Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik gyermeket vállalnak, szoktak arra gondolni, hogy milyen "jót" tesznek ezzel? fórum

Akik gyermeket vállalnak, szoktak arra gondolni, hogy milyen "jót" tesznek ezzel? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. jún. 3. 14:08
Nekünk 2 fiúnk van,szeretnénk még egy babát.De mindkettőnknek van életbiztosítása,és félretett pénz,mert bármi történhet.Nem sok de némi a gyerekeknek is.Azért mernék sülni,mert tudom,hogy tesómékra számíthatunk.Egyébként én nem gondolnám,hogy pénz kérdése a gyermekvállalás.Viszont aki segélyekből él évtizedek óta annak tényleg nem kellene nem,hogy 5-öt 1-et sem
46. gribedli*** (válaszként erre: 21. - 4c1a787e8f)
2014. jún. 3. 14:05

Egyetértek, az, aki tudna biztosítani egy normális fejlődést (testi-lelki), és mondjuk nem lenne rákényszerülve a gyereke, hogy gyerekprosti vagy bányában dolgozó, vagy csak egyszerűen aluliskolázott legyen, nem teszi. Aki pedig nem tud garantálni semmi jót, annak nincs választása, mert vallási vagy egyéb okokból nem létezik a fogamzásgátlás (analfabéta, szegény ország, nők elnyomásban élnek), és 10-et is szül a semmibe.


Mellesleg még mindig egy részét ezeknek a fejlett világ tartja el, ha a rengeteg segélyre gondolok, ami megy az afrikaiaknak gyógyszerre, kajára. De mindenki ismeri az alap okot, amit meg kellene szüntetni, csak aki ebben intézkedhetne, szándékosan a nyomorban tartja Afrikát, mintha ettől megszűnne, pedig ellenkezőleg, idejönnek így is, úgy is. Mi meg úgyis egyre kevesebben leszünk. De valahol ez is evolúció, ha a négerek lesznek többen, mert most már nem a kínaiak vannak mennyiségi fölényben, hanem a fekák, akkor is az lesz, hogy a természetben győz az erősebb, vagy aki több utódot nemz. Hogy ez társul aluliskolázottsággal, az még nem akadályozó tényező, ettől függetlenül az ő többségük nemsokára döntő lesz. Mondjuk én már nem érem meg, meg te sem, és az is lehet, hogy semmi baj nem származik belőle, úgy értem, még jó is kisülhet (vagy túl optimista vagyok?:D)

45. pzm3 (válaszként erre: 41. - Ina87)
2014. jún. 3. 13:14
Azért aki már így is éhezik,de megszüli az ötödik gyereket is,annak eszébe juthatna,hogy jót tesz e...
44. pzm3 (válaszként erre: 42. - Forrest2010)
2014. jún. 3. 13:12
Minden szóval egyet értek....
43. forrest2010 (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2014. jún. 3. 11:55
Hát ....nem tudom a jövendőbeli nyd-nak mi a manó köze van ahhoz , h valaki hány gyereket szült , nevelt , iskoláztatott , ha aszerint osztogatnák a nyd-at , akkor lehet , h a 3 gyereket szült kolleganőmnek lefeleznék a nyd-át ? mert 1 gyereke itt tanult , világgá ment , ide soha nem fog fizetni 1 vasat se ! másik gyereke nincsen rászorulva arra , h dolgozzon , eltartják , a vállalkozásba bejelentve dolgoznia nem igazán kell , dolgozik helyette a kevésbé szerencsés , a 3. dolgozik annyit , amennyit csak bír , mégis ő az aki a legkevésbé irigylésre méltó helyzetbe van . A fiam munkahelyén jó 15 évvel ezelőtt még az első o v kormány idején kijelentették / mivel sose ment betegállományba , h esetleg nem kapott volna táppénzt , akkor még ilyesmi meg se fordult az emberek fejében /majd vissza , de olyan emberke is be volt jelentve oda , aki sose dolgozott ott .
42. forrest2010 (válaszként erre: 21. - 4c1a787e8f)
2014. jún. 3. 11:39
Lehet , de mindenkinek magának kell felmérni azt , h mennyi az amit még tisztességesen fel tud nevelni az ember , ha valakinek reménye sincsen arra , h lesz munkája akkor is ha a gyerekekkel töltött idő után dolgozna , akkor igazán felelőtlen , aki megszüli a sokadik gyereket is a semmire ! Talán 1- 2 gyerek még úgy ahogy felnő egy mai magyar családban , de egy ma megkereshető fizetéssel meggondolandó a több gyerek , vannak akik úgy vannak vele , h nekik minden jár ! ingyen tankönyv , ingyen ebéd , ingyen lakás , ingyen minden ! de azt is megfizeti valaki ! többnyire éppen azok , akik csak 1-2 gyereket tudnak vállalni , mert józanul ,ítélik + a saját lehetőségeiket .
41. ina87
2014. jún. 3. 10:50
mi az h jot tesznek vele,aki szeretne és akar gyereket annak nem ez jut eszében,ez nem egy jo tevésröl szol mint pl kisegitek valakit mert azzal jot teszek vannak külömbségek!
40. pink habroló (válaszként erre: 1. - 24130e0b40)
2014. jún. 3. 10:50

Sokan örökbefogadó szülőként vállalnak gyereket,egyéb okok miatt.Na Ő velük mi van?

Rosszat tesznek vele?:-)

39. 4c1a787e8f (válaszként erre: 38. - E35096da9d)
2014. jún. 3. 10:49

Elképesztő. Pereljen is.


Ma meg már irány az ügyfélkapu!! Utálom, de remek dolog az. Már mondtam is anyámnak, hogy tartson nekem két napos tb-meg adóbevallás tanfolyamot, mert ha véletlenül meghal, én is utánahalok ebben az országban, és nem csak a gyermeki szeretet miatt... Ja, a másik két nap meg a vadasmarha, meg a madártej készítése lesz. Aztán már csak a kártyája kódját mondja meg.. :-))


Vette a lapot, mondta, hogy jó...

2014. jún. 3. 10:39
Sajnos semmire nincs garancia. Volt olyan ismerősöm, aki az államnak dolgozott, és nyugdíjazása előtt derült ki, hogy a 90-es években 3 évig nem fizettek nyugdíjjárulékot. A fizetési szalagján meg rajta volt. Perel.
37. BlueJasmine (válaszként erre: 36. - 4c1a787e8f)
2014. jún. 3. 10:36
Sajnos még ez volt az első komoly munkahelyem, és meg sem fordult a fejemben, hogy adócsalók lennének... Elég komoly, nemzetközi cég. De ennyit erről,nyilván én is tehetek róla, hogy nem vettem eddig észre, de most próbálok tenni valamit az ügy érdekében.
36. 4c1a787e8f (válaszként erre: 35. - BlueJasmine)
2014. jún. 3. 10:33

Azért az is egy felelősségi kategória, hogy "nem vagy bejelentve". Ezt mi mindig ellenőriztük, hogy valójában be vagyunk-e jelentve. Egy ideig megkérdeztük az apeh-ot, aztán amióta meg van ügyfélkapu a neten, az elsők között regisztráltunk, és ott az is látszik, mit fizetnek utánunk...


Amikor meg jöttek a gyerekek, az elején külön elmentünk szakértőhöz, mindamellett, hogy anyám is adószakértő, és ami mégse volt rendben, ott léptünk.


Ettől még persze nagy mocsok az, aki átveri a dolgozóját, és persze, hogy az a nagy baj, hogy ilyet meg lehet csinálni. De ha az összképet nézed, akkor mégiscsak az van, hogy te most ki akarsz venni egy rendszerből, amibe nem tettél bele...


Nehogy magadra vedd, teljesen tisztába vagyok vele, hogy Te akrtad ezt a legkevésbé, csak úgy általános megjegyzésként írtam, amit írtam...


Még ilyen fokú gondosság mellett is görcsbe állt anyám gyomra pont az elmúlt hónapokban, mert éppen ment nyugdíjba, hogy jaj vajon mi fog kiderülni... Hálistennek semmi sem derült ki. Bár azért ott is volt néhány ügyintéző, aki nem volt a toppon, de alapvetően rendesek voltak..

35. BlueJasmine (válaszként erre: 34. - 4c1a787e8f)
2014. jún. 3. 09:33
Igen... Sajnos nagyon sokan vannak a szülnek,meg elvesznek kategóriában... Ezt sajnos nem tudom megérteni, hogy azért a havi x-ezer ft-ért miért is éri meg nekik, hogy utána tönkretegyenek egy életet... Sajnos a napokban volt módom látni, hogy hány "olyan" pici babával állnak sorban, itt lila folt, ott törött kéz... Gusztustalan!! És aki dolgozik évekig (én), aztán mikor igényelné a TGYÁS-t, és kiderül, hogy hoppá,de nem voltam bejelentve, az is egy másik kategória... Mert az ne kapja meg, akinek tényleg jár! 18 éves korom óta dolgozom, és most egyelőre úgy néz ki, hogy nem fogok kapni semmit! Januári babám van...
34. 4c1a787e8f (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2014. jún. 3. 09:29

Ez Európa sok országában, többek között Németországban már rég így van. Még nem egyéni szinten, de össz-társadalmi szinten egy olyan szorzóval szorozgatják a nyugdíjakat, ami attól függ, mennyi gyerek született. Csak ezt nem merik nagy dobra verni, mert a végén még olyan válasz sülne ki belőle, amit nem szeretnének hallani.


Igen, szép dolog, hogy valaki jelenleg mennyit dolgozik, mennyi adót fizet. De azért az sem mellékes, hogy mindemellett kinevel-e maga helyett is valakit, aki a jövőben legalább ennyit hozzá tud majd a közöshöz tenni.


Persze, nyilván ezt az elvet azért nehéz érvényesíteni, mert nehéz kiszűrni a rendszerből azokat, akik csak szülnek, meg elvesznek... És itt a "csak"-on van a hangsúly.


Az egyensúly lenne fontos akár a Föld-et nézzük, akár helyi kis társadalmunkat. És sajna az borult fel. Ebbe egyéni szinten sokféle döntés belefér, akár a sokgyerekesség, akár a gyerektelenség, akár az átlag kétgyerekesség is, ezért önmagában nem kellene bántani egymást. A feltett fórumkérdés talán azért jó, mert benne van a válasz is: igen, akkor jó, ha hosszú távon tényleg "jót" teszünk vele. Viszont ezt most itt nem látjuk még, hogy ténylegesen mi a "jó".

33. 25800e2d09 (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2014. jún. 3. 09:26
erről beszéltem.. nem kell a faj sikeréhez az intelligencia :D
32. 25800e2d09 (válaszként erre: 30. - E35096da9d)
2014. jún. 3. 09:25
nincs benne fordított. a faj fenntartása esetünkben a mennyiségtől függ nem a minőségtől. mivel (most már) nincs vagy nagyon kevés faj van ami konkrétan az emberi fajra vadásszon így a sikere garantált, fejlődnie sem kell. Lásd harmadik világ, se technológia se semmi és túlszaporulat van, valamint beltenyészet kezd kialakulni ez mondjuk veszélyes a fajra nézve de a természet teszi a dolgát..
31. michelle.r (válaszként erre: 28. - 25800e2d09)
2014. jún. 3. 09:22

Épp befejeztem a tusolást, nem hallottam konkrétan, hogy melyik zseni fejéből pattant ki. Boros Péter szokott hasonló géniuszi gondolatokat villantani :)


Viszont azt is hallottam, hogy még ebben a kormányzati ciklusban szeretnék az egyszámjegyű szja-t bevezetni és ha továbbra is így teljesít a gazdaság, meg is lesz.

Nem tudom eldönteni, milyen jelet kéne a végére tennnem.......

30. e35096da9d (válaszként erre: 26. - 25800e2d09)
2014. jún. 3. 09:18
Fordított evolúció?
29. 4c1a787e8f (válaszként erre: 26. - 25800e2d09)
2014. jún. 3. 09:16

Egyrészt igen!


Másrészt meg a lényeg:


A "túlnépesedés" egy olyan kérdés, amiről a tudósok is vitatkoznak, van-e egyáltalán. Elvileg sokkal többen is lehetnénk. Viszont a prognózisok meg csökkenést jeleznek. Igen, ebben bennevannak járványok, meg a "kedv" is, meg sokminden..


Viszont itt, ahol mi élünk éppen ellenkező a probléma. És ez nem kezelhető rövid, de még közép távon sem azzal, hogy a föld másik felén meg sokan vannak.


Ezért álságos itt, kis fogyó népünknél, meg Európánál közvetlenül a túlnépesedéssel érvelni. Van ahol ez igaz, van ahol meg nem. Itt spec nem.


Illetve akkor kell vele foglalkoznunk, amikor 100x-osa ökolábnyomot hagyunk, mint amekkorát feltétlenül szükséges lenne...

28. 25800e2d09 (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2014. jún. 3. 09:10
Ez alapján a napsütötte nemzedék egy fillért se kaphatna cserébe ők kapják a legtöbb lovét :-/
27. michelle.r (válaszként erre: 7. - Highlander73)
2014. jún. 3. 09:06

Vagy hallgatta a reggeli híreket, amiben az új nyugdíjrendszerre tett javaslatokat feszegetik. Amely okosságok szerint úgy kellene a nyugdíjat megállapítani, hogy különféle korrekciós tényezőkkel fel-le korrigálni, aszerint, hogy hány értékes egyedet bocsátottál a társadalom rendelkezésére. Hány gyereket neveltél fel, azok mennyire iskolázottak, stb.


Orwell, ébredj! :o))))

26. 25800e2d09 (válaszként erre: 22. - 4c1a787e8f)
2014. jún. 3. 09:06
Nekem speciel gőzöm sincs ki ő. De nem is érdekel. A kérdése viszont jó, elgondolkodtató... Sajnos aki intelligens példány az nem szaporodik aki meg nem az mint a nyúl. Valószínűleg ebben rejlik a faj sikere...
25. Kubiak
2014. jún. 3. 09:03

Akárhogyan is értelmezem akkor is szűklátókörűségről árulkodik a cím.


Mivel ha rendezett háttérrel bíró családba érkezik a csemete akkor igenis jót tett mindenki mindenkinek.


De ha ezt nézem akkor más a megítélés ki tett itt jót nekik.

[link]

24. e35096da9d (válaszként erre: 1. - 24130e0b40)
2014. jún. 3. 08:56

Nem értelmezhető a kérdés, míg be nem fejezed. Kinek? Magunknak, a környezetünknek, a társadalomnak, az államnak, a túlnépesedésnek?


Én azért vállaltam, mert szerettem volna anya lenni, a tudást, az életapasztalatot, amit megszereztem, valakinek továbbadni, önzetlenül gondoskodni, és önzetlenül szeretni.

23. c3b5778d88 (válaszként erre: 20. - 4740439ec6)
2014. jún. 3. 08:53
Pont erre gondoltam. Vagy talán a fórum kiírója nem tud gyereket vállalni, az a gondja. Akkor sajnálom.
22. 4c1a787e8f (válaszként erre: 18. - Pink habroló)
2014. jún. 3. 08:52

Gondolom Ti is tudjátok, ki van a név mögött. Ő már bele is betegedett ebbe a témába, ahelyett, hogy élné a világát, meg keresné a pénzt, meg bulizna.. Csak hát sok ideje marad még így is...


Egyébként önmagában nem baj a téma feszegetése, mert bizony a legfontosabb kérdései között van a térségnek.


Csak a provokatív él ami nem helyes, de azon meg szándékosan át kell nézni.

21. 4c1a787e8f (válaszként erre: 8. - Forrest2010)
2014. jún. 3. 08:49

A feltett kérdésre az én válaszom:


Egy normál egészséges társadalomban a kettő (az egyéni gyerek iránti igény, és a társadalom érdeke, kívánalma) olyannyira egybeesik, hogy fel sem merül, hogy ezt külön kellene kezelni. Addig volt jó, amíg ez nem merült fel. Azóta megette a fene. Egyébként meg azáltal, hogy munkára, gondolkodásra nevelem a gyerekeimet, igen, jutott eszembe, hogy talán "jót" is teszünk. Legalábbis remélem, hogy fogunk. Nem a mennyiséggel, hanem a tettekkel. Ezt nekik is el szoktam mondani.


Úgy általában:



1. Már Kínában is leállították az egyke programot, mert már középtávon is csökkenést jeleznek.


2. Nálunk Európa középső és nyugati felén viszont nagyon is fogy a népesség, ami a mai értelemben vett "Európa" halálához vezet egyenesen. A világ meg nem úgy működik, hogy fekete Afrikából majd pótolják azt, aki itt nem született meg, hogy maradjon pénz szoláriumra, meg fodrászra, meg második autóra. Évszázadok alatt se lehet a nagy kulturális, emberi különbségeket összemosni. A mi népesedési gondunkat magunknak kellene megoldani, márpedig itt ilyen gond van, attól, hogy a világ másik felén meg épp az ellenkezője.


A nagy gond nem is annyira a világrajött, vagy nem jött gyerekekkel van, hanem a szemlélettel, ami nem is a gyerekre magára irányul, hanem az öngyilkos önzésre, akár a gyerek-kérdést nézzük, akár csak úgy önmagában a fiatalok állapotát, életvezetését. Ennek csak egy része a gyerek-kérdés.



Egyébként nyilván vannak olyan országok, ahol az elépzelhetetlen szegénységben 10 gyerek az átlag. Nyilván ott azért lenne valami tennivaló. Azt tényleg kétlem, hogy bárkinek is jó lenne, szerintem az ottani nők kényszerhelyzetben vannak, nemigen dönthetnek a dolgokról. Bár jó kérdés, hogy ez mennyire a mi dolgunk. Már nem azért, hogy ne a mi pénzünk menjen rá, hanem mert nem tudom, hogy mennyire van nekem jogom az ő életét befolyásolni. Lehet, hogy van, ezt nem tudom. Tényleg.


Az meg megint más kérdés, hogy akár itt Európában is egyéni szinten ki mikor és mennyi gyereket vállal.


1. Van az a kategória, aki egyértelműen a segélyekért vállal gyereket. Ezt nem is ragoznám, nyilván az az, ami..


2. Sokkal nagyobb bajnak tartom azt, amikor valaki - és egyre többen - nem biztos kapcsolatban, vagy kapcsolatjavítási célzattal, vagy ezekkel nem is törődve vállalnak gyereket, mert "az olyan cuki". Aztán meg jön a nagy pofáraesés.. Hát ezek az esetek azok, amiket én "felelős" gyerekvállalásnak neveznék. Az ilyeneknek ugyanis még kellene pár év, aztán lehet, tényleg jó szülők váltak volna belőlük.. És itt most nehogy valaki úgy általában az "egyedülálló szülők" piszkálására gondoljon, mert nem arról beszélek. Hanem egy még nem érett személyiségről, legyen az illető akárhány éves is.


3. Ami viszont hiányzik a társadalomból, azon felső-középréteg gyerekei, akik tényleg mondvacsinált okok miatt nem születnek meg, és akikre 20-30 év múlva nagy szükség lenne, hogy legyen valaki, aki még egy mondatot értelmezni tud, és aki majd az akkori gazdaságot működteti. Mert lehet akármilyen egyéni megtakarítása, szupernek tűnő biztosítása valakinek, ha nincs élő emberekből álló gazdaság, ami majd akkor működteti a befektetett pénzt. És itt most szándékosan nem csak a "nyugdíjrendszerről" beszéltem, mert már lerágott csont..


Szóval van talán valóban van többleg is gyerekben, de minőségi hiány is... Tehát pont annak a rétegnek kellene itthon kicsit belehúzni, aki ezt a kérdést itthon feszegeti, mert fel akarja magát menteni a gyerekvállalás alól. Hát egyéni szinten mindenki megteheti, lelke rajta. De valahol mégis talán azért feszegetik a kérdést, mert azt azért mindenki érzi, hogy annyira nem egyszerű ez, hogy "jaj, sok az ember a földön, akkor én bulizhatok nyugodtan, úgysincs semmi dolgom". Egyébként sok kutató meg azt mondja, hogy a föld háromszor ennyi ember is el tudna tartani, csak normálisan kellene gazdálkodni vele. Pont az európai, meg észak-amerikai mértéktelenség veszi el az életteret...


De azért valószínűleg az sem véletlen, hogy az Isten adott egy átlagos normál gyerekvállalási kedvet is...

2014. jún. 3. 08:45
Inkább arra szoktam gondolni,hogy akik ilyen ostoba fórumokat hoznak létre,minek jöttek a világra....
19. Kubiak
2014. jún. 3. 08:38
Nem mindenkinek jó ha reprodukálja önmagát.
18. pink habroló (válaszként erre: 1. - 24130e0b40)
2014. jún. 3. 08:18

Annyira átlátszó.

2 napos regisztrációval ki írni egy ilyen fórumtémát, és utána eltűnni.Megtehetted volna a régivel is;-)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook