Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akiknek problémás az oviba szoktatás.... fórum

Akiknek problémás az oviba szoktatás.... (beszélgetős fórum)


2010. okt. 1. 14:24

Nálunk is vannak még ingadozások, de már alakul talán. Szerintem az érthető, hogy helyettestő óvó nénivel nem szívesen marad ott, hisz nem ismeri, nem nyújt neki elég biztonságot vele maradni.


Az én fiam egy nehezen feloldódó elég anyás gyerek, úgyhogy én örülök minden napnak, amikor épp nem könnyezve megy be.. :)

27. pteri
2010. szept. 28. 13:26
Anyukám mindig azt mondta, hogy a legjobb gyerek is rossz lesz, ha oviba kerül, főleg azok, mert az oviban még jobb akar lenni, és valahol ki kell tombolnia magát, persze anyával , otthon. Az én kisfiam 2 hétig sírt , amíg elváltunk, aztán 1 hétig beteg volt, utána alig várta, hogy mehessen, boldogan szaladt a csoportba. Ma pedig öltözés közben elkezdte, hogy nem akar menni, alig tudtam a ruhát ráadni. Aztán az oviban egy helyettesítő óvónéni volt, erre szaladt is utánam, mint az első nap, és görbült a szája. Olyan aranyos volt tegnap, mára mi történhetett?
2010. szept. 28. 10:13
Akkor lehet,hogy valaki valami rosszat mondott neki az oviról? Nem mondott olyat ,hogy már nem szereted?Vagy esetleg nem fél attól,hogy nem mentek érte?Más ötletem nincs.Nállunk a 2-ik nap elég jó volt,alig akart hazajönni ha minden jól megy csütörtöktől már délig lesz.
2010. szept. 27. 10:15
NEm, sztem azt megmondaná.Viszont van a csoportba egy idősebb c...ny kisfiú, aki lehülyézi, meg lemajmozza, de nem hiszem, hogy ez hozta volna ezt a váratlan fordulatot.
24. e12287dac0 (válaszként erre: 23. - Csepagi87)
2010. szept. 27. 10:13
Nem bántja valaki az oviban?
2010. szept. 27. 10:12

Sziasztok!

De jó, hogy nem vagyok egyedül.Kislányom 3 éves pont Szept.elején kezdtük az ovit, de őt annyira megviseli pszichésen a dolog, hogy teljesen kivetkőzött magából.Az szófogadó kislányból szófogadatlan lett.Nem tudom mi tévő legyek.Az elején szeretett menni, de egy hete maga a pokol.

Nem hajlandó öltözni, sem ha szépen kérem, sem ha erélyesen kérem. Kész cirkusz az egész.

2010. szept. 27. 09:21
Bocs ma volt :-)
2010. szept. 27. 09:21
volt az első nap összevissza 40 perc.Az volt a gond,hogy vagy 4 gyermek sírt és végül a lányom is rákezdett.Remélem holnap már könnyebben veszi az akadályt.Nem mondta,hogy holnap nem megy ez biztató nem?
20. petra523 (válaszként erre: 11. - Re87)
2010. szept. 10. 22:16
Szia! Nekem az ovis beszoktatás szerencsére könnyen ment, volt egy-két reggel, mikor nem akart bemenni, sírt is, és az ovónéni vette el az ölemből. Viszont szerintem soha ne szökj el, mert nem fog megbízni abban, hogy igazat mondasz. Lehet, hogy legközelebb tényleg csak wc-re mennél, és sírni fog. Mondd meg neki, hogy Te is szomorú vagy, amiért el kell válnotok, de nincs más választás, akár sír, akár nem így lesz. Előbb-utóbb (reméljük minél elóbb) meg fogja szokni, és örömmel fog menni az oviba. Szorítok, hogy gyorsan és könnyen megszokja az új helyzetet:))
19. t.heny (válaszként erre: 17. - Re87)
2010. szept. 10. 19:27

Aztán írd majd meg hatott-e rá! :D

Bár lehet el kell neki ismételni néhányszor. :D

18. t.heny (válaszként erre: 16. - Pteri)
2010. szept. 10. 19:27
:DDDD
17. Re87 (válaszként erre: 15. - T.heny)
2010. szept. 10. 17:22

Jó ötlet,ezt kipróbálom.

Az óvónénik igyekszenek elterelni a figyelmét,de több a sírós gyerkőc,mint a nevelő:(.

16. pteri (válaszként erre: 15. - T.heny)
2010. szept. 10. 14:47
Én is pont ezt mondogatom! Azért pityergés van minden reggel, de délután boldogan meséli mi volt az oviban. Azt mondják az óvónénik , hogy könnyen megnyugszik reggel, csak nehéz lefejteni rólam, amikor beadom. És nálunk is napról napra nehezebb lett, gondolom rájött lassan, hogy ez minden nap így lesz( hogy ott marad anya nélkül). De az óvónénik ügyesen elterelik a figyelmét. Biztosan az az idő is eljön, amikor rájön, hogy neki ez a dolga és nem kell sírni. Kinek mikor, de eljön, fel a fejjel anyukák.
15. t.heny (válaszként erre: 13. - Re87)
2010. szept. 10. 13:31

Szia!

Az én lányom is 3 és fél éves.Nálunk ez vált be, és tanácsoltam már másoknak is:


Mond neki, hogy ő már nagy fiú és az ovi, olyan, mint a munkahely.Reggel apa is anya is fel kell, elkészül, reggeli,m iegyebek utána szépen mindenki elmegy dolgozni.Apa itt dolgozik---(hát ugye ezt én nem tudom), anyának itthon vagy (máshol,ezt sem tudom) van a munkahelye, neked pedig az oviban.Mindenki jön majd hazsa mikor végzett a munkában, és anya is megy érted, ha te végeztél az oviban, ami a te munkahelyed.Amikor reggel beviszed, meg esetleg be lehet vezetni az ablakból való integetést is. :D

Nálunk ez a két módszer vált be, a gyerek oda-meg vissza van a munkahelyével, nem is sír azóta.

Egy próbát szerintem megér! :DDD

14. 388b941089 (válaszként erre: 13. - Re87)
2010. szept. 10. 12:43

első gyerek igaz? :) és nem tudták elterelni a figyelmét??????? nálunk is volt ilyen, de soha nem hívtak fel, h menjek érte, pedig másfél évig biztos sírt reggelente.... vagyis nem sírt, csak pityogott, visszatartotta a sírást. értette, h nem lesz gond az oviban és megyünk érte, de az elválást mindig nehezen élte meg.


hát sajnos ez rögös út, amit ki kell taposni. Szerintem nem kéne elhozni mikor sír, mert akkor meg fogja szokni, h ha sír, akkor fog jönni anya, ami nem jó, mert lesz majd h nem fogsz tudni menni érte (munka, egyéb miatt)


egy jó óvónőnek el kell tudnia terelni a gyerek figyelmét, ill. ha más nem használ, magára kell hagyni a gyereket, h egyedül nyugodjon meg. Én kifejezetten kértem a vége felé, h ne pátyolgassák a gyerekemet, mert annál rosszabb lesz. Tényleg sokkal rosszabb volt, ha vigasztalták, annál jobban sírt. Szóval nem volt egyszerű. De minden gyerek más :)


Rengeteg kitartást és erőt kívánok a beszoktatáshoz és kívánom, h minél előbb túllegyetek rajta!!

13. Re87 (válaszként erre: 12. - 388b941089)
2010. szept. 10. 12:28

Igen,az ma volt.1óráig vártak,utána felhívtak,hogy menjek,mielőtt belázasodik a gyerek.

Mondjuk teljesen megértem,hogy idegenek között nem érzi magát jól.Valószínűleg egyedül érzi magát,elveszettnek.Meg állítólag ezek a gyerekek attól rettegnek,hogy az anyuka nem megy értük.Pedig minden nap elmondom neki100szor,hogy megyek érte.Remélem berögződik neki gyorsan.

2010. szept. 10. 12:25

nagyon jól mondta az óvónéni! az enyémnek már akkor görbült a szája minden reggel mikor öltöztünk át. Próbáld meg a lehető legrövidebb időre redukálni az átöltözést és a búcsúzkodást!

és miután elmész sokáig szokott még sírni? írtad, h egyik nap nagyon sírt.

11. Re87 (válaszként erre: 10. - 388b941089)
2010. szept. 10. 12:23

Eddig minden nap más volt.Volt,hogy szöktem.Volt,hogy azt mondtam,hogy wcre megyek.Ma csak puszi lett volna,de belecsimpaszkodott a nyakamba és alig bírták leszedni rólam.Volt,hogy köszöntem,de nem is érdekelte,hogy elmegyek(ez volt asszem' kedden).

Az óvónéni azt mondta,hogy csak tegyem le a terem előtt,puszi és már menjek is.

10. 388b941089 (válaszként erre: 9. - Re87)
2010. szept. 10. 12:20
mikor beadod reggel sokáig szoktatok búcsúzkodni?
9. Re87 (válaszként erre: 8. - 388b941089)
2010. szept. 10. 12:17
Fiú,1hónap múlva lesz 3és fél éves.
8. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Re87)
2010. szept. 10. 12:13
mennyi idős pontosan, fiú-lány?
7. Ekka (válaszként erre: 6. - Re87)
2010. szept. 10. 12:09

Anyukám azt mondta, hogy én a 4 évet végigordítottam+ minden reggel hányás+hasmenés:S


..mindig ez jut eszembe, ha a lányomra gondolok. Persze ezt nem mondom neki, nem vetítem ki rá. Szerintem jó dolog az ovi, még akkor is, ha én utáltam.


Később még jövök, most megyek ére.. Már látom, hogy azzal fognak fogadni, hogy bömbizett:S

6. Re87 (válaszként erre: 5. - Ekka)
2010. szept. 10. 12:08
Nekem meg azt mondták,hogy volt már náluk olyan gyerek,akinek évet kellett halasztani,mert egyszerűen nem bírt beilleszkedni.Remélem nem az én fiam lesz a következő...
5. Ekka (válaszként erre: 3. - Re87)
2010. szept. 10. 12:06
Állítólag pár nap és megszokják! Engem ezzel bíztat az óvónő:)
4. Ekka
2010. szept. 10. 12:05

Mi most kezdtük az ovit, és a Lányom fél az egyik óvónőtől. (nincs vele semmi probléma, kedves aranyos) Csak a lányom sérelmezte, hogy felkapta Őt, amikor sírva fakadt. (sajnos ez idegentől nem tűri)

Azóta fél az óvónőtől!!!! (sír minden nap) ..Hétfőtől meg Ő lesz velük egész nap:S

3. Re87 (válaszként erre: 2. - 388b941089)
2010. szept. 10. 12:05

Hétfőn voltunk először.Akkor még ott maradtam vele,de ki kellett szaladnom 20 percre.Azt mondta az óvónéni,hogy olyan jól viselkedett,hogy másnap már ott is hagyhatom 2órát.Másnap semmi baj nem volt.Szerdán már kicsit sírdogát,keresett.Csütörtökön menni sem akart,alig bírtam ott hagyni.Ma meg már üvöltött,úgy kellett a nyakamról lefejteni(majdnem én is elsírtam magam),1óra múlva meg hívtak,hogy menjek,mert a fiam még mindég ordít.Persze ahogy hallotta,hogy telefonálnak már semmi baja nem is volt.Utána még ott játszott majdnem 2órát,miután megérkeztem.

Szóval összegezve:Egyre rosszabb!:(

2. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Re87)
2010. szept. 10. 11:54

szia!!


az én kislányom 8 éves, 3. osztályos, de ő is volt ovis! És igen, iszonyat mód megszenvedtünk a beszoktatással, életem egyik legnehezebb időszaka volt.


Nektek milyen problémáitok vannak konkrétan? Most kezdtétek az ovit?

1. Re87
2010. szept. 10. 11:47

Szerintem nem vagyok ezzel egyedül...

Mindenféle jó tanács jól jön,olyanoktól is,akik nem most élik át.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook