Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aki szívesen emlékszik vissza a hetvenes -nyolcvanas évekre, mi volt jobb, és mi rosszabb, mint manapság? fórum

Aki szívesen emlékszik vissza a hetvenes -nyolcvanas évekre, mi volt jobb, és mi rosszabb, mint manapság? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
581. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 580. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 12. 18:23
Ja igen..."Zoli bácsit" valójában nem Zoltánnak hívták,hanem más keresztneve volt, de személyiségi jogok kapcsán megváltoztattam az eredeti nevét...(Úgy érzem,ennyivel tartozom neki, habár már régen nem él szegény...)
580. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 578. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 12. 18:06
Nade ha már szóbahoztam a hajdani diszkókat, meg tanárokat...Volt egyszer egy mulatságos eset az iskolánkban...Egész pontosan a gimiben...Volt egy tanárunk, aki ki nem állhatta a "huligánkinézetü" ürgéket...Éshát amikor farsangi bált, vagy inkább diszkót rendezett a suli, álltalában én, és ez a tanár volt kijelölve "ajtónállónak" a legveszélyesebb időben...(Ez a diszkó kezdetétöl számított 2-3 órányi időszak volt...)Ugyanis akkoriban az iskola diszkók hírére messzeföldröl özönlött a suli elé a kezdési időre mindenféle züllött tróger, akik szerencsét szerettek volna próbálni a diáklányoknál a zsúfolt táncteremben fogdosva,meg zaklatva őket, de ezt a szándékukat a suli nemnagyon akarta sose tolerálni, ezért csak meghívóval lehetett bemenni az iskolai diszkóba, meg még ráadásul a meghívóval rendelkezőket is erősen szűrtük...Pl.a részegeket, vagy züllött kinézetü alakokat még meghívóval sem engedhettük be...Szóval eljött a farsangi diszkó napja, és én, meg ez a nevezett tanár odaálltunk már jóelőre az ajtóba, és készültünk a nemsokára megkezdődő "szolgálatra"...Közben kint már gyülekeztek a trógerek, meg egyébb züllött alakok, akik szerettek volna még a kezdés előtt valahogy besomfordálni,abban a reményben, hogy feltünés nélkül bent maradhatnak majd...Viszont a diszkós,aki gondoskodott a zenéröl, szintén elég "trógerkinézetü" illető volt, bár jámbor és rendes alak...Viszont a tanár nem ismerte őt, csak én, mivel más településre való volt a csóka, de az ottani diszkókbol én már jól ismertem...Éshát ahogy jött-ment ki-be a kezdés előtt, még egy utolsó ellenőrzéseket végezve a hangtechnikán, ennek a tanárnak feltünt az ürge...Mármint az,hogy az Ő SZEMÉVEL NÉZVE valami "huligánkinézetü tróger" háborítatlanul mászkál ki-be az iskolaajtón,én meg csak állok, és hagyom...Valszeg azt hitte,hogy "nem merem kizárni a trógert,mert félek tőle", éshát úgy döntött egy idő után, hogy saját kezébe veszi akkor az ügyet...Amikor a diszkós nagy gyanútlanul jött befelé az ajtón valamiért, a nyomába szegődött és ráüvöltött hogy:"Hé maga! Álljon csak meg egy kicsit! Hogy gondolja maga azt, hogy csakúgy lófrászik itt az iskoláslányok között...Takarodjon innen kifelé"...Szegény diszkós erre a váratlan támadásra se köpni-se nyelni nem tudott...Csak nézett nagy elképedve...Erre a tanár elkapta a gallérját, és mielőtt bárki is szólni tudott volna erre az egészre, kiráncigálta a fickót az ajtóhoz, és egy hatalmas farbarúgással kipenderítette az ajtón...Én meg csak ezután kapcsoltam a hirtelen akciótol ledermedve, és gyorsan mondtam a tanárnak hogy:"Nade Zoli bácsi...Hát ő a diszkós! Aki csinálja a zenét...Miért dobta ki"? A hatalmas termetü tanár dühtöl vérvörös arca ezek után gyorsan átváltott bűnbánó ijedelemmé, és nagy szabadkozva,hebegve-habogva ment ki a diszkósért az ajtó elé, és biztosította arrol a továbbiakra nézve, hogy természetesen szabadon járhat-kelhet továbbra is az iskolában...Hát...Az emberre ma is a kacagás jön, hacsak eszembe jut ez a kabarés szitu...(Meg az a látvány, ahogy a későbbiekben szegény diszkós a nagy rendészkedés közepette igyekezett úgy járkálni a továbbiakban, hogy szegény Zoli bácsitol mindig legalább karnyújtásnyi távolságon kívül legyen...Biztos ami biztos alapon...)
579. e8da813d29 (válaszként erre: 577. - Lapbarna)
2017. jan. 12. 17:05

És a netbarátnő is eltűnt, már látom.

Pedig olyan jó volt a 70-es 80-as évekre visszaemlékezni.

Köszi

578. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 574. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 12. 16:52
Éshát mai fejjel nézve nemcsak a hajdani képregények-Pajtás újságok tünnek olyan mulatságosan bárgyúnak,meg komolyan nem veendőnek, hanem pl. az egykori tanáraim is...Hű...Emlékszem rá, hogy kisiskolásként micsoda "félistenként" néztem a tanáraimra, meg hogy féltem tőlük...Különösen a férfi tanáraimtol...Egyrészt azért,mert állandóan attol tartottam,hogy egy-egy dolgozatnál,felelésnél rossz jegyet adnak majd,másrészt meg kisgyerekként nézve a dolgot, valahogy olyan óriásinak, olyan erősnek tüntek mind sorban...(Éshát az egy-egy "alfatanár" meg különösen...Álltalában minden iskolában szokott egy-két ilyen lenni...)Emlékszem, amikor a szünetek végén némelyik férfitanárunk elbődült az iskola udvaron, vagy a folyosón hogy:"Befelé mindenki, vége a szünetnek,fél perc múlva senkit sem akarok látni az udvaron/folyosón", csakúgy szaladtunk mind az összes gyerek az osztálytermekbe ész nélkül...Aztánmeg 30-40 év múlva meg sétálok az utcán, és jön szembe velem valami töpörödött kis emberke,aki illedelmesen kitér az utambol, és alázatosan "jó napot kivánok"-at köszön előre...És közben sandít az emberre mintha ismerne már valahonnan...Én meg csak nézem menet közben a szemem sarkábol, vissza sem köszönve,(Annyira jelentéktelen benyomást kelt mindig az ilyen ürge...) és közben azon töröm a fejemet,hogy "Ez az alak teljesen úgy bámult rám, mintha ismerne már valahonnan...Ki a fene lehet ez vajon? És honnan a fenéböl ismerhet? Már 30 éve hogy elkerültem erröl a településröl,és most is csak látogatóban járok erre"...Aztán hirtelen beugrik hogy ki is ez az ürge...Hát EZ volt pl. AZ a hírhedten "vadállat" tanárbácsi az iskolábol, akit akkoriban szinte "élet-halál uraként" tiszteltünk,meg rettegtünk mi,gyerekek...Az ember az ilyen felismeréseket alig tudja mindig elhinni...Hogy ez a két kép UGYANAZT a személyt takarná? Pedig igaz...Bármennyire is hihetetlenül hangzik sokszor a számomra egy-egy ilyen eset...Szóval érdekes dolog ugyanarra a személyre is kisiskolásként nézni, meg jelen valómban...És sokszor sehogyse tudom összeilleszteni valósággá ezt a két képet...Hiába tudom azt, hogy pedig a két illető ugyanaz, nem könnyű elhinni az azonosságot...
577. lapbarna (válaszként erre: 576. - E8da813d29)
2017. jan. 12. 16:42
Törölték a tegnapi termés nagyját.
576. e8da813d29 (válaszként erre: 575. - Lapbarna)
2017. jan. 12. 16:24
Történt valami?
575. lapbarna (válaszként erre: 574. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 12. 14:17
Hm, milyen szépen felvetted a fonalat, mintha misetörtént volna....:D
574. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 573. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 12. 13:44
Mindenesetre az se volt semmi, amikor még javában a 80-as években az apai nagyapám egyszer egy családi összejövetel során kijelentette nagy tudálékosan, hogy "ezeknek a mai fiataloknak már nincs is élete,meg gyerekkora"...És mondta ezt kb.1983-ban...Merthát szerettünk a tévé, meg a rádió előtt ülni időnként,mi gyerekek...Na...Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy akkor ERRE a mai világra mit mondana,meg ezekre a mai gyerekekre? Pedighát én nem érzem azt sose,hogy "ne lett volna a tévé-rádió-könyvolvasás okán gyerekkorom"...Bár ahogy mondani szokás, minden viszonylagos, és lehet hogy a nagyapám gyerekkora úgy viszonyult az enyémhez, mint mondjuk az enyém ezeknek a mai gyerekeknek az életéhez...Hát...Meglehet akkor az is...Amúgy mostanában szerencsém volt megint a nosztalgia okán, ugyanis valamelyik nap egy régi ház lomtalanítása közben kezembe akadt egy köteg réges-régi "Pajtás úttörőmagazin"...Igaz, az újságok nagy része az 1960-as évekböl való volt, de azért akadt néhány ilyen újság pl.1978-bol is...Rögtön le is csaptam erre a "ritka kincsre", és gyorsan össze is szedtem a magazinokbol annyit amennyit csak találtam, és hazahoztam őket...(Még csak az kellett volna,hogy ezek az értékes relikviák szemétre kerüljenek...)Bár mondjuk a 60-as évek Pajtás magazinjai nekem semmit sem mondanak,de azért elraktam gondosan ezeket is, a 70-es évek belieket meg mostanában tanulmányozom, meg lapozgatom...Hm...Annak idején de izgatottan vártam az iskolában azokat a napokat, amikor hozták az iskola újságosbódéjába ezeket a magazinokat,hogy minnél hamarabb megtudjam,hogy az újságok hátoldalán lévő képregények hogyan folytatódtak az adott héten? Viszont akkoriban olyan mindennapi dolognak számítottak ezek a magazinok, hogy az embernek meg sem fordult sose a fejében az, hogy 40 év múlva meg "milyen kincsként" fogok tekinteni egy-egy ilyen, a sors szeszélyéböl megmaradt példányra...Szóval érdekes dolog volt ÚJRA OLVASNI,meg nézegetni ezeket a 40 évvel ezelőtt már látott,és olvasott egykori képregényeket...Azt mondjuk rögtön megállapítottam, hogy azért más dolog gyerekfejjel olvasgatni ezeket a képes történeteket, és más dolog sokat megért felnőttként...Ami történetek-rajzok akkoriban "rendkívül nagy horderejü,komoly információknak" tűntek, azok mai fejjel nézve már csak primitív,bugyuta dajkameséknek...Ami történeteknél még énis ezerszer különb kalandokat ki tudnék találni,még egy fárasztó munkanap után is, vacsorázás közben...Tiszta kabaré mindezekbe még belegondolni is...
2017. jan. 11. 20:06
Nade ejtsünk néhány szót azért a 80-as évekröl is, ne csak mindig a 70-es éveket emlegessük itt...A 80-as években az volt a jó legfőképpen, hogy erre az időszakra esett a HANGJÁTÉKOK,és a DISZKÓ fénykora...Éshát én mindkét dologra szívesen emlékszem vissza...Akkoriban,főleg a 80-as évek elején-közepén,szinte minden álldott este,a 20 órai hírek után ment valami hangjáték a rádióban, vagy színházi közvetítés hangfelvétele...(Ez utóbbiak főleg hétvégén voltak szokásosak...)Éshát bizony akkoriban én úgy ültem minden este a rádió előtt,mint más a tévé előtt...Csak amíg más az esti filmet nézte a tévében, én inkább az esti rádiójátékot hallgattam a rádióban...Hiába na...Azért a rádiójátékoknak,színházi közvetítéseknek is megvolt mindig a sajátos hangulata...Éshát megvan ma is, bár manapság már nemsok rádiójáték szokott menni a rádióban, de mutatóban szerencsére azért még mindig akad...A mai napig is...Viszont a diszkó az már szerintem sohasem lesz olyan, mint amilyen akkoriban volt,főleg a 80-as évek második felében...AKKORIBAN voltak a diszkókban szerény véleményem szerint a legjobb zenék, és a legjobb hangulatu társaságok...(Meg a leginkább csinosan öltözött nők...)Ennek oka az volt legfőképpen, hogy akkoriban a diszkózás még nem arrol szólt,amiröl ma szól leginkább...Az én időmben még ismeretlen volt a partidrogok használata, meg a minden mértéken felüli lerészegedés, ami ugye olyan gyakori a mai diszkókban...Éshát az akkori időkben a lányok/nők sem olyan holmikban jártak ilyen helyekre, mint amilyenben manapság szokásos sokfelé...Én nemis emlékszem arra, hogy az akkori lányok közzül bárkit is láttam volna diszkóban pl. farmernadrágban, vagy halásznadrágban,meg úgy álltalában utcai öltözetben...Hajdanában a lányok úgy kiöltöztek mindig a szombat esti diszkóbulira, mint valami sajátos "húspiacra"...Éshát igyekeztek egymást túlszárnyalva "megmutatni azt, amit érdemesnek találtak magukbol megmutatni"...A fiúk nagy-nagy örömére...Hm...Akkoriban tényleg érdemes volt egy fiatalnak diszkókba járni...Ma viszont már nem...Dehát ahogy mondani szokás, manapság a fiatalok nagy részét amúgy sem kell félteni attol, hogy ilyen helyekre elvetődnek, mivel jól elszórakoznak ők a "fészbukon" is, meg a hasonló virtuális helyeken is...Csakhát ahogy mondani szokás, "életük" meg már nincs...Mert az életüket a világhálón élik szinte kizárólag...(Tisztelet a kevésszámu kivételnek...)
2017. jan. 10. 19:03
minden jobb volt
571. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 570. - 68f67c6f90)
2017. jan. 10. 18:28
A fene tudja...Szerintem ilyesmi dolgokra nem tért ki a szerző...Vagy legalábbis én nem emlékszem ilyenre...Gondolom L.L.L.-nak nem voltak még a képzeletében sem ilyen igényei a hölgyekkel kapcsolatosan...Nálam viszont OTT kezdődik egy NŐ mindig...A harisnyánál...De ugye elnézed nekem ezt a fura elvárást? Eddig még mindig,minden nő elnézte nekem,akivel közelebbi ismerettségbe kerültem...
570. 68f67c6f90 (válaszként erre: 566. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 10. 18:20

:-)))


Az ötböl hányban volt olyan jelenet, hogy harisnya volt a főhősnőn?

(nem utána, előtte...)

;-)))

569. 68f67c6f90 (válaszként erre: 563. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 10. 18:17

Atyaég, még azt is figyeled???!!!

Talán a sok olvasás anno. azon is segített, hogy jó (jobb) legyen a helyesírásom.


Egyépként engem naggyonn zavarr,ha hejjessíírássi hibát látog walaholl!!!

:-)))


Viccet félretéve tényleg zavar, mindig igyekszem visszaolvasni mielőtt elküldök egy üzenetet.De a "hétköznapokban" is általában kiszúrom a hibákat. Nagyon "feltűnőek".

568. e8da813d29 (válaszként erre: 564. - Hanami)
2017. jan. 10. 18:12
Meg a kabarék!!! :DDD
567. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 565. - 68f67c6f90)
2017. jan. 10. 18:11
Ha rólad van szó, akkor igen...
566. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 559. - 68f67c6f90)
2017. jan. 10. 18:11
Ha jól emlékszem, teljesen vagy ötöt olvastam ki...De emellett belekezdtem még jó néhányba, csak nem olvastam őket végig...Főleg a "Leslie L.Lawrences" regények voltak ilyenek...De miért lényeges ez?
565. 68f67c6f90 (válaszként erre: 561. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 10. 18:08

Mindig ilyen határozott vagy???

:-DDD

564. Hanami
2017. jan. 10. 18:08
Főleg a vicceket szerettem :D
563. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 558. - 68f67c6f90)
2017. jan. 10. 18:08
Lehet hogy kicsit izgatott állapotban vagy jelenleg...Máskor azért szinte tökéletes szokott lenni a helyesírásod...
562. e8da813d29 (válaszként erre: 560. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 10. 18:06
Én is!
561. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 557. - 68f67c6f90)
2017. jan. 10. 18:06
Jó neked akkor, hogy a készülődéseket-utazásokat sohasem érzed nyűgnek...Bár én lennék ilyen...Azt hiszem,hogy akkor egész másképpen is alakult volna sok dolog az életemben...Pl. lehet hogy még mindig katona lennék...De a katonaságnál is az az állandó mobilitás, meg bizonytalanság taszított a legjobban,egyebek mellett természetesen...Azt hiszem, nekem a szerzetesi, vagy remetei pálya lett volna az igazi...Tudod, ahogy írtam régebben...Egy 3X3-as szobában élni jóformán az egész életemet...Könyvekkel körülvéve például...Bár az is igaz, hogy a szerzetesi pályát se bírtam volna sokáig...NŐ nélküli élet? Na ne...Akkor inkább nemis bánom azt, hogy nem lettem szerzetes...
560. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 555. - 68f67c6f90)
2017. jan. 10. 17:59
Na jó...Akkor MAJDNEM tökéletes...Remélem akkor így kiegyezünk...Örülök neki hogy összefutottam veled itt,ezen a portálon...De tényleg...
559. 68f67c6f90 (válaszként erre: 547. - 68f67c6f90)
2017. jan. 10. 17:58

Titusz, hány L.L.L. regényt olvastál?

(Bocs, most nem tudok erről lekattanni!)

558. 68f67c6f90 (válaszként erre: 555. - 68f67c6f90)
2017. jan. 10. 17:54

Titusz, látod, még ezt a 2 mondatot sem tudtam tökéletesen leírni...

:-)))

557. 68f67c6f90 (válaszként erre: 554. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 10. 17:53

Igen, szeretem, pontosabban SZERETNÉM.Ha tehetném sokszor járnék ilyenekre. Ahogy már írtam, hogy mennyire magával ragadott Lux Ádám színészi játéka, igen.

Teljesen más az, amikor nézed a tv-ben.

Pl. PONT a Showder klub -osok sokszor bevonják a közönséget is a műsorba.

(Más kérdés, hogyha felhívnának a színpadra, akkor meg sem tudnék szólalni.) De ahogy "be"szólnak a közönség tagjainak, bevonják őket a játékba, az olyan...na,erre nem találom a megfelelő szót...s ezt én szeretném, tetszene.

A készülődést, utazást nem érzem, érezném nyűgnek. Persze tegyük hozzá, hogy én a fővárosban lakom.

556. da16c888de (válaszként erre: 555. - 68f67c6f90)
2017. jan. 10. 17:51

Akit én megszeretek, az tökéletes :)


Nagyon csinos nő lehetsz!

555. 68f67c6f90 (válaszként erre: 551. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 10. 17:41

Tókéletes nincs.

Nincs tökéletes nő, nincs tökéletes férfi, senki és semmi sem tökéletes.

554. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 552. - 68f67c6f90)
2017. jan. 10. 17:29
Látom,szereted mindig élőben nézni az érdekes produkciókat hacsak teheted,mind színház kapcsán,mind kabaré estek kapcsán...Szeretel mindig ott lenni a dolgok közepében élőben is? Én mondjuk nem szeretek,mivel nálam a fő elv mindig a NYUGALOM,ÉS A KÉNYELEM...És éppen emiatt bár mondjuk én is szeretek mindenütt jelen lenni ahogy mondani szokás, de ITTHONROL,A FOTELBÖL...Azaz nekem tökéletesen jó az, ha megnézek egy színházi előadást a tévében, vagy meghallgatok a rádióban...A kabaréestekkel ugyanez a helyzet...Egyszer voltam réges régen egy Nagy Bandó esten, de azóta is az est helyett arra emlékszem a legélénkebben,, hogy mennyit kellett oda-vissza utazni, nem kis bravurral jegyet szerezni, fázni kicsit a szabadtéri estében,meg stb,stb, úgyhogy mire véget ért az est, és az éjszaka közepén végre ágyba kerültem, úgy ki voltam merülve, hogy ezt az élményt vagy 3 napig kellett pihennem...Hát akkor nem egyszerűbb a fotelbol végignézni mindezt tévéadás formájában? Téged nem fárasztanak ki az ilyen élő előadások? Meg a sok hercehurca, amivel járnak?
553. gyöngy:) (válaszként erre: 541. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 10. 17:24
jesszus...
552. 68f67c6f90 (válaszként erre: 539. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 10. 17:15

Jaj, milyen erőszakos (is) tudsz lenni! :-)

Nem mondtam, hogy nem szeretem. Inkább nem ismerem, ezért nem forszíroztam a dolgot.Talán egyszer láttam a tv-ben

De most rákérdeztem a videókra. Megnéztem hármat. A beszéd stílusa érdekes, de engem nem zavar. Elég erősen megnyomja a t betűt, talán v.mi tájszólás?

Humora tetszik, jót nevettem a "Naplás tó-tól az Örs vezér teréig" c. előadásán.Aki utazott már a fővárosi tömegközlekedésben teljesen át tudja érezni!!!


Egyébként gondoltam én már arra, hogy jó lenne egy ilyen előadásra elmenni.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook