Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki szintén várja a "műhús" (sejtekből előállított) megjelenését a boltokban fórum

Aki szintén várja a "műhús" (sejtekből előállított) megjelenését a boltokban (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
294. ab61752c45 (válaszként erre: 291. - D7ba7bf7ff)
2015. jún. 28. 17:05
még jó,hogy nem vagyok hívő.
293. 225e968e5f (válaszként erre: 291. - D7ba7bf7ff)
2015. jún. 28. 16:26
Tegyük fel hogy így van ,ahogy írod. De mit csináljon az akinek a gyomra ég és majd szét maródik hús nélkül, sosem érzi jóllakottnak magát és alig tud aludni? Mert én így éreztem magam, pedig a fél biobolt kínálatát (szejtán, tufu, stb..) magamba tömtem hús helyett. Ezektől egyébként majd elszálltam, olyan szeles voltam tőlük. Amikor meg annyit tömtem növényekből magamba, hogy aránylag jóllakott legyek, akkor meg naponta kb nyolcszor volt annyi székletürítésem, hogy fájt tőle a belem utolsó fél métere egy idő után, pedig hasmenésem nem volt. És erre meg írja egy vegán könyv hogy kb fél év mire átáll a bélflóra, hát ezt addig senki sem tűrné. Nem a hús ízéről nem tudok lemondani, hanem a testemre gyakorolt hatásiról. ma már bármit meg lehet kapni húsízben a bioboltban ,van gabonakolbász is. De a B12-őt csak tablettával lehet pl bevinni annak ,aki nem eszik húst.
292. ab61752c45 (válaszként erre: 290. - 225e968e5f)
2015. jún. 28. 14:01
talán be kéne jelenteni az önkormányzatnál.de nem vagyok az árulkodós típus.
291. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 282. - 225e968e5f)
2015. jún. 28. 13:58

Pedig nagyon is tisztátalanná teheti, legalábbis annyi esetre, hogy ha halottat fogad magába, akkor maga is "halott" lesz. És ezt ugye orvosilag is alátámasztották, hogy a sok hús egészségtelen, és közelebb tol a betegségekhez, halálhoz. Érzékenyek például hús elfogyasztása után idegesebbé, erőszakosabbá válnak, mert az energiát magukhoz vették. Az anyag nem vész el, csak átalakul, így a halott anyag is halálerőkből áll, mert győzedelmeskedett. Olyan energiák ezek már, amelyek destruktívak, károsak. Az élő táplálék addig élő, míg sok benne az életenergia. A zöldségek, gyümölcsök leszakításuk után is hordozzák az életenergiát, így élő tápláléknak tekinthetők és mivel nincs idegrendszerük, nem tudunk nekik ártani, mert táplálásra, áldozatra születtek. A Föld ajándékai az emberiségnek.


"Kövess engem, hagyd a holtakra, hadd temessék halottaikat!"

290. 225e968e5f (válaszként erre: 287. - Ab61752c45)
2015. jún. 28. 11:20
Az durva ahol hiába munka,mert a szomszédoknál derékig érő gaz lep mindent :(
289. 225e968e5f (válaszként erre: 288. - 225e968e5f)
2015. jún. 28. 11:19
persze kis tömegének sem, csak azt akartam érzékeltetni hogy most nagyon sok szenved
288. 225e968e5f (válaszként erre: 283. - Kristo_f)
2015. jún. 28. 11:17
A különbség abban van, hogy bizonyos nagyüzemi tenyésztésekben, tejgazdaságokban, tojásfarmokon már olyan szinten nem számít az állat jó közérzete, ami a jóérzésű ott dolgozókat és törvényhozókat akik kimondják az áment a tartással kapcsolatos körülményekre, kellene hogy zavarjon. Kell húst ennünk, de egyben nagyon ügyelni kellene arra is, hogy emiatt ne szenvedjen állatok nagy tömege. És nem minden változtatás csak pénz kérdése amire hivatkoznak, hanem igény és emberség kérdése is nagyrészt.
287. ab61752c45 (válaszként erre: 286. - 225e968e5f)
2015. jún. 28. 11:13
szerencsés vagy,én sokszor kapálok,de mindig van gaz.igaz,mind a két oldali szomszédtól dől át a gazmag.
286. 225e968e5f (válaszként erre: 284. - Ab61752c45)
2015. jún. 28. 11:10
Nálunk nincs gaz a kertben, sőt a fű is le van nyírva. Az olyan tépkedésre gondoltam, hogy virágszedés, tövestől húzgálás , bokrok leveleinek tépkedése ami nem szükségszerű, csak úgy szórakázásból.A parlagfüvet meg irtani kellett amikor rendeletbe hozták, ott opció sem volt hogy nem.
285. ab61752c45 (válaszként erre: 278. - 225e968e5f)
2015. jún. 28. 10:52
vigyázz,mert megbüntet a parlagfű kommandó.
284. ab61752c45 (válaszként erre: 278. - 225e968e5f)
2015. jún. 28. 10:50
mi van?akkor a kertben derékig érne a gaz.
283. kristo_f (válaszként erre: 275. - Csgybzs)
2015. jún. 28. 10:35

Tudtad hogy a legjobb trágya a növénytermesztésben a lótrágya?

Erre te meg megeszed azt a zöldséget? Fúúúj!


Értem én az állatsajnálatodat, de az állatvilág naponta öli egymást a fennmaradásért

Jajde aranyos a gólyamama, közben öli az egérkét és jön a sas, lecsap a gólyamamára stb. stb.


Az ember is ezt tette a korai időszakában, de nyűgös volt naponta íjászkodni, ezért állattenyésztésbe kezdett.

Mi a különbség?

2015. jún. 28. 09:07

Vallásos megközelítés: Jézus nem volt volt vegetáriánus. Van valami mondás is, hogy az embert nem az teszi tisztátalanná ami bemegy a száján, hanem ami kijön rajta. Az újszövetségben, isten mindent felajánl az embernek eledelül.


Azok a földrészek, ahol meg szent tehén van, miközben a gyereke rizstől felfúvódva haldoklik éhen, az meg normális ember számára a no comment kategória. Meg ahol az állat szent, de nőt megerőszakolni és utána agyonverni nem nagy bűn. Az ilyen álszent kegyetlen barmok helyett inkább vérfarkasokkal élnék ha választani lehetne.

281. 225e968e5f (válaszként erre: 272. - D7ba7bf7ff)
2015. jún. 28. 09:03
Nagyon érzékeny és lojális vagyok, de az emésztőrendszerem azt jelzi, hogy nem ettem semmit, ha húst nem eszek. Ezért várom a műhúst, mert tudom ,hogy a testemnek kell, de nem akarom hogy emiatt szenvedjen bármi is. Viszont az nagyon gáz ,hogy sok vegetáriánus azon elborzad, ha állatot eszem, de az nem zavarná, hogy álmatlanul és depressziósan járok dolgozni hónapokig, mert nem tudok aludni ha nem eszem húst. Hányok, aki attól nem fakad sírva ha egy ember szenved hús nélkül, csak attól ,hogy egy állatnak emiatt meg kell halni. Számomra az ilyen nem magasztos lelkű állatvédő, hanem embergyűlölő. Azoktól is beforgok, akik ragadozót tart ,miközben a gyerekének meg magának nem ad húst. Az tartson tengeri malacot és ne fogja vega kosztra az addigi ragadozóját (a világ legelmebeteggebb dolga amit eddig hallottam) hanem ajándékozza el ha ő olyan szinten nem bírja az erőszakot, hogy még magát is húsmentességgel kínozza. ha meg nem szenved a teste a húsmentességtől, akkor meg annak ne papoljon akié igen.
280. 225e968e5f (válaszként erre: 275. - Csgybzs)
2015. jún. 28. 08:54

Ezt a környezetvédelmi témát már többször átgondoltam, hátha meggyőz valahogy, de nem. Ha az embereknek még háromszor-ötször ennyi növény kellene, akkor víz pazarlással ugyanott tartanánk mint most. Ha több nagytestű állat szaporodna el ,akkor a bomló trágya szempontjából is kb. ott tartanánk és a növényevők metánfingása szempontjából is. A tehenek metánkibocsátását még a tudósok is csökkenteni akarták. Kérdem én ,mivel jobb ha a gnúból és bölényből fingik több millió?


Egy ember puszta kézzel is el tud kapni kisebb állatokat és meg is tudja ölni azokat. Az ősi emberek ,ha még maguktól csak a gyümölcsről és annak édes illatáról gondolták hogy táplálék, hamar meglátták a ragadozó állatok húsevését, vagy megérezték az erdőtűzből hátramaradt illatos hús illatát és már rá is voltak szokva ,ennyi, ezen hiába filózunk. Legközelebbi rokonunk a csimpánz szintén ragadozik karmok és szemfogak nélkül ,a miénkhez nagyon hasonló emésztőrendszerrel. Még eszközöket (dárdákat is készít és kisebb majmokat szurkál halálra amik fatörzsek odúiban alszanak, vagy csapatosan vadásznak más majmokra), tehát nem vegetáriánusok, ez már rég megdőlt.


Az ember nyersen azért ha őszintén átgondoljuk sok növényt sem kíván meg pl. tök, krumpli (én kívánom de sokan fujjognak), rizs, búza stb. így a növényevőséget is meg lehet kérdőjelezni, viszont kívánnak sokan húst is nyersen (halat, kagylót szinte ízesítés nélkül stb..).

279. 225e968e5f (válaszként erre: 275. - Csgybzs)
2015. jún. 27. 22:43
De KELL. A fát , kerámiát, pázsitfüvet valamiért nem kívánjuk, de a húst igen.
278. 225e968e5f (válaszként erre: 277. - 225e968e5f)
2015. jún. 27. 22:05
Ja és ha már a finomlelkűségnél tartunk, még növények leveleit sem szeretem tépkedni (gyomlálni is utálok ezért), mert azt gondolom neki is rossz érzés ha bántják. Meg nem dobom ki még szárazan sem, próbálom locsolgatni ,hátha feléled.
2015. jún. 27. 22:02
Nekem senki sem fogja bemagyarázni, hogy nem szeretem az állatokat. Még a legyet sem csapom le, kiengedem, a pókot sem ,azt is kiviszem. Az evés az teljesen más téma, semmi köze az erőszakossághoz meg hasonlókhoz.
276. ab61752c45 (válaszként erre: 275. - Csgybzs)
2015. jún. 27. 18:52
nem szeretem az állatokat,csak a rántott csirkét.
275. csgybzs (válaszként erre: 258. - 225e968e5f)
2015. jún. 27. 18:50

"azoknak nagy többsége nem állatsajnálatból, hanem pl negatív karma meg energia rettegésből adódik."


Erre még annyit, hogy én azért nem eszem húst, mert volt szerencsém megismerkedni a hús hátterével, hogy honnan jön, hogy hogy tartják az állatokat, hogy mennyire pazarló és fenntarthatatlan a mostani állapot és milyen kínzás az állatokkal szemben.

Én örülnék neki, ha az állatok nem szenvednének, ha 30 év múlva is lenne ivóvíz és nem tűnne el az összes többi állatfaj 80%-a földről és vízből egyaránt azért, mert az embernek húst KELL enni. Nem kell enni és én nem is fogok. És nem azért, mert félek bármilyen erőtől, hanem mert ezt tartom az egyetlen helyes lépésnek. Ne keverjétek a karmát a veganizmussal, semmi vallási és másféle fatalizmus nem keveredik bele, szimpla józan paraszti ész és előrelátás, meg nyilván egy az átlagnál nagyobb állatszeretet.

274. syria (válaszként erre: 265. - Csgybzs)
2015. jún. 27. 18:43
Köszi. Hatalmas like. :D
273. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 258. - 225e968e5f)
2015. jún. 27. 18:33
Hasonló, hasonlót vonz alapon. A tudatszint kábé az állati ösztönök szintjén van, mert ha nem így lenne, már nem is kívánná. Az emberi együttérzés szintje jóval az állati fölött van, és ott már könnyebb dolgokat is fog kívánni, mert maga is légiesebbé válik.
272. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 257. - 225e968e5f)
2015. jún. 27. 18:28
Egyedül a körforgásba tartozik bele, ha egy állat megeszik egy másik állatot. Ők a természetben élnek, mi pedig ki vagyunk emelkedve a természetből. Más szabályok érvényesek, mivel van öntudatunk. Az erre érzékenyek és lojálisak könnyebben eszmélnek.
271. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 256. - 225e968e5f)
2015. jún. 27. 18:24
Nincs idegrendszere.
270. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 254. - Csgybzs)
2015. jún. 27. 18:23
Nem ésszel kell tudni, hanem fel is kell fogni, át kell élni hogy BASSZUS... Ez a tudatosság...
269. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 253. - Simple)
2015. jún. 27. 18:22
Nagyon hülye szegény.
268. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 252. - Unom)
2015. jún. 27. 18:21
Semmilyen állatot. Onnantól dög, hogy van idegrendszere és érzi a fájdalmat. A növénynek nincs, ő arra termett hogy megegyék. Ő leszakításra, önfeláldozásra termett. A Föld azért termeli hogy együk, mi pedig azzal segítünk a Földnek, ha így tehermentesítjük.
267. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 251. - Csgybzs)
2015. jún. 27. 18:17
Egy frászt!! Akkor tudatosult, amikor már nem eszi.
266. ab61752c45 (válaszként erre: 265. - Csgybzs)
2015. jún. 27. 18:02
babbal,amibe néha került egy kis szalonnabőr,paprikás krumplival kis darab kolbásszal,sok kenyér,kevés szalonnával. tarhonyával,tésztával.
265. csgybzs (válaszként erre: 258. - 225e968e5f)
2015. jún. 27. 17:53

Néhány hozzászólásodban tényleg úgy beszélsz, mintha az ember alapvető élelmiszerforrása lenne a hús. Régen sem ettek az emberek minden nap szalámit reggelire és húst ebédre, mégis éltek és jól voltak. Amikor évente egy disznóvágás volt, nem volt hűtő, max lesózni, meg füstölni tudták, ünnepnapra vágtak állatot... Ők akkor hogy laktak jól?



A normális életösztönöd nem hajt a húsevésre. Nem is tud, mert az ember alkalmatlan rá, hogy az állatot elejtse és megegye...

Csak tanult dolog. Ha az emberben lenne ilyen "kapcsoló", akkor egy jobb húsban lévő kutyára is "rágerjedne"...de nem gerjed, mert megTANULTA, hogy a kutya háziállat, a disznó meg haszonállat. Ezért az egyiket szereti, a másikat nem. Ha belegondolsz, igazából tök abszurd, nem? Hiszen semmi különbség nincs köztük, a sertés ugyanolyan intelligens, mint egy kutya...

Szóval nem értek egyet ezzel az érveléssel, hogy az ember azért eszik húst, mert az ösztöne ezt diktálja. Megszokta, jó íze van, bele van nevelve, szerintem ennyin múlik.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook