Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Akkor és most 1. rész fórum

Akkor és most 1. rész (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Akkor és most 1. rész

1 2
2011. márc. 27. 15:52
Igazából szerintem annak a kornak is meg volt az előnye de hátránya is. Abban csatlakozom a többi hozzá szólóhoz hogy akkor is voltak ezek a dolgok csak nem beszéltek róla. Hát igazából abban világban könnyebb volt talán kicsit élni. Mint most most nehezebb. Ha választani kéne hát nem tudom. A mostani világ csak kicsit másképp.
2011. márc. 26. 21:37

Én másképp látom a helyzetet.

Egyrészt az, hogy már nem tabu a szex, nem feltétlen hátrány. A fiatalok már nem úgy veszítik el a szüzességüket, hogy fogalmuk nincs semmiről, a védekezésről meg végképp nem, így kevesebb a lelkileg sérült tini, és az abortuszok száma. Arról nem beszélve, hogy mivel a szexuális vágy egészséges felnőtt ember számára ugyan olyan fontos, mint az evés-ivás, kulturáltan nem értem, miért ne lehetne erről beszélni. Ha például valakinek problémája vam szexuális téren, és arról nem beszél, adott esetben nem változtat, az súlyosan kihat a lelkiállapotára, sőt, ennél fogva közvetetten a minennapjaira is.

A másik dolog, hogy régen is ugyanúgy mindenki-mindenkivel, csak mivel a kommunikáció nem volt ilyen sokszínű, se facebook se mobil így kevésbé derültek ki az ilyen dolgok. Régen is voltak az embereknek szereőik a férjük vagy feleségük mellett, sőt, az érdekházasságok idején szinte mindenkinek, de ha belegondolok, én nem tudok ítélkezni efelett, hiszen a házastárs akkor még nem volt valódi társ, lelkileg és testileg, adott esetben egy 20 éves lányt adtak hozzá egy 60 éveshes, mindenki döntse el magában, hogy az a világ erkölcsösebb volt-e.

A modern világot fel lehet úgy is fogni, hogy az embernek lehetősége van kísérletezni, és ráakadni arra a valakire, akivel őrjítően jó a szex, mert bárki bármit mondhat, attól, hogy szemérmeskedünk ez igenis fontos dolog. Korai, elhamarkodott házasság? Mikor ideális házasságot kötni? Ebben akkor lenne logika, ha lenne bármiféle garancia arra, hogy x hónap után kötött házasság jobban működik,de ez nem így van .... sok-sok ideálisnak ítélt házasság végződik válással, sajnos.

Hozzátenném: nem élek botrányos életet, szeretem a páromat, de nem ítélnék el azért valakit mert szabatosabb életet él, mert mert mindenkinek egy élete van, alakítsa hát úgy, ahogy számára a legeslegjobb, attól nem rosszabb ember valaki, mert 5-tel több szexuális partnere volt élete során, mint a másiknak.

Remélem nem sértettem meg senkit véleményemmel. Nem a mindenki mindenkivel elvet hirdetem, hanem az előítéletek ellen igyekszem fellépni.

42. syria (válaszként erre: 34. - 3e0ba54fb8)
2011. márc. 22. 09:43

Igen, a sok válásban nagy szerepe van annak, hogy néhány szerelemgőzös hónap után rohannak az anyakönyvvezetőhöz, nem ritkán rendes egzisztencia nélkül.


Aztán amikor a taposómalom közepette egymás után jönnek a megoldandó problémák, nem tudnak megbirkózni velük, jönnek a veszekedések, esetleg egymás okolása. S hamar el lehet jutni arra a pontra: a magam hülyeségeit sem tudom tolerálni, hát még a páromét.

41. Ncilány (válaszként erre: 39. - A284cbe523)
2011. márc. 22. 07:18
Van benne valami.. :)
40. Mandka
2011. márc. 22. 07:04

Sziasztok!

Szerintem ebben a témában az egyik kulcsszó a média és az internet. A fiataloknak/gyerekeknek csak az nem jut el, amire nem kiváncsiak. Gondold el, gyerekként kinek nem mozdul a fantáziája a tabu témára... És sajnos azoknak az aberráltaknak is nagyobb terep jut, akik régen csak a a saját falujuk határáig jutottak el. Az interneten már bárkit választhatsz magadnak partnerként, és régebben erre ennyire nyiltan nem volt lehetőség, de igény még lehetett volna. Az erkölcstelenségnek kihirdetett hűtlenség, homoszexualitás más kulturákban elfogadott dolog. Nálunk is csak egyet kellene tenni: elfogadni a másikat, a másik akaratát és tiszteletben, békében élni egymással.

39. a284cbe523 (válaszként erre: 35. - Ncilány)
2011. márc. 21. 15:10
Bocsánat, hogy közbe szólok, de a kocsmában nem igen vannak férfiak, maximum hímneműek.....
38. bnedora (válaszként erre: 37. - Bnedora)
2011. márc. 21. 11:33

bocsi, véletlenül mentésre került.


Szóval: .... NYILTAN több barátnőt tartani, vagy akár 4 felesége is lehetne.

37. bnedora (válaszként erre: 27. - Ncilány)
2011. márc. 21. 11:32

Nem a szexuális kielégítésről mondok véleményt, hanem arról, hogy már sokan egyéjszakás kalandokba belemennek, havonta v. elég sűrűn váltogatják a partnereiket. Az erkölcsi morál az, ami nekem nem tetszik. Sokan saját vágyaik miatt belegázolnak mások életébe, lelkivilágába. A nők rontották el a férfiakat.

A Palota ékkövében csak a királynak volt ágyasa, és nem a szegény embernek. Kíváncsi lennék rá, te hogyan éreznéd magad, ha a párodnak lehetősége lenne NYILTAN

36. Binky (válaszként erre: 34. - 3e0ba54fb8)
2011. márc. 21. 10:03

Ezt meg vissza lehet vezetni sok mindenre, egészen odáig hogy a női szerepek megváltoztak...

Valóban, az emberek felelőtlenül kötnek házasságot. De legalább azért vállalhatnák a felelősséget, ha már megkötik és gyerek születik belőle.

(Amúgy egyetértek veled.)

Szomorú, de nemrég voltam középiskolás. Akkor beszélgettünk az együttélés-házasság témájáról. Kevesen pártolták az együttélést(katolikus gimi, sok boldog, kerek család), és azon kevesek között én voltam az egyik, aki kifejtette, hogy a házassághoz nem elég a szerelem. Másik 4 ember egyetértett velem. Pont azok, akiknél válás volt a családban. Ez egyrészt jó, mert reális, de az ilyenek, mint én, kevésbé hisznek már az örök szerelemben, meg úgy egyáltalán a szerelemben...nem hinném, hogy bárki ezt akarná örökül adni a gyerekének, a bizalmatlanságot más emberek iránt.

2011. márc. 21. 09:51

Újabban a válások bizonyos % - a, a munkanélküliség - pénztelenség miatt bomlik. Sok szabadidő, amit esetleg a " kocsmákba " töltenek - költenek el, még azt a keveset is.

De ha többet beszélgetnénk a társunkkal, talán nem keresne vigaszt más két karjai közt, vagy a kocsmában.

És ha kicsit agresszívebb tipus, szól a feleség : Ezt azért nem kellene, jöhet a pofon is.

Ez " durva " példa... és off egy picit...

34. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 33. - Binky)
2011. márc. 21. 09:48

Szerintem régen is váltak volna, ha lett volna lehetőség. Egy idő után már nem vetették meg az elvált nőt, de fenntartani nem tudta magát.


A sok elkapkodott válás az elkapkodott házasságok miatt van szerintem. A legtöbb ember saját magát sem ismerni, nem hogy azt, akivel házasságra lép.

33. Binky (válaszként erre: 30. - Syria)
2011. márc. 21. 09:25

Az lehet, de akkor is házasság volt. A gyerekek, akkor is, ha alig érintkeztek a szülőkkel, kaptak egy képet arról, hogy nekik is családot kell alapítani, és ha jól jártak, ezt olyannal tették, akit szerettek vagy idővel megszerettek. Több a válás-kevesebb a rossz házasság? Valójában az emberek ma már minden piti ügy miatt válnak, ahelyett, hogy komolyan dolgoznának a kapcsolatukon, Ranschburg épp ezért mondta, hogy apátlan társadalomban élünk.

Lássuk be, hogy a válás sokszor a könnyebb út-és most nem azokról az esetekről beszélek, ahol a férfi veri a nőt, vagy lelkileg bántalmazza.

32. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 23. - Bnedora)
2011. márc. 21. 09:19

Jaj kérlek, ne gyere már ezzel! Hogy lehet valakinek az életkorával érvelni egy vitában?


Másrészt hol voltunk az 1700-as években pl., mégis viszonylag sokat tudunk róluk, nem? ;)

Optimális esetben persze....... :P

31. agis (válaszként erre: 23. - Bnedora)
2011. márc. 21. 09:11

Ha csunyan akarnek fogalmazni, azt irnam, meg apam gatyajaban sem.....de sokan meseltek arrol az idoszakrol, megjelentek konyvek....sok sok ifjusagi magazin foglalkozott (elfekvoben talaltam otthona padlason) ezzel a kerdeskorrel, amit a cikkiro is feszeget.


A reges-regi romai idokben sem eltem, megis tudom/sejtem mi volt ott. Mert masok leirtak, en meg elolvastam:D

30. syria (válaszként erre: 28. - Ncilány)
2011. márc. 21. 08:53

Voltak, de elvétve, nem olyan tömegesen, mint most.

És azt se felejtsük el, hogy sok olyan házasság kötődött, amikor a szülők szemelték ki a jövendőbelit főleg a vagyoni helyzet alapján.

Hogy a lánynak nem tetszett a fiú? Nem baj lyányom, majd megszereted...

2011. márc. 21. 08:20

Sziasztok! Először is azt tisztáznám hogy én nem azt írtam a cikkben hogy ilyen dolgok nem voltak, csak hogy jól titkolták! És én nem felül bírálni akarom más szexuális - testi kapcsolatát hanem csak egy néző pontot mondtam! De persze mindenkinek igaza van és ezért köszönöm is hogy elolvastátok és reagáltatok! :) És mindenkinek legyen külön véleménye és én ezt is leírtam , vagyis kérdeztem hogy ti hogyan látjátok! És hangsúlyozom nem azt írtam hogy NEM VOLT ilyesmi, csak jobban TITKOLTÁK!!!!

További szép napot ! :)

28. Ncilány (válaszként erre: 26. - Cukorvirag89)
2011. márc. 21. 07:06
Válások régebben is voltak.
27. Ncilány (válaszként erre: 24. - Bnedora)
2011. márc. 21. 07:04

Anyagi helyzetet figyelmen kívűl hagytam.. De volt ilyen életvitel.. Sőt a " palota ékkövében " is volt ágyasa a királynak.

Vagyis a szexuális kielégítés fontos volt, már akkor is tudták.

Vagyis nem ártana ezek szerint tudomásul vegyük, hogy fontos része az életünkben. Nem csak azért hogy a férfit kielégítsük, a nőknek is jó...

Valljuk be hogy azért a kencék nem sokat segítenek ha egy nőnek hiánya van ilyen téren. Nem zárom ki hogy köze van ahhoz hogy hány évesnek látszunk..

2011. márc. 21. 06:13
Véleményem szerint, mint már előttem többen is így gondolták a kettő között lenne a helyes út. Régen is voltak homoszexuálisok és társaik, de nem voltak ennyire középpontban. Azt jó dolognak tartom, hogy már nem tabu a szexről beszélni, hisz mindenkinek lehetnek olyan problémái, kérdései aminél a válaszra magától nem biztos, hogy rájönne illetve sok olyan film is van, ami inkább a fiatal korosztályt célozza meg annak érdekében, hogy idő előtt ne essenek teherbe. A házasság intézménye már sokak szerint elavult viszont ma már nem kínos az, ha valaki úgy ítéli meg a kapcsolatot, hogy nem működik és elválik. Régen ezt nem lehetett megtenni...
25. Arianne113 (válaszként erre: 6. - Vizöntőlány)
2011. márc. 21. 00:21
miért hiszed azt, hogy két férfi vagy nő nemtud gyereket felnevelni..? igaz, nemkell nagydobra verni, de elítélni sem, mert ha te lennél ugyanilyen helyzetben, neked is természetes lenne hogy a kapcsolatodban az életedben egy csöppség is jelen legyen...
24. bnedora (válaszként erre: 12. - Ncilány)
2011. márc. 20. 23:54
Láttam a filmet, de akkor inkább a gazdagok csinálták, akik jó dolgukban nem tudtak mást csinálni.
23. bnedora (válaszként erre: 4. - Agis)
2011. márc. 20. 23:53
Hol voltál te a 70-es években, hogy ennyire jól tudod, hogy akkor mi volt?
22. bnedora (válaszként erre: 3. - Carmena)
2011. márc. 20. 23:51

Én már régóta fontolgattam ebben a témában egy cikk írását, de ezt látom más megtette, aminek nagyon örülök.

Veled teljes mértékben egyetértek.

Sajnálom a jövő nemzedékét, mert nem tudom hová fog fajulni így az élet.

21. Dóry87 (válaszként erre: 4. - Agis)
2011. márc. 20. 23:33

A számból vetted ki a szót! Pont ugyanezt akartam írni!

Régen is volt homoszexualitás, biszexualitás...stbi. csak nem volt reklámozva!


Amin fel vagyok háborodva az a fiatalok viselkedése...ugyan nem mondanám magam korosnak a magam 23 évével, de nem emlékszem rá, hogy én valaha is az utcán, a metrón, a buszon, a kávézóan ledugtam volna a fiúm torkán a nyelvem vagy turkáltam volna a gatyájába....

Bár igazából nem vagyok rajta meglepődve mert mindenhonnan, még a csapból is a szexualitás folyik....:(


De a dolgokat ne keverjük össze...és nem ismételni akarom magam, de régen is ugyanaz volt mint most, csak nem volt ekkora vízhangja!

2011. márc. 20. 23:16

Nincs új a Nap alatt, csak többet beszélnek a témáról.

Pedig annak idején megboldogult Bánhidi Laci bácsi is megmondta, hogy akinek nincs baja az emésztéssel, az nem beszél a Sz@rásról.

19. Binky
2011. márc. 20. 23:12

Maradjunk annyiban, hogy az emberek nem változnak.

Szeretője a nagyszüleinknek is voltak, csak nem verték nagydobra. A házasság természetes volt, de annak keretin belül is csak keresték a boldogságot...

Annyiban változott a világ, hogy nyíltabban és többet beszélünk a szexről.

2011. márc. 20. 22:25

hmm. ez egy érdekes cikk, és őszintén megmondom kicsit a kettő között van a helyes út - legalábbis nálam.

Nem túl unalmas, de nem is túl vad..sosem voltam lánnyal, valahogy nemkívánom. én a régi típusba tartozok, csak annyira az újban, hogy tudok beszélni a szexről mert szerintem nem tabutéma, nemszégyen teljesen természetes folyamat és dolog egy ember életében.

17. t.Ili (válaszként erre: 13. - Veronka28)
2011. márc. 20. 21:40
Talán a 4% reális!:)
16. t.Ili
2011. márc. 20. 21:39

Hú,de érdekes téma!

...és mindenkinek igaza van!Valóban volt régen is ilyen-olyan szexuális eltévelyedés!Csak nem volt ekkora nyilvánossága!

Ahogy írjátok,minden visszavezethető a médiára!

Ha egyszer csak nem lenne ilyen széles sávú média,megszűnnének ezek az aberrációk?

Nem! Csak nem tudnánk róla annyira,és nem kezdődnének olyan fiatal korban!

2011. márc. 20. 21:20

Ja és lemaradt.

A 14 évesem mesélte, hogy ma egy táborban nem szemeznek, meg fogják egymás kezét.

Egy lány akkor tudja, hogy tetszik egy fiúnak, ha a disco alatt a srác simogatja. És ha a lány nem hagyja ott, akkor a fiú is tudja, hogy bejön a lánynak.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook