Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki szintén várja a "műhús" (sejtekből előállított) megjelenését a boltokban fórum

Aki szintén várja a "műhús" (sejtekből előállított) megjelenését a boltokban (beszélgetős fórum)

174. 25800e2d09 (válaszként erre: 172. - 225e968e5f)
2015. jún. 24. 08:43
Azért jobb helyeken először sokkolóval kábítanak. A híd hogy lenne kivitelezhető egy háznál? Vagy fejlövés vagy sokkoló. Egyébként az éheztetést időnként el kell játszani velük életük során hogy ne legyen gyanús neki.
173. 225e968e5f (válaszként erre: 171. - 25800e2d09)
2015. jún. 24. 08:41
Én is feleslegesnek és kivitelezhetetlennek tartom, hogy az emberek növényeken éljenek. Ahogy írtam is, az állat halálával sincs gondom ,csak annak módjával. Olyan esetből egynek sem kellene lenni, amikor egy rosszul lekólintott állat élve kerül nyúzásra vagy darabolásra.
172. 225e968e5f (válaszként erre: 169. - Syria)
2015. jún. 24. 08:38
De gyenge a hagyományokra hivatkozni. A háború meg néhány helyen a lányok csiklójának kivágása is több száz éves hagyomány, mégsem tapsol senki. A jól képzett böllér lehet hogy úgy nyakon szúrja a disznót, hogy az agyi vérellátása megszűnik és onnantól nem szenved, csak az a gond hogy még így is ott van a vágás előtti éheztetés (hogy a bele ne legyen tele kakival), meg az ordító állat kirángatása az ólból meg a lefogása. Miért nem lehet úgy ,mint pár helyen hogy a gyanútlan állat elektromos hídra lép ,mert épp kukoricáért indul.
171. 25800e2d09 (válaszként erre: 170. - Csgybzs)
2015. jún. 24. 08:35

Ez a vega nem vega kérdés olyan mint két vallás. Mindig lesznek mindkét oldalnak hívei.


Jómagam maradok a kis gazdaságbol szerzett húsnál. Simán végignézek egy vágóhídi videót. Nekünk kötelező is volt kereskedelmi suliban a hentes dolgok ismerete miatt de máskor is láttam. Nekem nem gond.

Az hogy csak növényi élelmiszert együnk számomra teljesen elfogadhatatlan. Mondom. SZÁMOMRA. de elfogadom hogy valaki kecske tápot eszik én meg a kecskét :D


Viccen kívül. A nagy üzemi húsfeldolgozás sajnos magával vonz kegyetlen dolgokat. Nem tetszik. De emiatt támogatom a kis gazdasági termelést.

Ezzel húshoz is jutok és nem is eszem hormont. Tádá

Ja és nem kevesebb idő egy csirke sem marhasteakről nemnem beszélve mint egy bab vagy lencse ami egyébként emeszthetetlen dolog. 5 perc alatt max a hal van kész

170. csgybzs (válaszként erre: 168. - 225e968e5f)
2015. jún. 24. 08:10

- Nyilván valamilyen idegrendszere neki is van, de azért egy állathoz képest kezdetleges. Az, hogy rendelkezik néhány ingerületátvivő receptorral nem hasonlítható össze azzal, hogy látja, hallja a történéseket és menekülne az életéért. Ugyanúgy vérzik, "ugyanolyan" szervekkel rendelkezik, mint az ember, ugyanúgy dobog a szíve...


- Én ugyanolyan agresszívnek gondolom azokat, akik simán leh.lyéznek meg mindenféle jelzőkkel illetik azt, aki nem eszik húst. Én nem szoktam "hittéríteni", de ugyanúgy kifejtem a véleményem a másik oldalról. Ha ezzel a véleménnyel valaki kisebb százalékot képvisel, eltérően gondolkodik a többitől (legyen szó bármiről), ott a csordaszellem jegyében hamar ki van készítve. Nézd csak meg egy-két környezet- vagy állatvédő blogon, milyen hozzászólások repkednek. Arról nem azt mondanám, hogy a vegák az agresszívek... Nyilván van nem kevés vega agresszívebb ember is, de én őket is meg tudom érteni. A tehetetlenség sok indulatot szül az emberben, valamint nagyon sok bántást kapnak.


- Szerintem a videókat minden húsevőnek meg kellene mutatni. Már csak azért is, mert nagyon sok húsevőt ismerek, aki egy vágóhídi videó határása mondott le a húsevésről, vagy állt át másfajta beszerzési forrásra. Amíg az emberek nem tudják, hogy milyen körülmények közül kerül a polcra a hús, addig meg fogják venni. Kereslet-kínálat... (és ilyenkor sok ember nem is az állatkínzás miatt fordít hátat, hanem az antibiotikumok, hormonok miatt, amiről nem is tudta, hogy folyamatosan eszi)

Amúgy meg aki megveszi ezeket a húsokat, annak lehet is bűntudata, mert aktív állatkínzást pénzel. És amíg fizetnek érte, addig így is fogják őket tartani, mert így éri meg.


- Szerintem a mi kultúránk bőven ad lehetőséget a vega étkezésre, csak az ember kényelmes, túlhajszolt, és megszokta ami van. Nyilván egyszerűbb 5 perc alatt megsütni egy csirkemellet, mint receptet nézni, hogy mi készüljön a lencséből...


Én még nem találkoztam rajtad kívül olyan emberrel, akinek kedvezőtlen fizikai tünetei lettek volna a húsmentes étkezéstől. Talán valamilyen étel intolerancia vizsgálatot lehetne végezni. Talán beiktattál valamilyen alapanyagot vegaként, amit nem bír a szervezeted és egyébként nem ettél.

169. syria (válaszként erre: 22. - Perla del Mar)
2015. jún. 23. 21:21

Nem barbárság.

A disznóvágás több százéves hagyomány. A családok évente minimum egyszer (jóval karácsony előtt, vagy éppen jóval utána, lényeg, hogy hidegben) feldolgoztak egy jó nagy kocát (akit szakképzett böllér kímélt mert a haláltusától) és minden héten legalább egyszer került minőségi hús az asztalra.

De manapság sem ritka; pár éve, amíg szeretett sógornőm még élt, rendszeresen volt disznóvágás (szigorúan ellenőrzött, minőségi módon tartott kocából), amikor összegyűlt az egész család. Jó kis összejövetelek voltak. Csak sajnálni tudom, hogy az imádott sógornőm halála miatt jó eséllyel már nem lesznek ilyen programok. :(

168. 225e968e5f (válaszként erre: 165. - Csgybzs)
2015. jún. 23. 19:40

Lehet hogy a répának is fáj,ezt mi nem tudhatjuk, mivel nem növényként élünk, ettől még fájhat. A tövestől kihúzás szerintem a növénynek sem kellemes, jobban szeretheti ha csak a termését eszegetik. Termel is mérget némelyik, ha sokat tépegetik a leveleit.


A vegák általában jót akarnak, de egyesek az agresszív előadásukkal az ellenkezőjéről adnak bizonyságot ,még akkor is ha csak a kétségbeesés miatt vágnak mindenki fejéhez olyat hogy- te sosem szeretted az állatokat,mert nem tudsz a kedvükért (akár önkínzás árán is) lemondani a

húsevésről.


A videókat főleg az ebben valamennyire tenni tudó illetékeseknek kellene mutogatni ,mert nem a fogyasztók bűntudata és leszadistázása a cél. Nem mindenki képes húsevés nélkül jól érezni magát, bármennyire is szeretné és bárhogy mardossa a lelkiismeret.


Az hogy betegek leszünk-e függ az anyagcserénktől, pszichés beállítódottságunktól , vagy az ezzel kapcsolatban belénk nevelt nézetektől, kicsi kortól való húshoz szoktatástól stb... Van akinek jót tesz, van akinek nem, ezért nem lehet hibáztatni senkit.Itt most lehet taglalni, hogy csak pszichésen van-e belénk nevelve vagy tényleg kell-e, ha a megvonása pokoli kínként jelenik meg, szinte mindegy. Lehetne azon is témázni, hogy a mi kultúránk ad-e elég alternatívát a vegetáriánus étkezésre pl. receptek, elkészítési módok. Nekem csak tonnaszámra lett szél a belemben a tofu, szejtán meg a hüvelyesek kombinációjától, valamint ha jóllakásig ettem magam zöldséggel, annyit ürítettem, hogy néhány nap alatt megfájdult a belem utolsó fél métere (nem hasmenés, hanem nagyon nagy mennyiségű normális széklet miatt)


Nem kizárható hogy az ősember evett húst, mint ahogy az sem hogy nem. Nem igazán tartom hitelesnek, azokat az írásokat ,hogy több millió meg százezer évvel ezelőtt így vagy ,úgy

167. ab61752c45 (válaszként erre: 166. - 225e968e5f)
2015. jún. 23. 19:37
én sem,mintha az enyémet nyiszálnák.
166. 225e968e5f (válaszként erre: 135. - Csgybzs)
2015. jún. 23. 19:25
Én láttam már kicsi gyerekként is, így tudom miről van szó. Nagyszüleim rendszeresen vágtak csirkét, nyulat, sőt nyúlunk nekünk is volt. Nem voltam elborzadva a levágásuktól, mert egyenként történt és a lehető leggyorsabban. De ha egy sereg pánikoló állat sorakozott volna ott hosszabb ideig ,azt valószínűleg már akkor sem bírtam volna. Bár nyiszálni nem tudnám egy csirke nyakát sem, ha már nagyon muszáj lenne, egy kiélezett baltával egy pillanat alatt lefejezném. A nyakhátrahajtós nyiszálást ma már nézni sem tudom.
165. csgybzs (válaszként erre: 163. - 225e968e5f)
2015. jún. 23. 19:19

Nincs benne semmi fura, "amit nem látunk, az nincs is".

Ilyenkor jön a védekező mechanizmus:

- a répáknak is fáj

- h.lye vega rám akarja erőszakolni

- jaj, nekem ne mutogass ilyen videókat, nem tudom nézni!!!!!

- betegek leszünk és mind meghalunk ha nem eszünk húst

- már az ősember is evett húst (ja, meg rabszolgatartás is volt...)


Szóval fül-szem becsuk, mindenki csak a szépen csomagolt husit látja, nem a rettegő állatot, akit éppen kivégezni hurcolnak el... mondjuk van akit az sem hat meg.

164. Misaki Itó (válaszként erre: 163. - 225e968e5f)
2015. jún. 23. 19:19

Azt gondolom,aki akar,az most is ehet normális,jó minőségű húsárút,akár nyers,akár már feldolgozott állapotban.


Tele van az ország frankó kis családi gazdaságokkal.

163. 225e968e5f (válaszként erre: 75. - Csgybzs)
2015. jún. 23. 19:15
De ami ettől is elkeserítőbb, hogy sokan felesleges nyegléskedésnek meg rózsaszínlelkűségnek gondolják, akinek nem tetszik a nagyüzemi állattartás jelenlegi módja. Szerintem inkább az a furcsa, hogy igény nem sok van ,hogy ez ne így legyen. Persze odafenn kellene az igény, mert a profittal szemben a nép kajabálása semmit nem nyom a latban, látva az eddigi akciókat amik történtek ez ügyben. Ezért a műhús lesz a megoldás, ha lesz ilyen bevett gyakorlat. És ezt sem az állatsajnálat indította el, hanem praktikus okok, de az eredmény azt is hozná, hogy sok állat meg lenne kímélve remélhetőleg.
162. Perla del Mar (válaszként erre: 160. - Ab61752c45)
2015. jún. 23. 18:07
Nálunk én vagyok egyetlen vega, csak a saját csirkét nem tudná megenni.
161. fincsi5 (válaszként erre: 154. - 25800e2d09)
2015. jún. 23. 17:30
azta, de jó; színesfém-orientált nép...DDD
160. ab61752c45 (válaszként erre: 159. - Perla del Mar)
2015. jún. 23. 17:18
félreértettél.csak leölni nem tudnám,megenni minden szívfájdalom nélkül meg tudnám.
159. Perla del Mar (válaszként erre: 139. - Ab61752c45)
2015. jún. 23. 17:15
Apám is így van vele. Falun nőtt fel, de soha nem ölt állatot.Nekünk vannak saját csirkéink, de azokat nem tudná megenni ő sem.
158. ab61752c45 (válaszként erre: 157. - 25800e2d09)
2015. jún. 23. 16:53
még jó,hogy nem büntették meg.a másik utcabelinek már főzték a csirkéit,mikor a kutya odavezette őket.és legfeljebb felfüggesztettet kapnak.
157. 25800e2d09 (válaszként erre: 156. - Ab61752c45)
2015. jún. 23. 16:40
egy faluban élő ismerős mesélte hogy egyszer fülön csípett egy ilyen "érdeklődőt" a telkén. először lecsapta egy raklap léccel aztán megkérdezte mi járatban :D ő szerencsés volt..
2015. jún. 23. 16:38
mint a majdnem 80 éves anyámnak a két hétig tömött kacsáit.képzeled,hogy sírt szerencsétlen.ezért dolgozott.
155. ab61752c45 (válaszként erre: 154. - 25800e2d09)
2015. jún. 23. 16:35
jól gondolod.
154. 25800e2d09 (válaszként erre: 150. - Ab61752c45)
2015. jún. 23. 16:32
úgy meg tudom érteni. gondolom gondolom a színesfém-orientált nép szigorúan megélhetési rablás végett hordta el a jószágot...
153. fincsi5
2015. jún. 23. 16:31

Én már régen műcsirkét eszem, igazihoz ritkán jutok.

A sertésből szinte csak tarját, esetleg oldalast.

152. 25800e2d09 (válaszként erre: 151. - Misaki Itó)
2015. jún. 23. 16:30
lehet azt kéne. :) de most már nem akarok ilyesmivel foglalkozni..
151. Misaki Itó (válaszként erre: 147. - 25800e2d09)
2015. jún. 23. 16:27

Andi,trágyával nem próbálkoztál?


Nálunk a paradicsomok,homokon vannak,semmit nem használunk,csak trágyeszt,és nagyon szeretik.

150. ab61752c45 (válaszként erre: 145. - 25800e2d09)
2015. jún. 23. 16:25
igaz,hogy itt már a legtöbb ember öreg.aki meg tartott,annak ellopták.
149. viva70
2015. jún. 23. 16:23
Valahogy nem vágyom rá... Eléggé bizarrnak hangzik.:(
148. 25800e2d09 (válaszként erre: 147. - 25800e2d09)
2015. jún. 23. 16:09
meg hát a föld miatt sokkal több vegyszer is kell hogy egyáltalán nőjön valami...
147. 25800e2d09 (válaszként erre: 146. - Csgybzs)
2015. jún. 23. 16:09
nálunk olyan rossz a föld a kertben hogy kb semmi nem marad meg.. én feladtam :D pár éve volt paradicsom, zöldfűszer stb.. de rájöttem hogy túl sok idő és a felét meg kidobom vagy elosztom.. akkor meg minek?
146. csgybzs (válaszként erre: 142. - 25800e2d09)
2015. jún. 23. 16:03
Inkább mini autó, mint dodzsem. Paprikát, paradicsomot nevelni nem egy nagy valami, se vidéken, se városban. Bár lehet ezt azért fogom fel így, mert én is vidéki vagyok... :D
145. 25800e2d09 (válaszként erre: 143. - Ab61752c45)
2015. jún. 23. 16:02

én megyeszékhelyen élek de a kertvárosi részben mindenhol van.itt tőlunk nem messze ludak, marha, csirke, tán még gyöngyöst is hallok néha rikácsolni.


kecske, birka minden van

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook