Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babavárás- leendő nagymamaként fórum

Babavárás- leendő nagymamaként (beszélgetős fórum)


2020. márc. 21. 21:02
Itt ez a fránya vírus. 6 héten belül megszületik a kisunokám. Tele vagyok aggodalommal, féltem a kismamát és a kisbabát is.
26. delbuk
2020. márc. 12. 14:28
1 hete szultem, polyaba tettek a babat, es szerette. Itthon is a takaroba burkolas mukodik, a halozsakot utalja egyelore.
25. Orsi2017 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 11. 12:07
Pedig a kötött dolgok baromi drágák.
24. szőkelédi (válaszként erre: 22. - Borzolo)
2020. márc. 11. 11:25
Ahogy olvasom ,minden kórházban más a szokás. Akkor még 10 napot voltam bent ,csak etetéskor hozták ki a babákat. Viszont 1999-ben a kisebb fiamnál pohárból itatták a tápszert . Bizony régen volt 😊
23. 654268ce3d (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 11. 09:04

Az én mamám még a fiamnak is kötött pulcsit ☺️ gyermekkoromban nekem is azonnal, amint kinőttem. A fiam ünnepi pulcsija volt, amit csinált, azt hordta a fotózásokra.

Sőt. Én is horgoltam neki sálat, azt is hordta 😊 jó dolog a kézimunka.

22. Borzolo (válaszként erre: 18. - Szőkelédi)
2020. márc. 11. 07:20
Ez aranyos. Ma meg már a pár órás babát egyedül látja el anyuka a kórházban. Nagyot változott a világ.
21. Borzolo (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 11. 07:11

Pólya: aki nem fél kézbe venni a babát annak nem kell szerintem. A kórházban szépen felöltöztetik, nem bugyolálják, úgy adják oda.

Kötött holmi: én is kaptam, kb 2x volt a gyereken, nem praktikus. Szeles időben nem sokat ér, ha nincs szél akkor túl meleg. Egy kötött takaró volt, amit tényleg használtunk. Télen azt nem tudta olyan könnyen lerúgni a pici.

20. vecus (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 11. 06:58

Az én nagyfiam 26 elmúlt és nem használtam nála pólyát, sőt még a kórházban sem abban volt.

És a többi gyereknél sem használtam.

A másik hogy pl hordozóba bele sem lehet rakni ha pólyában van a baba.


A kötött ruhákat én sem szerettem.

19. szőkelédi (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2020. márc. 10. 21:47

A nagyobbik minden éjjel kimászott a pólyából. Nagyon nem szerette🤭

Viszont jó volt februárban pólyában és takaróban altatni az udvaron .

18. szőkelédi (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 10. 21:43

26 és 20 éves fiaim vannak , mindketten pólyában voltak ,nem is láttam őket meztelenül,csak a hazahozatal napján.

Kibontani tilos volt a kórházban. Az biztos,hogy jobb volt benne fogni a babát. Hát de ez már régen volt 😊

Kötött holmikat állandóan kostólgatták a gyerekek ,tiszta szösz volt minden,ezért csak akkor adtam rájuk mikor védőnőhöz és orvoshoz vittem őket.

17. michelle.r (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 10. 20:35

Szerintem nem is lehet már pólyát kapni. Én nem is tartom jónak, abban aztán tényleg olyan a gyerek, mint egy múmia, semmilyen mozgástere nincs. Szerintem manapság sokkal mozgékonyabban a gyerekek, mint régen, pár hónaposan forgolódnak. A négyhónapos unokaöcsémet még egy délutáni alvás után sem találjuk az ágyban ugyanott, ahová az anyja tette. Szerintem nagyon elavult dolog a pólya.


A kézzel kötött cuccokat imádom, nem tudok hozzászólni, a lányod miért nem szereti. De ízlésekről "vitatkozni" felesleges.

16. pteri (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 10. 20:17
Én is majdnem olyan idős vagyok, mint Te, csak nem 25 éve szültem. Akkor már nem javasoltak pólyát, hadd mozogjon a baba. Mi vettünk kis csomaggá hajtható plédszerű valamit, hogy apa meg tudja fogni. Na, ebben 2-szer volt. Apukám így se merte megfogni. Takarózni hálózsákot használtam, azt se rúgja le. Hát , a kötött cuccokat csak illendőségből adtam rá, mert a plüss, pamut annyival puhább.
2020. márc. 10. 19:13

Most egy másik témakört hozok ebből a témából, amiről szeretném, ha ismét megosztanátok a véleményeteket, esetleg tapasztalataitokat.

Mégpedig azok a régi jó dolgok... Például nekem nagyon hiányzik a kisbabuci kelengyéjéből a pólya. Abban olyan stabil volt az újszülött. Sokkal bátrabban hozzányúltunk a picihez. És apa, nagypapa is bátrabban a kezébe vette a gyereket a legelején is. És akkor most mi a trendi? Bevisznek a kórházba egy nagy vastag plédet és abba fogják becsavarni a picurt. Olyan lesz mint egy múmia. Lehet, hogy stabil valamennyire, na de esztétikailag -hát nekem nem annyira tetszik.

Ja és a kötött holmikat a lányom véletlenül sem szeretné. Pedig én olyan boldogan megkötném a kicsi unokámnak a babazsákot, a kocsitakarót, a kis sapit, egy kardigánt bármit. De a lányom hallani sem akar ezekről, mert neki nem tetszik. De véleményem szerint nem csak azt kell nézni, hogy tetszik vagy sem, hanem mi az ami a babának jó lehet. És mellesleg nem is kötök csúnyán :)

Nektek mi a tapasztalatotok ezekről a dolgokról?

2020. márc. 10. 19:03

Köszönöm mindenkinek aki megtisztelt azzal, hogy elolvastam a kiírásomat, hogy vette a fáradtságot és írt néhány sort, akár kedveset, akár kevésbé kedveset.

Nincs szándékomban nekem sem beleszólni sem a babavárás időszakába, sem a buliba, sem majd a gyerek nevelésébe. A lányommal olyan a viszonyom -szerencsére- hogy sok mindent megbeszél velem. Nem mindent, de jól is van ez így, hisz vannak barátai és egy nagyon jó testvére akivel/akikkel mindent megoszt, mindent megbeszélnek.

13. puritan (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 10. 15:31
Én is pár hónapja lettem nagymama és én is most leszek 50 éves a nyáron. A lányomnak volt leánybúcsúja is, és babaváró bulija is, de teljesen mindegy, mert ők időnként amúgyis összejárnak a barátnőivel. Szerintem ez klassz dolog, én örültem neki. Szükség nyilván nincs rá, de alkalom, hogy a kevésbé szoros barátságban lévő lányokkal is találkozzanak. Hogy mi a felesleges, azt úgyis csak akkor értik majd meg, amikor a baba már megvan, szerintem ilyenkor minden anyai vagy anyós tanács kárálás és hát persze engedni kell nekik, hogy elkövessék a saját hibáikat ők is :)
12. Csalános (válaszként erre: 9. - Cc7a88f96d)
2020. márc. 10. 10:45

EZ így bunkóság tőled. Nem köze van hozzá, csak a véleményekre kíváncsi. 50 év nem kor, miért ne agyalhatna? Jó egészséget a nagymamának, anyukának és a leenedő unokának is.

Különben - részemről - sok baromság, őrültség bejön divatba. A ballagás is szép, de ballagás után vissza a pótvizsgára nagyon fura, ha már elballagott valaki. Engem taszít minden ami a baba születése előtt történik. Isten ments egy szülési "baleset", valami baj a babával, anyukával. Hangulatosabb lenne, egy "Megjött a baba" ünneplése, mint előre inni a medve bőrére. De ez az én véleményem csak. Sok ajándék, ki tudja mi szép, mi nem tetszik????

11. aszparagusz (válaszként erre: 9. - Cc7a88f96d)
2020. márc. 10. 08:21

Semmi köze, de azért kíváncsi lehet mások véleményére, tapasztalatára.

Nekünk meg ahhoz, hogy min agyal.

10. Borzolo (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 10. 07:44

Ha úgy érzi a lányod, hogy kell a buli, hát tartson. Így tud még utoljára egyben találkozni a számára fontos emberekkel. Később ki tudja mikor lesz rá alkalma. Ajándékba babakelengyét vinnék, vagy (kevésbé közeli barátok szoktak) vásárlási utalványt bababoltba vagy drogériába.

Az hogy mi felesleges majd az élet eldönti. Az első gyereknél nálunk a babakocsi és a kiságy volt dísznek, pedig az aztán tényleg alapfelszerelés.

9. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 10. 06:46
Szerintem nem sok közöd van hozzà,hogy mit szervez ès mennyièrt...ès az màr règen rossz,ha 50èvesen ilyesmiken agyalsz legbelül.
8. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 9. 23:54

Először is gratulálok!:)

Másodszor bizony nagyon megváltozott a világ, fogsz még tapasztalni olyanokat ami a mi időnkben nem, vagy nem úgy volt, de nem baj, más lett ez is, és nagyon jól kezelnek mindent a mai fiatalok.

A kérdésedre nem tudok válaszolni, gondolom babakelengyéket, csak egy jó és kellemes dumcsi és összejövetel. Ma már minden egy halom pénzbe kerül és ha nekik ez kell, hát legyen.

2020. márc. 9. 22:58
Én pelenka tortát vittem, de én csak baráti minőségben voltam ilyenen. Szerintem a lányod biztosan meg tudja mondani, hogy mit szeretne. Ilyenkor általában azt adják ajándékba, amit különben első babalátogatásnál adnának ajándékba, bár van, aki az anyukának vesz ajándékot. Gondolom, jobb, mintha a pici érkezése után rohannák le az új kis családot, meg bulizhat az anyuka még egyet, mielőtt hosszú időre elborítják a kakis pelenkák.
6. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 9. 22:41
Ez is egy szokás amit amerikai filmekből átvettek, vesznek sokan. Nincs ezzel gond. Én pl. Nem akartam így nem volt ahogy leány, legény búcsú sem, igaz nem is hagyományos esküvőnk volt. Igen fog ajándékokat kapni. Nagymamaként a legjobb amit tehetsz hogy ne eröltesd rá azt ahogy te regen csináltad. Elmondhatod hogy regen mi volt de ne mond hogy ez így tuti nem élsz jó stb. Nekem jól esik hogy nem hülyeznek le a nyagymamák pedig nagyon máshogy kell ma már csinálni mint régen. Pl a szoptatást. Volt amikor Anyum mondta lehet ez az igény szerintiség mégsem volt jó ötlet de végül kiderült nem azon múlt a hasfájás. Mondta ő nem akar bele szolni, úgy csinálom ahogy akarom de lehet emiatt van. Így ez nem is volt sem bántó sem erőszakos. Ez a babaváró buli piti dolog ezen végképp felelesleges fenn akadni.... szeretné, hát legyen.
2020. márc. 9. 22:01

Ez olyasmi, mint a ballagás, lezárul egy életszakasz és egy új kezdődik, ennek a bulija a babavaro. Van akinek szüksége van rá, van akinek nem. Ha neki szüksége van rá, had csinàlja.

Egy utolsó alkalom, amikor még mindenki rá figyel, szülés után úgyis mindenki a picivel lesz elfoglalva.

4. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 9. 21:12
Most világosodtam meg, mire való lehet a babaváró torta. Rendelj egyet és lesz desszert. Nekünk nem volt se lánybúcsú, se legény, se tejfakasztó buli. Másoknál meg divat és elvárás a baráti társaságban. Ki így, ki úgy.
2020. márc. 9. 21:08
Bocsánat van 1-2 félregépelés...:)
2020. márc. 9. 21:08

Kedves leendő nagymama! Gratulálok, sok örömöt majd a picihez.:)

Én is babát várok, nem hinném hogy lesz babaváró bulim

Viszont voltam mar ilyenen, nem baj az, ha valaki szeretne még egy kis törődést, figyelmet, mielőtt megérkezik a baba. Szerintem egyszerűen így érzi még szülés előtt látja a barátait, családtagjait és együtt örülnek, megosztják akár a tapasztalataikat, de lehet hogy csak bulizni szeretne még egyet.

Amikor én voltam sokan babaruhát vittek, játékokat, akár valami vicces kis meglepetést, baba ápolási csomagot stb. Talán a legjobb ha megkérdezed van-e valami kívánságuk.


Kiadás részéről meg szerintem épp annyi értelme van sokat költeni rá, mint egy lagzira - az ember a család, barátok miatt csinálja, vagy éppen maga miatt. Lényeg hogy ha öt erre vágyik, tegye meg.

2020. márc. 9. 20:44
Hamarosan nagymama leszek. Nem vagyok még öreg, 50 éves leszek hamarosan. Van 2 lányom, akik közül a nagyobb -legnagyobb boldogságomra-májusban Édesanya lesz! Tudom, hogy sokat változott a világ ezalatt a közel 25 év alatt amikor én voltam kismama, de nagyon sok minden elgondolkodtat. Maga a készülődés, a sok-sok felesleges dolog amit most rábeszélnek a leendő szülőkre, az a sok felesleges dolog amit megvetetnek... Na de most a legnagyobb gondom, hogy a lányom Babaváró bulit szervez! 25 főt, csak lányokat hív meg egy vacsorára, baráti beszélgetésre. Mi szükség van erre? Belekerül neki egy halom pénzbe, de miért? Azt várja, hogy ajándékokkal fogják elhalmozni? Vagy tanácsokkal? Vagy csak mindenki lássa milyen szép kismama? Nem tudom, nem találom a megfelelő válasz erre. Mi a véleményetek erről? Kell ez? Ilyenkor kapnak ajándékot az leendő anyukák? Mit illik ilyenkor vinni/adni, mint a pici leendő nagymamája, vagy mit illik adni a keresztanya/apa jelöltnek? És egy barátnő mivel nem lő mellé? Kérlek osszátok meg a tapasztalataitokat, vagy csak úgy mondjátok el ti mit gondoltok erről.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook