Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alkalmi bölcsi jó a kisgyereknek? fórum

Alkalmi bölcsi jó a kisgyereknek? (beszélgetős fórum)


1 2
jan. 22. 10:19

Remélem, jól alakul a beszoktatás. ☺️ Majd mesélj, szívesen olvasok tapasztalatokat. ☺️


Jövő ősszel az oviban már 07:30-16:30 között lesz a gyerek várhatóan nálunk is.

30. Katuska1982 (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 19. 10:36
Köszi. A magánba elég hosszú időket járt, délután fél négyig is ott volt. Ez most állami bölcsi. A beszoktatás jól halad,most is ott van. Fél 12-re megyek ma érte. Jövő kedden alszik ott először.
jan. 14. 15:16
Úgy legyen! 🙏🤗 A net többet árt, mint használ
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Katuska1982)
jan. 14. 10:44

Drukkolok, hogy jó legyen neki a bölcsi. Szerintem az sokat számít, hogy folyamatában szoktatják be a gyereket.


Hány napot, egész napokat járt a magánba?

jan. 14. 10:43
Köszönöm a bíztató szavaidat. ☺️Szerintem nem olvasok többet gyereknevelési blogokat, max könyveket és jobban hallgatok az ösztöneimre.
26. Csillagszem38 (válaszként erre: 10. - Channa*)
jan. 13. 21:24

A lepkehimlo nagyon gyorsan terjed, konkrétan tömegesen. Kora tavasszal tele vannak a játszóterek pofozott gyerekekkel, felnottekkel.😂 Felnőtteknél ízületi fájdalmat is okozhat. Én anno elkaptam a nagylanyomtol mikor ovis volt és rettenetesen fájtak a kezeim tőle.


De a tünetek megjelenése után már nem fertőzo.


Most találtam ezt róla, Tordas Dániel gyerekorvos foglalta össze:


Lepkehimlő (erythema infectiosum, ötödik betegség)


Az elmúlt időszakban megszaporodott a lepkehimlős gyerekek száma, napi 1-3 beteg érkezik a rendelőbe a jellemző kiütésekkel. A közösségekben pedig bizonytalanok, ha kiütése van a gyereknek, vissza engedhető-e már a társak közé (spoiler veszély: a kiütések megjelenésekor már nem fertőz, így közösségbe mehet!).


𝐌𝐢 𝐞𝐳 𝐚 𝐛𝐞𝐭𝐞𝐠𝐬é𝐠?

Vírusinfekció (Parvovirus B19). Cseppfertőzéssel, azaz a fertőzött légúti váladékkal terjed. Főként óvodás-kisiskolás korú gyerekek betegsége, de ritkábban felnőttkorban is előfordulhat.


𝗟𝗮𝗽𝗽𝗮𝗻𝗴á𝘀𝗶 𝗶𝗱ő𝘀𝘇𝗮𝗸:

Kb. 4-14 napig tart. A fertőzött gyerekek a legfertőzőbbek abban az időszakban, amikor a vírus még szaporodik a szervezetben, ekkor akár még tünetmentes is lehet!


𝐌𝐞𝐝𝐝𝐢𝐠 𝐟𝐞𝐫𝐭ő𝐳?

A kiütések megjelenésekor már NEM!


𝐓ü𝐧𝐞𝐭𝐞𝐤 𝐥𝐞𝐡𝐞𝐭𝐧𝐞𝐤:

🦋 láz

🦋 fejfájás

🦋 torokfájás

🦋 viszketés

🦋 köhögés

🦋 nátha

🦋 ritkás hasmenés, hányinger, hányás


🦋 ❗ 2-5 nap múlva típusos kiütések jelennek meg: Kezdetben mindkét arcfélen arculcsapásra jellemző, nagy összefüggő vörös folt, száj körüli sápadtsággal. A kiütést az orrnyeregnél egy híd köti össze, emiatt hívják pillangó erythemának is. Majd testszerte a törzsön, karon halvány, kisebb-nagyobb, csipkeszerű, néhol összefolyó rózsaszínű foltok jelennek meg.


🦋 A felnőtteknél jellegzetes lehet az ízületi érintettség, de ez gyerekeknél szerencsére ritkább.

🦋 Ép immunrendszerű egyéneknél jelentkezhet átmeneti, tünetmentes vérszegénység.


𝐊𝐨𝐧𝐭𝐚𝐤𝐭𝐨𝐤𝐤𝐚𝐥 𝐤𝐚𝐩𝐜𝐬𝐨𝐥𝐚𝐭𝐨𝐬 𝐭𝐞𝐞𝐧𝐝ő𝐤:

Ép immunrendszerű gyerekeknél teendő nincs.


Fontos‼️ Hematológiai alapbetegségben szenvedőknél és immunkárosodott egyéneknél a vérképzőszervi elváltozások súlyosabbak, életet veszélyeztethetők is lehetnek. Azok a dolgozók, akik ilyen betegségben szenvednek, vagy gyermeket várnak, mihamarabb forduljanak kezelőorvosukhoz, ha lepkehimlős beteggel érintkeztek a további teendők, vizsgálatok eldöntése céljából.


𝗞𝗲𝘇𝗲𝗹é𝘀:

Magától gyógyuló betegség, nincsen speciális anti-viralis gyógyszer és legtöbbször nincs szükség egyéb tüneti kezelésre sem.


Ó𝐯𝐢𝐧𝐭é𝐳𝐤𝐞𝐝é𝐬:Gyakori kézmosás.


𝐊ö𝐳ö𝐬𝐬é𝐠𝐛ő𝐥 𝐯𝐚𝐥ó 𝐤𝐢𝐳á𝐫á𝐬: A beteg a kiütések megjelenésekor már nem fertőz, közösségbe mehet.


𝙈𝙚𝙜𝙟𝙚𝙜𝙮𝙯é𝙨: ez a betegség is jó példája annak, hogy a láztalan, jó kedvű, jó étvágyú, jól alvó gyerek nem kizárandó a közösségből, hiszen a fertőzőképesség sokszor a tünetek megjelenése előtt a legaktívabb!

jan. 13. 21:01
Az én kisfiam hétfőn kezdi a bölcsit. Két és fél éves. Rákényszerültem,hogy járassam. Szerintem jó lesz majd neki. Most rendes beszoktatás lesz. Korábban megőrzésre járt egy magánbölcsibe. Remélem,ez jó lesz.
jan. 13. 17:57

A net nagyon karos. Anno mikor 2002-ben szültem először nem olvastunk még netet, volt két szakkönyv, amit elolvastunk és kész.

Teljesen más világ volt.


Nem kell paraznod! Ez a felállás pont idealis lesz neked és a gyerkőcnek is!

jan. 13. 17:53
Hát igen, nem kellett volna ilyeneket olvasgassak. :) Gondolom hiába írnak sokat a szerző anyukák, teljesen más élethelyzetben vannak.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Levarosbukta)
jan. 13. 17:48

Jobbulást akkor az unokádnak! :)

Anyu és anyósom is ezt mondja, hogy nem volt ennyi betegség anno. Hát, bízzunk benne, hogy hamar megerősödik az immunrendszerük a gyerekeknek. :)

jan. 13. 17:43
Igen, azt elfelejtettem írni, hogy nem szabad semmit olvasni, semmilyen anyukás csoportba belépni. :)
20. fincsi5 (válaszként erre: 11. - Channa*)
jan. 13. 17:36

Mi jártunk össze egy családdal, de bizisten alig esett szó a gyerekekről. 3hét volt köztük, soha nem hasonlítgattuk őket össze, nem volt téma, hogy melyik gyerek "hol tart", ott voltak, játszottak, kész, nekünk más témánk volt. Nem voltunk állandóan a @eggükben, mint pl. most a gyerekem. Ha összezördültek, elküldtük őket azzal; rendezzétek le ketten.

Még ugyanabba az iskolába is mentek, a másik gyereket elvitték, mert nem voltak megelégedve a tanítóval, de ez sem volt 3 mondatnál tovább téma köztünk.

19. levarosbukta (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 17:22
Az unokám :). Egy biztos, amikor az én lányom járt bölcsibe sokkal kevesebb megbetegedés volt mint most. Nem emlékszem arra, hogy ennyit lettem volna vele otthon mint most a lányom.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Levarosbukta)
jan. 13. 17:14

Az jó, ha ilyen enyhe legalább. Remélem, hamar jobban lesz a gyerkőcöd. ☺️


Durva különben, hogy mennyire fertőzőek a gyerekbetegségek.

17. levarosbukta (válaszként erre: 10. - Channa*)
jan. 13. 16:18
Gondolom nem mostanában volt a gyereked 7 éves, azóta más szelek fújnak. Főleg a covid óta jobban odafigyelnek ezekre a virusos vackokra.
16. levarosbukta (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 16:16
Köszönjük. Szerencsére csak valami enyhe lefolyású virusos megbetegedés, de elég fertőző. Simán letarol egy egész bölcsit. Könnyen átvészelik a gyerekek.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
jan. 13. 15:56
Köszönöm a meglátást. Ez nem is jutott eszembe, pedig jó eséllyel ebből ered az ellenzés.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Csillagszem38)
jan. 13. 15:55
Köszi, én is ezt érzem. Legközelebb nem olvasok inkább blogger anyukákat. Vagy össze-vissza írnak csak, vagy a saját tapasztalatukat próbálják kivetíteni másokra.
13. andi6020 (válaszként erre: 11. - Channa*)
jan. 13. 15:54
Egyszer voltam a kölykömmel jatszón úgy, hogy szóbaálltam más anyukákkal. Köszi elég volt. 😆
12. Csillagszem38 (válaszként erre: 11. - Channa*)
jan. 13. 15:17

Jajj én is kerulok mindenkit🤣🤣🤣 amúgy nem, de az égnek áll a hajam egyrészt a sok hülyeségtol, másrészt a parazastol.


Én is voltam kezdő anya, de mindig ösztönösen cselekedtek, manapság mindent tuldimenzionalnak, az anyai ösztönöket nem is engedik szabadon engedni, nem bíznak magukban.


Nem lennék most én sem kezdő anya, mindig ezt mondom.

11. Channa* (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
jan. 13. 13:50

Manapság nagy divat sz@ranyazni egymást, mindenért.

Azt tapasztalom, hogy a mai anyák a sok hülyeség miatt képtelenek a gyereküket nevelni. Annyi hülyeséggel tömik egymás fejét, és annyira meg akarnak mindenkinek felelni, hogy ez mind a nevelés rovására megy.


Amikor én voltam fiatal anyuka, sem szerettem más hasonló korú gyerekes anyukákkal beszélgetni, mert sok butaságot összezagyváltak, de most, még nagyobb ívben elkerülném őket...

10. Channa* (válaszként erre: 3. - Levarosbukta)
jan. 13. 13:46

Amikor az én gyerek volt lepkehimlős 7 évesen, nem kellett otthon maradni. Azt mondta a dokink, hogy ezt annyira ritkán kapják el egymástól a gyerekek, hogy teljesen felesleges otthon tartani. egyedül az uszodáról volt letiltva.

Senki nem is kapta el a fiamtól.

9. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 13:27

Dehogynem jó a 3 nap! Akik ellenzik, magukat nyugtatják, mert ők kénytelenek 5 napig járatni.


Unokám is hamar igényelte a gyerekek társaságát, már ovis, mai napig imádja a közösséget.

jan. 13. 13:01
Mindkettőnknek ez a legideálisabb megoldás!
jan. 13. 12:57

Köszönöm a megnyugtatást. Bízom benne, hogy szeptemberig képes leszek felkészülni erre a 3 napra. Valahogy abba kell hagyjam a rágódást.


Az nyugtat meg, hogy már most nagyon jönne-menne új helyekre, nézni más gyerekeket. És van még 8 hónapunk, mennyit fog még érni addig.

jan. 13. 12:54

Köszi a megnyugtatást, ugye milyen fura, hogy ilyeneket írnak? Nem értettem én se a 3 és 5 alkalom közti különbséget, mert ilyen pici gyerekeknek időérzéke sincs. Na akkor te is így látod, mint én. ☺️


Hát úgyis élesben derül ki, hogy mennyire tetszik majd neki, ha én nem leszek vele a csoportban.


Jaj, mi az a lepkehimlő? Jobbulást a picurnak.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Andi6020)
jan. 13. 12:50

Köszönöm, jogos. Akkor neki a 3 nap bölcsi lenne az állandóság.


Én is ezt érzem, hogy ha meg tudom oldani, elég lehet ez a pár nap is neki. Ez egy nagy intézmény, 3 nap alatt is elég közösségi élményben lesz része. ☺️

jan. 13. 12:19
Ne rágd magad, jó lesz neki. A gyerektársaság is fejleszteni fogja, akárhány napot jár is hetente.
jan. 13. 12:10
Bocs, hogy ezt írom de ez marhaság! Ezek a kicsik még nincsenek tisztában azzal hogy valahova öt vagy három napot megy. Ne foglalkozz vele, ha egyelőre igy érzed biztosabbnak a dolgot legyen igy. Úgyis meg fogod látni hogy a gyerek igényel-e többet vagy sem. Nálunk a kicsi kicsit döcögösen de vette az akadályokat. 5 napot van a bölcsiben bár még 3 hetet folyamatosan nem volt mert mindig jött egy megfázás, egy virus. Most perpillanat lepkehimlős.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 11:59

3 nap bölcsi és 4 nap szünet pont olyan állandóság, mint az 5 nap bölcsi 2 nap szünet, vagy a 4 nap bölcsi, 3 nap szünet.

Amúgy szerintem mindkettőtöknek jobb, ha "csak" 3 napot van bölcsiben. A csak azért van idézőjelben, mert bőven elég 3 nap is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook