Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akril kád, ha vízköves, és sárgás-barnás emiatt, mivel tisztítható? fórum

Akril kád, ha vízköves, és sárgás-barnás emiatt, mivel tisztítható? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. pingumaci (válaszként erre: 36. - Funky_b)
2008. dec. 28. 21:11
Köszönöm Neked!Ki fogom próbálni!Az ecet nem használ,úgy sem :((
2008. nov. 8. 09:03
Szaniter tisztito habot vegyel, nagyon szuper. Nalunk vasas a viz, tiszta sarga mindig a kad. Spricc, 3 perc mulva oblites.
35. pingumaci (válaszként erre: 34. - Bigiboy)
2008. nov. 7. 23:53

Hát..kicsit félve,de most már egyre többek javaslatára,Én is ki fogom akkor próbálni!

Köszönöm a javaslatokat.A W5 súroló,sajna nem használt rá!De a mosogatáshoz,és csapokhoz jó volt azért..De a sárga folt nem múlik,ahol megáll a víz :( Ja az is jó ötlet volt,hogy kitörölni zuhanyzás után és takarítás után szárazra a kádat. :)

Talán az ecet lesz végül tényleg a megoldás az elszíneződésre...Hm!

Sziasztok Minden jót Nektek :DDD

34. bigiboy (válaszként erre: 7. - Pingumaci)
2008. okt. 4. 16:34

Ahová költöztem eddig mindig akril kádat szereltem be.A tisztításához sok éve háztartási ecetet kasználok.Beáztatom szivaccsal mindenhol,és egyszerüem egykis kökömkefével átsikálom a kádat,csapokat,esetleg csempéket.Az ecet hatása kiváló,bármelyik egyébb tisztitószertől olcsóbb /lehet locsolni bővebn/,nincs maradandó maró hatása a kádra,kézre és természetbarát .Még sose próbáltam ki más szert mert ez a megfelelő,ajánlom mindenkinek! !

A takarítás után az ecetszag elszáll és csak csillogás marad.

2008. okt. 2. 10:52
Nekünk is ilyen kád van.Sima háztartási ecetet használunk a tisztításra.Nálunk bevált.
32. pingumaci (válaszként erre: 28. - Gaba23)
2008. okt. 1. 20:42

Még a Cif Universalis krémet használom,csak gyakrabban.A csapokkal csodát tesz éppen.De a következő akkor ez az olcsó Lidl W5 lesz akkor.Egy próbát megér,főleg,hogy nem vett fel mostanság a pénz sem :(

Az ecet szerintem annak a finom rétegnek nem hiszem,hogy jót tenne.De lehet,hogy egy olyan helyen ahol kevésbé látszik kifogom próbálni.

Köszi a tippeket. :DDD

31. Gaba23 (válaszként erre: 30. - C20c593f1c)
2008. szept. 30. 10:23

Aha, én is kétkedve olvastam valami hasonló fórumon a róla szóló jókat.

Aztán amikor véletlenül jártam Lidl-ben, akkor gondoltam, hogy egy próbát ennyiért megér. Azóta a kolléganőim is ezt használják, és meg vannak elégedve ők is.

A wc-be dobható pezsgős tisztítójuk is jó, meg az egyik kolléganőm próbálta a spriccelős folttisztítójukat, neki az is nagyon bejött.

Csak sajnos nálunk még nem nyílt meg, így csak ha véletlenül a másik városban járok, akkor tudok beszerezni belőlük...

Hát jó takarítást mindenkinek... :-)))

30. c20c593f1c (válaszként erre: 28. - Gaba23)
2008. szept. 28. 09:34

"Lidl-ben kapható W5"


Az ára miatt én is azt gondoltam, hogy nem jó. De tényleg jó.

29. Dorka29 (válaszként erre: 28. - Gaba23)
2008. szept. 27. 21:42
Köszi a tippeket!
28. Gaba23
2008. szept. 27. 21:08

Pont tegnap néztem az RTL-en a reggeli műsort, és abban is az ecetet dicsérték. Ott azt mondta a hölgy, hogy egy szórófejes flakonba fele víz fele ecet keveréket rak, bespricceli a kádat, csempét, mindent, aztán egy kicsit hatni hagyja, és simán lemossa. Mondjuk az ecetet én a régi kádamnál próbáltam, meg a csempénél, mosdónál, tényleg újra varázsolta. Az akrilnál még nem próbáltam.

De a króm mosogatót is ecetes szivaccsal szoktam áttörölni, meg a csapokat is, arra szuper.

Fürdőszoba tisztításhoz én egyébkét a Lidl-ben kapható W5 (saját márkájuk) termékeket használom, nagyon jók, és olcsók. Pl a szórófejes literes csempe tisztító kb 300 ft körül volt, amikor vettem. A nedves törlőkendőjük is nagyon jó, a csapot, mosdót gyorsan áttörölni, mikor nem "takarít" az ember, csak gyorsan eltüntet :-)))

27. c20c593f1c (válaszként erre: 7. - Pingumaci)
2008. szept. 27. 18:18
Az ecet az egyik leggyengébb sav. Ráadásul 10-20%-os van forgalomban. Ha olyan durva lenne, nem hiszem, hogy ráöntenéd az uborkára.
2008. szept. 27. 11:26
A legegyszerűbb a háztartási ecet. Az áráról nem is beszélve.
2008. szept. 24. 18:48
Sziasztok! Cillit vízkőoldóval szoktam a csempét lemosni, viszont a vízkőnek a körvonalait nem viszi le + matt marad. Tudtok tanácsot adni, hogy mivel próbálkozzam?
24. Dorka29 (válaszként erre: 23. - Pingumaci)
2008. aug. 30. 13:38

Kiderült már, mi okozza? Illetve megpróbáltál valami szert az ajánlottak közül? Ha igen, majd írd meg, hogy továbbadjam a tippet az anyósnak.:)


Köszi.

23. pingumaci (válaszként erre: 20. - Dorka29)
2008. aug. 27. 22:21

Hát sajnálom!gondolom Ő is túl van egy csomó reklám cucc kipróbálásán,nem de?Mondjuk rájöttem,hogy a lányom játékai is okozhatják,hogy a kiülő részre oda pakolja a sok vizes gumi kacsákat,babát.De azt már letakarítottam onnan.Ahogy zuhanyzunk ott mindig megáll és rögtön bevízkövesedik.Meg ahol folyik le előtte is van egy kis kiugró rész,ahol megáll a víz,szintén elszíneződik :(((

Lehet jobban is jártunk volna egy hagyományos vaskáddal,pedig a mi kádunk sem volt olcsó :(

De nem adom fel!

22. Dorka29 (válaszként erre: 20. - Dorka29)
2008. aug. 27. 22:18
Igen, logikusnak tűnt, amikor mondta. Bevallom, előtte gondoltam cifrákat, hogy hogyan tisztítja a kádját....:)
21. 7130b15964 (válaszként erre: 20. - Dorka29)
2008. aug. 27. 22:02
Vas? Ebben lehet valami...:(
20. Dorka29 (válaszként erre: 5. - Pingumaci)
2008. aug. 27. 21:51

Szia!


Nálunk az anyósémék jártak ugyanígy. Ő azt mondta, hogy azért sárgás-barna a kád, mert magas a víz vastartalma.

Ezeddig semmivel nem sikerült leoldani róla, egy éves, jó minőségű akrilkád, úgy néz ki, mintha ki sem cserélték volna az előző vaskádat, ami már 20 éve ott volt...

19. 7130b15964 (válaszként erre: 15. - Pingumaci)
2008. aug. 27. 21:22
Passz, itt nálunk (Dkeszi) olyan kemény, hogy a kiskanál megáll benne, de nem sárga tőle semmi. Mondjuk azért akril és akril között is van különbség. Nem mindegy, hogy milyen bevonata van. Vagy csak szerencsénk van...
18. tinendo (válaszként erre: 16. - Pingumaci)
2008. aug. 27. 17:51

Szívesen.

A te lányod is nagyon édi. :)

2008. aug. 27. 15:44
Köszönöm Mindenkinek aki segített és írt.:)
16. pingumaci (válaszként erre: 14. - Tinendo)
2008. aug. 27. 15:35
Köszi a tájékoztatást!Ari a kislányod!Az enyém is 3éves lesz nem sokára.:)
15. pingumaci (válaszként erre: 11. - 7130b15964)
2008. aug. 27. 15:28
Hát Nyíregyháza itt van nem messze tőlünk.De ez tuti nem gyógyvizes :( Valószínűleg,akkor nagyon kemény lehet a vizünk,nem?!
14. tinendo (válaszként erre: 8. - Pingumaci)
2008. aug. 27. 14:47

A Zebra nálunk Vas megyében több helyen van, ez 1 festék-és vegyiáru bolt.


Niagara Acryl-kád és krómtisztító a neve, amit írtam.


Amúgy körbenéztem a neten, hogy mi lenne még jó az akril kád tisztítására, s sokan írták a Frosch általános vízkőoldót (ecetes), 1 l kiszerelésben.


Vagy van a neten rendelhető ACTICLEAN TUB - kád tisztítószer, 4640 ft.

13. d@nu (válaszként erre: 11. - 7130b15964)
2008. aug. 27. 14:30
Nálunk néha a vezetékes víz is sárga. Nem gyógyvíz, egyszerűen ilyen "szuper" a tisztító, pedig nálunk még van egy kis házi szűrő is beszerelve. Hát annak a tisztításánál is lehet ám csodákat látni. :SS
12. pingumaci (válaszként erre: 2. - Dus)
2008. aug. 27. 14:28
Nektek nem roncsolja a vízkőoldó az akrilt?Abban nincs olyan sav talán,ami marná?Hm..
11. 7130b15964 (válaszként erre: 5. - Pingumaci)
2008. aug. 27. 14:28
Elég fura első hallásra, én még sose láttam sárgás-barnás árnyalatra szineződni semmit vízkőtől. Nem valami gyógyvizes környéken laktok? A múltkoriban az egyik hotelben hagyott ilyen színt maga után a víz valami gyógytrutyitól. Totál kiakadtam, amikor megláttam a fehér műanyag sterilizáló belsejét.
10. d@nu
2008. aug. 27. 14:26
Nálunk a cillit vált be, simán leszed mindent az akril kádról (én az ecetet még nem próbáltam rá...). Az, hogy mennyi ideig marad vízkőmentes a kád, szerintem nem a vízkőoldótól, hanem a csapvíz minőségétől függ. Igazság szerint én az üveg- és porcelánmosdókat szárazra szoktam törölni használat után, így ezeket nagyon ritkán kell ilyen "durván" tisztítani - na a káddal ezt már ki szoktam hagyni, de ahol esetleg jobban megül a víz, azokról a részekről néha kézzel "kiseprem" a vizet - így kevésbé vízkövesedik.
9. pingumaci (válaszként erre: 3. - Tinendo)
2008. aug. 27. 14:26
Igen ebből használom a szuper univerzálist,de csak felületesen tisztítja meg.A sárgás rész ott marad :(
8. pingumaci (válaszként erre: 4. - Tinendo)
2008. aug. 27. 14:23
Zebra???Az biztos csak Budapesten van,nem?Én sajnos nem ott lakom.De a neve a szernek érdekelne,köszi!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook