Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Aki próbálta a 160gr szénhidrát diétát mit tapasztaltatok? Fogytatok tőle vagy híztatok? fórum

Aki próbálta a 160gr szénhidrát diétát mit tapasztaltatok? Fogytatok tőle vagy híztatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2019. máj. 11. 22:54

50-60 gr fehérje minden nap meg szokott lenni. Ma direkt mértem a folyadékfogyasztásomat, s több volt, mint 2L.

Régebben is ettem ilyen dolgokat, de többet ettem mindenből.

36. Guruljka (válaszként erre: 35. - Unom)
2019. máj. 11. 22:51
Csak hirtelen saccra sem az a tömegnövelő fehérjeadag... jesszasz, én ennyi kaja mellett fel se kelnék. 35 gr bulgur, remélem, nem főzve ennyi!
35. unom (válaszként erre: 33. - Ladyvintage)
2019. máj. 11. 22:48

Fehérje mennyi van a napi étkezésedben?

Előtte is hasonlóan ettél, vagy minden újat egyszerre akarsz bevezetni?

34. Guruljka (válaszként erre: 33. - Ladyvintage)
2019. máj. 11. 22:42

Folyadékot iszol eleget?


Nem számoltam ki, nekem kevésnek tűnik az egész.

2019. máj. 11. 22:39

Normálisan nem tartom kevésnek, mégis szinte folyton éhes vagyok s a fejem is nagyon sokat fáj.

Már arra gondoltam, hogy túl sokat agyalok ezen az evésen s attól lennék folyton ehés.

Mindig azon stresszelek, hogy hirtelen leesik a cukrom s elkezd fájni a fejem s reszletni fogok.

32. Ladyvintage (válaszként erre: 30. - Gabbbicica)
2019. máj. 11. 22:35
Reggel és este még paradicsom,paprika s uborka.
31. Ladyvintage (válaszként erre: 30. - Gabbbicica)
2019. máj. 11. 22:34

Ma reggel 50gr t.k.kenyeret ettem, pragai sonkaval,egy szelet trapistasajttal.

Tizorai t.k.zabpehely volt,1,5dll kokusztejjel s fel almaval

Ebed:parolt csirkemell, 35 gr bulgurral, s melle parolt zoldseg

Uzsonna: egy alma, 35 gr trapista sajt

Vacsora pedigy ugyanaz mint a reggeli

30. gabbbicica (válaszként erre: 27. - Ladyvintage)
2019. máj. 11. 21:27

Leirhatnad, mit eszel egy nap.


En terhesen se ereztem azt napi 5 etkezes mellett, h ehezem.


Reggelire legtobbszor purpur kenyeret ettem, sonkaval, sajttal, zoldsegekkel.


Tizoraira kokusztejes kávét, cukormentes keksszel. Ebedet sokszor rendeltem az E-foodtol, vagy Szafi termekekkel foztem, vagy natur csirkemell, rizs/zoldsegek.


En uzsonnara ettem tapioka pudingot, szafi pudingot, gyumolcsot.


Vacsorara pedig ujra vmi szendvicsfélét, túrót vagy tonhalat.

29. algea (válaszként erre: 27. - Ladyvintage)
2019. máj. 11. 20:54

Leírod egy napi mintaétrendedet? Reggelire ha alapvetően kenyeret szoktál enni, akkor abból tényleg kevésnek tűnik az az 5-6 dkg, de lehet mellé enni rengeteg retket, uborkát például és felvágottakat vagy virslit, tojást is. Azért azzal ki lehet húzni három órán át. Tízórait a legtöbb ember nem is szokott enni, nekik ez még pluszmennyiség is lehet. Az ebédnél a krumplit, rizst ki kell cserélni párolt zöldségre, vagy legalább egy részét, ebből máris nagyobb mennyiséget lehet megenni. Vacsira nekem szintén a főtt ételek váltak be inkább, nem a kenyér, bár ez elég sok főzést jelent.


Én GDM miatt tartom egyébként, 180-at, ami egy utóvacsorával több a 160 g-osnál.

28. unom (válaszként erre: 27. - Ladyvintage)
2019. máj. 11. 20:39
A fehérjét megemelted?
2019. máj. 11. 20:37
Én speciel azt furcsállom, hogy amikor az endokrinológus megnézte az eredményeket, alacsony cukorszint reggel, magas tesztoszteron, alacsony progesteron csak annyit mondott, hogy diétáznom kell s mozogni, s majd találkozunk. De a neten kutakodva találtam rá erre a 160 gr szénhidrát diétára, mivel egy szóval se említette, hogy keressek fel egy dietetikust. Viszont én szó szerint éhezem ettől a diétától, hiába sokszor gyors felszívódású ételek helyett is lassú felszívódásút eszem.
26. Guruljka (válaszként erre: 24. - Gabbbicica)
2019. máj. 11. 20:33
Engem a terhességi diabetes már nem fenyeget, de prediabetesre most vagyok "a legjobb korban"...
2019. máj. 11. 20:22

És 1391 kcal egész nap.

Vacsora kefir fél magvas zsemle.

Jól sikerült a nap.

Ja és sok vizet ittam. 😊

24. gabbbicica (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2019. máj. 11. 20:02

Arra is kell figyelni, hogyan van elosztva az etkezesekre a ch, es hogy mennyi lehet gyors vagy lassu felszivodasu.


Nyilvan ha valaki cukros, terhessegi cukros, IR-es es babat szeretne, akkor a cel erdekeben nem esik nehezere betartani.


Nekem terhessegi cukor miatt kellett csinalni a 20 héttől a terhesseg vegeig

23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Channa*)
2019. máj. 11. 19:05
A 160 szerintem nem nagyon kevés, én ha ilyen helyzetben lennék, az órára pontos evéstől mennék a falnak.
22. Channa* (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2019. máj. 11. 18:43
160 gr-os diétát a cukrosoknak kell tartani, a többieknek csak kevesebb CH-t kell ennie.
21. Channa* (válaszként erre: 15. - Főnix01)
2019. máj. 11. 18:42

Az IR-re nem?

Én kaptam mercformint.

2019. máj. 11. 17:21
Nekem könnyebb kevesebbszer többet enni, mint többször kevesebbet, ez az étrend pedig az utóbbiról szól, így kb állandó a vércukorszint.
2019. máj. 11. 17:16
Emlékeim alapján amúgy sokszor voltam éhes, a Kalóriabázissal könnyebb bánni, mint fix étkezéseket betartani.
18. Cepheus (válaszként erre: 17. - Cepheus)
2019. máj. 11. 17:14
Akkor ettem pl szőlőt vagy más édes gyümölcsöt (mérve), vagy gyümölcsjoghurtot, vagy étcsokit kockányi mennyiségben persze.
17. Cepheus (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2019. máj. 11. 17:13
Igen, és kb az is állandó, hogy melyik étkezésre hány g megy be, és az gyors, vagy lassú felszívódású. Arra emlékszem még, hogy kis édesség csak uzsonnára mehetett, az is minimális.
2019. máj. 11. 17:04
A 160 g szénhidrát nálam alapmennyiség egyébként kb. Ez attól diéta, hogy nem szabad alá vagy fölé menni?
15. főnix01 (válaszként erre: 14. - Channa*)
2019. máj. 11. 17:00
A pajzsmirigyre igen.
14. Channa* (válaszként erre: 13. - Főnix01)
2019. máj. 11. 16:39
Kaptál gyógyszert is?
13. főnix01 (válaszként erre: 12. - 4d43eb5ddf)
2019. máj. 11. 16:14

A 120 perces cukrom beesett az èhgyomri alà. Meg az èhgyomri inzulinom kicsit magasabb lett.

Nekem autoimmun pajzsmirigy alulműködèsem van ès ezzel sokszor együtt jàr az inzulin rezisztencia, ezèrt nèzettem meg. Illetve a kilòkkal nem boldogulok. De hàtha most.

12. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 11. - Főnix01)
2019. máj. 11. 16:09
Honnan lehet tudni az IR-t? Vagyis mitől vagy ír gyanús?
2019. máj. 11. 16:03
Kèt napja kezdtem IR gyanù miatt. Hàt èn is kìvàncsi leszek, hogy sikerül-e leadni a vàrandòssàg alatt felszedett kilòkat. 1400-1500 kcal között ètkezem.
10. Cepheus (válaszként erre: 6. - Ladyvintage)
2019. máj. 11. 15:56
Sajnos nem, többször lecseréltem azóta a számítógépet is. :-(
9. Channa* (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2019. máj. 11. 15:33

Szerintem nem kevés, én pl. egész életemben nem eszek többet 1200 kalóriánál, és ez is csak ritkán van meg. Nálam az 1000 alatti a jellemző.

Mondjuk ez csak a kaja. A kávét nem számolom, mert édesítővel iszom és 2 korty tejjel. Szinte csak csap vizet iszok (havonta 1x talán üdítőt is).


Persze, mint írtam én béna evő vagyok.

Ami azt jelenti, hogy csak néhány ételt eszek meg és naponta egyszer (délután 6 körül) és nagyon ritkán 2x.

2019. máj. 11. 15:29

Én folyamatosan ezt csinálom szinte, mert IR miatt a szénhidrát fogyasztás 160 gr alatt kell tartanom.

2015-ben derült ki a problémám, azért mentem orvoshoz, mert 1-2 hónap alatt változatlan étrenddel kicsit több, mint 10 kg-ot híztam.


Kb. 1 hónap alatt 15 kg-ot fogytam a diéta hatására, de én igazán nem variáltam az étkezéssel, csak a köretet csökkentettem.


Én nem írom le, hogy miket ettem/eszek, mert én béna evő vagyok, azaz alig eszek meg valamit. Amikor az epém miatt kaptam 1 hetes minta étrendet, abból csak a kiflit és a párizsit ettem meg:DDDDD


Tehát, köret (rizs és krumpli), csak 100 gr étkezésenként.

Szerintem nem szabad 5x enni naponta, bőven elég 2-3 étkezés.


Kevés gyümölcs! A gyümölcs tele van cukorral, azaz szénhidráttal!


Elvileg TK kenyér, de abban is sok a CH, csak ez lassan felszívódó azért jobb (lassan felszívódó=nem ingadozik nagyon a vércukorszint, így nincs hamar éhség érzet)

A zöldségek jellemzően lassan felszívódó CG-t tartalmaznak, de én pl. képtelen vagyok paprikával és paradicsommal jóllakni, salátát nem nagyon szeretem, hagymát nem eszek.

Főzve csak a s.répát, zöldborsót és karfiolt eszem meg, ja meg a kelkáposztát és kelbimbót.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook