Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sok fiatal jön hozzánk állásinterjúra, kérdezik, van-e home... fórum

Sok fiatal jön hozzánk állásinterjúra, kérdezik, van-e home... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
dec. 16. 17:13
Bárcsak én is ilyen lennék, mint olyan, aki lelkiismeretesen dolgozik. 17 éve dolgozok lassan, de ez a munkastilus egyáltalán nem kifizetődő, legalábbis én mindig racseszek.🤣🤣🤣
76. bsrb (válaszként erre: 17. - Kacsahercegno)
dec. 16. 13:37
igy igaz, es aki az utobbi szerint gondolkodik az remelem nem kap munkaerot es csinalhatja a sajat szarát egyedül
75. bsrb (válaszként erre: 11. - Kacsahercegno)
dec. 16. 13:34
a legjobb nem csicskazni senkinek
74. bsrb (válaszként erre: 2. - Xochipilly)
dec. 16. 13:26

a 4 napos hettel mi a gond?

lehet ugy gondolta 4 nap onsite 1 nap home office

73. bsrb (válaszként erre: 2. - Xochipilly)
dec. 16. 13:25
és a 4 napos héttel mi a gond?
72. Epresturmix (válaszként erre: 70. - Andi6020)
2023. okt. 30. 11:30
Hja 18 évesen buli után 2 órával bementem dolgozni. Most összeesnék. 😜
71. Channa* (válaszként erre: 68. - Andi6020)
2023. okt. 30. 08:35

Én képtelen vagyok munkahelyen 8 óránál többet dolgozni.

Annyira sajnálom magam a plusz órákban, hogy képtelen vagyok koncentrálni a melóra:DDDD

Meg akkor is, ha nem reggel 8 tól délután 4-5 ig kell dolgoznom, hanem délután vagy éjszaka. Nem bírom a műszakozást sem az önsajnálat miatt...;)

70. andi6020 (válaszként erre: 69. - Epresturmix)
2023. okt. 29. 17:27
18 éves voltam, meg sem kottyant. Abszolút nem voltam halva meló után másnap.
69. Epresturmix (válaszként erre: 68. - Andi6020)
2023. okt. 29. 17:03
Ebben az az átbszás, hogy jól hangzik az 1 meló 2 szabadnap, de mégiscsak 18 óra talpon és hiába a szabadnap, ha ki vagy halva. 😅
68. andi6020 (válaszként erre: 67. - Epresturmix)
2023. okt. 29. 16:42
Életem egyetlen munkahelyén 18 óráztam. Egy meló, két szabad. 10 napot dolgoztam egy hónapban. Imádtam.
67. Epresturmix (válaszként erre: 65. - Andi6020)
2023. okt. 29. 07:58
Hah…én 6 napozok. Állat vagyok.,🤪
66. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Kacsahercegno)
2023. okt. 29. 07:48
Mert még olyan helyzetben vannak, hogy megtehetik. Ha netán kirúgják őket, nem lesz min röhögni, de majd el lehet gondolkozniuk.
65. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 24. 15:58
Nem embernek való az 5 napos munkahét. Főleg ha az 8-16 ig vagy rosszabb esetben 10-18-ig tart naponta.
64. Csillagszem38 (válaszként erre: 62. - Bellabi)
2023. okt. 18. 16:01
Ez milyen igaz
63. xochipilly (válaszként erre: 62. - Bellabi)
2023. okt. 16. 21:51
Tetszik amit a cégvezető mond. A home office megszüntetése szerintem is egyenlő abba a "bizonyos" erdőbe való beszaladással 😄
2023. okt. 16. 16:23

És mivel vonzzátok be, tartjátok meg a jó munkaerőt? Ennyivel jobb a fizu mint a versenytársaknál? 😉


Csak mert közel azonos fizunál a HO lehetőség fog nyerni a munkaállalónál. Sőt. Szerintem a HO lehetőség kb +30% fizuval lehet kb egyenlő a munkaerőpiacon. Egyedülálló, helyi lakosnak. Csaladosnak, messze lakónak még több.


Egy cégvezető mondta linkedin-en, hogy ő mindig örül, ha versenytárs csökkenti vagy megszünteti a HO-t, mert akkor lehet levadászni tőlük a legjobb embereket. 😊

2023. okt. 15. 14:32
Pedig a ho. nem rossz dolog, ha meg van az egyensúly.
60. kelep3
2023. okt. 15. 13:32

Röhögtök rajtuk? De miért? Megkérdezi, hogy teljes képet alkothasson arról, milyen feltételeket kínál a munkaadó, hogy dönthessen, megfelel-e pozíció.

Vacak állásból van sok, nem kell már az interjún is maga alá alkudnia.

59. ,zumba (válaszként erre: 52. - Tien)
2023. okt. 15. 13:13
Japánban is változtatnak az jó, mert azt lehetett évekig olvasni, hogy szinte kimerültségig dolgoznak.
58. Csillagszem38 (válaszként erre: 57. - Nancy Ann)
2023. okt. 15. 11:29
Jókat írsz!
57. Nancy Ann (válaszként erre: 52. - Tien)
2023. okt. 15. 02:48

Teljesen egyetértek.

Dolgoztam fejvadász cégnél,és nemcsak a fiatalok,de a középvezetői pozícióra megkeresett,már nem zsenge korúak is beépítették az alap elvárásokba a home office-t a Covid után.Sosem felejtem el,mikor egyikőjük azt mondta,amióta home office is van,azóta “van élete”:ébren is látja a gyerekeit.

Munkaadóként lehet kiröhögni az igényt,csak aztán majd nem lesz,aki az adott cégnél óhajt dolgozni.

Én magam sem mennék már el napi bejárást megkövetelő céghez.

A munkaadók egyik napról a másikra zavarták haza a dolgozókat a Covid idején,évekre.(Én az akkori főnököm pl 1,5 évig nem láttam személyesen,még felmondanom is online kellett)Aztán azt hitték,csettintésre újra ott ül majd az irodai íróasztalához szögezve mindenki minden áldott nap.Aztán csodálkoztak,hogy nem…Persze,fáj,hogy kihasználatlanul állnak a drágán bérelt irodák.

A fiataloknak pedig a Covidtól függetlenül is más az értékrendjük,nem óhajtanak orrvérzésig,tizenórákat dolgozni naponta.Én személy szerint ennek örülök,mert a tőlük idősebb dolgozók is profitálnak abból,ha nem az lesz a dícséretes hozzáállás a kollégák közt,hogy ki az aki estig ott csücsül az irodában.

Ez persze az én közegem,nyilván más munkakörökben,fizikai munkában nem jön szóba a home office.

56. globus (válaszként erre: 55. - Channa*)
2023. okt. 14. 13:07

Jellemzően így van...

Tényleg tudatlanul tettem fel a kérdést, nincs rálátásom típusos irodai munkára, a hivatali ügyfelesek más tészta.

55. Channa* (válaszként erre: 54. - Globus)
2023. okt. 14. 13:01

Ha belefér, ha nem, akkor is jobb a heti 4 nap meló.

Szerintem, legtöbb helyen éjjel és nappal is kellene dolgozni, akkor sem lenne elég az idő...

54. globus (válaszként erre: 52. - Tien)
2023. okt. 14. 12:37

Én csak azt nem értem, hogy mit csinálnak 5 napig, ha 4-be is belefér.

Nyilván humánusabb, mint a leépítés.

2023. okt. 14. 12:33

Mindig utáltam a bejárást a munkahelyre és mikor először számítógép került elém az volt az álmom, hogy ezt otthonról végezhessem.

Az ugyan hiányzik, hogy a kollégák nincsenek rögtön elérhető közelségben, nincs háttérzaj, nem kiabálhatom a levegőbe az éppen aktuális kérdésemet... helyette itt a tv és az internet, telefon, mailek.

Szabadon dolgozhatok nappal vagy éjjel, amikor az agyam, a gondoltaim tudom koncentrálni.

Közben ellátom az állatokat, mosok, főzök.


A cégeknek sem mindegy, hogy komoly összegeket fizetnek-e ki az irodabérletekre, azok fenntartására vagy néhány ezret a munkavállaló rezsijébe.

52. tien
2023. okt. 14. 11:09

Dél -Afrika

Izland

Belgium

Japán.

Ezekben az országokban már részben működik a négynapos munkahét.

Sokkal hatékonyabb, egészségesebb és kiegyensúlyozottabb a munkavállaló.


A fiatalok remekül csináljak,hogy nem hajlott gerinccel mennek a szent munkaadó elé.

Megváltozott a világ ebből a szempontból és ez így jó.

51. xochipilly (válaszként erre: 50. - Jucika33)
2023. okt. 14. 10:42
Teljesen egyetértek veled. Én is szerencsésnek tartom magam, hogy nem kell minden nap az irodában ülni, főleg hogy vannak olyan kollégák akikből még heti egy nap is sok 😵 (a harsány, mindenen röhögő, hangos fajta)
2023. okt. 14. 08:25
Én nem tudom, miféle generáció vagyok (44 évesen), de ha felkínálnának nekem home officet, gondolkodás nélkül elfogadnám. Egy csomó munkakör létezik, ahol teljesen felesleges egymás nyakán üldögélni, minden nap órákat utazni csak azért, hogy állandó ellenőrzés alatt lehessenek. A számítógép ugyanúgy ellenőrizhető és lehet, hogy közben még a család is rendben tartható, annak ellenére, hogy a munkáltatók még mindig szeretnek úgy csinálni, mintha a család, a gyerek nem létezne, vagy csak egy felesleges akadály lenne. Holott az emberi lét természetes velejárója. Olyan, mintha azt kívánnák, hogy csak fél veséjű, vagy lehetőleg lábatlan munkavállalójuk legyen. Nonszensz.
49. Csillagszem38 (válaszként erre: 17. - Kacsahercegno)
2023. okt. 14. 08:16

De, ez kiderült egy hsz-ebol, írta, hogy az alsó sorban van leírva...vagyis utalt rá, hogy ott írják nincs HO, mégis megkérdezik.


Sztem egyrészt van, aki megpróbálja így is, hátha ki lehet alkudni, a másik fele meg nem emlékszik mire küldte el az önéletrajzát a másik 600 mellett, ahová jelentkezett.


Nem is értem, hiszen pont az ügyfélszolgálat az, amit total HO-ban nyomnak szinte mindenhol!

48. Csillagszem38 (válaszként erre: 47. - Csillagszem38)
2023. okt. 14. 08:10
*foglalkozik
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook