Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aktív korú nagymamaként nem érzem magam jól mint ingyen... fórum

Aktív korú nagymamaként nem érzem magam jól mint ingyen... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
181. Channa* (válaszként erre: 180. - Utolsó betyár)
2023. szept. 18. 20:01
Úgy sem értik, hogy miről van szó, így felesleges bármit írni...
180. Utolsó betyár (válaszként erre: 179. - Mimy63)
2023. szept. 18. 19:50

,,Itt jön megint a habitus. Van, aki szerint ő hibázott (mondjuk mikor?"


Amikor ilyen türhő stílusban kijelenti, hogy többet nem lesz ingyen bébiszitter és most már ő jön.


Valószínű a családból senki nem ellenezné, hogy csináljon programot magának a párjával. Ugyanakkor, attól, hogy lett egy férfi az életébe, nem azt jelenti, hogy innentől, már minden és mindenki felejtős.

Az sem jelent semmit, hogy aktív. Sokan vannak, akik meló után először nem haza, hanem valamelyik hozzátartozójukhoz mennek mondjuk az anyukához, apukához vagy a nagymamához, hogy segítsenek neki. A bevásárlásban, a fűnyírásban, vagy a favágásban.

Mielőtt ismét feljönne a kérdés, hogy nagypapa vagyok -e, a válaszom nem. De ugyanúgy rosszul esne és többet egyik hozzátartozómtól sem kérnék segítséget, ha valaki ilyen stílusban tudatná velem, hogy neki már van más fontosabb dolog az életében. ,, Most már én jövök!" Többet biztos soha a büdös életbe nem kérném a segítségét.

179. mimy63 (válaszként erre: 178. - Birebora)
2023. szept. 18. 19:30
Persze, ez az egyike azoknak a témáknak, ahol nagyon egymásnak lehet feszülni.
178. birebora (válaszként erre: 177. - Mimy63)
2023. szept. 18. 19:21

Frappánsan összefoglaltad.


Nyilván a téma "húsbavágó" mivolta az oka, hogy elharapództak az indulatok. És ilyen lesz még, ami nem baj. Nem vagyunk egyformák.

177. mimy63 (válaszként erre: 170. - _Berry_)
2023. szept. 18. 19:15

A vallomás - régebben - nem azt a célt szolgálta, hogy aztán nekikezdjünk ízekre szedni minden betűjét, hanem ki-ki vérmérséklete szerint kiírta valamilyen gondolatát, aztán annyi. Maximum jött a kukorica. Mára lett divat fórumot csinálni belőle, és az nem a kiírón múlik, hanem rajtunk, többieken.


Egyetértek azzal, hogy az ilyen vallomásoknak sok értelme nincs, ha igazak, ha provokációk. Kicsit olyan, mint a "nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek".


A téma viszont nem rossz, és nem egyedi. Nagyon nehéz megtalálni az egyensúlyt a generációk között. Nézd meg, habitustól függően milyen szélsőségesek vagyunk mi emberek. Ami nem baj. A baj ott van, ha olyat akarunk belelátni valamibe, ami nincs is.

Én nem láttam mártírkodást, te igen. Én inkább azt olvastam ki, hogy egy nagyi, aki szintén ugyanúgy dolgozik, mint a fiatalok, kivette részét a család ügyeiből, foglalkozott az unokáival is, és ha hálát nem is várt el, azt elvárta, hogy amikor lesz neki is egy programja, akkor támogassák benne. Nem ezt kapta.


Itt jön megint a habitus. Van, aki szerint ő hibázott (mondjuk mikor? Amikor sűrűn unokázott, vagy akkor, amikor úgy gondolta, hogy most neki is kellene némi én-idő?). Más szerint meg nem hibázott, és a családja reakciója inkább az elkényelmesedést mutatja. Megszokták, hogy a nagyi ott van, és amikor maguknak kell(ene) megoldani az életüket, már nem tetszik a dolog.


Az én meglátásom szerint az a normális, ha 53 évesen van egy párja, akivel programokat csinál szabadidejében, és van egy családja is, akikkel annyi időt tölt, amennyit tud, és szeret. Persze itt megint befigyel az, hogy kinek mennyi az az idő? Ahogy a hozzászólásokat olvastam, igen szélsőségesek vagyunk, van, aki egyenesen lehordta és tiltaná tőle az unokáit, mintha le se... a családját, csak mert merészelt NEMet mondani.

176. birebora (válaszként erre: 173. - Channa*)
2023. szept. 18. 19:03

De, kérdeztem.


Közepesen kielégitő, tőled többet vártam mint megint általánositva támadást, ócsárolást és köpködést.


Én nagyon nem vagyok frusztrált ugyanis nincs miért. Ha hiszed jó, ha nem úgy is jó. Tőlem szarkazmust, iróniát, támadást ritkán olvasol. Csordaszellemnek sem vagyok része. Követni meg főleg senkit nem követek. Ugyanúgy mint te és itt sokan, csupán leirom a véleményemet.


Azért megköszönve a válaszod, neked is legyen szép estéd:)

175. Channa* (válaszként erre: 161. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 18. 18:53

Miért?

Akkor miért nem mondtad, hogy nem akarsz ingyen bébiszitter lenni! Akkor miért nem mondtad, hogy nem vagy házicseléd?

Akkor miért nem raktad ki a gyerekeidet, hogy eleged van belőlük?

Mire jó ez a mártírkodás? Miért nem éltél eddig is?

Miért nem tanítottad meg a gyerekeidet arra, hogy önállóan megoldják a problémáikat?

És egy csomó miért van még, amit nem írok le.


Azt kapod, amilyen nevelést adtál nekik. Valami nagyon nem jól sikerült, ha követelődzők lettek. Te nevelted ilyennek őket. Most meg itt csapkodod magad...

És beszólogatsz azoknak, akik nem nyalnak be erre a stílusra.

Hát bocs!

174. Channa* (válaszként erre: 171. - Michelle.r)
2023. szept. 18. 18:46
Tévedsz!
173. Channa* (válaszként erre: 167. - Birebora)
2023. szept. 18. 18:44

Nem kérdeztél;)


Nem bizonygatok, ha témához kapcsolódó történetem van, akkor megosztom.

A tökeletességem azért írom, mert ti mondjátok. Persze, tudom, hogy nem irigységből, hanem gúnyolódtok, így én is veszem a bátorságot és ironikus vagyok, amikor én is erre, az általatok használtra utalok.


Persze, azt is tudom, hogy sokan csak addig jutnak el, hogy ők milyen jópofák, mert Channának jól megmondták és mindenki piros szívecskékkel díjazza őket, és így bizonyított, hogy tuti dolgot tettek:DDDDD

Az viszont senkinek nem tűnik fel, hogy én miért teszem ezt. A cinizmust, szarkazmust és ironiát, legtöbben nem is értik, így azzal kezdeni sem tudnak mit.


Sokan csalódást okoznak itt. Sokakból kinéztem, hogy értik, de döbbenten tapasztalom, hogy nem.


Ángyika: hallottam már ezt a fogalmat. Nálunk senki nem használja. Biztos más tájról jövünk;) és így számunkra ez idegen.

A legtöbbször azt írom, hogy a nőrokonaim, mi így szoktuk.


És bár azt gondoljátok, hogy ti aztán semmit nem teregettek ki, de még is megteszitek. Ezekből a szösszenetekből van egy elképzelésem itt sokakról. Utálom ha igazam van! De sajnos, a jellembeli hibákat is észreveszem.


Az, hogy én elmondok saját tapasztalatot semmivel sem rosszabb annál, ahogy itt rúgóztok rajtam. A csordaszellem beindul sokszor, ahogy most is. Elég volt hozzá még egy egyszerű szót leírni sem tudó lekvárosbukta böffenése, és már is beindultatok páran, mert valamiért kényszert éreztek arra, hogy egy ilyet kövessetek.


Megmondanád, hogy miért? Te tudsz válaszolni arra, hogy miért követsz ilyeneket? Ebben élitek ki a frusztrációtokat?

Tegyétek! Inkább rajtam, mert engem nem érdekel, mint szegény családotokon.🙃


Remélem a válaszom kielégítő. Szépe estét neked! eddig azt gondoltam, hogy megy, de valahogy már nem hiszek benne...

172. michelle.r (válaszként erre: 162. - Smaragdzöld 🐉)
2023. szept. 18. 18:28
Ez a történet szerintem nem provokáció, de egyébként egyetértek veled.
171. michelle.r (válaszként erre: 166. - Channa*)
2023. szept. 18. 18:26
Megtisztelsz.
170. _Berry_ (válaszként erre: 153. - Mimy63)
2023. szept. 18. 18:05

Nem kell itt félre magyarázni a dolgokat. Aki kritizálta nem azért, mert magánéletet akar. Magánélet, énidő minden embernek szükséges az egészséges testi-lelki élethez, még a gyereknek is, és nem csak akkor, amikor már a gyerekek kirepültek. Nem is ez kifogásolható, hanem a stílus, az arrogancia, a mártírkodás.


„Azzal is kikezdtétek, hogy ingyen bébiszitternek nevezte magát. Igen, és kik nézik annak? …”


És vajon miért nézi annak mind a két gyereke és miért nem nézik annak a többi nagyszülőt? Talán azért, mert a többi nagyszülő tudatta, hogy van magánéletük is. Anonim meg nem úszott a nagy boldogságban és hogy lefoglalja magát elvállalta a gyerekeket. Ezt aztán a szülők szépen megszokták. Aztán anonimot megcsapta a boldogság, (ami amúgy örvendetes) és innentől tehernek, ingyen bébiszitternek és ugráltatásnak érzi azt, amire ő korábban önként mondott igent, mert jobb dolga amúgy sem volt. Korábban amíg nem volt rózsaszín köd, miért nem volt fontos, hogy az unoka az anyjuk dolga, hogy ő is felnevelte egyedül a gyerekeket? Akkor miért nem volt fontos, hogy utazzon, moziba menjen?


Ha az összeveszés abból fakadt, hogy anonim olyan stílusban adta elő nekik, mint itt a hozzászólásai és közölve, hogy majd csak akkor hívják, ha a legszükségesebb, és mostantól eljött az ő ideje, hát nem csodálkozom ha a gyerekek részéről sértődés lett. A saját hibáját -hogy valahol önzőnek is nevelte a gyerekeit – miért rajtuk kéri számon?


Persze ez nem azt jelenti, hogy anonimnak ha egyszer elrontotta, akkor utána már élete végéig ugrani kellene, de ezt normális keretek között is meg lehet beszélni. És nem jelenti azt sem, hogy anonimak most fel kellene adnia a programját, mert a szülők esküvőre mennek. Viszont ha a nagy szerelem nem pár napja esett be, akkor már szépen le lehetett volna ezt tisztázni a családdal, hogy ő most új fejezetet kezd az életében, ha segítség kell, mert a szülőknek programjuk van, akkor előtte már hetekkel szóljanak.


Egyébként én azt sem értem, hogy mire volt jó kiírni a vallomást? Miért nem a párjával beszélte meg? Nem hiszem azt sem, hogy olyan írta ki, aki még soha nem olvasott ezen az oldalon. Mit szeretett volna, hogy a fórumozók azt írják, hogy neked van igazad és micsoda rohadékok a gyerekeid? Persze nyilván szerette volna, mert nagyon szorgalmasan köszöngette a neki tetsző hozzászólásokat. Viszont aki szereti a gyerekeit az még akkor sem szeretne ilyet olvasni, ha a gyerekei hibája lenne az egész szituáció. Itt azért anonimnak erősen magába kellene néznie.

169. birebora (válaszként erre: 168. - Fincsi5)
2023. szept. 18. 17:52

Fincsike!


Ne keverd az elemeket mert nem áll jól. Irigy akinek 6 anyja van. Nem tudom, hogy és miből lett ez a becsipődés nálad, de engedd el mert tévúton jársz.


Egy kérdést tettem fel és nem neked. Szerintem normálisan, kulturáltan tettem és azért mert kiváncsi vagyok. Channa van annyira f@szányosan markáns és "rutinos" hogy megválaszolja ha akarja. Nincs szüksége fogadatlan prókátorra. Szerintem.


Nem akarom senki irásait átnézni mert nem érdekel. Hidd el az ingerküszöbömet nem éri el senki élete.

168. fincsi5 (válaszként erre: 167. - Birebora)
2023. szept. 18. 17:42

Nem állom meg, mert: azt is elmondja, mikor probléma van a családban. Pl. nagyon beteg volt a testvére, sokáig nem tudott dolgozni, de mivel négyen vannak, segítették őt. A vírusi tilalom miatt is megoldották, hogy kedveskedjenek neki. És ő is volt munkanélküli, tehát neki sem mindig happy. Ezeket lehet, nem olvasod. Volt az anyósa demens, aki náluk lakott, ápolták. Az ilyeneken mindegyikőtök átsiklik. Csak az ragad meg bennetek, hogy nála minden jó. Nem minden és nem mindig, de megoldják. És ír róla, én is onnan tudom, nem szoktunk külön beszélgetni.


Nekem is csodás gyerekkorom volt, a házasságom is faca, bár volt benne egy törés. De azt a tanácsot kaptam: vagy azonnal lépek, vagy soha többé nem emlegetem fel, mert annak semmi értelme. Megfogadtam, maradtunk, így volt jó, helyes. Én csak nagyiként panaszkodok, de már le is szokom róla (most csúnyát írok), mert nem az én gondom. unoka nevelése.


Nézd át pl. Mich. írásait. attól fa@ább élet már nem nagyon lehet, őrá nem vagytok irigyek, de Channára igen. Igen, igen, irigyek vagytok.

167. birebora (válaszként erre: 165. - Channa*)
2023. szept. 18. 17:21

Te Channa!


Nem igazán szoktam név szerint és személy szerint megszólitani senkit de most nem állom meg, hogy ne tegyem.


Miért kell neked mindig bizonygatnod, hogy nálad minden atomzsir? Te egy fantörpikus, patent asszonyság vagy szerinted. Legyen úgy. Vagyunk itt páran akinek rendezett az élete, minden a helyén, örül, kiegyensúlyozottan szervezi a napjait, vezeti a családját, még boldog is még sem igazoljuk és teregetjük bizonyságul ezt nap mint nap:)


Te miért? Komolyan érdekel minden bántás nélkül.


Még valami, én sem vagyok vidéki nem kell annak lenni, hogy legyen sejtésem, szerintem az ángyika az a nagynéni. Bocs:)

166. Channa* (válaszként erre: 158. - Michelle.r)
2023. szept. 18. 16:54

Hááát, nem mindenki olyan, mint te. Van aki képes gondolkodni 40 felett is. Ezért nincs szmájli. Értsd félre, ahogy akarod.

Nekem is van itt mindenkiről véleményem, rólad is😉

165. Channa* (válaszként erre: 152. - Levarosbukta)
2023. szept. 18. 16:51

Te nagyon idióta vagy!

Nem tudom, hogy mi okozza a frusztrációdat, de nyugodtan menj orvoshoz. A környezeted díjazná!;)


Nincs ángyim. Nem vagyok vidéki, nem tudom, hogy ki ő a családon belül.


Viszont, fantasztikus, hogy az agybajodon kívül veled semmi más nem történik! Az agybaj nem halálos, így nyugi, még ezer évig szendvedhet a családod tőled, ha van egyáltalán családod;)

Nekem viszont van családom, barátaim és ismerőseim is, akikkel bizony megtörténik mindenféle.

Igen, van akinek eltört a lába, a keze vagy bármilye, van aki rákos vagy egyéb betegsége van, és mi sem vagyunk immunisak a hasmenős vírussal szemben;)


És valóban, nem vagyok egy panaszkodós ember. Ha gondom van, akkor megoldom és nem vállára teszem a terhet és nem mást terhelek vele.


Valamiért nagyon zavar az téged, hogy nálam összességében, minden rendben van. Sajnálom, hogy nálad meg semmi. Sz@r lehet. De erről csak te tehetsz! Nekem, semmi közöm a nyomorodhoz.

164. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 153. - Mimy63)
2023. szept. 18. 16:06
Ezt köszönöm. Józanul összefoglaltad. Valóban erről van szó.
163. birebora (válaszként erre: 152. - Levarosbukta)
2023. szept. 18. 16:05
:DD
162. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 157. - Michelle.r)
2023. szept. 18. 16:02

Részben egyetértek. Valóban van olyan, aki csak ki szeretné írni magából a dolgokat egyetlen mondatban vagy kicsit bővebben. A bánatát vagy örömét.

Viszont többnyire nem ez a cél, hanem a provokáció.

Azért mondom, hogy részben értek egyet, mert szerintem a provokálóknak pont nem az a célja, hogy nickjükkel nyissanak fórumot. Anonimként valahogy bátrabbak. És nem fórumban, hanem vallomás alatt pörög némelyik fórummá dagadt vallomás akár 100 feletti hozzászólásban. Pedig az egész nem ér egy lepkef.ngot sem. A fórumozók teszik dagályossá, és ez tetszik a provokálónak.


Ezzel hígul az oldal. Nem a minőség, hanem a mennyiség a lényeg, a fontos ezek szerint.

161. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 142. - Channa*)
2023. szept. 18. 16:01
Te valami szuper nő vagy. Képzeld nekem a meló két gyerek háztartás teljes embert kívánó feladat volt.
2023. szept. 18. 15:59
Legyen így. De tényleg ne mondj nekem semmit. Köszi
159. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 141. - Timycat)
2023. szept. 18. 15:57
Hát én is csak kamillazok...
158. michelle.r (válaszként erre: 150. - Fincsi5)
2023. szept. 18. 15:29
Tehetnél egy smiley-t a mondat végére, mielőtt félre értjük 🙃
157. michelle.r (válaszként erre: 141. - Timycat)
2023. szept. 18. 15:28

Egészen hihetetlen. A vallomásnak nem kellene másnak lennie, mint a dühöngőnek, ahova az ember kihányja, ami csípi a csőrét. Ha fórumot akarna valaki indítani, azt tenné.

Szerintem elhibázott döntés, hogy a like/dislike-on kívül hozzászólást is lehet írni. Emberek fejében meg sem fordul, hogy egy-egy mondatuk mennyire kimeríti a bántalmazást. 🫣

156. andi6020 (válaszként erre: 141. - Timycat)
2023. szept. 18. 14:54
Mennyi hülye...
155. mimy63 (válaszként erre: 154. - Flóra76)
2023. szept. 18. 14:05

Nekem is ez jött le...

De akkor meg az lenne a baj, hogy túlságosan belefolyik a fiatalok életébe. :D

154. Flóra76 (válaszként erre: 153. - Mimy63)
2023. szept. 18. 13:41

Hát olvashatod, itt csak az az igazi nagyi, akire 0-24 ben lehet számítani, szinte az unokákért van….😉

Nekem ha sarkosítva is de ez jött le!

153. mimy63
2023. szept. 18. 13:27

Nagyon szomorúnak tartom, mennyire vakon-süketen vannak itt emberek. Avagy csak jól esik valakit rúgdosni?


Szeretném megkérdezni azoktól, akik itt nem győzik leszólni a FI-t, mennyi lenne az elégséges idő az unoká(k)kal tölteni, mennyi időt engedélyeznének arra, hogy 53 éves, dolgozó nőként esetleg nő is legyen, ne csak anya és nagymama?


Nem jól szervezi az idejét? 14 napból 6-ot az unoká(k)kal tölt, közben dolgozik is. Tehát minden másnap. Mennyit kellene? Azt már meg sem kérdezem, hogy a kedves szülők időszervezésével mi a helyzet? Vagy az már jó, ha nekik nincs idejük a gyerekükre, az természetes?


Nem érdemli meg az unokáit? Miért? Mikor érdemelné meg őket? Ha a munka után minden nap minden percét velük töltené? Akkor meg az lenne a baj, hogy rátelepszik a szegény szülőkre, igaz?


Azzal is kikezdtétek, hogy ingyen babysitternek nevezte magát. Igen, és kik nézik annak? Az unoka(k) szülei. Ha van képük odavágni a nagyinak, hogy nem utazhat el, mert ők mulatni vágynak, akkor bizony annak tekintik, nem is kicsit.


Ha a gyerekem azt mondaná, hogy az ő programja oké, az enyém nem, és meg sem kérdezné, mi a véleményem, bizony én is azt mondanám, elég volt. Majd leszek nagyi, de nem pótszülő, és nem babysitter.


Szégyenletesnek tartom, ahogy páran nekiestetek csak azért, mert magánélete is van a nagyinak. Ahogy a szülőknek is van, de az oké, a nagyinak viszont nem lehet, mert akkor nem is igazi nagyi???

152. levarosbukta (válaszként erre: 150. - Fincsi5)
2023. szept. 18. 12:11

Irigy??? Channára?? Te nem vagy józan! Ha nyit valaki egy topicot hogy eltört a lába akkor neki is vagy ángyikájának is, ha rákos valaki akkor ő is vagy az ángyikája, ha megy a hasa akkor neki is vagy az ángyikájának is. Nem találsz olyan topicot amibe ne történt volna meg vele az amit a topicban leirtak vagy még ciffrábban is. Nem különös hogy nála minden happy, nála minden jó, nála minden szuper?

Nagy baj van a fejében szegénynek, de hát nem vagyunk egyformák!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook