Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aki szívesen emlékszik vissza a hetvenes -nyolcvanas évekre, mi volt jobb, és mi rosszabb, mint manapság? fórum

Aki szívesen emlékszik vissza a hetvenes -nyolcvanas évekre, mi volt jobb, és mi rosszabb, mint manapság? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
791. 66e1cac033 (válaszként erre: 789. - Unom)
2017. márc. 16. 08:21
Igen, én is abba a néhány %-ba tartozom :-)
790. 66e1cac033 (válaszként erre: 787. - Sanyinak)
2017. márc. 16. 08:19

Én büszke vagyok arra, és örülök annak, hogy nem olyan munkám van, amihez egy irodában kell ülnöm egy monitor előtt. Használok azt is persze, mert "adatok bevitele" mindenhol kell, de ez napi mondjuk fél óra és a mindennapjainkban meg a magánéletünkben is benne van (jelen pillanatban is ugye :-))

Szóval nem a PC ellen vagyok.


Hanem az "elgépiesedés" ellen, a "személyes kapcsolatok" elsatnyulása ellen.

(Amikor valakinek fontosabb az, hogy a neten közölje, mit tudni kikkel, mindenkivel - azt, amit ő ép fontosnak gondol, ahelyett, hogy megbeszélné ezt SZEMÉLYESEN a barátnőjével...Mindkettejüknek jobb lenne...És ha van idejük a gép mellett órákat "szötymögni" akkor lehetne idejük személyes találkozóra is...

(Érted amit mondok, ugye?)

789. unom (válaszként erre: 788. - 66e1cac033)
2017. márc. 16. 07:28

Ha így haladunk, nem sok ilyen munka marad. Már cikkeket is írnak számítógépek, ami a magyar sajtót elnézve lehet, nem lesz hátrány.

A nagy kérdés: mi legyen azokkal az emberekkel, akiknek nem lesz munkájuk?

Egyébként én szeretek most élni, élvezem ezt a kort.

788. 66e1cac033 (válaszként erre: 787. - Sanyinak)
2017. márc. 16. 07:21

Lehet, de mindig lesznek (maradnak) olyan munkák, amit nem lehet gépekkel végeztetni.


Legalábbis remélem...Vagy ha nem, nem akarom azt megérni, hogy engem gépek, robotok irányítsanak :-)


Kivéve,ha nekem nem kellene dolgoznom, és a robotok "csak értem" lennének.

Persze azokat is irányítaná valaki...Feltételezem, hogy egy EMBER.

:)

787. sanyinak (válaszként erre: 786. - 66e1cac033)
2017. márc. 16. 06:10

Nem szereted mert ők már mások mint amit te normaként tanultál. De attól még lehet, hogy ez a jövő és nem csak egy félresiklott mellékállomás, vagy egy elkorcsosult oldahajtás.


Mit szóltak volna mondjuk csak 50 évvel ezelőtt, ha látják, a mai emberek döntő többsége egy irodában egy "tv képernyő" előtt ül egész nap és az a munkája, ahelyett hogy "dolgozna rendesen pl a munkagép mellett". Én is kirohogtem osztálytársamat, aki az első pc-k egyike előtt anno a monogramját írta ki több napos munkával.

Az idők változnak, hozzá kell szoknunk.

786. 66e1cac033 (válaszként erre: 785. - Sanyinak)
2017. márc. 15. 21:57

Én azért sajnálom a (régen hozzánk képest)"több szabadidő" hiányát ma a gyerekeinktől.


Nekem ált. iskolásként volt "időm" délutánonként lent játszani a "játszón" a csajokkal. Mikor az én gyerekem annyi volt, már "leterheltebb" volt, mint anno. én. És sztem mi sem voltunk butábbak, mint ők.


Nem mondom, hogy hátrány, ha gyerekeink "online haverkodnak".(Könnyebben eljuttatják egymásnak a leckét, mint mi anno., hogy csak egy példát említsek...El lehet kérni az utolsó pillanatban is, vagy ha beteg az illető nem kell személyesen átvinni, vagy telefonon " bediktálni"...Már akiknél volt telefon...az osztályunkban talán 3 gyerek szüleinél volt otthon :-) )


És nem lesz ettől rosszabb gyerekkora a fiadnak sem (bocs a személyeskedésért, Te írtad), addig, amíg "személyesen is" találkoznak, lejárnak focizni, bringázni, stb.


De nem szeretem azt, hogy a tanárok mondják, hogy túl sokat lógnak a gyerekek a Fa..book-on, miközben ők "kényszerítették" oda azokat is, akik eredetileg fent sem voltak-pl. az enyémet is-mert minden infót oda tettek fel, mondván hogy úgyis ott vannak örökké...miközben az iskolának van ugye erre olyan - a célnak tökéletesen megfelelő -felülete, ahol mindent megoszthatnak a diákokkal és a szülőkkel (e-napló)

Akkor hogy is van ez?

És nem szeretem az "online kapcsolatokat" akkor, mikor fiatal szerelmespárt látok, és nem azt látom, hogy szerelmesen összebújva beszélgetnek, hanem hogy mindkettő a telefonját nyomigja egymás melett...hogy "megossza másokkal" hogy most együtt vannak.

785. sanyinak (válaszként erre: 784. - 66e1cac033)
2017. márc. 15. 16:44

Szerintem ezek a retro oldalak azért jönnek létre, mert senki sem szeret öregedni és így a retróval a múltban élve visszatérhet fiatalkori önmagához.

Van a Facebookon is a sok poszt, hogy "ha te emlékszel még erre, vagy arra a tárgyra, akkor te még..." és itt jön valami pozitív felsőbbrendű szöveg.

Ezeket ugyanolyan akkor érzem mint a "bezzeg az én időmben" kifejezést.

Azért mert én mondjuk az utcán lógtam a haverjaival, a fiam tarthat kapcsolatot online velük - attól neki még nem rosszabb a gyerekkora.

784. 66e1cac033 (válaszként erre: 780. - Sanyinak)
2017. márc. 15. 00:35

Igen, de az nem is nosztalgiázás, ha "csak" mesélsz neki, mert kíváncsi. :-)


Már írtam, hogy azért, mert valaki "olykor" nosztalgiázik, még nem jelenti azt, hogy sokat foglalkozik a múlttal.

Hogy személyes példámnál maradjak:

Azért, mert van olyan ismerősöm-konkrétan a már itt említett volt osztálytársnőm, barátnőm, akivel együtt bohóckodtunk fiatalon, és élveztük a gondtalan diákéveket, akivel most is mondjuk havonta egyszer-kétszer találkozunk, és mondjuk kéthavonta egyszer felelevenítjük a régi emlékeinket, és ezeken jókat mosolygunk még ma is; az nem jelenti azt, hogy "jobban éreztük volna magunkat akkor, mint most". Egyszerűen csak *más jellegű* élményeink voltak. Ettől függetlenül most is vannak "pozitív élményeink".


Ha ezt a topicot (vagy ehhez hasonló felületeket) leszámítjuk, :-) akinek nincsenek olyan régi ismerősei, akikkel nosztalgiázhat, az *nem is fog* nosztalgiázni, hisz nincs kivel. :-)


De nézz körül az életben, a neten...Milyen sok "retro" dolog van. Miért?


És nem is biztos,ugye, hogy csak a pozitív dolgok miatt nosztalgiázunk.

783. 66e1cac033 (válaszként erre: 774. - Titusz Titusz 2)
2017. márc. 14. 23:53

Na akkor, nem tudom ismered-e, de ezt neked ajánlom:(Showder klub Janklovics Péter)


2:48-tól

Ezen belül Poptarisznya: 5:05 - 6:50


[link]

782. 66e1cac033 (válaszként erre: 779. - Titusz Titusz 2)
2017. márc. 14. 23:19
Elmentetek még ezután legalább egyszer (legálisan) abba a DISCO-ba? :-)
781. 66e1cac033 (válaszként erre: 772. - Titusz Titusz 2)
2017. márc. 14. 22:59

Jaj,hát nem is értem, miért komplikálod így túl!!!

:-)))

Áram van a diszkóban?

Van.


Akkor egy fagyasztóládát is be lehet szerezni...És ha fagyit nem is, de minfenféle jégkrémet árusíthatnak, na!

:-DDD

780. sanyinak (válaszként erre: 769. - 66e1cac033)
2017. márc. 12. 13:03

Én beérem azzal, ha a gyermekem kíváncsiságát kielégítem a múltra vonatkozóan és neki mesélek a "régmúltról".

Nem éreztem magam jobban a múltban sem mint a jelenben, ezért inkább a jövőre koncentrálok :)


Nem az foglalkozik sokat a múlttal, aki akkor jobban érezte magát, vagy akinek több pozitív élménye volt akkoriban?

779. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 777. - Titusz Titusz 2)
2017. márc. 12. 12:59
Csak éppen ott volt a gond, hogy ezen nevezett ablak alatt meg a környékén,tüskés-szúrós bozótos volt,ráadásul meglehetősen sűrű is...Éshát késő őszi idő volt ekkor már,úgyhogy a levelek is erősen hullófélben voltak a bokrokrol,és sokfelé már csak a csupasz ágak sűrű szövevénye volt az egész bozótos...Ezt látva levetették némelyek közzülünk a dzsekijüket-kabátjukat,hogy a tüskés gallyak ne tépjék szét a kabátjuk anyagát...Na...Ilyen körülmények között aztán nagynehezen, pokoli káromkodások és átkozódások közepette elvergődtünk az ablakig, amit aztán kis várakozás után tényleg ki is nyitott a spiné,és így bemásztunk némi nehézségek közepette az épületbe,szóval az volt a lényeg,hogy végül azért csak sikerült bejutnunk...Csak éppen a sötétben,meg a nagy izgalmak közepette arra nem figyeltünk,hogy MILYEN ÁLLAPOTBAN...Nade az a lényeg, hogy örvendeztünk igencsak, hogy sikerült a merész csel, és ime, itt vagyunk akkor a diszkóban, ráadásul még belépődíjat sem fizettünk...A kis mellékhelyiségben kicsit megfogdostuk-összecsókolgattuk hálábol a leleményes nőcit,aztán büszkén kimasíroztunk a táncterembe,és megállva az egyik szabad asztalnál,készülődtünk leülni...Na...EKKOR tört ki a parasztgyalázat...Hirtelen,semmi átmenet nélkül éktelen sivalkodás,ordítozás támadt körülöttünk, úgyhogy még a zene is leállt gyorsan,és felkapcsolták még a lámpákat is...Mi meg csak álltunk nagy értetlenül, és pislogtunk,hogy mi az isten történt már itt? Aztán ahogy végignéztünk egymáson,egyböl megértettük a rémület okát...A sok csinosan öltözött csajszi,meg elegáns faszi között ott álltunk mi 5-en, mint valami istentudja honnan beszabadult, züllött,szakadt trógerek...Ugyanis ahogy áttörtünk a bozóton,a dzsekinket-kabátjainkat össze-vissza szagatták a gallyak meg a tüskék,azon a két társunkon meg, akik előrelátóan levetették a kabátjukat még jó előre, vastag rétegben állt a falevél, gyallytöredék, meg az istentudja miféle pergő szemét még,mivel bolyhos pulóver volt rajtuk,úgyhogy az összes levél,meg gallytöredék mind rájuk tapadt,meg beléjük ragadt ahogy átverekedték magukat a bozóton... Úgyhogy úgy néztek ki mint valami elfuserált karácsonyfák,vastagon beborítva szeméttel...Iszonyú volt még egymásra is ránéznünk...Na annyi is volt aztán az aznap esti diszkózásunknak...Pillanatok alatt berohantak a biztonságiak a táncteremben kitört éktelen sivalkodásra, és a két, szeméttel borzalmasan elborított társunkat elkapták, és kituszkolták villámgyorsan a diszkóbol...Mi 3-an, akiknek csak a kabátja lett némileg összecincálva a gallyak álltal, maradhattunk volna éppen, de ezek után a történések után ugyan kinek lett volna már kedve a további diszkózásra? Rövid tanakodás után arra jutottunk, hogy inkább mi is szolidaritást vállalunk a két kidobott társunkkal, és önként kimentünk az épületöl mi is...Ilyen vége lett aztán a délután még ígéretesnek tűnő diszkólátogatásnak...Sose felejtem el ezt az utólag visszagondolva már módfelett mulatságos esetet...
2017. márc. 12. 12:47
A jobb nekem az volt, hogy akkor fiatal voltam, a rossz meg az, hogy már akkoris tudtam, hogy minden évvel idősebb leszek.
777. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 776. - Titusz Titusz 2)
2017. márc. 12. 12:13
Na szóval...A nevezett kocsmában múlattuk az időt egész a diszkó kezdetéig, és 5-ünk közzül hárman, estére már egész be is szívtak alaposan...Csak két józan fickó maradt a társaságban, az egyik én voltam, a másik meg a sofőr...Így értük meg a diszkó kezdetét,amikoris kijöttünk a kocsmábol,és elindultunk a helyi szórakozóhely irányába...A célhoz érve láttuk,hogy ez tényleg nem holmi "kocadiszkó",mert jókora tömeg állt már a bejárat előtt,meg az ajtónálló biztonságiak sem cicóztak, hanem alaposan megszűrték a belépni szándékozókat,és pl. a részegeket nem engedték be...De azért mi mégis próbálkoztunk...Ennek viszont az lett az eredménye, hogy a 3 részeg társunkat persze egyböl kizárták, és mondták nekünk az ajtónállók, hogy csak ketten mehetünk be,a két józan illető...De mi meg ketten, a többiek nélkül nem akartunk bemenni, úgyhogy félreálltunk mind az ajtóbol, és tanakodni kezdtünk, hogy mit tegyünk akkor ebben a helyzetben? Ahogy így törtük a fejünket, az egyik újdonsült helyi cimboránk rátalált az ajtó előtt várakozó tömegben az egyik nőismerősére, aki megígérte nekünk,hogy majd bentröl kinyítja feltünés nélkül az egyik félreeső ablakot, és majd ott bemászunk mind,és fogunk vígan diszkózni egész hajnalig...Na...Ennek a lehetőségnek egész meg is örültünk, és elindultunk a beígért ablak irányába...Folyt.köv...
2017. márc. 12. 11:59
Nade eszembe jutott most egy mulatságos történet is, az egykori diszkós éveimböl...Annak idején úgy szoktam meg a dolgot a cimboráimmal, hogy a legjobb diszkócimborám szombat délután kb 3 óra felé feltelefonált mindig, és közölte a telefonba, hogy aznap melyik szórakozóhelyen-presszóban fognak várni rám,hogy megbeszéljük majd az esti programot, meg addigis iszogassunk-locsorásszunk egy kicsit...Na...Telefonált a srác az egyik ilyen alkalomkor, hogy várnak az X nevü presszóban, induljak akkor minnél hamarabb...El is mentem a nevezett presszóba, éshát láttam hogy az egyik asztalnál már ott ülnek a cimboráim néhány idegen,ismeretlen ürge társaságában, és nagy hangon eszmecseréznek valamiröl...Leültem énis közzéjük,és kérdeztem, hogy mi a vita tárgya? Erre mondja az egyik cimborám,hogy összebarátkoztak ezekkel az idegen csókákkal, akik az egyik,kb.tőlünk 30 km-re lévő településröl származnak, és mondják a srácok, hogy tök jó diszkó szokott lenni náluk is, úgyhogy menjünk inkább oda hozzájuk az este...Lányokat nem viszünk, majd megnézzük ott a helyi nő felhozatalt...Mondtam hogy részemröl rendben a dolog, de hogy fogunk eljutni oda? Mire mondják, hogy nem megyünk sokan, van egy kocsi,abba beférünk 5-en simán...A két idegen fószer,meg mi innen hárman...Hát jó...Beültünk a nevezett kocsiba, és átkocsikáztunk akkor az említett településre...De mivel még korai volt az idő, beültünk a helyi kocsmába, és ott iddogáltunk egész a diszkó kezdetéig...Folyt.köv...
775. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 766. - Júliusi)
2017. márc. 12. 11:44
Nekem a legszebb,"legkülönlegesebb" éveim sorrendben, a következő évek voltak 90-ig:1970-1977-1981-1987-1989...Nos...Ezekbe az évekbe különösen szívesen visszamennék...Életem legemlékezetesebb,és legboldogabb időszakai ezekben az években voltak...
774. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 765. - 66e1cac033)
2017. márc. 12. 11:39
Hm...A "macskák"...Az nekem is nagy kedvencem volt egykoron...Emlékszem,az első "saját tulajdonu" magnókazettámra ez a zeneszám volt legelsőnek felvéve...Éshát bizony a "Kettőtöl-ötig" címü zenei kívánságműsorbol...Igaz, ez akkoriban volt, amikor még nem szerelmesedtem bele a diszkózenébe...B.Tóth "Poptarisznya" műsorárol meg szerintem inkább ne is szóljunk semmit se,mert ritka egy szemfényvesztő műsor volt az...Emlékszem, olyan jókat nevettünk rajta mi, "amatőr magnósok" annak idején,amikor még egymás magnóirol másoltuk átfele a nótákat...Éshát azon nevettünk állandóan,hogy valahogy mindig olyan nótákat konferált fel a csóka a Poptarisznyában "zenei újdonságként",ami nóták nekünk magnós amatőröknek már legalább egy féléve megvolt, és már az a kazetta is rég elroncsolódott,amire másoltuk az ő "újdonságait" istentudja hány hónappal azelőtt...Szóval röhejes volt az a műsor...És nagyon gagyi...
773. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 760. - 66e1cac033)
2017. márc. 12. 11:24
Hát...Az írói fantázia valóban határtalan mindenféle értelemben, de azért ezzel szerintem ne éljünk vissza,és maradjunk meg némileg a realitás talaján...Szóval TT2 basát is meg kell értenünk...Állandóan rajta a szultán szeme, különböző feladatokkal van örökösen megbízva, rengeteg rajta a felelősség,stb,stb,éshát ugye ott vannak ugye még a mellőzött háremhölgyek éber tekintetei is...Ki tudja,hogy melyik egykori háremhölgy mártaná be a szegény pasát a szultánnál, hogy elhanyagolja az igazgatási kötelességeit/feladatait, mert állandóan Leilával tölti éjjeleit-nappalait,és EZÉRT néz ki ennyire leamortizálva a szegény hölgy? Szóval jobb ha TT2 basa elejét veszi mindig a rosszindulatu pletykáknak...És ezért ötlötte ki a síparadicsomi utat is,(Pedig utál síelni...)hogy bebiztosítsa magát minden eshetőségre...Mit nem értel ezen?
772. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 759. - 66e1cac033)
2017. márc. 12. 11:12
Na igen...FAGYI a diszkóban,este 9,és másnap hajnali 3 óra között...Neked is vannak ám ötleteid...
771. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 757. - 66e1cac033)
2017. márc. 12. 11:10
Ne aggódj...Kedvemrevaló lett volna a dolog...
770. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 756. - 66e1cac033)
2017. márc. 12. 11:08
Gondolom ez is valami degenerált EMO-s liba lehetett,akárcsak a múltkori,amelyikröl régebben írtál...Amúgy engem az ilyen példák is megerősítenek mindig a meggyőződésemben, hogy a mai világ iszonyú bajaiért,és problémáiért ez a féktelen "demokrácia" szisztéma és a "liberalizmus" a legfőbb felelős...Amikoris SZAVAZÓJOGA van és lehet ugye mindenféle elmebetegnek...Aztán utána meg jön törvényszerűen a "sok lúd disznót győz" effektus...(Merthát ugye mindigis olyan volt ez a világ,ahol a normális,értelmes,intelligens emberek voltak bármikoris többségben...)Na mindegy...Nemis bosszantom magamat tovább az idiótákon...
769. 66e1cac033 (válaszként erre: 768. - Sanyinak)
2017. márc. 8. 20:49

Én sem a múltban élek, de azért jó néha nosztalgiázni. Főleg akkor, ha most is vannak még az ismerőseid közt olyanok, akikkel tartod a kapcsolatot. Velük még jobb, hisz ott vannak a "közös" emlékek. Jó kicsit "visszahozni" a régi időket. Te sosem szoktál az emlékeiden elmélkedni?

Itt a fórumban meg az az érdekes:"Jé, itt egy másik ember, akivel (ugyan) nem közösek az emlékeink, mégis találunk közös dolgokat"


:-))

768. sanyinak (válaszként erre: 763. - 66e1cac033)
2017. márc. 8. 20:35

Csatlakozni?

Én nem igazán szeretek a múltban élni. Az emlékek megvannak, de én szeretem a jelent is.


Nem irigykedek, hanem drukkolok! :)

767. 66e1cac033 (válaszként erre: 766. - Júliusi)
2017. márc. 8. 20:14

Én inkább a 15-17 éves koromba mennék vissza sokszor.


"Tizenéves lehettem

Nem volt más a szívemben

Csak a barátnőm

Mindenről beszéltünk

A fiúkon nevettünk

Hátuk mögött


Varázslatos idők voltak

Hittük hogy mindig így marad

A világ olyan szép volt,

Érthető volt még nekünk"


Neoton Família: Barátnők:


[link]


Vagy "csak úgy" is jó volna visszamenni olykor-olykor az időben...

766. júliusi (válaszként erre: 765. - 66e1cac033)
2017. márc. 8. 18:44

Mennyire mas vilag van most...

Akarmit le lehet tolteni a netrol...magno,plane szalagos...

Van egy csomo regi musoros kazettam,es bakelitlemezem...egyszer meg kincset fog erni..



Volt mar olyan erzesetek,hogy egy napra jo lenne visszamenni,mondjuk 1982 83ba?...en akkor voltam 14-15 eves...boldog gyerekkor..

765. 66e1cac033 (válaszként erre: 764. - Júliusi)
2017. márc. 8. 17:51

Igen, én is!

És a barátnőmmel felírtuk a számokat, amik mentek és felállítottuk a saját "slágerlistánkat"

(Sajnos mindig volt benne magyar nóta is. :-) Meg örökké adták a "Macskák"-at)

(Hú, hétfő délutánonként alig tanultunk valamit... )


Meg B.Tóth László műsora a magnósoknak, hogy fel tudják venni egyben...És közben mindig belebeszélt.

764. júliusi (válaszként erre: 762. - 66e1cac033)
2017. márc. 8. 17:25
Rohantam haza a sulibol,hogy a Kettotol otig c.kivansagmusorbol fel tudjam venni a msgnomra a kedvenc szamokat...valamikor lemaradt az eleje...;)
763. 66e1cac033 (válaszként erre: 755. - Sanyinak)
2017. márc. 8. 17:14

Akkor ott nem tudnál csatlakozni, mint itt...

:-)


Csak nem irigykedsz?

;-)

762. 66e1cac033 (válaszként erre: 761. - Pengő Gyöngyi)
2017. márc. 8. 00:58

Tényleg.


Ceruzával tekertük a kazettát és ha elszakadt cellux-szal ragasztottuk meg (egy tizedmádodpercnyi zene így hiányzott de működött). Meg amikor begyűrte a magnó a szalagot...Na mire kioperáltuk...Néha nem sikerült, ezért volt szükség a cellux-ra.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook