Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkakeresés pályakezdőként fórum

Munkakeresés pályakezdőként (beszélgetős fórum)


19. 06718ca650 (válaszként erre: 18. - Álomleány)
2013. máj. 12. 12:14
én sok ilyet ismerek, és sokuk bele is ragadt ebbe. persze van akinek sikerül, van aki előre tud lépni, de van aki meg szívóágra születik. persze próbákozni és hajtani az álmainkat mindig kell!
2013. máj. 9. 21:30
Én ismerek olyat, aki két diplomával is beállt három műszakba a termelésbe, mert nem volt jobb lehetősége... és ma ennek a három műszakos melónak köszönheti, hogy szakmájában elhelyezkedett. Néha el kell vállalni azt, ami van, és ha a helyzet megkívánja, vidáman le kell tagadni, hogy túlképzettek vagyunk egy helyre. Onnan lehet tovább nézelődni, de addig se üres pénztárcával várjuk a holnapot...
17. 06718ca650 (válaszként erre: 15. - 5674644b5d)
2013. máj. 8. 21:09
f*sza.
16. 06718ca650 (válaszként erre: 3. - F1ed0b587a)
2013. máj. 8. 21:08
és majd pl. a buszsofőrnek is megmondom, hogy sofőr bácsi, ingyen járok dolgozni, hogy tanulhassak, ugye nem kell fizetnem a jegyért? :) azt hiszem ez nem lenne túl nagy elvárás, hogy pénzért dologozzon az ember.
2013. máj. 8. 21:04

Nekem is van szakmám, diplomám, nyelvvizsga stb, de tapasztalat nincs ugye... Idén elkezdtem a tb-bérszámfejtő tanfolyamot, közbe bombáztam az önéletrajzommal a különböző nagy cégeket, bankokat ill olyan állami szerveket, mint a NAV vagy az OEP, hogy gyakorlati helyet keresek. Külön ki is emeltem, hogy nekem csak gyakorlat kell, pénz nem. Azóta is írnak... Szóval ingyen se kell az ember. Amúgy meg amiket te írtál szakma, hogy érdekelne már diplomásokkal töltik fel ezeket is, mert megtehetik pedig egyáltalán nincs pl egy recepciósnak szüksége diplomára, hogy a feladatát ellása.

Ha van facebookod, akkor keress rá a szárnyas fejvadász nevű oldalra. Tele van munkával és sokkal jobb, mint egy profession.hu. Olyan munkák is vannak fenn, amit máshol nem találsz

14. g.agi89 (válaszként erre: 13. - Sibetti)
2013. máj. 8. 17:46
köszönöm
13. Sibetti (válaszként erre: 12. - G.agi89)
2013. máj. 8. 17:41

[link]


Itt a régebben megjelent közlemény erről. A kapcsolatok fül alatt tudsz esetleg érdeklődni.

12. g.agi89 (válaszként erre: 11. - Sibetti)
2013. máj. 8. 17:31
Munkanélküli hivataloknál lehet utánanézni vagy máshol?
11. Sibetti (válaszként erre: 9. - G.agi89)
2013. máj. 8. 17:20
Év elején indult egy TÁMOP által támogatott nyelvtanulási program. Nem tudom, hogy van-e még, és lehet-e rá jelentkezni. Itt tanfolyam árának azt hiszem az 5%-t kellett önerőből finanszírozni a többit a pályázat fedezte. Nézz utánna!
10. Sibetti (válaszként erre: 8. - G.agi89)
2013. máj. 8. 17:18
Első körben amit javaslok, a nyelvtudás. A németet tornázd fel középfokra, és kéne egy angol is mellé. Sajnos anélkül már szóban sem állnak az emberrel. Legalábbis anno nálam így volt. Én már a munka mellett tanultam az angolt, és most csináltam meg a közép szóbelit. Az írásbeli még hátra van.
9. g.agi89 (válaszként erre: 3. - F1ed0b587a)
2013. máj. 8. 17:17
Hát igen, nem mindenki teheti meg, hogy ingyen dolgozzon. Valamiből finanszírozni is kell a tanulást, nem várhatom el hogy mások tartsanak el engem.
8. g.agi89 (válaszként erre: 2. - Kira88)
2013. máj. 8. 17:15

Protokoll-és Utazásügyintéző, Vendéglátó menedzser.

Németül beszélek alapfokon de azt még mindenféleképpen megpróbálom majd fejleszteni.

Pesten lakom a párommal albérletben.


De szivesen kiprobálnám magam a szakmámon kivül is: pl. adminisztrátor, adatrögzítő, recepciós.

2013. máj. 8. 13:45

Magyar-német szakos tanárként én sem találtam diploma után állást. Megcsináltam egy tb-bérügyintézői tanfolyamot, ezzel se sok esélyem volt. Teljesen más irányban helyezkedtem el. Most a munkahelyjárat tanfolyamra (szoc.gondozó és ápoló), és ha ennek vége ezt szeretném továbbvinni, és tovább tanulni.

Nagyon nehéz, nagyon sok helyre pályáztam, sok helyen személyesen is megfordultam. De most már remélem ezen a területen maradok is.

6. Sibetti (válaszként erre: 5. - F1ed0b587a)
2013. máj. 8. 13:40

:)

Én már nem vagyok pályakezdő és hála Istennek jó pár éve dolgozom egy helyen. De emlékszem,mikor én kerestem állást anno 7 éve, akkor is hasonló volt a helyzet. Mivel abban a szakmában nem találtam hamar munkát, amiben dolgozni szerettem volna, ezért elvállaltam mást. Most meg már késő, hogy visszamenjek abba a szakmába (szállodaipar), ahol dolgozni szerettem volna, mert nincs benne tapasztalatom. Illetve azokat a helyeket általában igyekeznek belülről feltölteni vagy ismerősök által.

5. f1ed0b587a (válaszként erre: 4. - Sibetti)
2013. máj. 8. 13:38
Jó, lehet túloztam, mondjuk koszt kvártélyért. :)
4. Sibetti (válaszként erre: 3. - F1ed0b587a)
2013. máj. 8. 13:35

Ez jó ötlet, de nem mindenki teheti meg, hogy ingyen dolgozzon bárhol...

Így még a különböző támogatásoktól is (ha van egyáltalán) elesik.

Nem kötekedésből írtam, ne vedd annak! :)

2013. máj. 8. 13:30

Az a fő gond, hogy pályakezdőként mindenki mindjárt pénzt akar keresni, mikor még a tanulás lenne az elsődleges cél.

Én az szakmában legjobbhoz könyörögném be magam, és ingyen dolgoznék, pár év múlva pedig megváltanám a világot.

2013. máj. 8. 13:29

Ez így kevés, többet kell tudnunk, hogy segíthessünk.

Mi a végzettséged, mihez értesz, milyen nyelven beszélsz, hol laksz stb?????

2013. máj. 8. 13:21

Sziasztok. Ez a munkakeresés már tényleg kezd eléggé borzasztó lenni. Pályakezdőként már elég régóta keresek munkát. Elvárják, hogy ennyi meg ennyi év munkatapasztalatunk legyen, de nem is adnak lehetőséget, hogy teljesíteni tudjunk ill. azt sem vállalják, hogy betanítanak az adott munkakörbe. És még csoda, hogy ennyi munkanélküli van? :(

Esetleg nem tud valaki olyan tanfolyamot aminek az elvégzése után segitenek is munkában elhelyezkedni? Komolyan mondom lassan már tényleg nem tudom mit csináljak.... :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook