Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állásinterjún mik a jellemző kérdések? fórum

Állásinterjún mik a jellemző kérdések? (tudásbázis kérdés)

2011. okt. 27. 20:07

- hol dolgoztál eddig, van-e már az adott munkakörben tapasztalat

- miért jöttél el az előző munkahelyről

- miért akarsz itt dolgozni: mindig az adott munkakörnek megfelelő választ adj, adminisztrátornál lehet pl: szereted az ilyen jellegű munkát, jól kiismered magad a számok/számlák/stb világában, alkalmasnak tartod magad az önálló munkavégzésre, ill. a cég amivel foglalkozik, érdekel az a téma (pl én egy édességnagykernél voltam, ott nevetve mondtam, hogy szeretem az édességeket, így az áruismerettel nem lesz gond :), vagy kicsit puncsolhatsz a cégnek: régóta szerettél volna itt dolgozni, egy jó csapat tagja lenni


- kérdezhetik, milyen tulajdonságokat/készségeket mondanál előnyödnek (pontosság, agilitás, jó alkalmazkodó készség..)

- és hátrányodnak (itt illik valamit mondani, de ne túl sokat persze, pl: nyilván hibátlan ember nincs, de törekszem a hibátlan munkavégzésre, és ígérem, nem fogok csalódást okozni)

2011. okt. 27. 20:01

A tíz leghasznosabb mondat állásinterjún:


1. Az első gyerekem ötven után szeretném vállalni, szingli vagyok és utoljára ötéves koromban voltam beteg.

2. Haza is mehetek, ha végeztem a nap végén? Erre nem is számítottam.

3. Én sokallom a fizetést ezért a pozícióért, inkább osszák szét a HR-osztály munkatársai között.

4. Nem iszom, de csapatépítő tréningen józanul is lehet velem mindent csinálni.

5. Anyanyelvi szinten beszélek angolul, kivéve, ha nálam magasabb szintű vezetőmmel tárgyalok együtt.

6. Az előző cégtől végkimerülés miatt rúgtak ki, de azóta aludtam négy hónapot.

7. Nem kérek céges autót, sőt a saját kocsimat is felmatricázom, ha kérik.

8. Minden számítógépes programhoz értek, és ami esetleg nincs, azt meg hozok.

9. Hobbim a kávéautomata- és fénymásoló- szerelés, valamint a vállalatirányítási rendszerek karbantartása és fejlesztése.

10. A PHd hallgatók Miss Topless címét csak azért nem írtam be, mert amúgy is fent vannak a képek az interneten.


:-)

2011. okt. 27. 19:56

Meg kell győznöd őket, hogy te vagy az az ember, akit arra a munkakörre keresnek, mert 120 o/o-ban tudsz teljesíteni. És ez az a munkahely, ahová nagyon szeretnél jönni dolgozni.

Szituációs kérdések mindig vannak, pl. problémás ügyfélkezelés, stb.

2011. okt. 27. 19:54
tudom milyen, sokat kilincseltem
2011. okt. 27. 19:54

ha nehéz lenne beírni: (:-P)


[link]

2011. okt. 27. 19:54

ne a mások hülyeségeinek akarj megfelelni, légy laza

ha nem sikerül, majd lesz másik

minél jobban erőltetnéd, annál inkább nem fog menni

3. kitrákotty (válaszként erre: 1. - Cincinke)
2011. okt. 27. 19:54

gugli a barátod! :-)


számtalan cikk, írás foglalkozik ezzel a témával a neten. a típuskérdésekkel, ill. az azokra adott válaszokkal együtt!

2011. okt. 27. 19:53
Amit elfelejtettem, adminisztrátori állás egy Zrt-nél.
2011. okt. 27. 19:52

Sziasztok!

Holnap állásinterjúra megyek, és nagyon izgulok. Egyszer már behívtak ide, de akkor az egyik kérdésre nem tudtam válaszolni.

Mik a tipikus kérdések, amelyek állásinterjún el szoktak hangzani? Esetleg ha van rá frappáns válasz, azt is megköszönném!

A múltkor egyébként a miért akarok oda dolgozni menni kérdés zavart össze, mert arra az igazság, hogy pénzt szeretnék keresni, de gondolom, nem ezt várták tőlem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook