ilyen embereket, akik magukra hagynak egy jószágot vagy egy szenvedő embert (esetleg elmennek mellette az utcán holott épp akkor esik össze) szépen kitenném fényképpel az internetre valami jó kis közösségioldalra !!! dehát mégmindig a bűnöst védi a törvény, mert különben nem lenne annyi közalkalmazottra szükség a perekhez :(
2008. szept. 26. 14:02

Igen, már hírdetjük a kutyust. Reméljük lesz neki hamarosan gazdija. Sajnos mi nem tudunk megfelelően gondoskodni róla, ezért vasárnap szegénykém Szentedrén landolt az Árvácska menhelyen. Ugyanis reggel elvittük Maglódra dokihoz, aki azonnal ivartalanította a kutyuskát, akit Borkának neveztem el. Aztán mivel mi egész nap általában jövünk-megyünk a munkánk miatt, nem maradhatott szegénykém egész nap egyedül a 9. emeleten... Ezért került Szentendrére, de jövő héten örökbefogadási nap lesz ott és megyünk ki segíteni.

Ha valaki a közelben lakik és van kedve, jöjjön el!

2008. szept. 26. 13:04
Szerintem szigorítani kéne az állat kínzásra vonatkozó törvényeket.Morkika szerintem próbáljatok meg állatorvoi rendelőkbe plakátokat kirakni hátha találtok neki gazdát.
2008. szept. 20. 21:42

Szisztok!

Nem tudom van-e itt valaki a fórumon, vagy benéz-e ide...

Ma este a kaszásdűői Lidl előtt találtunk a párommal egy szegény kóbor kutyát. Csak feküdt ebben a hideg szélben. Az emlői rettenetesen be vannak dagadva, valaki tett elé sonkát de nem eszi. Mivel nagyon szeretjük a kutyákat, nem volt kérdés hogy teszünk valamit. Hívtuk 2 ismerősünket, akik állatvédő egyesületi tagok, de sajnos senki nem tudja befogadni a kutyust, aki sűrgős állatorvosi kivizsgálásra is szorul. Így nem volt mit tenni, hazahoztuk a kutyát (közepes méret) az 50 nm2-es lakásba. A saját kutyánkat elvittük a barátom szüleihez mert nem tűr meg más kutyát. Szegény most itt liheg, rettenesen néz ki a bundája és azt hiszem lázas is. Úgy vélem már túl van az ellésen és most tejláza lehet, de majd holnap kiderül. De látom rajta hogy fáj neki valami és a szemei nagyon szomorúak, egyben hálás hogy most puha pléden fekszik és meleg van.


Gyűlölöm az ilyen embereket akik kidobják a kutyájukat. Mert nem ők látják ha szenved. Bár nem hiszem hogy érdekelné őket.. Szóval holnap reggel negyed 8ra vár benünket egy állatorvos Maglódon hogy megvizsgálja. A doki amúgy nagyon sok állatmentő szervezetnek segít önzetlenül. Lásd: vasárnap reggel már vár bennünket, mert ma este vendégségben van... Szerintem így is többet ajánlott fel, mint amennyit reméltünk.


Na mindegy. A lényeg hogy ha valakit érdekel, akkor szívesen leírom mi történt.

2008. aug. 12. 20:45
Ha valakit állatkínzáson kapnék az tuti hogy soha többet nem tarthatna még egy csótányt sem a lakásban! Egyébként pedig letöltendő szabadságvesztés + pénzbüntetés + nuku TB-s támogatott orvosi ellátás minimum 5 évig + szégyenfal az interneten + közmunka -- > és mindezt egyszerre !!! Így legalább súlya lenne a dolognak! Valamint kötelezném a szaporítókat, hogy hozzák ki a fajtiszta ebeket a menhelyekről és azokat is lássák el, ne csak "termeljék" a bentlevőket :( Pl kert nélküli lakásban, házban nem engednék kutyát-macskát tartani maximum a látás és hallássérült embereknek, valamint azoknak akik a segítségükre szorulnak!!!
30. gyulawik@gmail.com (válaszként erre: 25. - 19feb52842)
2008. aug. 2. 20:19
Sajnos ez jellemző Magyarországon.Törvények vannak,de nem tartják be komolyan.Szoktam nézni az Animel Planet állatmentések műsorát.Allatkínzásért,állatok éheztetéséért,beteg állatot ha nem visz orvoshoz a tulaj pénzbüntetést,börtönbüntetést kap.Az állatot elkobozzák,meggyógyitják,ivartalanitják/kis állatot/ és örökbe adják új gazdiknak.Ezzel állatrendőrség foglalkozik,rendőrök segítikmunkájukat.A menhely adományokból tartja fenn magátTalán nálunk is lenne adományozó,ha látnák értelmét!!A komoly büntetés pedig talán elrettentené az állatkínzókat.Csak így lehetne tenni valamit! Gabó
2008. júl. 23. 08:42
Minden a pénzről szól sajnos.
28. Akymo (válaszként erre: 1. - 19feb52842)
2008. júl. 22. 17:20
Sajnos Magyarországon az állatorvosok sem igazán arról híresek, hogy segítenek az állatokon.Én 3 gyermeket nevelek, minden forint számít, hisz nem vagyok gazdag, de múlt héten szombaton 2 heti költőpénzünket áldoztuk az egyik kutyusomra.Péntek délelőttől szombat délelőttig eltelefonáltam vagy másfél órát,neten kerestem dokit aki elérhető akár délután, éjjel vagy éppen hétvégén, autóztunk doki után közel 130 km-t, mire valaki végre foglalkozott vele :-(((
27. 19feb52842 (válaszként erre: 26. - Kaaskopje)
2008. máj. 27. 11:59
Aki az állatokat nem szereti az senkit sem szeret.
26. kaaskopje (válaszként erre: 25. - 19feb52842)
2008. máj. 27. 11:56
Elég szomorú :(
2008. máj. 27. 11:54
A tiszakécskei férfi aki a kutyáját megkínozta, felfüggesztett börtönbüntetést kapott csak.
2008. máj. 27. 11:29

Sziasztok!


Teljesen igazatok van, sajnos Mo-n nagyon gyerekcipõben jár az állatvédelem. Úgy tünik az illetékesek nem tartják elég fontosnak ahoz, hogy több pénzt áldozzanak rá. És ezáltal hiába vannak emberek, akiknek ez szívügye, nem nagyon tudnak mit tenni, mert sok helyen nemhogy segítenék õket, inkább akadályokat gördítenek eléjük...


Saját tapasztalatból tudom, mivel anyukám is közéjük tartozik. Jópár éve már, hogy pár emberrel közösen (többek között velem :)), megalapította a helyi állatmenhelyet. A város elõször le sem tojta, késõbb kaptak egy nagyon rozoga épületet, aminek se ablaka, se ajtaja nem volt (úgy értem csak a nyílások tátongtak :)). Elfért benne 3 kicsi kennel, aztán kifújt. És itt kellett elhelyezni egy kb. 20.000-es város kóborkutyáit... Aztán persze az lett a vége, hogy hely híján egyszerüen hazavitték az állatokat, így volt olyan, hogy anyumnál volt vagy 6-7 kutya, meg vagy 20 macskusz. Arról nem is beszélve, hogy sokszor a saját pénzükbõl vettek az állatoknak enni.

Ez pár éve volt, szerencsére most már azért kezd a város kicsit észbe kapni.

Mindezt azért írtam le, hogy tudjátok, nincs olyan könnyü dolguk az állatvédõknek és sajnos sokszor elõfordul, hogy egyszerüen nem tudják hova tenni az állatokat, mert nincs hely. Sajnos ez a helyzet :(

2008. máj. 23. 10:13
Még azok sem segítenek akik megtehetnék.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook