Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aki szívesen emlékszik vissza a hetvenes -nyolcvanas évekre, mi volt jobb, és mi rosszabb, mint manapság? fórum

Aki szívesen emlékszik vissza a hetvenes -nyolcvanas évekre, mi volt jobb, és mi rosszabb, mint manapság? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
701. 66e1cac033 (válaszként erre: 699. - Böce)
2017. febr. 26. 07:50

Nem az autókról volt szó, ennyi.

És nyilván még más bajom is akad a világon, de nem azokról volt szó.


Szia, legyen további szép napod!

700. Böce (válaszként erre: 680. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 25. 23:31
Autóval jársz-e? Ha igen: neked VAN JOGOD MÁSOKAT MÉRGEZNI??
699. Böce (válaszként erre: 685. - 66e1cac033)
2017. febr. 25. 23:28

Ő, te jó ég! A bagófüst a legnagyobb bajod? A gépkocsik ellen miért nem ágálsz?


Százszor több mérgező anyagot juttatnak a levegőbe, a tüdődbe, mint egy bagós! Nem csak a kipufogógáz mérgező és rákkeltő, de pl. a fékbetétek is kopnak és abból szemcsék kerülnek a levegőbe, a gumik is szintén mikroszemcsék formájában jutnak a tüdődbe.


Szóval majd akkor üldözd ennyire elszántan a bagósokat, ha az autósokat is üldözöd! Sokan a budira is autóval mennek, ha kell, ha nem!

2017. febr. 25. 19:52

Mi volt jobb és mi rosszabb? Hát az öltözködés. Megy most újra a Szomszédok sokadik ismétlése, a múltkor belefutottam...Tudom, mondjuk az is inkább már a 90-es évek. De azok a ruhák némelyike pl. Julcsin...


-a magas derekú farmer

-a keresztben csíkos kötött pulcsi

- űrhajós sapka

- kötött hajpánt

- felhajtott szárú koptatott farmer (én sosem hajtottam fel a szárát, de az osztályféyképünkön látszik, hogy többeknek úgy van)

- a hozzá "passzoló" borzalmas szabású farmerkabát

- a kötött sztreccs-szoknyák...borzalmas volt...(Főleg a neonszínűek)


(Nekem magas derekú farmerem és olyan borzasztóan csúnya keresztben csíkos kötött pulcsim volt)

697. 66e1cac033 (válaszként erre: 681. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 21. 23:44

Jaj, eszembe jutott!


Meg akartam kérdezni, hogy - igaz, hogy a 70-es, 80-as évek alapból a topic témája - de a 80-as évek végén, 90-es évek elején már nem jártál DISCO-ba?

Mi akkor "jártunk" :-) barátnőmmel.

696. Panna.33 (válaszként erre: 693. - 66e1cac033)
2017. febr. 21. 23:41
Konkrétan arra érti, hogy olyan dologról mondasz véleményt, amiről halványlila segédfogalmad sincs.
695. 8a65af67ce (válaszként erre: 688. - 0e053a906a)
2017. febr. 21. 23:21
Nem erről volt szó, hanem, hogy melyik mekkora kárt okoz a környezetének.
694. 04424e865e (válaszként erre: 693. - 66e1cac033)
2017. febr. 21. 23:09
Nincs mit mondanom, ha nem értetted meg a hosszabb hozzászólásom és neked továbbra is sokkal nagyobb bajt okoz az az ember, aki az orrod alá pöfékel.
693. 66e1cac033 (válaszként erre: 691. - 04424e865e)
2017. febr. 21. 22:33

Szerencsére nem.


Konkrétan mire érted?

692. 66e1cac033 (válaszként erre: 678. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 21. 22:32

Na jó. Tételezzük fel, hogy RÓLAD van szó.


De, azért ugye tudod, hogy a habkönnyű, meg az ultrakönnyű ELŐTT még nagyon-nagyon sok fokozat van?...:-)))


Még gondolkozom, most mennyire lehetne könnyű dolgod...hááát...mondjuk "egy hangya-bokányival" könnyebb, mint eddig?


Szerintem egyenlőre elégedj meg ennyivel.

691. 04424e865e (válaszként erre: 685. - 66e1cac033)
2017. febr. 21. 21:55
A hozzászólásodból világosan kiderül, hogy még drogossal nem találkoztál.
690. lavanda (válaszként erre: 688. - 0e053a906a)
2017. febr. 21. 20:18
Így igaz.
689. 66e1cac033 (válaszként erre: 679. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 21. 19:53

Tényleg?

Na ne mondd!!!


Nemrég még - Te, mint TT2 basa "magalkotója," - nemrég azt ecsetelted, hogy "az illető hölgynek varázslatos,és elragadó személyisége van, amit a derék basa nagyon tud értékelni benne...És a hölgy, iránta való tántoríthatatlan hűsége is rendkívüli módon tetszik a basának..."


Most meg "SAJNÁLTATJA" magát ez a basa, hogy "MILYEN basa már az olyan, akinek csak egy fős háreme van?..."


Hogy is van ez???


(Egyébként az EGY SZEM háremhölgyet nem az esze és a képességei és nem is a lelke miatt sajnálom... :-) )

688. 0e053a906a (válaszként erre: 683. - 8a65af67ce)
2017. febr. 21. 18:43
MIND szenvedélybeteg,gyenge jellem,ezek a való élettől MENEKÜLNEK ebbe az idegzsibbasztásos marhaságba
687. 66e1cac033 (válaszként erre: 682. - Lavanda)
2017. febr. 21. 17:22
Ez is igaz.
686. 66e1cac033 (válaszként erre: 680. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 21. 17:20

685-ben tulajdonképpen Neked is válaszoltam.


Vagyis egyetértek abban, hogy egy bagós elől sokszor nem lehet elmenekülni. Én is úgy gondoltam, hogy egy alkoholistát vagy egy drogost elkerülhetek.

Most lettem felvilágilosítva, hogy ez nem is olyan biztos, ugye.


Ezen felül, ha alkoholistával (vagy drogossal) él együtt valaki, akkor onnan nincs menekvés. Pl. Egy feleség el tud válni az iszákos férjétől és kimentheti a gyereküket is. De ha a szülök alkoholisták, akkor egy gyerek nem tudja elkerülni őket...Ha meg még bagóznak is, az már csak a pont az i-re.

685. 66e1cac033 (válaszként erre: 684. - 04424e865e)
2017. febr. 21. 17:08

A hsz-ed ezen részére térnél ki: "Közösségben nem lehet bagózni..."


Ez nem teljesen így van...van, amelyik bagós tojik erre, és rágyújt ott is,ahol "nem lehetne" és valóban még "neki áll feljebb". Én is szeretnék utazni busszal, és a bagós ugyanabban a buszmegállóban bagózik, amelyikben én is várom a buszt, és ahol tilos a dohányzás. Persze miért állok oda amerre száll a füst, vagyis ISMÉT nekem kell arrébb állnom, ha nem akarom szívni. Vagy: egy kis közért dolgozói nem cigizhetnek ugye bent bent.A közért ELŐTT bagóznak...Elmegyek a bolt előtt és kénytelen vagyok szívni én is a füstöt...Ja, menjek át a túloldalra...Ott meg a Bank dolgozói füstölnek.

Vagy vegyük a mh-emet, amit már említettem. Igaz, hogy bent már nem bagózhatnak, de ha én mennék ki az udvarra friss levegőt szívni, tuti, hogy ott van egy bagós. Van az udvaron kijelölt hely, de odáig nem megy el, megáll az ajtóban, hogyha bárki kinyitja az ajtót, bejöjjön a füst. Ja, és én menjek arrébb... Vagy a kedves lakótársak, akik a lifteket füstölik be, ahol sosem lehetett dohányozni. Tisztelet a kivételnek.

Titusznak abban van igaza, hogy a bagós KÖZVETLENÜL árt a nem bagósoknak. Valóban egy alkoholista vagy egy drogos KÖZVETETTEN okozHAT bajt egy másik embernek.

684. 04424e865e (válaszként erre: 680. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 21. 15:42

Ezt nagyon rosszul látod. Egy drogos sokkal többet árthat bárkinek is, mint egy bagós. Ma már közösségben nem lehet bagózni, így teljesen elkerülheti az ember, hogy dohányfüstöt szívjon. Egyszerűen nem megyek oda ahol cigarettáznak.


De a cigaretta nem tudatmódosító szer. Még nem láttam olyan személyt örjöngeni, aki elszívott egy mezítlábas Munkást vagy Fecskét.

Viszont drogost már láttam, aki nem csak magának árthat abban az állapotában hanem bizony másnak is.

Szintén kevésbé hallani olyan esetet, hogy egy bagós balesetet okozott. Persze biztos történt olyan eset, hogy a sofőr ölébe pottyant a parázs és megégette a combját , ami aztán elvette a figyelmét és megtörtént a baj. De ez még mindig elenyésző ahhoz képest amennyien alkohol vagy más tudatmódosító szer hatása alatt állva okoznak balesetet.

683. 8a65af67ce (válaszként erre: 682. - Lavanda)
2017. febr. 21. 15:03
Nem lehet a dohányosokat az alkoholistákkal és a drogosokkal egy napon emlegetni.
682. lavanda (válaszként erre: 680. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 21. 14:44

Bocs, hogy közbeszólok:


Én is nagyon utálom a bagósokat meg a bagófüstöt, de én akkor is az alkoholt száműztem volna a boltok polcairól. Gondoljatok csak bele, hány család ment tönkre az alkohol miatt és hány család a cigi miatt. Azért a bagó nem végez olyan személyiségtorzulást, mint az alkohol.


De ha a dohányosnak szólsz, hogy az ő joga a te orrodnál véget ér, még neki áll feljebb!

681. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 676. - 66e1cac033)
2017. febr. 21. 14:25
Na...Hát mit akartál még mondani a diszkóval kapcsolatban? Törd a fejed,hátha előbb-utóbb eszedbe jut...
680. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 675. - 66e1cac033)
2017. febr. 21. 14:23
Hát...Nálam kicsit másképpen van a prioritás sorrendje...Én ugyanis legfőképpen a DOHÁNYOSOKAT utálom, és nézem le...Az alkoholistákat,meg a drogosokat azért ANNYIRA nem utálom mégse, mint a bagósokat...Hogy miért nem? Azért nem, mert ők elsősorban CSAK saját maguknak ártanak közvetlenül a szenvedélyükkel, ELLENTÉTBEN A BAGÓSOKKAL...Most csak gondolj bele...Beülsz egy légtérbe egy részeg trógerrel, vagy egy bedrogozott faszival...ÉR TÉGED KÖZVETLEN KÁR? Nem ér...Max. a részeg,vagy a drogos tróger zagyválásait kell hallgatnod, ha nincs szerencséd...Nade egy bagós esetében? Mi a bagózás lényege? Leül melléd AKÁRHOL egy dohányos, fogja a cigijét, és rágyújt...És INNENTÖL te is kénytelen vagy szívni a rohadt füstjét...VELE EGGYÜTT...PÁRBAN...Nincs olyan, hogy "én nem szívom a büdös dohányfüstödet",mert KÉNYTELEN VAGYOK szívni...Max.annyit tehetek, hogy ELMEGYEK EGY BAGÓS KÖZELÉBÖL...De az életemet töltsem akkor ÖRÖKÖS MENEKÜLÉSSEL A BAGÓSOK KÖZELÉBÖL? Mert neki "joga van" dohányozni? És NEKEM nincs jogom a dohányfüst mentes levegőre? AKKOR nem gyűlölném és utálnám a bagósokat, ha üvegbúrát húznának a fejükre,vagy nejlonzsákot,és az alatt "hódolnának" a kedvenc szenvedélyüknek...De ilyet nem lehet elvárni tőlük, sőt, a legtöbb esetben MÉG ŐK VANNAK FELHÁBORODVA,MEG MEGSÉRTVE,ha az ember szóváteszi nekik, hogy NE BAGÓZZANAK A KÖZELEMBEN...Merthát nekik "jogaik" vannak...Jaja...Jogaik vannak ABBAN,hogy a SAJÁT TÜDEJÜKET mérgezzék a büdös füstjükkel,de ARRA már nincs joguk,hogy az ÉN TÜDŐMET is mérgezzék nagy vígan, merthát ők "szeretnek dohányozni"...Érted a különbséget akkor a bagós, meg az alkoholista-drogos között ugye? Az utóbbi figurák is megvetésre méltó alakok, de a dohányosok még mindeközben pofátlanok is a végtelenségig...(Tisztelet a nagyon ritka kivételnek,aki inkább ő maga megyen el a közelemböl,ha rá akar gyújtani...De ettöl függetlenül én pl. dohányos nőt meg nem csókolnék semmilyen körülmények között sem...Mert undorítóan büdös az ilyeneknek a szája MINDIG...Még olyankor is, ha már órák óta nem gyujtottak pedig rá...)
679. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 674. - 66e1cac033)
2017. febr. 21. 14:00
Csak ne sajnáld te azt az egy szem háremhölgyet...Megvan neki a magához való esze,meg a képességei...Szegény TT2 basát sajnáld inkább,mivel elég furcsa helyzetbe került...Hát MILYEN basa már az olyan, akinek csak egy fős háreme van? Basának lehet egyálltalán az ilyen alakot nevezni már?
678. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 673. - 66e1cac033)
2017. febr. 21. 13:54
Attol függene a dolog,hogy KIRÖL lenne szó...Ha mondjuk RÓLAM, akkor úgy volna nekem az ideális, ha "habkönnyű" volna téged táncba vinni, olyan habkönnyű,hogy annak a habnak gyakorlatilag semmi súlya nem volna,annyira ultrakönnyű lenne, viszont ha MÁS FASZIROL lenne szó, akkor olyan,de olyan nehéz lenne téged táncba vinni, hogy olyan nehézséget a világ még nem látott...
2017. febr. 20. 23:18

Ja, javítom:


Viszont a kábszeres, meg drogos már tönkretette az életét a szenvedélyével.


Helyett:


Viszont az alkoholista, meg a drogos már tönkretette az életét a szenvedélyével

2017. febr. 20. 21:15
Pedig a DISCO-val kapcsolatban is akartam még v.mit mondani...De elfelejtettem...
675. 66e1cac033 (válaszként erre: 672. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 20. 21:13

Ismerősöm annak idején mesélte,hogy mikor katona volt, csak azért "cigizett" néha, mert "kinézték volna" meg "ciki, ha nem"...és inkább próbálta hagyni elfüstölni, annyit szívott bele, amennyit muszáj volt. Én megértettem ezt,de utáltam is, hogy EZ AZÉRT ELVÁRÁS. Ugyanez volt nálad a piával...Szóval értem.


Ezeknél még azt mondom elmegy. Kivéve, ha valaki nem úgy jár, mint Te vagy az ismerősöm, és emiatt rászokik és ő is bagós v. alkoholista lesz. És remélhetőleg nem jutunk el odáig, hogy ugyanez legyen a "drogokkal" is.

Hallottam olyan iskolai/középiskolai szlogent mostanában, hogy "Ciki a cigi"...Remélem tényleg.


Én magam is kipróbáltam a cigit, és nem tudtam letüdőzni...Még ha "finom" lenne...de nem az. Tudom, ez függőség annál, aki...


Mondjuk tudom, hogy nekem az átlagosnál érzékenyebb az orrom, és nagyon zavar a "bagószag". Néhány kollégám cigizik - szerencsére ma már (azt hiszem) minden mh. bagó mentes,és nem tudom máshol hogy van, hogy van-e bent kijelölt hely, de nálunk csak kint lehet az épületen kívül. De van, hogy kollégám elmegy mellettem, (pedig régen volt kint cigizni) én meg rosszul vagyok a szagától is.

Ennél jobban csak azt utálom, amikor a buszon kora hajnalban mellém áll egy büdös, bagószagú+piaszagú, neadjIsten még szájszagú ürge. Na, akkor menekülök.

(Benk Dénesnek volt egy ilyen stand up-ja, mikor erről beszélt, s azt mondta, "hogy volt a leheletén hagymaszag is, de esküszöm, az csak javított rajta" ...Na ezzel én is így vagyok.)



Sosem volt olyan partnerem, aki cigizett. Azt szoktam mondani, sosem csókolóznék egy olyan pasival, aki cigizik, mert "úgy érezném, mintha egy hamutartóval csókolóznék".

Számomra még elképzelni is borzalom.

Szóval hasonlóan érzek, mint Te, de azért még lehet jó ember egy bagós is, gyűlölni és lenézni nem kell őket emiatt, talán szebb lenne azt mondani, hogy gyűlöljük EZT A SZOKÁSUKAT.


Az alkoholistákkal és kábszeresekkel kapcsolatban már én is szigorúbban gondolkozom. A cigizés csak egy rossz szokás (igaz, hogy aki passzív dohányzásra kényszerít az még bunkó is, (pl. a bunkóság netovábbja, amikor valami "állat" direkt felfújja a cigifüstöt a buszra mielőtt felszáll, de előtte még négy jó mélyet slukkol belőle, blááá...)Én csak azokat a bagósokat NEM TUDOM, ÉS NEM AKAROM TOLERÁLNI, akik saját szenvedélyük miatt másokat "veszélyeztetnek".

A passzív dohányzás "áldozatai" legfőképp mindazok, akik egy dohányossal egy légtérbe kerülnek s ez ellen tehetetlenek. (családtagok, főként a gyerekek)


Viszont a kábszeres, meg drogos már tönkretette az életét a szenvedélyével.Sokan a hozzátartozói életét is minimum megkeserítik. Vannak akik rengeteget áldoznak saját életükből arra, hogy egy ilyen "szenvedélybeteg" családtagjukat, barátjukat megmentsék...hasztalan.


Vagy épp gyerekek nőnek fel ilyen légkörben. Ők nem kérték, s nem tehetnek semmit sem, csak sodródnak, szenvednek.

Kik a felelősek azért, hogy ezek a gyerekek hogy nőnek fel??? Mert akiknek felelősnek kéne lenniük,azok nem tesznek ÉRTÜK semmit.Csak ELLENÜK. Még ha tudatlanul teszik akkor is.

(Na ez végképp jó kis OFF...)

674. 66e1cac033 (válaszként erre: 671. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 20. 18:23

Hahhh!... szegény egy szem háremhölgy...én nem is tudom, hogy...


Áááh, semmi,semmi...csak kicsit elgondolkoztam!

:-DDD

673. 66e1cac033 (válaszként erre: 670. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 20. 17:52

"Szövegértés egyes, ülj le fiam!"- mondaná a magyartanárod.

Nem KÖNNYŰ engem táncba vinni...

Úgy vélem, nem is arra vágynál, hogy könnyű legyen. Vagy tévedek?

672. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 669. - 66e1cac033)
2017. febr. 20. 13:45
Elég sok témát,és kérdést érintettél ebben a hsz-ben...De nézzük akkor sorban a dolgokat...Kezdjük azzal,hogy én mondjuk SOHASEM értettem egyet a libsi elvekkel, amik szerint "minden két lábon járó,és beszélni tudó lény, az automatikusan embernek is számít egyben"...Én ILYEN természeti törvényt nem ismerek...Szerintem EMBERNEK csak azt lehet nevezni, aki képes mindig EMBERKÉNT,és INTELLIGENS LÉNYKÉNT viselkedni...Nos...Mivel az én értelmezésemben egy "ember" az nem szokott olyat csinálni, hogy bedrogoz titokban ÉS ELŐRE KITERVELTEN gyanútlan nőnemüeket, és utána megizéli a magatehetetlen nőket,aztán meg meg van magával elégedve, hogy most milyen ügyes is volt...Aki ilyet csinál,az szerintem NEM ember, és éppen ezért felesleges is olyan oldalrol megközelítve értetlenkedni a dolgon, hogy "Milyen ember az ilyen"? Az ilyen az NEM ember,csak valami biomassza lény, aztán ennyi...A csordaszellemröl is néhány gondolat akkor...Én magam kevés dolgot utálok úgy,mint pl. a "csordaszellemet"...De vannak helyzetek, amikor KÉNYTELEN az ember némileg mégis alkalmazkodni a "tömeg" akaratához,mert máskülönben KIVETI MAGÁBOL a társaság...Mondjuk én sohasem szerettem inni, ma sem szeretek, és a szeszes italokkal a világbol is ki lehet mindig üldözni,de MÉGIS vannak/voltak olyan helyzetek, amikor KÉNYTELEN voltam némileg(!) átvenni mások ezirányu szokását,mert máskülönben kinéztek volna maguk közzül...Úgyhogy kénytelen voltam kompromisszumokat kötni időnként...Pl. a diszkózás kapcsán is...Mint azt írtam lentebb is,diszkóba CSAK nagyobb társasággal érdemes menni,ez régebben tuti hogy így volt, de lehet manapság is így van...Viszont EGYSZER,vagy KÉTSZER meg lehet azt tenni,hogy amíg a többiek körülöttem pl. vodkáznak,addig én csak kólázom, de ÁLLANDÓAN már nem...Így akkor hogy ne lógjak túlságba is ki a társaságbol,ilyen diszkóesteken NÉHA énis behúztam némi tömény italt,meg néha énis berúgtam kissé,de ezek az alkalmak ritkák voltak, és KIZÁRÓLAG csak a diszkó idejére voltak érvényesek...De a drogozás,meg a cigizés esetében már nem voltam hajlandó sohasem a kompromisszumokra...SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT SEM...A drogot ELVBÖL soha ki nem próbálnám,(Azt mondják pedig,hogy a drogozás "élvezetet okoz" azért csinálják sokan...Hát...Énis szeretem mondjuk az élvezeteket, sőt,nagyon is szeretem,viszont ha élvezetekre vágyok, akkor én keríteni szoktam magamnak egy NŐT mindig, éshát az illető hölgy ad nekem optimális esetben a különféle nyílásai álltal annyi élvezetet, hogy annál nekem több nem kell,meg nemis hiányzik...De hogy ezzel más meg hogyan lehet másképpen azt sose értettem...De lehet hogy már nemis fogom...)A cigivel meg az a helyzet, hogy mint gondolom mindenki,annak idején EGYSZER-KÉTSZER kipróbáltam énis...Azt hiszem,olyan 16 éves korom táján...De nekem sehogyse jött be ez az egész...Kezdjük azzal,hogy én már le sem voltam képes tüdőzni a füstöt...Egy-két cigit elszívtam nagy nehézségek árán mivel annyit piszkáltak vele az ismerős gyerekek,hogy "dehát próbáljam már ki",de azokat is csak úgy tudtam,hogy csak a számba szívtam a füstöt, aztán kifújtam...A cigizés után meg még órák múlva is éreztem a számban,meg az újjaimon azt a büdös bagószagot,meg ízt...Hát...Ezek a dolgok meg sehogyse tudtak eltölteni semmiféle élvezettel, úgyhogy többet cigizésröl az én esetemben szó sem lehetett...Sőt...A mai napig is rettentően gyűlölöm,és lenézem a bagósokat...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook