Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Állatkínzó a szomszédom :( fórum

Állatkínzó a szomszédom :( (beszélgetős fórum)


1 2
33. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 32. - 66b8a86ae1)
2010. aug. 20. 17:01
Az a helyzet, hogy ha maguk a gazdik nem lépnek egy ilyen helyzetbe, akkor vagy a menhely, vagy a segíteni akarók határozott közbelépése a megoldás. A megbeszélés ilyen esetekben sajnálatos módon semmire sem vezet... Az emberek - pláne ha ilyen idősek - nem veszik komolyan az állatokat. Ennek rosszabb formái is megjelennek a világban. Persze tudom, hogy számotokra most ez a legmegrázóbb, hiszen ezt látjátok nap, mint nap.
32. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 31. - Heni86)
2010. aug. 20. 16:58
Értem. Hát akkor vagy nektek befogadni, bár ez észrevétlenül egy macskával elég problémás, tekintve, hogy ezek kóborló állatok, és valószínűleg hazaszöknének... Vagy pedig tűrni, és ha felétek jár a nőstény, elkapni, majd állatorvoshoz vinni. A műtét után egy ideig nálatok lehetne, hogy az öregek ne akadályozzák a gyógyulást, majd útjára engedni. Jobbat nem tudok... :S Sok szerencsét! :)
31. Heni86 (válaszként erre: 30. - 66b8a86ae1)
2010. aug. 20. 13:53

Sajnos nem. :(

Pár hónappal ezelőtt el kellett ajándékoznunk a spánielünket mert nekiment a gyereknek. Akkor mivel senkinek nem kellett végső megoldásként próbáltam menhelyeket is keresgélni de azt mondták max. annyit tehetnek hogy felrakják a képét az oldalra mert teltház van hónapok óta. :( Szerencsénk volt mert végszóra mégis befogadta egy ismerős...


Az a baj, hogy ezeknem így tuti nem találnék gazdát. Rettenetesen néznek ki szegények. :(

30. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 12. - Heni86)
2010. aug. 20. 11:22
Állatmenhelyet nem ismersz a környéken? Annak a neten is utána tudsz nézni, és azok gondoskodnának róluk.
29. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 5. - Kriszpoz)
2010. aug. 20. 11:21
Észrevenné. Az ivartalanítás eléggé megviseli az állatot, bár jobb, mintha hobbit űzni a fialásból...
2010. aug. 19. 01:43
Szerintem fogd be a két maccsot valahogy és,ahogy már előttem is írták, vidd be őket a menhelyre.Ott még ivartalanítják is őket. Sajnálom, hogy ilyen rossz körülmények közt élnek, de sajnos ez nem egyedüli eset és ez még nem is a legrosszabb.
2010. aug. 18. 22:10

hát sztem a legbarátságosabb az elajándékozgatás lenne de ugye mondtad h az már nem vált be... hátha megér majd 1 2 próbát. a menhelyes csak akkor jó sztem ha diszkréten" eltudod őket csenni :)

ha meg semmi nem jön be akkor reméljük frigid lesz az a macskaasszony :D

26. Clau26 (válaszként erre: 1. - Heni86)
2010. aug. 18. 21:08
képzeld nekem az apósom ilyen..na és azzal aztán nem lehet beszélni...én se tudok mit csinálni és nagyon utálom hogy ilyet csinál,van kb 6 macskája ha születnek cicák abból 1-2-t elintézz a többi megmarad vagy elajándékozza,úgyhogy ő ennyivel jobb mint a szomszédod
25. Heni86 (válaszként erre: 24. - A6f6bb6c75)
2010. aug. 18. 21:07

Ez tényleg egy szerencsésebb történet. Örülök neki! :)


Én is már gondolkoztam mindenen. De most lopjam el őket és vigyem menhelyre? Vagy mi?

2010. aug. 18. 18:48

Az a baj hogy az ilyen embereknek 1x 2x normálisan megmondja az ember a véleményét többször meg úgyis felesleges mert ha magától nem akar úgyse fog ezen változtatni :S

Hogy legyen vmi pozitív is az idősekről:) a barátom nagyija feljelentette a szomszédot h bezárva tartja macskáit és már 2 hete nincs itthon elhanyagolja többi állatot stb.. összefogtak így a faluban az asszonyok volt belőle tárgyalás minden kimentek rendőrök kiszabadították az állatokat természetesen a macskák a a nagyi nyakán maradtak de elvan velük sztem :D pénzbírság lett a vége . azt hittem nem fognak vele foglalkozni de ennek jó vége lett :)

23. Heni86
2010. aug. 18. 17:26

Igen én is arra gondoltam, hogy segítenék a kicsiket elajándékozni... De az előző alomnál már túl későn tudtam meg, most meg mondtam neki de azt mondta nem tudja hol vannak csak hogy valahol a padláson, majd megkeresi őket. Erre ma megint a "kivittem a temetőbe" sztorival fogadott.

Megőőrülök de komolyan. :(

Aztán ha a kisfiam nagyobb lesz és megérti a történeteit???

Tudom, hogy öreg és vannak az öregeknek ilyen régimódi szokásai de legalább értenék vele szót, hogy tudjak segíteni. Valahogy mintha külön nyelvet beszélnénk. :(

2010. aug. 18. 17:19

Szörnyű vagy nem szörnyű,sajnos ezt csinálták az ő korában a kortársai és a szülei,mindenki.

Nem volt anno elkötés,és az idősek bizony makacs önfejű emberek.


Tudom,hogy nem humánus,de még mindig jobb,minthogy kóboroljon az a sok szegény állat.Azokat inkább tartom felelőtlennek,akik kiteszik.


De ettől még nagyon sajnálatos :(

21. Nikike1988 (válaszként erre: 14. - Heni86)
2010. aug. 18. 17:07
de szörnyű:(((
2010. aug. 18. 16:53
esetleg ha vannak kiscicák újra akkor azokat elajándékozgatni. hátha találsz gazdit és elkéred őket h van rá igény akkor nem öli meg v azokat bevinni menhelyre esetleg. Nálunk is vannak ilyen nyomi emberek :S de a felnőtt cicákért amúgy nem kell úgy aggódni nagy túlélők ám :) nagyiék mindig raknak ki maradékokat midnig van rá vevő cica :)
2010. aug. 18. 16:41
Mmint ingyen.. ha rosszul néznek ki, még el is hiszik a dokik..
2010. aug. 18. 16:41

:(


Akkkor esetleg egy kóborcicás megoldás, hátha ivartalanítják?

17. Heni86
2010. aug. 18. 16:40
De mikor mondom csak néz rám bután, hogy mit is akarok. Van már baj szegénynek a fejével azért már nem fiatal... De erre bezzeg van esze...
16. Heni86 (válaszként erre: 15. - 5bfba16667)
2010. aug. 18. 16:38
Hát kifizetni azt nem... A férjem sem engedné, sajnos nem állunk úgy. De mondjuk elvinném kocsival vagy hasonlók. Ilyen segítségre gondoltam.
2010. aug. 18. 16:37

Akkor passz..

Csak Te írtad, hogy kifizetnéd a dolgot..

:(

Szegény állatok. Irtózatosan védtelenek..

14. Heni86
2010. aug. 18. 16:37
Én is remélem, hogy a kicsik nem szenvednek de az anyamacska biztosan mert elmesélte, hogy még neki is támadott mikor fel akart menni a padlásra...
13. Heni86
2010. aug. 18. 16:35
Ja és az a baj, hogy név nélkül is ha feljelentem egyből rájön mert csak ketten vagyunk szomszédok. Utca utolsó 2 háza a következő házak messze vannak...
12. Heni86
2010. aug. 18. 16:34

Az a bajom, hogy eleve a 2 cicájuk úgy néz, ki hogy botrány. :( Így még "ellopni" se tudnám mert senkinek nem kellenének.


Régebben volt egy olyan sztori, hogy elkapott egy kóbor macskát a kutyánk aki nem igazán tűri meg őket az udvarom. Na akkor napokig mondta, hogy engedjem már ki a kennelből, hogy hátha elharapja a torkát. Na akkor hetekig nem mertem kiengedni csak felügyelet mellett. Aztán a macska megtanulta, hogy ide nem jöhet...


Azért azt csak észrevenné, hogy varrat van a hasán... Na meg most én fizessem ki?! Nagyon sajnálom de én is tudom pl. a gyerekre költeni...

11. Nikike1988 (válaszként erre: 1. - Heni86)
2010. aug. 18. 16:34

ez durva:(

Ilyenről már én is hallottam :( Ezzel sajnos semmit sem tudsz csinálni szerintem:( felesleges feljelenteni mert szerintem senkit sem érdekelne..sajnos

de remélem legalább nem szenvednek azok a szerencsétlen picúrka cicák:((((

2010. aug. 18. 16:29

Fogd a cicust, és vidd ivartalanítani. Ennyit tehetsz..


Bíróságra járni, meg ezzel szenvedni sajna nincs sok értelme:S Rengeteg idő, ktg, és idegroham..

9. 204b456479 (válaszként erre: 4. - C95c921ae7)
2010. aug. 18. 16:28
Igen, lánycicánál akár már 15ezer is van...Nekünk pár éve 12 volt...
8. 204b456479 (válaszként erre: 1. - Heni86)
2010. aug. 18. 16:27

Én nagypapám is ezt csinálta a kismacskákkal, de aztán elkötötték a cicust szerencsére...:-S

Amúgy mit tudsz tenni??? Feljelentésen kívül vagy állatvédőkön kívül semmit, 80 éves embert nem fogsz már sajnos ész érvekkel meggyőzni. Amúgy ingyen is ivartalanítják, csak el kell vinni az állatorvoshoz úgy, hogy azt mondod, találtad a cicát, kóbor macskát elvileg ingyen ivartalanítanak.

Amúgy sajnos az ilyen öregeknek az 5ezer forint elég nagy pénz, és van más hely is, ahova tegyék azt az 5 ezret.

Most nem védeni akarom az időseket, mert Én is elitélem ezt, de sajnos tényleg nem tudsz mit tenni. Vagy még esetleg ha nem akarsz belebonyolódni, akkor név nélkül jelented fel, úgy nem tudják ki szólt "ellenük".

7. Pumi87 (válaszként erre: 1. - Heni86)
2010. aug. 18. 16:26
Elvinném tőlük a macsekot és elajándékoznám :)
2010. aug. 18. 16:25
Jah, nem tudom, hogy hol laktok, de nálunk pl. előfordul, hogy van ingyenes ivartalanítás!?
2010. aug. 18. 16:24

Szia!

Ha amúgy is segítenél neki, akkor lehet, hogy szó nélkül el kéne vinni azt a cicust ivartalanítani, lehet, észre sem venné......szegénykéim. Nagyon sajnálom. Sajnos régen tényleg ez volt a szokás.....egy 80 év feletti ember szerintem már nem is érti meg, hogy van humánusabb megoldás is!!!

4. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Heni86)
2010. aug. 18. 16:23
pff..és mennyi ilyen van, főleg öregek..Mi lenne, ha csak elmondanád, hogy milyen komoly pénz és börtön jár állatkínzásért..és hogy segítenél elvinni a dokihoz..igaz kicsit több, ha jól emlékszem a lánycicánál 10 körül, a fiúnál 7-8 at fizettünk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook