Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Oviba szoktatás meddig tart, mire megszereti az ovit? Két hete járunk most kezdi, hogy nem akar menni, van ötletetek hogy menne könnyebben? fórum

Oviba szoktatás meddig tart, mire megszereti az ovit? Két hete járunk most kezdi, hogy nem akar menni, van ötletetek hogy menne könnyebben? (tudásbázis kérdés)

2010. ápr. 23. 13:19
Nekem az segített, mikor elkezdtem lelkendezni reggel azért, hogy megyek dolgozni... szóval mintha ez egy szupi móka lenne, meg neki is az ovi... egy idő után büszkén és vidáman vonult az "ő dolgozójába".
2010. ápr. 22. 13:24
nálunk is nagyobbik lányommal nagyon nehéz volt az elválás,de már tudom azért mert nekem is nehéz volt othagyni az oviba ,okossak nagyon megérzik ha hezitálsz és félted legyél határozott ,és beszéld meg vele hogy mindkettötöknek végeznie kell adolgát ,nálunk ez bevált ,
11. csodapók (válaszként erre: 10. - 77timi)
2010. ápr. 22. 12:55
Pont erről beszéltem!:):) Sokszor alig bírtam visszatartani, hogy ne sírjak én is. Aztán amikor kiléptem, bizony elő is fordult. De eltelt ez a pár kritikus hét és normalizálódott a helyzet. Nagyon szeretett óvodába járni!
10. 77timi (válaszként erre: 8. - Csodapók)
2010. ápr. 22. 12:20
próbálok határozott lenni csak nagyon nehéz miközben a szivem majd megszakad
2010. ápr. 22. 12:18
szia minden gyereknél vanak hullám völgyek van akinél sürün elö jön vanakinél egyszer változo nekem a kicsi pl a bölcsiben is szeptemberben kezdtünk és januvár elsö bölcsis napján nem sirt az ovi pont napra pontosan igy volt a középsövel meg hullámokban jöt rá hogy nem akar meni a nagy viszonylag könnyü eset volt
8. csodapók (válaszként erre: 5. - 77timi)
2010. ápr. 22. 12:18
A hét első napjaitól ne várj csodát, akkor még jobban érzi, hogy hiányzol Neki. De az is lehet, hogy amint eljössz örömmel szalad a gyerekekhez játszani. Nehéz időszak ez. A legfontosabb, amit én nem tudtam mindig tartani, hogy legyél határozott, ne érezze, hogy hezitálsz!
7. 77timi (válaszként erre: 6. - Moni19722)
2010. ápr. 22. 12:15
köszi remélem igy lesz
2010. ápr. 22. 12:14
szia eg időután megszokja majd és örömmel fog járni oviba,
5. 77timi (válaszként erre: 4. - Csodapók)
2010. ápr. 22. 12:13
én is abban reménykedem hogy a jövőhét már könnyebb lesz. csak áll az óvonéni melett vagy egyedül játszik
2010. ápr. 22. 12:09
Szia! Teljesen természetes ami történik. Eddig minden az újdonság erejével hatott, de most már rádöbbent a csemetéd, hogy Anya még sincs ott vele. Mi pont így jártunk a nagylányommal, eltelt két-három hét mire igazi óvodás lett! Kitartás!:):)
3. 77timi (válaszként erre: 2. - 9925394c3b)
2010. ápr. 22. 12:08
az első hét tetszett neki de most már nem akar menni.
2010. ápr. 22. 12:06
tudom ezzel nem segítek, de nálam anno a 3év is kevés volt ahhoz, hogy megszeressem, nagycsoportban még az évzáróra is bőgve mentem.... :S
2010. ápr. 22. 12:05
óviba szoktatás meddig tart mire megszereti az óvit? két hete járunk most kezdi hogy nem akar menni. van ötletetek hogy menne könnyebben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook