Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állás keresés, pályakezdők, mit kezd az ember egy kopasz szakmával vagy akár érettségivel? fórum

Állás keresés, pályakezdők, mit kezd az ember egy kopasz szakmával vagy akár érettségivel? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2019. ápr. 16. 10:22

Sziasztok! Régi fórum így hát felélesztem.

Érdemes lenne leírni, hogy az álláskeresők hogyan járnak, mennyire vannak kiszolgáltatva. Kezdem. :)

Konyhai kisegítői munkát kerestem ahol adnak szállást. Telefonon beszéltem a hirdetővel. Kérdései a következők voltak. Van családom? Milyen magas, és mennyi kiló vagyok? Le akarok fogyni? Máris megtervezte milyen útvonalon fogok melyik városon keresztül hazajutni. Állásról, fizetésről semmit se közölt. Ennyi volt részemről. Előtte való munkahelyemen, mint könnyű fizikai munkára jelentkeztem autóipari céghez. Feladat: 7-8 méteres kábelokat tekerd össze, rakj az előírásnak megfelelő mennyiséget a dobozba, emeld fel... aha nem vagyok súlyemelő bajnok... előtte való munkahelyemen meg már a második napon generációs problémának neveztek...

Ki milyen nehézségekkel szembesül álláskeresés során, és a betanulási időszak alatt?

65. ina87
2017. jún. 9. 20:32
munkát lehet találni,de igen sajnos nagyobb százalékba nem oda jutsz ami a szakmád és ezt nem értettem soha h legyen tapasztalat mikor esélyt sem adnak rá...
2017. jún. 8. 21:36
ez kérdés igen aktuális mostanság...nyelvismeret ami igazából ér valamit..többet mint egy "egyetem"
2011. okt. 8. 07:40

Mióta UNIÓS TAG lett hazánk elmondhatjuk nyugodtan csak hátrányosan érintett minket, de nem előnyösen.

Egyszerűen nehéz lépést tartani a magas követelményekkel, ha valakinek alacsony iskolai végzettsége van máris elveszett az illető, ha pedig meg van a fontos iskolái akkor meg azért nem veszik fel, mert joggal elvárja, amiért megdolgozott, hogy rendes fizetést kapjon. A szakmunkások pedig teljes mértékben kiszorultak a munkaerő piacról pedig rájuk is nagy szükség lenne a társadalomnak és az elhalt ipari termeléssel mi lesz, amit újra indítani nem kis feladat, ami volt, most teljesen tönkrement. Üdv.Ágnes

62. Veronika27 (válaszként erre: 71. - Szabadgondolkodó)
2010. júl. 27. 11:31
Hülyeségeket is mindig ki lehet találni.
61. Masször (válaszként erre: 60. - 3265084553)
2010. júl. 25. 00:15
Nincs Neked olyan jó fantáziád!:-P
60. 3265084553 (válaszként erre: 57. - Masször)
2010. júl. 24. 17:23
Képzelem! :)
59. spinneli (válaszként erre: 56. - Masször)
2010. júl. 24. 09:14
jó tükör.
58. kefekötőke (válaszként erre: 56. - Masször)
2010. júl. 24. 08:21
Ez a magyarázat nagyon jó és érthető volt minden mai kínunkra.
2010. júl. 24. 01:59

Priviben keresetek meg, tudok munkát ajánlani!

Nem munkahelyet, munkát!

Tisztességes jövedelmet, karriert!

56. Masször (válaszként erre: 51. - Db4f1eff6b)
2010. júl. 24. 01:57

Ezt ma kaptam emailben.

Megdöbbentet., mennyire ide vág:-)


Egy egyetemi professzor azt állította, hogy soha nem buktatott meg senkit, de egyszer megbuktatott egy egész csoportot.


Az az osztály azt állította, hogy a szocializmus működőképes és soha senki nem kéne sem gazdag, sem szegény legyen, mindenkinek EGYENLŐNEK kellene lennie!


A professzor azt mondta nekik: „OK, akkor ezen a csoporton végzünk egy kísérletet a szocializmussal kapcsolatban. Mindenkinek a jegye átlagolva lesz, mindenki ugyanazt a jegyet fogja kapni, így végül senki nem fog megbukni és senkinek sem lesz A (kiváló) jegye."


Az első teszt (vizsga) után, a kapott jegyek átlagolva lettek és mindenki B-t kapott.


Azon diákok akik keményen tanultak nagyon mérgesek voltak, akik keveset tanultak azok örültek.


Ahogy közeledett a második teszt, azon diákok akik keveset tanultak korábban, most még kevesebbet tanultak. Akik korábban keményen tanultak, azt mondták, hogy most ők is szeretnének alamizsnát, így kevesebbet tanultak.


A második teszt eredményeként mindenki D-t kapott.


Így már senki sem volt boldog.


A harmadik teszt végén a jegyek átlaga F (megbukott) lett.


A jegyek nem emelkedtek, mert a diákok elkezdtek veszekedni, vádolni és utálni egymást, és senki nem akart a másik javáért tanulni.


A diákok nagy meglepetésére mindenki elbukott.


A professzor azt mondta nekik: a szocializmus legvégül így is – úgy is elbukott volna. Amikor a jutalom nagy, az erőfeszítés a siker érdekében úgyszintén nagy. De amikor az állam már nem biztosítja azt a jutalmazást, senki sem próbál meg sikeres lenni.


Ennél egyszerűbb magyarázat nem is lehetett volna.


Íme egy idézet ami összegzi az egészet:


„Nem lehet törvényesíteni, hogy a szegény szabad legyen és a gazdag ne legyen szabad. Azt amit megkap egy személy, anélkül, hogy megdolgozott volna érte, azt valaki másnak kell előállítania, aki, nem kapja meg azt amiért megdolgozott.


Az állam nem tud adni valakinek, anélkül, hogy előtte elvenne valaki mástól.


Amikor a lakosság fele azt látja, hogy megteheti, hogy nem dolgozik, mert a lakosság másik felének gondja lesz rá, és amikor az a fél amelyik dolgozott rájön, hogy nincs értelme dolgoznia, mert mások a haszonélvezői az ő munkájának, ez a végét jelenti bármelyik nemzetnek.


Nem tudod sokszorosítani a gazdagságot azáltal, hogy elosztod.”

55. spinneli (válaszként erre: 51. - Db4f1eff6b)
2010. júl. 23. 23:17
szerintem meg ez vezet ahhoz, hogy elváljon ki az életképes, és ki hajlandó fejleszteni magát.
2010. júl. 23. 23:15
a munkaügyi kp. nem arra van, hogy munkát találjon az embereknek, ezt el kell felejteni.
53. 6141e32a6b (válaszként erre: 43. - Mezdinnye)
2010. júl. 23. 23:05
Hát pont ezért írtam, hogy tapasztalatot várnak el tőlünk de ha nem vesznek fel sehol akkor hogyan szerezzen az ember tapasztalatot? Megoldás: Legyünk szuper nők.
52. 3265084553 (válaszként erre: 51. - Db4f1eff6b)
2010. júl. 23. 17:08

Hát, az az időszak sem tetszett mindenkinek. :)

Főleg hogy közben meg a tőlünk nyugatabbra élő "kizsákmányoltak" ötször jobban éltek.

2010. júl. 23. 17:04
Sajnos, ezt hozta a kapitalizmus. Valamikor nem voltak ilyen gondok, volt mindenkinek munkája, sőt! A szakmát tanulót köteles volt a műhely segíteni. Ma már? Élj meg ha tudsz! Ez vezet a lopásra, gyilkosságra, rablásra...stb. A kapitalizmus arról szól, hogy az embert ki kell zsákmányolni, meg kell alázni. Nem tudom, ki látta a TV-ben azt a filmet, ahol a kínai gyárosok milyen embertelenül bánnak a munkásokkal. Szegények a munkapad mellett alszanak el. Kimondhatatlanul sajnálom őket!
50. 3265084553 (válaszként erre: 49. - Tina87)
2010. júl. 23. 17:00
Ezt még családalapítás előtt kell eljátszani. A diákhitel törlesztésének megkezdésére meg van haladék.
49. Tina87 (válaszként erre: 42. - 3265084553)
2010. júl. 23. 16:56
Hát ez mind szép és jó ha valaki közben eltart és nem lógnak a nyakamba a számlák meg a hitelek...
48. AViki (válaszként erre: 1. - 6141e32a6b)
2010. júl. 23. 13:07

Munkanélküli hivataaltól ne is várjon semmit, fizetni nem fognak, a TB-jét is magának kell intéznie, hogy ha esetleg orvoshoz kell mennie kapjon ellátást.

Max. be tudják iskoláztatni, de mivel arra is nagy a kereslet a munkanélküliben az állami támogatás meg kevés nem sok embert taníttatnak, így oda is nehéz bejutni, ott is jobb ha van ismerettség.


Állása pályakezdőnek a mai világban csak úgy lesz állása ha valami ismerős álltal benyomják valahova..

Max.a telemarketinges munkára veszik fel 1-2 hét próbanapra és jobb esetben fizetnek érte, de az se biztos, majd megköszönik a segítségedet és ágyőt mondanak.


Sajnos ez így megy, én 2 éve vagyok pályakezdő munkanélküli, mivel nincs ismerettségem mindenhonnan a munkatapasztalat hiánya miatt utasítanak vissza.

2010. júl. 23. 12:01
Én pl . tanfolyamra sem mehet ,mert a legtöbbet 8 általános iskolás végzettségű emberkéknek szervezik . Ahhoz is túlképzett vagyok . Pedig elmennék vmire.
2010. júl. 23. 11:59

Annyit lehet elérni ha regisztrálva van az ember a munkaügyiben ,hogy 1 év után lehet igényleni szociális segélyt . De ha vki gyesen vagy ápolásin volt akkor ő 3 hónap után is már igényelheti . Nem sok összeg ,de legalább az is vmi .

Mondjuk remélem azért amíg ez bekövetkezen nálam addig találok vmilyen munkát.

45. Veronika27 (válaszként erre: 42. - 3265084553)
2010. júl. 23. 11:52
Értem a felvetésed, de a legeleslegjobbnak a szakmában nincs ideje rád, mint kisinasra. A szakma legjobbjai már nem is művelik a szakmát, hanem tv-ben, rádióban szerepelnek, versenyeken zsűriznek és vizsgáztatnak. Akkor én hol tanulhatnék tőle bármit is?
44. kefekötőke (válaszként erre: 39. - 3265084553)
2010. júl. 23. 11:50

"INGYEN, esetleg koszt kvártélyért cserébe. "


Remélem úgy gondoltad,hogy a mestert és családját Te eteted és szálást adsz nekik!

Úgy szeretnéd, hogy odasomfordálsz a " a szakmában legjobb szakihoz",Kitanít a szakmára,hogy Te" megválthasd a világot",érthetőbben :a mestert kitúrda piacról?


Ezt szokták úgy mondani: könnyű más f..szával vernia csollánt.

43. Mezdinnye (válaszként erre: 2. - 6141e32a6b)
2010. júl. 23. 11:50

Aztán hogyan legyen munkatapasztalatom amikor nem engdnek pont emiatt sehol sem dolgozni, mert nincs tapasztalatom .


Szomorú,hogy ez van itt Mo-n . Még konyhai kisegítőnek sem veszik fel az embert ,mert ott is olyat keresnek akinek már van tapasztalata.

42. 3265084553 (válaszként erre: 41. - Veronika27)
2010. júl. 23. 11:48

O.K. de akkor még semmit nem tudtál. Addig neked kellett fizetned. Most már tudsz valamit, de nem mindent, így mehet ingyen. Ha már mindent tudsz akkor meg neked fizetnek.

Fontos hogy a legjobbat kell keresni.

41. Veronika27 (válaszként erre: 39. - 3265084553)
2010. júl. 23. 11:44

Te hol élsz, már elnézést?

Még én fizettem azért évi százezreket, hogy kitanuljam a szakmát a mester mellett, akkor szerinted ingyen odavenne maga mellé?

Ez vicc.

40. Mezdinnye (válaszként erre: 26. - Tina87)
2010. júl. 23. 11:44
Nekem is küldenek leveleket ilyen 8 általános végzetséggel betöltendő állásokról . VAn 1 érettségim , 2 szakmám . Ja és mind több km-re lenne a lakóhelyemtől . Ja és a legtöbb inkább férfimunka . 1 volt talán még amit nőként lehetett volna csinálni , de az elég rabszolgás munka volt , 4 műszakban .
2010. júl. 23. 11:41

Én a következőt csinálnám fiatalon, friss szakmával a kezemben, amelyet szeretnék is művelni:


Felkutatnám hogy ki a legeslegjobb az adott szakmában. Felajánlanám hogy beállok mellé kisinasnak INGYEN, esetleg koszt kvártélyért cserébe. Kitanulnán a szakma minden csínját bínját, és pár év múlva megváltanám a világot.

38. Mezdinnye (válaszként erre: 36. - Tücsimücsi)
2010. júl. 23. 11:40

Szia !

Egyetértek . Én úgyanígy vagyok . A városban is ez a helyzet ,csak ismerős útján lehet bejuttni egy munkahelyre.

Ha vmilyen jó állást meg meghírdetnek akkor arra már 1 hónapja megvan a jelölt ,csak úgye ez a szabály,hogy meg kell hírdetni az állást .

2010. júl. 23. 11:38
Szerintem is tökmindegy, hogy mi a szakma és nem is a megfelelő összeköttetésekkel van a gond, hanem a csekély kínálattal, azaz azzal, hogy nincs elég betölthető álláshely.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook