Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aki munkanélküli és teherbe esik, annak jár valamilyen juttatás? fórum

Aki munkanélküli és teherbe esik, annak jár valamilyen juttatás? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 5. 22:42

Sziasztok!


Köszönöm,mindenkinek a segítséget!

Szerintem akkor bele kell húznunk ebbe a baba projektbe,hogy ne kelljen felmondanom a munkahelyemen!:)

Mert így lenne a legegyszerűbb!

26. katie_rose (válaszként erre: 25. - F303be5590)
2012. szept. 5. 21:30
Az egyszeri 64 ezer ft. viszont csak akkor jár,ha gondozott a terhesség (tehát védőnő és doki is rendszeresen látja a kismamát). Persze a kérdezőről nem feltételezem,hogy másképp tervezné. Csak gondoltam ezt még hozzáírom :)
2012. szept. 5. 18:39

ha szül, akkor a gyermekre való tekintettel kap. anyasági segélyt, gyermekgondozási segélyt és családi pótlékot.

a terhességet külön nem díjazzák

2012. szept. 5. 18:27
és picit lejjebb a gyermekgondozási díjról
2012. szept. 5. 18:26

Terhességi-gyermekágyi segély


40. § (1) Terhességi-gyermekágyi segély annak jár, aki a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt, és297

a) a biztosítás tartama alatt vagy a biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon belül szül, vagy

b)298 a biztosítás megszűnését követően negyvenkét napon túl baleseti táppénz folyósításának az ideje alatt vagy a folyósítás megszűnését követő huszonnyolc napon belül szül.

satöbbi innét:

[link]

22. f303be5590 (válaszként erre: 14. - Manó2012)
2012. szept. 5. 18:23

III. Fejezet


A TÁRSADALOMBIZTOSÍTÁS ELLÁTÁSAI ÉS AZ ELLÁTÁSRA JOGOSULTAK


A biztosítottak


5. § (1) E törvény alapján biztosított72

a)73 a munkaviszonyban (ideértve az országgyűlési képviselőt is), közalkalmazotti, közszolgálati jogviszonyban, kormányzati szolgálati viszonyban, ügyészségi szolgálati jogviszonyban, bírósági jogviszonyban, igazságügyi alkalmazotti szolgálati viszonyban, hivatásos nevelőszülői jogviszonyban, ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban, közfoglalkoztatási jogviszonyban álló személy, a Magyar Honvédség, a rendvédelmi szervek, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal hivatásos állományú tagja, a Magyar Honvédség szerződéses állományú tagja, a katonai szolgálatot teljesítő önkéntes tartalékos katona (a továbbiakban: munkaviszony), tekintet nélkül arra, hogy foglalkoztatása teljes vagy részmunkaidőben történik,

b)74 a szövetkezet tagja - ide nem értve az iskolaszövetkezet nappali rendszerű oktatás keretében tanulmányokat folytató tanuló, hallgató tagját -, ha a szövetkezet tevékenységében munkaviszony, vállalkozási vagy megbízási jogviszony keretében személyesen közreműködik,

c) a tanulószerződés alapján szakképző iskolai tanulmányokat folytató tanuló,

d)75 az álláskeresési támogatásban részesülő személy,

e) a kiegészítő tevékenységet folytatónak nem minősülő egyéni vállalkozó,

f) a kiegészítő tevékenységet folytatónak nem minősülő társas vállalkozó,

g)76 a díjazás ellenében munkavégzésre irányuló egyéb jogviszony keretében (bedolgozói, megbízási szerződés alapján, egyéni vállalkozónak nem minősülő vállalkozási jogviszonyban) személyesen munkát végző személy - a külön törvényben meghatározott77 közérdekű önkéntes tevékenységet végző személy kivételével - amennyiben az e tevékenységéből származó, tárgyhavi járulékalapot képező jövedelme eléri a minimálbér harminc százalékát, illetőleg naptári napokra annak harmincad részét,

h)78 az egyházi szolgálatot teljesítő egyházi személy, szerzetesrend tagja (a továbbiakban együtt: egyházi személy), kivéve a saját jogú nyugdíjast,

i)79 a mezőgazdasági őstermelő, ha a reá irányadó nyugdíjkorhatárig hátralévő idő és a már megszerzett szolgálati idő együttesen legalább 20 év, kivéve

1. az őstermelői tevékenységet közös igazolvány alapján folytató kiskorú személyt és a gazdálkodó család kiskorú tagját,

2. az egyéb jogcímen - ide nem értve a g) pont és a (2) bekezdés szerint - biztosítottat,

3. a saját jogú nyugdíjast és az özvegyi nyugdíjban részesülő személyt, aki a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt betöltötte.

[link]

21. katie_rose (válaszként erre: 18. - Mandula71)
2012. szept. 5. 11:16

Igen, ez így van!

Illetve nincs Gyed minimum sem. Tehát ha valaki 2 órás minimálbérre van bejelentve pl, akkor kevesebbet kap (GYED-et), mint amennyi GYES-t kap az,aki soha életében egy percet sem dolgozott...

Még az a szerencse,hogy ilyen esetben lehet a GYED helyett is GYES-t kérni.

20. Vigyorex6 (válaszként erre: 19. - Ea010c7029)
2012. szept. 5. 08:11
Ha megvolt előtte a kellő munkaviszonya, akkor úgy megkaphatta.
19. ea010c7029 (válaszként erre: 18. - Mandula71)
2012. szept. 5. 07:52
Én csak azt tudom,hogy az egyik Barátnőm munkanélküliről ment szülni,és megkapta a minimum gyedet.Most hirtelen nem tudom megmondani,hogy az mennyi volt.
18. Mandula71 (válaszként erre: 7. - Ea010c7029)
2012. szept. 5. 06:23
NEM! Ha valaki maga után fizeti a járulékot, az arra jogosítja, hogy az egészségügyi ellátásokat igénybe vegye. Pénzbeli juttatásokhoz (TGYÁS, GYED, táppénz) nem elég!
2012. szept. 4. 23:58
2012. szept. 4. 23:45

Én szeretnék fel mondani,mert 1-1 órát kell utaznom a munkahelyre és a párom is ott van és egy műszakba,igaz hogy van mama meg mindenki de ha lehet eljönnék onnan!


Ja értem akkor!

15. Pen80 (válaszként erre: 14. - Manó2012)
2012. szept. 4. 23:42

Valaki (akár te) fizeti utánad a tb-t.

Igazából pontos választ az alapkérdésedre akkor lehet majd adni, ha megvan a szülés várható időpontja.

Merthogy biztosítottnak számít az is, aki munkanélküli-ellátásban részesül.

Egyébként te akarsz felmondani vagy elküldenek?

2012. szept. 4. 23:36
Kérlek ne nézzetek hülyének de mi az a Biztositási jogviszony?Mit jelent?
13. Pen80 (válaszként erre: 9. - Manó2012)
2012. szept. 4. 23:27

Tgyáshoz-gyedhez a szülés időpontjában biztosítási jogviszonyodnak kell lennie.

De nekem is segített itt valaki, megpróbálom visszakeresni ki volt az.

12. nikletty (válaszként erre: 10. - Pen80)
2012. szept. 4. 23:25
úgy tudom, hogy van valami minimuma a GYEd-nek is megszabva, hogy olyankor mi van... szerintem a neten rákeresve is meg lehet találni
2012. szept. 4. 23:24

Na ez jó kérdés most!Szerintem csak a Gyes meg a családi jár!

De ennek mindenképp utána járok!

10. Pen80 (válaszként erre: 8. - Pen80)
2012. szept. 4. 23:21
Csak akkor mi alapján számolják ki?
2012. szept. 4. 23:17
Végülis azért kérdeztem,mert Nekem holnap lejár a Gyesem és nov 7-ig szabin vagyok még,de nem tudok vissza menni a munkahelyemre,viszont kistesót nagyon szeretnénk,de sajna nem nagyon jön össze és ha Én fel mondanék a munkahelyemen akkor munkanélkülire kell mennem és hogy ha akkor teherbe esnék akkor járna e valami!
8. Pen80 (válaszként erre: 7. - Ea010c7029)
2012. szept. 4. 23:17

Igen, szerintem igen, mert biztosítási jogviszony kell hozzá.

Én is így látom logikusnak, de ennek jobban utána kellene nézni. Sőt, biztos van a portálon olyan, aki benne van.

Inkább passzolok :)

2012. szept. 4. 23:11
De ha fizeti a TB-t,akkor jár neki a GYED meg a Tgyás is,nem?
6. Pen80 (válaszként erre: 5. - Manó2012)
2012. szept. 4. 23:09
Igen, így van.
2012. szept. 4. 23:01

Köszönöm!

Akkor ezen kívül semmi!Mert ugye a gyed meg a tgyás az a fizetésedtől függ!

4. Pen80 (válaszként erre: 2. - Manó2012)
2012. szept. 4. 22:56
Igen, a gyes 28.500 Ft, a CSP 1 gyerekre 12.200 Ft, és alanyi jogon jár még az egyszeri anyasági támogatás, 64.500 Ft, ha pontosan emlékszem az összegre.
3. katie_rose (válaszként erre: 2. - Manó2012)
2012. szept. 4. 22:55
Gyes jár mindenkinek... havi kb 24.000 ft illetve ehhez jön még a kb havi 12.000 ft családi pótlék.
2012. szept. 4. 22:52

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy aki munkanélkülin van és teherbe esik annak jár e valami juttatás!

2012. szept. 4. 22:52
Juttatások!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook