Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Aki nem akar gyereket ide!!! fórum

Aki nem akar gyereket ide!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
747. 2cb29de033 (válaszként erre: 745. - Dominós)
2009. okt. 28. 12:43
innnye, hát nem bírsz magaddal??? :P
746. 40163fd81d (válaszként erre: 743. - Dominós)
2009. okt. 28. 12:43
Jó,ez egy kellemes családi idill,de ha csak ennyi öröm van az életben ha megöregszem ,akkor inkább kihagyom....meg a rétest is:)))
745. dominós (válaszként erre: 744. - Mézgapaula)
2009. okt. 28. 12:41
Vannak gyerekeim, férjem, diplomám, munkám, minden együtt, és működik.
2009. okt. 28. 12:38

Latom, feleledt a tema:-)

Soha nem ertettem, hogy miert van manapsag a koztudatban kulonvalasztva az anyasag a karriertol, holott szamos pelda bizonyitja az ellenkezojet. Miert sulykoljak sokan, hogy a noknek semmi mast nem kell csinalniuk, csak szulni, minel tobb gyereket, hogy gyarapodjon a nemzet, meg anyanak es felesegnek lenni, osszefogni a csaladot? Akkor a fiainkat a haza javara szuljuk, a lanyainkat pedig szinten szulogepnek? Talan a lanyokat nem is kellene iskolazni, eleg ha megtanuljak a csecsemogondozas alapjait... Miert nem tehet esetleg egy no is az orszag javara?

743. dominós (válaszként erre: 737. - 40163fd81d)
2009. okt. 28. 12:36

Nem egyetlen indok, de látom a szüleimet, negyszüleimet, öreg korukra a barátok elkoptak, és sok-sok öröm forrása a család, az unokák lettek, még a legnagyobb bajban is.

Mert pl. elég egy kis kéz ölelése, egy puszi a mamának: Mama, ilyen finom rétest csak Te tudsz sütni! és a mama belegebed, de akkor is megsüti a rétest.

2009. okt. 28. 12:33
Én meg csak felvázoltam egy jövőbeni lehetőséget.
741. lzsuzska (válaszként erre: 740. - 2cb29de033)
2009. okt. 28. 12:32

aki érintett lenne az már kiszált csak az maradt akiknek a véleménye meg nem érdekel....


Üdv A TOVÁBBI ESZMECSERÉHEZ

740. 2cb29de033 (válaszként erre: 732. - Lzsuzska)
2009. okt. 28. 12:30
mindenki csak a véleményét írja le, hagy lehessen már!
739. 40163fd81d (válaszként erre: 738. - Bnedora)
2009. okt. 28. 12:28
Mármint a szülőkre gondolsz?:)
738. bnedora (válaszként erre: 737. - 40163fd81d)
2009. okt. 28. 12:23
Bizony, nagyon önző tud lenni az ember.
737. 40163fd81d (válaszként erre: 726. - Bnedora)
2009. okt. 28. 12:21

És ha lenne gyereke akkor mi lenne?Mennyiben javítana a helyzetén,ha mondjuk Amerikában élne a fia ,és lenne családja ,munkája?


Ha ez a gyerekvállalás melletti egyetlen indok,hogy legyen aki ajtót nyit,vagy ha baj van segítsen....háááááááááááát???:((((

736. bnedora (válaszként erre: 735. - Bnedora)
2009. okt. 28. 12:18

bocsi:

No de NE (kimaradt) menjünk ebbe bele...

735. bnedora (válaszként erre: 730. - Lzsuzska)
2009. okt. 28. 12:16
Akkor Amerikában kell élni. Egyelőre még Magyarországon élünk, és itt nemhogy jobb, hanem rosszabb lesz a helyzet. Én is elgondolkodnék a gyermekvállalásról, ha fiatal lennék, és a jövőn gondolkodnék. De, mindig van egy DE. Mert mi lesz, ha megszűnik a nyugdíj, az orvosellátásért fizetni kell, stb. stb. No de menjünk ebbe bele... Azért a mondvacsinált kifogások mellett, ezeken a dolgokon el lehet gondolkodni. Ha elhatározunk valamit, akkor bizony pro/kontra át kell gondolni.
734. spinneli (válaszként erre: 731. - 3c0814215c)
2009. okt. 28. 12:15
nem túl gyakori, hogy a gyermekteleneknek hosszútávon gyermekes barátaik legyenek.
733. 40163fd81d (válaszként erre: 721. - Spinneli)
2009. okt. 28. 12:11
:))
732. lzsuzska (válaszként erre: 727. - Bnedora)
2009. okt. 28. 12:10
de eddigi hozzászólások alapján szánalmasan próbálnak emberek megmondani, hogy milyen rossz abben a témában a nézetem
731. 3c0814215c (válaszként erre: 728. - Dominós)
2009. okt. 28. 12:09
A karácsony lesz a "legvidámabb". Amit a barátok is a családjukkal töltenek.
730. lzsuzska (válaszként erre: 726. - Bnedora)
2009. okt. 28. 12:08

A gyereket nem azért kell szülni, hogy legyen öreg korban ápoló személyzet melletünk.

Nézzünk kicsit körben a világban Amerikában a gyerek 18 kora után kirepül, és messze válal munkát, alakítja ki az életét a szüleitöl , és évente néhány alakalommal találkozznak csak.

729. 40163fd81d (válaszként erre: 713. - 3c0814215c)
2009. okt. 28. 12:06

Optimális esetben igen!:))Lehet hogy megállna a sztereotípiád,de az élet nem ezt mutatja :))

Hanem bizony azt,aki nem tud boldog lenni egyedül,az társsal,gyerekekkel ,és egyéb nyalánkságokkal is ,csak a rosszat látja,és nem boldog.

2009. okt. 28. 12:03
Most elképzelem annak a vidám öregkorát, aknek nincs leszármazottja, csak a barátok. Otthon ül a vidám öreg 80 éves nénike egyedül, mert párját már 10 éve eltemette. Járni nem tud, mert fáj a lába, csak járókerettel. Autót vezetni nem tud, mert már öreg is, süket is, vak is szegényke. Sok-sok barátja van, de egyik fekvőbeteg már 1 éve, másik bottal biceg és sorolhatnám. Otthon ül vidáman, senki ajtót rá nem nyit, sokat internetezik, telefonál a barátaival (fantabulihaverok), telefonon, interneten intézi az összes ügyét, amit lehet, de megoldhatatlan számára az orvoshoz menés, üzletben a bevásárlás (tudom van internetes is), meg még pár dolog, de ő egy mindig vidám, optimista öreg néni. Jómódú is, hiszen nem kellett sok éven át a gyerekeire költeni a pénzét. Tart majd egy háztartási alkalmazottat a nagy nyugdíjából, és a vidáman törheti a fejét, kire is hagyja a vagyonát. :-)))
727. bnedora (válaszként erre: 716. - Lzsuzska)
2009. okt. 28. 12:02

Szerintem senki nem akar bennetek bűntudatot ébreszteni, mert ha valaki eldönti, elhatározza, azt úgy sem lehet rábeszélni. Nem így van?!


A fórummal kapcsolatban pedig, eddig a fórumindító 1-2x írt ide, elfoglaltságára hivatkozva. Ha nem ér rá, akkor minek indít fórumot?

A gyerekesek válaszait pedig nem kell figyelembe venni, és nyilatkozzanak meg azok, akik nem akarnak. Csak ne az legyen, hogy NEM ÍTÉLEM EL AZOKAT, AKIK GYEREKET SZÜLNEK!

Azokat sem kell elítélni, akik nem akarnak, de ez a szöveg úgy hallatszik, mintha bűn lenne gyermeket szülni.

726. bnedora
2009. okt. 28. 11:44

Abban teljes mértékben egyetértek, hogy gyerekkel is maradhat valaki egyedül, de gyerekkel mégis nagyobb az esély arra, hogy amikor szüksége lesz segítségre, akkor lesz valaki, aki rányissa az ajtót. És ehhez nem kell nagyon öregnek lenni. A barátok a bajban sokszor elfordulnak az embertől.


Mint korábban írtam, a nővéremnek nincs gyermeke. Most beteg lett a férje, lehet, hogy agyvérzése van/lesz, és már fél előre, hogy a napi dolgait, hogyan fogja ellátni egyedül. Arról nem is beszélve, mi lesz, ha ő fog lebetegedni. Nagyon kiszolgáltatott tud lenni ilyenkor az ember.


Ez megint nem rábeszélés, mégha annak is tűnik.

725. bnedora (válaszként erre: 716. - Lzsuzska)
2009. okt. 28. 11:35
Miért gondolod, hogy jópofizunk? Azért mert a véleményünket leírjuk. Természetes, hogy mindenki úgy él, ahogyan sajátmaga jónak gondolja. Én csak a gyermek nemvállalásának kifogására reagálok. Mert a "szarospelenka" elvet nem fogadom el. Ez mondvacsinált, már beteges kifogás.
724. bnedora (válaszként erre: 721. - Spinneli)
2009. okt. 28. 11:29
Ezt nagyon szépen leírtad, egyetértek veled.
723. Szasz23X (válaszként erre: 713. - 3c0814215c)
2009. okt. 28. 11:26

Ez mekkora baromság!

Vidám öregkora annak is lehet, akik barátok vesznek körül, illetve más családtagoknak is lehetnek gyerekei, unokái. Nem hinném, hogy ettől függ, boldog életet fogsz-e élni, és milyen öregkorod lesz. Gyereket vállalni meg mindenki annyi idősen vállal, amikor akar/alkalmas neki.

Attól pl, hogy valakinek nincsenek unokái, nem fogja egyenesen utálni a gyerekzsivajt. És fordítva. Attól, hogy vkinek milyen a családja, nem lesz "elviselhetetlen", sem pedig "tündéri" idős ember. Ezt mindenki maga határozza meg. A magány pedig megadatik annak is, aki 4 gyereket szült...

722. bnedora (válaszként erre: 719. - Bnedora)
2009. okt. 28. 11:23
Azt még hozzáteszem, hogy masszázs közben én szeretnék ellazulni, csöndben élvezni a lehetőséget, a masszőrnek pedig be nem áll a szája. Egy kicsit ciki rászólni, hogy a masszázs nem erről szól, és ő is felnőtt.
721. spinneli (válaszként erre: 715. - Dominós)
2009. okt. 28. 11:22

Ezzel egyetértek, gyermekkel is ugyanúgy meg lehet szerezni, vagy használni a diplomát, ugyanúgy lehet egzisztenciát teremteni, ha az ember munkabíró, de jóval nagyobb energia kell hozzá, mint nélküle.


Van aki azt vállalja, hogy sztornózza a gyerek dolgot, viszont a végleges sztornózáshoz ebben az esetben érzelmi dolgok is párosodnak az említett praktikus dolgok mellett, pl: nem érzi, hogy anyának kell lennie, nem fontos neki, rosszak a tapasztalatai a saját szüleivel, gyermekkorával, öröklődő betegsége van, több gyermeket elvesztett már stb-ezer oka lehet.


Aztán van az a tipus, aki aránylag "később" 30-as éveinek elejére vállalja a babát, mert addigra felépítette azt az egzisztenciát, amit elképzlet, kiélte magát, megérett a dologra.

ebbe a kategóriába tartozom én is.


A harmadik pedig akinek nem fontosak az anyagi feltételek, vagy a gyermek váratlanul érkezik, bízik magában annyira, hogy megoldja a helyzetet, felnő a feladathoz.

Fata ez a tipus, ahogy már olvastam tőle többször.

:)

Illetve anyagi és végzettséget is mérlegelve, mégha nem is ideális minden de a fentihez hasonló gondolkodással tudatosan vállalja a gyermeket.


Ezek persze nagyon fő tipusok az egészségtelen okokból gyermeket vállalókat most nem részletezem.


A lényege szerintem az összesnek annyi, hogy akárhogyan dönt is az ember képes legyen mind a saját személyével, mind a gyermek léte vagy hiánya miatti következményekkel szembenézni, és őszintén azt mondani, bárhogyan is alakult, hogy jól döntött.

Szerintem egyik tipus sem lenézendő jobb-vayg rosszabb, ha ezek a feltételek megvannak.


Az, hogy a saját skatulyájukból nem bírnak kilépni emberek és képztelenek elfogadni, hogy nem csupán az Ő életvezetésük lehet etalon alapvető probléma, csak éppen hosszútávon saját maguk számára.

720. 16d1dd6891 (válaszként erre: 716. - Lzsuzska)
2009. okt. 28. 11:20
hát ez az...
719. bnedora
2009. okt. 28. 11:19
Engedjétek meg, hogy wellness-szel kapcsolatban leírjam a tapasztalataimat. Mivel általában felnőttek járnak ide, sokan nincsenek tekintettel azokra, akik valóban pihenni, kikapcsolódni szeretnének. Pedig ők tudják, mit miért csinálnak. Míg a gyerekek felhőtlenül hangoskodnak, élvezik a vizet, a szülőkkel való együttlétet, hiszen nekik ez a "dolguk". A nyáron rengeteg gyermek volt az egyik helyen, és engem is zavart a sok gyermekzsivaj. De akkor arra gondoltam, hogy mi lenne, ha az unokáim is itt lennének. Mi? Hát ugyanez! És még én is ott lennék velük. Így félrehúzódtam egy csendesebb helyre. Utána sokkal jobban zavart, amikor a szabad területen én pihentem volna, és megjelentek aerobicozó hölgyek, hangos zenére tornázni. Gondolom, pénzbevétel céljából folytatják ezt a tevékenységet, csak azt felejtik el, hogy a vendég pihenni megy oda. És ezt felnőttek csinálták.
718. lzsuzska (válaszként erre: 704. - 40163fd81d)
2009. okt. 28. 11:19
és akinek nem , azt tiszteletben kell tartani, én sem itélem el azt aki gyerek vállal, de akkor ne is panaszolja gondjait, hisz mindenkinek olyan az élete amilyenné alakítja
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook