Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aki szívesen emlékszik vissza a hetvenes -nyolcvanas évekre, mi volt jobb, és mi rosszabb, mint manapság? fórum

Aki szívesen emlékszik vissza a hetvenes -nyolcvanas évekre, mi volt jobb, és mi rosszabb, mint manapság? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
551. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 549. - 68f67c6f90)
2017. jan. 10. 17:13
Hiába na...Azért egy "tökletes nő" az bizony egy tökéletes nő...Én nem értem,hogy miként tudod pontosan megérezni azt mindig, hogy mi az ízlésem pl. a női ruhatárak/öltözködési stílusok okán? Csak nem lelki társak vagyunk minden jel szerint?
2017. jan. 10. 17:09
Jól van na...Tudom hogy nem 18+ kategóriás ez a topik, ezért nemis akartam túlságba belemerülni a témába...Szóval éppen ezért térjünk is vissza egy kicsit a 70-es évek világába...Írtam ugye, hogy időnként szoktam lapozgatni a 70-es évekbeli "Ország-Világ" magazinokat...Nos...Vagy 1-2 évvel ezelőtt megtaláltam az egyik 1977. évi számban az egyik kedvenc vígjátékom címét...Az "Estély habfürdővel" című vígjátékot...Ahogy nézegettem az egykori tévéműsor rovatban ezt a film címet, egyböl be is ugrott annak a réges-régi estének az emléke...Látogatóban voltunk az apai nagyanyáméknál(Nem az anyainál,akiröl régebben írtam, ezek a másikak voltak...)az öcsémmel meg az anyámmal hármasban,éshát pont akkor akartunk hazaindulni, amikor kezdődött a tévében ez a film...Így akkor letettünk az indulásrol, és végignéztük,ha már ott voltunk...Közben a nagyanyám álltal sütött diósrétest eszegettük, meg teát iszogattunk...Kellemes,nyugodt hangulatu filmnézős este volt ez, emlékszem,időnként jókat kacagtunk mindannyian a főhős idétlenkedésein, és amikor véget ért a film, alig akartunk hazamenni,olyan jó hangulatba kerültünk...Szóval miután rájöttem, hogy jól emlékeztem a film címére, a neten kikerestük akkor ezt a filmet, és letöltöttük pendrive-ra...Érdekes élmény volt majd 40 év után újra látni, főleg úgy, hogy szinte minden jelenete ismerős volt,mivel emlékeztem mindre...Az első jelenettöl az utolsóig...Azóta is gyakran újranézem ezt a filmet,mivel örök kedvencem...Főleg a nosztalgia okán, bár enélkül is tök mulatságos szerintem...És akárcsak a Bud Spencer filmek, úgy ez a film is a mulatságos szituk közepette is valahogy olyan jellegzetesen megnyugtató légkört áraszt a szobában amikor nézni szoktam, hogy csak na...Hát igen...Manapság ezeknek a régi filmeknek nemnagyon van már párja...Bár pl. a "Dilisek vacsorája" mondjuk erősen megközelíti ezt a jellegzetes hangulatot, annak ellenére hogy a kilencvenes évek végén készült...De több ilyen kategóriás vígjátékot én nemnagyon ismerek a mai időkböl...
549. 68f67c6f90 (válaszként erre: 541. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 10. 17:03

Manapság is hordok szoknyát. De sztem.nekem egy általad említett szoknya nem áll jól.

A térdig érő pont nem jó, térd alatt érőt sosem szerettem, inkább azt, ami térd fölött kb. egy tenyérnyire van.Optikailag ez a jó.

Illetve nyáron szoktam hordani hosszú lapszoknyát.Annak viszont vádli alatt, bokáig kell érnie.

548. ab61752c45 (válaszként erre: 546. - Polihisztor)
2017. jan. 10. 17:02
egy lángos talán háromszáz,mezítlábas lángos.tíz háromezer,száz harmincezer. én háromszázat.
547. 68f67c6f90 (válaszként erre: 541. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 10. 16:14

Hé,hahó!

Ez nem olyan fórum...

És különben is L.L.L. nem így írná le, hanem valahogy "árnyaltabban","burkoltabban", "költőibben"...Nem tudom érted-e? :-)))

546. Polihisztor (válaszként erre: 544. - Ab61752c45)
2017. jan. 10. 16:03

A szüleim fizetése 4000 forint körül volt.

Tehát 4000 lángost vehettek egyhavi fizetésükért.


Ma hány lángost kapnának a nyugdíjukért?

545. sanyinak (válaszként erre: 543. - Polihisztor)
2017. jan. 10. 15:08
Euroban még lehet annyi később is...
544. ab61752c45 (válaszként erre: 543. - Polihisztor)
2017. jan. 10. 14:53
egy forint volt egy lángos,istenem,de milyen lángos.
543. Polihisztor (válaszként erre: 517. - 68f67c6f90)
2017. jan. 10. 14:50
Én még a 3,80-as kenyérre, tejre is emlékszem. A zsemlye és a kifli 40 fillér volt.
542. ab61752c45 (válaszként erre: 531. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 10. 10:41
te meg egy nagy hülye vagy.
541. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 538. - 68f67c6f90)
2017. jan. 10. 10:32
Azért nem lett volna rossz dolog, ha akkoriban összefutottunk volna valami közös rendezvényen, vagy egy suliba jártunk volna...Szerintem jól egymásra találtunk volna...Hm...Jól nézhettél ki olyasmi szerelésekben, amiröl írtál...Viszont azért bíztam benne, hogy a szoknyákat manapság se hagytad volna ki, ha moziba akartál volna valamikor menni...Ha másnem, akkor egy szolíd, térdig érő szoknyát szerintem felvehettél volna ilyen esetben is, valami sötétebb tónusu, testszínű harisnyával...Az ilyen szerelés szerintem egyszerre hat komoly,és ízléses öltözékként, és egyben izgatóan nőiesként is...Hű...Tudod milyen kellemes dolog egész lentröl megkezdeni a simogatást a hölgyek harisnyás lábait illetően,és lassan haladni felfelé a térdig érő szoknyák alá? Szép lassan, egyre feljebb és feljebb? (Nem írom meg,mert megvádolnál azzal, hogy már megint L.L.L.-t akarom alakítani...)
540. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 537. - 68f67c6f90)
2017. jan. 10. 10:20
Na? És még pont a Sindzse szemében volt ez a "haskelep"? Nekem akkor valahogy elkerülte mindig a figyelmemet...Gondolom ennek az lehetett az oka, hogy álltalában ha én valami olyan szóval találkozom, aminek nem ismerem a jelentését, akkor átugrom a szót olvasás közben, aztán ennyi...Amúgy értem,hogy mire céloztál, valszeg arra akartál utalni, hogy nem-e énis ilyen "L.L.L. féle szupermen" vagyok-e, aztánmeg élőben valami kis apró, pocakos,kopasz emberke volnék, akinek még az is nehezére esik sokszor, hogy a napi tejbegrízét bekanalazza valahogy a szájába...Nem-Nem...Én bármit írok bárhova, az a valóságnak mindig megfelel...Még olyankor is, amikor első hallásra hihetetlenül hangzik a dolog...(De szerintem ismersz te már annyira, hogy ezt tudjad rólam...)
539. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 534. - 68f67c6f90)
2017. jan. 10. 10:08
A Litkait miért nem csíped? Nem jön be sehogyse az egyénisége, meg a humora a fickónak? Mi az ami nem tetszik neked rajta?
538. 68f67c6f90 (válaszként erre: 506. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 10. 00:07

Auuuu. Olyan régen volt már. Legkedvesebb barátnőmmel ma is tartjuk a kapcsolatot.Nem voltunk hivalkodóak,de azért szerettük kicsit megmutatni magunkat, kettőnk közül én voltam a hangadó, engem kicsit jobban megnéztek a fiúk. Ő inkább farmernaciban járt, akkor az volt a divat, hogy fel volt hajtva a szára, borzalmas volt. Magas derekú farmerem nekem is volt, meg kordbársony nadrágom is, ami már nem biztos, hogy tetszene.Suliban azokba jártam, néha felvettem miniszoknyát, de a tanárok - valami rejtélyes módon :-) - nem szerették...Akkor még szigor volt a suliban ruhák terén (is).

Îgy, ha valahova mentünk szórakozni, rajtam szinte mindig miniszoknya volt. Na, annyira nem mini, hogy minden kilátszódjon, de lehajolni, csak óvatosan lehetett benne, inkább csak féloldalasan, összeszorított lábakkal óvatosan leguggolni...na, ezt csak a lányok tudják, hogy kell.:-) Farmerszoknya is lehetett, de a kedvencem egy sötétkék kordbársony volt. És akkor nagyon divatosak voltak az önmagukkal mindenféle mintás (hullámminta, rombusz, vonalak) harisnyák. Azokat szerettem, szóval úgy mentem moziba. A felsökre annyira nem emlékszem. Gondolom leginkább póló. Volt egy fehér denevér ujjú, valami felirat volt rajta...Na mindegy, rég volt nem emlékszem.Akkor még nem hordtam magassarkút. Nem tudtam volna egész nap trappolni benne a városban.


És ma miben mennék moziba? Azt hiszem attól is függővé tenném, hogy kivel és mire. Egy moziba - ma már egy kosztümöt, nadrág kosztümöt túlzásnak tartok. Fekete, ill. fekete hosszanti vékony fehér csíkokkal díszített szövetnadrág egy nem túl extra blúzzal mondjuk.A többség úgyis farmerban lenne. Ha gyerekekkel megy az ember, ismét más a szitu.Attól függ esetleg,hogy mit veszek fel, hogy hova megyünk utána. Vagy ha mesét néznénk, annak valahogy nem jut eszembe kiöltözni.

537. 68f67c6f90 (válaszként erre: 530. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 9. 23:12

Hogy mi az a "haskelep"?


De örülök, hogy újra találtunk valami közöset!


Hát már elfeledkeztél a mi jó öreg L.L.L. barátunkról? Pedig többször is említettem én már itt ezt a szót!


Évekkel ezelőtt olvastam az egyik regényében, és ugyanígy csodálkoztam én is, mint ahogy te most!


Jaj, Drágám! Meg kell szoknom, hogy néha nem tudsz elvonatkoztatni, és elsőre nem érted meg a vicce(me)t,mondjuk átkötni egy gondolatot (mint én).

Mivel írtad, hogy "sportos" vagy, nekem - VICCESEN- egyből beugrott, hogy VAJON UGYANÚGY, mint L.L.L., aki - mint tudjuk - nagyszerűen ugrál, mászkál imahengereken, pagodatetőkön különféle szaltók, "haskelepek" alkalmazásával.


Nos, én akkor, évekkel ezelőtt kerestem rá a neten, hogy mi a bánat az a haskelep, mert próbáltam én elképzelni a leírás alapján, hogy hogy tornászta fel magát a tetőre, de csak nem tudtam rájönni. Most is rá kerestem, mert én sem tudom megfogalmazni: "Rúd alsó fogással, felhúzod magad, emeled a lábad és hátrafelé átfordulsz a rúdon."

(Ha rákeresel videót is találsz.)


És amin nagyot nevettem. Megpróbáltam megkeresni, hogy melyik regényében is volt ez, (go...le a barátom) hát nem fogod kitalálni: Épp a Sindzse szeme c. könyvében.!

:-DDD


(Nem tudom, be tehetek-e ide fél oldalnyi szöveget tőle idézetként természetesen az író és a mű megnevezésével...ha lehet megtenném.)

536. unom (válaszként erre: 533. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 9. 20:33

Minden férfi azt gondolja, ért a feleségéhez. Szerintem szegény épp annyira meg volt róla győződve, hogy a felesége boldog, és eszébe se jut megcsalni őt, mint te.

Tudod: más dolgában nem nehéz okosnak lenni.

535. 68f67c6f90 (válaszként erre: 519. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 9. 20:33
Nem tudtam. Azt hallottam - ő mondta egyszer a tv-ben - hogy szereplőválogatáskor ő volt az egyetlen aki bele mert rúgni valakinek a fenekébe, ezért kapta meg a szerepet.
534. 68f67c6f90 (válaszként erre: 529. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 9. 20:28
Ninvs vele bajom, van épp nincs az első háromban.Hadháziba már akkor "beleszerelmesedtem", először a hangjába, amikor még csak a rádióban vezette a reggeli műsort. Szerelem volt első hallásra...
533. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 532. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 9. 20:19
Ahogy elnézem Mazsu,te egy árva szót se értettél abbol, amit írtam...Vagy úgy teszel, mint aki nem ért...Hát igen...Ez a különbség a női érzelmi megközelítés, és a férfiakra jellemző értelmi megközelítés között...És éppen ezért nemis kezdek vitába veled, mert úgyis csak elbeszélnénk egymás mellett...De azért megismételném:Imre minden jel szerint nem értett a feleségéhez, és akkor megbűnhődött ezért a fogyatékosságáért...Aztán ennyi...(Végülis ha valaki nem ért a repülőgépvezetéshez, de mégis beül a pilótafülkébe aztán lezuhan,én az ilyen embert nem tudom sajnos sohasem sajnálni...Mivel csak saját magát okolhatja a balesetért...)Legalábbis részemröl ennyit tudok mondani csak a tragédiájához...
532. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 531. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 9. 20:09
Szerintem ő azt gondolta hogy ha szereti a feleségét és a gyerekét az jelent valamit és az elég. Hogy a nő másképp gondolta az is más tészta. Lúzer semmiképp nem volt mert jó apa volt a gyereke nagyon szerette ha anyagilag mindent megteremtett gondolom a szakmájában sem volt lúzer. Csak mivel árva volt gondolom őt borzasztóan megrázta hogy ekkorát csalódott abban akit szeretett, akiben bízott és ezt nem tudta feldolgozni. Lehet hogy szentimentális vagyok de én szívből sajnálom.
531. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 519. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 9. 20:04
Igen...Szegény Olvasztó Imre valóban öngyilkos lett, ha jól tudom,felakasztotta magát...Szomorú történet az övé, de én nem tudom sajnálni egy percig se...Az a dolog hogy az asszony MEGCSALTA,és KIFORGATTA MINDENÉBÖL,az elég beszédes dolog...És azt mutatja,hogy NEM VOLT VELE BOLDOG AZ ASSZONY...Mert ha az lett volna, akkor nem csalta volna meg...Szóval szegény Imre szerintem ott szúrta el, hogy nem értett a nők nyelvén...És nem volt érzéke hozzájuk...Valszeg ő is annyi más lúzerhez hasonlóan alighanem azt hitte, hogy ha az asszony hátsója alá rak pénzt,kocsit,házat,mindent, ezzel MINDEN RENDBEN IS VAN akkor...És ezzel akkor Ő lett a megtestesült álom, és mintaférj egyböl...Holott egy nő boldogságában az anyagi javaknak van mindig a legkisebb része...A nőhöz-asszonyhoz ÉRTENI KELL,és TUDNI KELL AZT,hogy mi álltal teheti VALÓBAN BOLDOGGÁ EGY FÉRFI...Szegény Imre ezt a jelek szerint nem tudta, és nem volt tehetsége a feleségéhez...Ennyi...És én ezért se sajnálni, se álldozatként elfogadni nem tudom...Csak egy szomorú életü lúzert látok benne,aki magának köszönhette a bajt...
530. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 515. - 68f67c6f90)
2017. jan. 9. 19:52
Drágám...Én SAJÁT MAGAM hasonmása voltam mindig is, és vagyok ma is...Szóval velem kapcsolatosan felesleges mindenféle neveket emlegetni...Nem vagyok hasonmása egyik felsorolt úrnak sem...És nem szoktam tetőröl-tetőre ugrálni sem...Mert mi a fenének kéne? Amúgy mi az a "haskelep"?Én még sose hallottam eddig erröl...
529. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 512. - 68f67c6f90)
2017. jan. 9. 19:48
Ezt most értsem úgy, hogy Litkai Gergely ezek szerint nem jön be neked,mint frenetikus humorista? Szomorú vagyok e miatt, dehát ha neked nem jön be, akkor nem jön be...Nincs mit tenni...
528. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 511. - 68f67c6f90)
2017. jan. 9. 19:46
Persze...A prividre már meg is írtam...
527. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 510. - 68f67c6f90)
2017. jan. 9. 19:45
Na jó...Az ötlet tényleg Bud Spencerék hazai adoptálása volt, de ha jobban megfigyeled, ezzel ki is merült minden hasonlóság..."Ötvös Csöpi" figurája,és kalandjai NEM Spencerék majmolása volt,hanem egy önálló út...Csak figyeld meg figyelmesen ezeket a filmeket...A "Bakterház" esetében meg azért ne feledd el a többi szereplőt se...A Patást, a Csámpás Rozit, a Buga Józsit, a piócás embert meg a többieket...Mind egytöl egyik REMEKELTEK a filmben...A többi szereplő okán se szoktad nézni ezt a filmet? Kár hogy ennyire nem jött be neked Olvasztó Imre alakítása...És emiatt elveted az egész filmet...
526. 2da769306a (válaszként erre: 524. - Sanyinak)
2017. jan. 9. 19:40
Pénz volt már akkor, csak jobban szerettünk sóval fizetni, habár a mamutokat csak pénzért lehetett megvenni...:)
525. sanyinak (válaszként erre: 523. - Globus)
2017. jan. 9. 19:39
1 forintos alapon?
524. sanyinak (válaszként erre: 522. - 2da769306a)
2017. jan. 9. 19:37
Akkor meg nem volt penz sem, csak cserekereskedelem?
523. globus (válaszként erre: 522. - 2da769306a)
2017. jan. 9. 19:37
Fagylalt-tojás cserében nem voltál érdekelt?
522. 2da769306a (válaszként erre: 521. - Sanyinak)
2017. jan. 9. 19:35
Én olyan öreg vagyok, hogy 1 nagy kenyérért( kb. másfél kiló most) 4 nagy marék sót adtunk...:)
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook