Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérlet 2 gyerekkel fórum

Albérlet 2 gyerekkel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
124. birebora (válaszként erre: 118. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 20. 08:08

Megértelek és sajnálom, kezdj új életet.

Sok sikert nektek.

2022. ápr. 18. 17:10
Nem tudom helyileg hol keres.Barátok ismerősök biztosan tudnak ajánlani helyben.
2022. ápr. 18. 16:57
Tudna esetleg ajánlani ügyvédet?
2022. ápr. 18. 16:51
Ez a férfi zsarol téged.Miket beszél hogy nincs jogod tartásdíjat kérni?Kolléganőm volt hasomló helyzetben.Keresett ügyvédet és kapott gyerek tartást.Mivel jó ideje együtt éltek, még ő kapott pénzt és abból indította el az új életét.Ne hagyd magad!
120. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 119. - Aszparagusz)
2022. ápr. 18. 16:33
Fiú és Lány. Fiú imádja az apját, de amikor úgy beszél velem mellettem áll és véd engem. A lányom teljesen eltávolodott tőle. Nem is akar vele élni. Látom h szereti, de haragszik rá mert bánt engem és nagyon szoros a kapcsolatom a lányommal. Mindig mellettem áll és ha valami bántja azt is velem beszéli meg.
119. aszparagusz (válaszként erre: 118. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 18. 15:48

A gyerekek milyen kapcsolatban vannak az apjukkal?

Nemük?

118. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 117. - Birebora)
2022. ápr. 18. 15:40

Ez hosszú story.

Röviden. Amikor lelkileg annyira bántva vagy évekig, hogy azt kívánod bár inkább ütne meg, csak ne alázzon a gyerekeid előtt akkor bizony eljön az a pont mikor végre anyagilag helyre jön az ember, hogy menekülne ebből. Félek tőle. Nem testileg. Állítom ez legalább annyira rossz.

2022. ápr. 18. 15:28
Tulajdonképpen mi törtét, hogy ennyire menni akarsz?
2022. ápr. 18. 15:14

Igen sajnos én azt reméltem, hogy mint 2 felnőtt normális ember megtudjuk beszélni, mert én ebben tényleg partner lennék, de vele nem lehet:(

Azt mondja a saját boldogságomat nézem. Nem érti, h a gyerekek is szenvednek ebben. Amúgy meg nem jogom van 37 évesen egy kis boldogságra? Végig kellene szenvednem az életemet?Ezt nem akarom elfogadni.

115. aszparagusz (válaszként erre: 114. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 18. 15:09

Csak az anyagiak miatt nem ítélik az apának a gyerekeket.

Ebben a helyzetben közös megegyezésre nem nagyon számíthatsz. Mindenképp menj ügyvédhez.

Ameddig nincs végzés a gyerekek elhelyezéséről, sajnos mindkettőtöknek ugyanannyi joga van.

A tartásdíjat nem neked, hanem a gyerekeknek ítélik meg.

Nem, hogy jogod van rá, hanem nincs jogod lemondani róla, mert az a gyerekeknek jár.

2022. ápr. 18. 15:01

Sajnálom, hogy nem írtam. Összetörtem teljesen lelkileg.

Igen a gyerekeim apja és igen azért mondja h nyomorba megyek mert az agyát elöntötte a kétségbe esés, hogy elveszít. Most ott álla a helyzet, hogy azt mondta én mehetek de a gyerekeket nem engedi. Fenyeget. Tudja, h gyerekek nélkül nem megyek. A ház az övé amiben lakunk ő biztos nem menne el innen. Nem olyan ember. Annyit megengedett h lemehettem a ház másik részébe és ott azt mondta nyugton hagy. Muszáj lesz ügyvédhez mennem. A munkám 2 állás. Mind 2 minimalberre bejelentett. Sajnos ez a mai világ örülök h van.

Azt mondta ha ezt majd a bíróságon meglátják h minimalból akarok alberletbe menni a gyerekekkel megnezhetem magam.

Tartasdijrol szó sincs mert azt mondja ilyenkor nincs kulonben is eddig itt élhettem nincs jogom kerni se. Azt mondta a legjobb ugyvedhez elmegy aztan majd megnezhetem magam.

Nyugton hagy inkabb es persze majd idovel meglatom h mennyit valtozott es biztos meggondolom magam.

Nem erti meg h reszemrol ilyen nem lesz! Keső már. Azt hiszem el kell mennem ugyvedhez csak egyelőre az is necces, mert latja mikor erek haza. Ugy erzem börtönbe zártak.

113. Channa* (válaszként erre: 109. - Globus)
2022. ápr. 16. 23:14
Igen, van ilyen is, és elég sokan....
112. Channa* (válaszként erre: 107. - ,zumba)
2022. ápr. 16. 23:13
Pontosan!
111. mallow (válaszként erre: 108. - 93d6b30a3c)
2022. ápr. 16. 16:46
Nem is tudtam, hogy létezik még lakásszövetkezet. Mi a különbség egy lakásszövetkezeti társulás és a társasház által választott közösképviselet között?
110. globus (válaszként erre: 108. - 93d6b30a3c)
2022. ápr. 16. 15:37
Akkor jó. Hála istennek, eddig nem kerestem 🙂
109. globus (válaszként erre: 105. - Channa*)
2022. ápr. 16. 15:36

Meg van az, aki minimálra van bejelentve és annyit is kap.

Tudom, erre azt mondanák a 400 ezresek, hogy fel se kelnének annyiért, meg főállású homokzsák, de ahol más lehetőség nincs, elfogadják. Kenyérre semmilyen munka nem büdi. Aztán benne ragadnak, ez egy másik történet.

108. 93d6b30a3c (válaszként erre: 95. - Globus)
2022. ápr. 16. 15:32
A lakásszövetkezetnek nincs közösképviselője. Annak elnöke vn.
107. ,zumba (válaszként erre: 105. - Channa*)
2022. ápr. 16. 15:27
Lehet jól keresni, napi 12 órákkal, pihenőnap alig, de vajon mikor merül ki az emberi szervezet? Lehet hajtani egy ideig, de vissza is fog ütni.
106. mallow (válaszként erre: 105. - Channa*)
2022. ápr. 16. 14:24

Köszi, hát ez az! Napi 8 órával és bejelentve (!) biztosan nem jön össze az 400-500 ezer.

Ha meg nem vagy bejelentve, vagy nem a teljes összeggel/órával, akkor máshol szívsz majd. Pl. nyugdíj. Nekem már erre is kell gondolni, mert annyira már nincs messze.

105. Channa* (válaszként erre: 103. - Mallow)
2022. ápr. 15. 22:10

Pincér, ha napi 12 órát dolgozik, minden nap, akkor akár 400 ezret is kereshet. Természetesen bejelentve max. 4 órára van és minimálbérrel.


Rendezvényszervezők vezetője 500 ezret úgy, hogy hétfőtől-csütörtökig 8-16 ig adminisztratív munkát végez, péntek reggeltől vasárnap estig pedig összesen 4 óra alvással. Bejelentés itt is 4 óra minimálbér és persze nem a garantált szakmunkásbér.


Aztán vannak a panda futárok, akik ha minden nap felülnek a bicajra és annyi címet kapnak, hogy megkeresik naponta a 30 ezret, akkor nekik megvan a közel 1 millió is, de ez esetben nincs olyan, hogy esik az eső, fúj a szél, havazik, hanem mindent félre téve napi legalább 12 órában tekernek és viszik ki a rendeléseket.


A többi szakmunkás, ha magyar vállalkozónál dolgozik, akkor úgy kap nettó 300 ezret, hogy csak vagy nincs bejelentve, vagy 4 órára. Ha kéri a 8 órás bejelentést, akkor a 300 bruttóvá válik.


Egyéb cégeknél pedig éppencsak minimálbér környéke, amit kézhezkap.


Én azt látom és hallom, hogy a magyar munkavállaló mindenképp rosszul keres. Nem számít hol dolgozik, mindenhol csak kihasználják.

104. bellabi (válaszként erre: 102. - Mallow)
2022. ápr. 15. 21:57

Igen, nagyon sok, de nem tudok mit tenni. :(


Igen, valóban vannak felújítások.

103. mallow (válaszként erre: 101. - Bellabi)
2022. ápr. 15. 21:15
Oké, soroljátok fel, hogy melyikkel mennyit lehet havonta átlagban megkeresni, tehát amire rendszeresen számíthatsz, persze ezt nem egyedül tőled kérem, persze, ha publikus.
102. mallow (válaszként erre: 99. - Bellabi)
2022. ápr. 15. 21:12
Akkor az nagyon sok. És vannak felújítások? Mert azt számon lehet kérni! Nagyon pofátlanok tudnak lenni a közös képviselők, azt hiszik, hogy szívességet tesznek a munkájukkal, pedig fizetést kapnak érte, és kötelesek mindennel elszámolni.
101. bellabi
2022. ápr. 15. 21:08
Amúgy még annyi, hogy írta valaki, ezt a nem diplomás - mennyit keres dolgot. Szerintem ma már egy jó szakmával simán lehet többet keresni, mint diplomával.
100. bellabi (válaszként erre: 99. - Bellabi)
2022. ápr. 15. 20:58
A vízóra saját, az ezen felül van.
99. bellabi (válaszként erre: 87. - Mallow)
2022. ápr. 15. 20:57
Semmi. A felújítási alap. Legalábbis amikor megemelték 13 ezerről 23 ezerre (ez volt a nagy emelés, amióta itt lakom), azt mondták azért, mert szeretnének egy csomó felújítást, és ebből finanszíronák... Mondjuk a szomszédos társasházakban is vannak felújítások gondolom, és nem kérnek ennyit.... Amúgy csak az alapdolgok vannak benne, lift, lépcsőház fütés, lépcsőházvilágítás, takarítás, gondnokbére, meg akkor a felújítások, festés, liftfelújítás, ilyenek. Medence nincs és biztonsági szolgálat sem. :)
98. mallow (válaszként erre: 42. - Aszparagusz)
2022. ápr. 15. 20:57

Itt 133 ezret írnak:


[link]

97. ,zumba (válaszként erre: 73. - Mallow)
2022. ápr. 15. 20:40
Sőt, akkor is tanultak pl:egyetemen,(kis falvakból valók) lett sok okos, értelmes, diplomás hazánkfia.
96. mallow (válaszként erre: 94. - Globus)
2022. ápr. 15. 20:21

Mivel vízórás vagyok, külön fizetem a vízdíjat a lakásra, és külön a szemétszállítást.

Ha hozzáadom ezeket a közös költséghez, akkor 13.000-18.000 Ft között jön ki az összeg. A magasabbat a vízszámla érkezésekor fizetem, de az általánydíj, évente 1x jön az elszámoló számla, az még emel rajta, az idén elég sokat. Mivel nektek minden benne van a kk-ben, ezért az teljesen reális ár érte.

95. globus (válaszként erre: 92. - Mallow)
2022. ápr. 15. 20:03
Lakásszövetkezet vonja. Nem is tudom, ki a közös képviselő.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook