Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alkalmi bölcsi jó a kisgyereknek? fórum

Alkalmi bölcsi jó a kisgyereknek? (beszélgetős fórum)


1 2
jan. 13. 11:25

Sziasztok!


Elég hosszú lesz, de próbálom jól körülírni. Nagy dilemmában vagyok. Szeretek itthon lenni egy szem gyermekemmel, viszont hamarosan lejár a GYED-em. 3 hónapig csak a 40 ezres GYES+családi lesz a bevételem. Szeptembertől bölcsibe menne a gyerek, 2 év 4 hónaposan.


Sokat gondolkodtam, hogy itthon maradok vele oviig, de ez 15 hónapnyi stresszt is jelentene a minimális bevétel miatt. Férjem dolgozik, de nagy kiesés lesz a GYED. Van kis félretett pénz, így darabig talán kijönnénk. De ki tudja meddig, milyen lemondásokkal.. Főleg, ha tovább emelkedik minden. Így nem kicsit lennék stresszes az anyagiak miatt...


A pénznél is ijesztőbb viszont, hogy nagyon gyorsan változik a szakmám. Olyan munkakörben dolgozom, amiben gyorsan újul a technológia, és túl nagy kihagyással a tudásom is elkopik. Sok éves kihagyással kicsi az esély jó feltételekkel visszatérni a szakmába. Online marketing egy bonyolultabb ága.


Kaptam egy lehetőséget ősztől, elindulni pár projekttel. Ez eleinte nem lenne nagy bevétel, de talán egy GYED összeget össze tudnék szedni egy idő után, ha ügyes vagyok és szerencsés is. Ez egyben jó arra, hogy benne maradjak a szakmámban.


És most jön a dilemma. Ehhez bölcsibe kell adjam a kicsit. Hosszas keresgélés után találtam egy nagyon kedves magán helyet. Szimpatikus az üzemeltető, nagyon aranyosak és vidámak a gyerekek. Az egész helyet belengte a jókedv és a lazaság. Imádták a gyerekem, mert ő meg egy tök jófej, nyitott, pörgős kisfiú. Nem sírt, pár perc után már elkezdte felfedezni a helyet, autózott, homokozott a sószobában. Amikor elkezdtem felöltöztetni, viszont sírt, hogy haza kell menni. :D


Én szívem szerint összetapadnék a gyerekkel, de ő nem az a kisfiú. Fontos neki, hogy jelen legyek, de imád felfedezni, keresi az ingereket. Nagyon nyit kifelé. A bölcsi fenntartó is azt mondta, hogy látszik a gyereken, hogy igényli a társaságot.


Így arra jutottam, hogy jó lesz neki a bölcsiben. Bár közben nagyon szorongok is, nem neki van szeparációs szorongása, hanem nekem. :D Ezzel persze mindenképp csinálni fogok valamit, mert azt szeretném, hogy örömmel járjon közösségbe.


3 fél nappal kezdünk majd. Ha nagyon beválik, és igényli a gyerek, 3 egész napot fog járni.


Én ebben egészen meg is nyugodtam, mert ez nem sok, és az is megnyugtató, hogy nem esek ki a szakmából. A családi napköziben abszolút lazák, nem gond, hogy csak 3 napot fog járni.


Na és a dilemma része. Bárhol is olvastam, érzékenyebb, alternatívabb anyáktól, mindenhol azt írják, rossz a gyereknek az alkalmi bölcsi. Hogy nem tudja megszokni. Hogy állandóság kell neki, mert összezavarja, ha nem jár 5 napokat. Én ezt nem is értem. Viszont emiatt aggódom.


Tényleg nem teszek jót, ha csak pár napot megy bölcsibe a kicsi? Én több napra nem szeretném beadni, akkor inkább megvárjuk az ovit, és majd lesz valami a pénzügyekkel, szakmámmal. Sok helyen azt is írták az érzékenyebb szakértők, hogy a bölcsi úgy egyáltalán rossz a gyereknek. Így is nagyon hiányozni fog, de rossz azt olvasni, hogy pár nap bölcsi gyengítheti a kapcsolatunkat.


Mit gondoltok erről az egészről? Tényleg nem jó a csak pár napos bölcsi?


Köszönöm, remélem sok hozzászólás fog jönni tapasztaltabb anyukáktól, nagymamáktól.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook